Glavni meni

AGV PISTA GP 46 project carbon full

Započeo V.ROSSI 46, 04 Maj, 2016, 12:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: V.ROSSI 46 poslato 05 Maj, 2016, 14:38
i  lorenco nije bio zadovoljan u vise navrata se zalio na kacigu cak jednom izgubio i trku zbog kacige sa hjc presao na shark

da da......cujem prelazi u dukati.....verovatno mu ni motor ne lezi.....kad ni tamo ne radi posao,verovatno ce morati da mu grade nove piste...bolje naravno.....ako mu ni tad ne bude bilo bolje onda ce verovatno motogp da se raspade... :)

freepartyman

Citat: V.ROSSI 46 poslato 05 Maj, 2016, 14:38
jeste hjc pravio karbon varijantu bila je oko 300-350 oni nemaju skupe kacige jer su novi na trzistu a i  lorenco nije bio zadovoljan u vise navrata se zalio na kacigu cak jednom izgubio i trku zbog kacige sa hjc presao na shark
Jel stvarno mislis da je problem bila kaciga. ?? Ili je samo upitanju ljigavost Lorenca.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

penzos

Da bre, i deda Burt imao muke zbog kacige  [rofl]


Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Lazic

Citat: V.ROSSI 46 poslato 05 Maj, 2016, 14:38
jeste hjc pravio karbon varijantu bila je oko 300-350 oni nemaju skupe kacige jer su novi na trzistu a i  lorenco nije bio zadovoljan u vise navrata se zalio na kacigu cak jednom izgubio i trku zbog kacige sa hjc presao na shark
veæ 5 godina imam HJC, verovatno najjeftiniju ¹to su pravili, cs-12, nisam padao sa njom, ali generalno sam jako zadovoljan ¹to se tièe udobnosti, toplotne i zvuène izolacije, te¾ine, pona¹anja na 130-140, mogu misliti kakve su neke skuplje... :D

mazzi

Ajd kad vec  svi offuju

Potpuno razumem Lorenca ... HJC je sranje :)

Imao sam tri HJC modela.

- HJC FG-14 - Obrazi se skupili i kaciga mi bila broj veca, pomislim ok mozda nisam dobar broj uzeo /L/
- HJC CS-R1 - Uzeo isto /L/ jedva je navlacio na glavu. Kod nje vizir otpada posle dva tri dizanja. Ceo dan sam na motoru i otvorim i zatvorim vizir bar 20 puta dnevno, mozda sam ja problem.
- HJC HQ-1 - carbon kaciga. Vizir isti mehanizam kao kod CS-R1. Rasklima se i ispada iz lezista/bravica se ne vrati i vizir je slobodan. Zajebano kad ti ostane u ruci a stize semafor :D

Inace tu carbon sam platio 150€ na forumu /nova je bila sa nalepnicama i vrecom/ i stvarno je laksa od svake druge kacige, to joj je jedina prednost.

Ono sto mene zanima zasto je Nolan carbon duplo jeftiniji od AGV? Obe su MotoGP replike a razlika duplo.

Inace ova cena je bas dobra posto je ova AGV na eBay preko 800€ plus da ti neko donese.

bigbad86

On je placipicka i on se na sve zali. Moja kaciga 70 evra, fiberglas i tamne naocare, ja zadovoljan :)

Hohštapler

Kupi jednom pravu HJC, skupu, pa mi reci dal je govno. I to onu ¹to je Lorenci nosio, RPHA-10.
Jedna od najudobnijih kaciga bar za moj oblik glave.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mazzi

- HJC HQ-1 je kaciga koja je kostala 400-500e i sad ako je potrazis nije ispod 300e nova http://www.fc-moto.de/HJC-HQ1-Lordship/en  tako da ne mozes da kazes da je jeftina, toliko je i R-PHA10. Opet kazem mozda je problem do mene zato sto stalno otvaram i zatvaram vizir i tako 1000 puta. Evo sad imam scorpion exo 1000 i daleko bolje uradnjen mehanizam za otvaranje i ima fabricki pinlock.


Hohštapler

Nisam posedovao RPHA10, ali sam je merkao, i to par puta ¹to sam je nosao po radnji, meni je sam oblik ¹koljke i oseæa na glavi sjajan.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

andrijadragan

A gde ima jeftino kavurma i cvarci i cvarci.....
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......

mazzi

@Ho: Nisam ja imao zamerku na udobnost sam na taj vizir koji otpada i sto se obrazi malo stanje vremenom. Vidis da sam bio uporan ... 3 kacige sam kupio :)

Nego:

AGV PISTA GP 46 PROJECT CARBON FULL
potpuno nova kaciga nekoristena
Kaciga je dizajnirana u skladu sa AGV-ovim "standardima ekstremnih kaciga"
mala tezina 1250gr
full carbon kaciga dizajnirana za trke
siroko vidno polje
povecana ventilacija
ekskluzivni ergonomski dizajn i najbolja aerodinamika u klasi postavljaju nove standarde performansi
velicina xxl 63-64cm obim
moguca zamena za mobilni telefon
moguce slanje cena 820e moguc dogovor oko cene ili zamena za mobilni telefon
cena kod nas kod generalnog zastupnika MASS je 138.600din - 1130e
kontakt telefon 063-421-951

Da coveku ne kvarimo oglas :D

V.ROSSI 46


Gligoric

Evo ja sam imao HJC RPHA 10 takodje i RPHA 10+.. SUOMY,NOLAN,Shark takodje... AGV PISTA mi ne odgovara zbog oblika tako da sam kupio ARAI RX7 GP.
Stojim iza toga da ni jedan od gore pomenutih ne moze da pridje ARAI-u.. Mislim na aerodinamiku,udobnos,stabilnos kacige bri velikim brzinama..
Jedina zamerka je sranje mehanizam na Arai kacigi.. I kratak podbradak..

Freepartyman.. 181 ks mi je malo.. Vozim motor na stazi i primetim razliku u snazi motora. Tebi to nema veze sa mozgom jer "R" motor koristis za 150kmh kroz naseljeno mesto..

freepartyman

#53
 Znam ljude koji se takmice u nasem sampionatu pa im savrseno odgovaraju motori od 180ks. Mnogi tvrde da i njih nisu 100% savladali.   A mnogo dugo su u tom sportu. A tebi malo..  Bas zato sto vozis stazu nema smisla to sto pricas,jer ima ljudi koji ce sa apriliom rs 125 da  postave bolje vreme od nekih vozaca sa 1000cc a i od tebe. Jer nije sve u konjima. Ako se lozis na drag drace to je drugo tu su konji bitni.  
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hohštapler

Citat: Gligoric poslato 06 Maj, 2016, 16:23
Freepartyman.. 181 ks mi je malo.. Vozim motor na stazi i primetim razliku u snazi motora. Tebi to nema veze sa mozgom jer "R" motor koristis za 150kmh kroz naseljeno mesto..

El ima u onoj tvojoj temi neki snimak, da vidimo kako to izgleda kad je 180ks malo...?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bobangsxr

Citat: Gligoric poslato 06 Maj, 2016, 16:23
Evo ja sam imao HJC RPHA 10 takodje i RPHA 10+.. SUOMY,NOLAN,Shark takodje... AGV PISTA mi ne odgovara zbog oblika tako da sam kupio ARAI RX7 GP.
Stojim iza toga da ni jedan od gore pomenutih ne moze da pridje ARAI-u.. Mislim na aerodinamiku,udobnos,stabilnos kacige bri velikim brzinama..
Jedina zamerka je sranje mehanizam na Arai kacigi.. I kratak podbradak..

Freepartyman.. 181 ks mi je malo.. Vozim motor na stazi i primetim razliku u snazi motora. Tebi to nema veze sa mozgom jer "R" motor koristis za 150kmh kroz naseljeno mesto..

moj covek  [kralj]... lepo kazem arai a neki hoce da me biju  ;D

Gligoric

Citat: freepartyman poslato 06 Maj, 2016, 16:33
Znam ljude koji se takmice u nasem sampionatu pa im savrseno odgovaraju motori od 180ks. Mnogi tvrde da i njih nisu 100% savladali.   A mnogo dugo su u tom sportu. A tebi malo..  Bas zato sto vozis stazu nema smisla to sto pricas,jer ima ljudi koji ce sa apriliom rs 125 da  postave bolje vreme od nekih vozaca sa 1000cc a i od tebe. Jer nije sve u konjima. Ako se lozis na drag drace to je drugo tu su konji bitni.   

Nas sampionat je guzica... Voze se polovne gume, okrecu se gume da se iskoriste do kraja, u motor se sipa sta bilo samo da se zove ulje.. Cast izuzetcima..
Nema vozaca koji ce postaviti bolje vreme od mene na 125ccm,moze da bude i Valentino Rossi. Ima brzih momaka svakako ali mene bi takodje boleo kurac da razbijem motor skinut sa osiguranja i plastikama od 300e... Ja bar drugacije gledam na 2000e i na 20 000e ... Neki mozda ne.. Moje  vreme sa Hondom je 1.31 na navaku...sa farovima,tablicom,serijskim prenosom i ulicnim gumama... Izvoli majstore nadji mi u klasi brzeg od mene,ja ga tamo nisam video.. Pri tom sam visok 195 i imam 100kg sa opremom..

Gavrolini

Cek cek zasto ove u raspravci niko ne pominje tri top brenda: Schuberth,Shoei i Bell?

Hurricane

Citat: Gligoric poslato 07 Maj, 2016, 00:34
Citat: freepartyman poslato 06 Maj, 2016, 16:33
Znam ljude koji se takmice u nasem sampionatu pa im savrseno odgovaraju motori od 180ks. Mnogi tvrde da i njih nisu 100% savladali.   A mnogo dugo su u tom sportu. A tebi malo..  Bas zato sto vozis stazu nema smisla to sto pricas,jer ima ljudi koji ce sa apriliom rs 125 da  postave bolje vreme od nekih vozaca sa 1000cc a i od tebe. Jer nije sve u konjima. Ako se lozis na drag drace to je drugo tu su konji bitni.  

Nas sampionat je guzica... Voze se polovne gume, okrecu se gume da se iskoriste do kraja, u motor se sipa sta bilo samo da se zove ulje.. Cast izuzetcima..
Nema vozaca koji ce postaviti bolje vreme od mene na 125ccm,moze da bude i Valentino Rossi. Ima brzih momaka svakako ali mene bi takodje boleo kurac da razbijem motor skinut sa osiguranja i plastikama od 300e... Ja bar drugacije gledam na 2000e i na 20 000e ... Neki mozda ne.. Moje  vreme sa Hondom je 1.31 na navaku...sa farovima,tablicom,serijskim prenosom i ulicnim gumama... Izvoli majstore nadji mi u klasi brzeg od mene,ja ga tamo nisam video.. Pri tom sam visok 195 i imam 100kg sa opremom..

Sad ce free na ovo, sve je to ok, brz si ti, ali r-ovi jednostavno nisu pravljeni za nas ljude preko 190..  [rofl] [rofl] [rofl]

andrijadragan

Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......