Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


mi¹ko_kolo

Citat: UFF poslato 26 Januar, 2017, 17:36
prijavio te neki komsija :)
taj parking je jedan od razloga sto sam se odselio u vukojebinu
To znam i ja.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Januar, 2017, 18:39
plati odmah pola ...dosadni su ko buve....

To sam i mislio da uradim.

Citat: UFF poslato 26 Januar, 2017, 19:31
sto da plati?

nije valjda lud ja imam vise takvih pa nista, placas samo kad ti odnesu auto jer moras, ostalo  [srednjiprst]
Zato ¹to mogu da mi skinu direktno sa plate, pun iznos i uveæan za tro¹kove postupka. E, tolika budala nisam.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Januar, 2017, 19:38
Protestvovao je i trazio da se postuje zakon o autorskim pravima....ne mozes da trazis da se zakon primenjuje kad tebi odgovara a da se ne primenjuje kad ti ne odgovara :)
Jedno s drugim nema veze, ovi apsolutno ni¹ta ne ula¾u da bi zahtevali po¹tovanje uredbe-zakona-propisa. Ne bih imao ni¹ta protiv da potoji i jedna javna gara¾a na teritoriji moje mesne zajednice ili dela op¹tine u kojoj bih mogao da platim meseèni zakup. Ali toga apsolutno nema! Za autorska-izvoðaèka prava ljudi ula¾u rad, znanje, talenat... Red je da se to plati.


UFF

Da ti skinu direktno sa plate?
Pa sto meni nisu skinuli dok sam radio?

a i sad kakave veze ima sto ne radim kad tom logikom mogu po jmbg-u da saznaju u kojoj sam banci i da im izdaju nalog da isplate sve kazne u moje ime

mi¹ko_kolo

Mojim kolegama su to veæ radili. Moguæe je jer smo bud¾etska firma. Nemam drugo obja¹njenje.

Lazic

Za komunalne ili saobraæajne prekr¹aje...?

mi¹ko_kolo

Za oba. Jednom su naplatili onu "doplatnu", pisana mu u Surèinu a drugom saobraæajnu, da l' je bilo prekoraèenje ili alkohol - nisam siguran.

Lazic

Doplatna je parking servis, a za saobraæajne prekr¹aje mo¾e... Komunalci jok... Uredba ka¾e da ako ne plati¹, oni predmet ¹alju u sud za prekr¹aje i onda navodno ide redovnom procedurom... Do sada nisam èuo da je ikome i¹ta stiglo posle...

mi¹ko_kolo

Najgore od svega je ¹to su mi pisali ispred kuæe. Treba sad naæi rezervni polo¾aj za parkiranje. Ovaj je bio idealka.

FANTOM

     Evo posto vidim da raspredate kako nas ova vlasta delje guli i roka sa drakonskim kaznama pa ako mogu da dobijem savet nekog od vas ko se razume u kazne:

    Dakle ono sto sam se slupao sa Hondom evo udjosmo u 5 godinu od tada : Dakle nisam imao dozvolu , nisam bio registrovan udario sam drugo vozilo i na drugom vozilu napavio materijalnu stetu.  Cimali me panduri 2 puta bili na gajbi prvi put posle godinu dana i drugi put jebem li ga kad trazili me. Posle doga doslo do sudjenja ja se nigde nisam pojavljivao niti sam sta primao od poziva jednostavno sam ih iskulirao . Inace udes sam napravio 2012. i sve me je uhvatilo po lepom starom zakonu dok jos nisu promenili i poceli da primenjuju ovaj nov drakonski zakon. E sad na 3 godine od sranja bilo sudjenje i presude u mom odsustvu posto se nisam naravno nigde pojavio da treba da isplatim samo stetu koja je u iznosu od 136 000 za ta kola sto sam udario. To potrazuje osiguranje kao od mene . Normalno ni to nisam privmio nego sam samo gvirno da vidim sumu za koju me cimaju. Od tada je proslo 2 godine nista vise nije stizalo ni da me cima osiguranje ni da me osiguranje tuzilo za tu sumu. Elem nisam stalno zaposlen te nemaju ni odakle da skinu i nemam nista na svoje ime PRC.
    Moje pitanje glasi koliko jos godina treba da prodje da snam da mogu da me povuku za macora po pitanju tih para ?  [cheers]

Glava Dole

Ako je prekrsaj napravljen po starom ne mogu da ti namecu novi... ima negde odredba koja kaze da se, u slucaju promene zakona, gleda onaj koji je povoljniji po prekrsioca... advokat i pozovi se na to il jos bolje lazic metoda :D Sto se toga tice zakon kaze za apsolutnu zastaru treba da protekne 2 puta onoliko vremena koliko je inace zastara(dakle 2god puta 2)... inace je samo 2god ali se prekida svakim pokretanjem postupka(bilo da si se ti odazvao ili ne, tako da "prokopaj" oko apsolutne u tvom slucaju).

FANTOM

Citat: Milos96 poslato 27 Januar, 2017, 01:11
Ako je prekrsaj napravljen po starom ne mogu da ti namecu novi... ima negde odredba koja kaze da se, u slucaju promene zakona, gleda onaj koji je povoljniji po prekrsioca... advokat i pozovi se na to il jos bolje lazic metoda :D Sto se toga tice zakon kaze za apsolutnu zastaru treba da protekne 2 puta onoliko vremena koliko je inace zastara(dakle 2god puta 2)... inace je samo 2god ali se prekida svakim pokretanjem postupka(bilo da si se ti odazvao ili ne, tako da "prokopaj" oko apsolutne u tvom slucaju).

    Mene hvata po onom starom prelepom zakonu iz 2012. koji je bio dosta blazi i bolji sa zastarevanjem . Tako da je to olaksavajuce inace pricao sam sa Advokatom cisto informativno jos pre nego sto je bilo sudjenje. Rekao je samo se trudi da te ne nadju ako neces da platis. E sad dalje ja sam cak polagao za A dozvolu 2015. polozio i dobio dozvolu uredno. A tipa presuda je bila krajem 2014. da treba da isplatim samo pare osiguranju . E posto mene ne interesuje da im dajem pare to je tako ostalo . Al od te presude 2014. meni vise nista nije stizalo na kucu tipa da me je tuzilo osiguranje da im isplatim pare neke itd za tu stetu .

UFF

Pa zabole te onda ako ti drava nista ne potrazuje a osiguranje da hoce vec bi te tuzilo sta se brines

Lazic

Citat: Milos96 poslato 27 Januar, 2017, 01:11
Ako je prekrsaj napravljen po starom ne mogu da ti namecu novi... ima negde odredba koja kaze da se, u slucaju promene zakona, gleda onaj koji je povoljniji po prekrsioca... advokat i pozovi se na to il jos bolje lazic metoda :D Sto se toga tice zakon kaze za apsolutnu zastaru treba da protekne 2 puta onoliko vremena koliko je inace zastara(dakle 2god puta 2)... inace je samo 2god ali se prekida svakim pokretanjem postupka(bilo da si se ti odazvao ili ne, tako da "prokopaj" oko apsolutne u tvom slucaju).
Mali¹a je sve bolji i bolji... Silom prilika... ;D


@Fantom:
Samo nastavi sa kuliranjem... ;D

sremac

èekaj stani kakvo osiguranje , zar ne bi trebao ¹tete s neosiguranim vozilima da isplaæuje garantni fond ?  ja mislim da je rok zastarelosti 3 god
budala na leru, mudonja u kontra smeru

FANTOM

     Hvala manijaci sad mi lakse  [cheers] . Ma nista nisu slali do sada a nadam se i da nece. Da je bilo nekih problema cimali bi me jos kad sam vadio dozvolu :) Tako da mislim da sam ih pobedio. Al steta sto Honda samo nije prezivela , al sta ces :) totalka je zadesila  [pop] :violina: [facepalm]

Glava Dole

Znam koliko je bio blazi stari, bio sam cetvrti razred osnovne kad me navatali za voznju auta bez dozvole... cale dobio samo 3500din(ja klinac, cela odgovornost na njega), nikakve zabrane nikakve zajebancije... al jbg takav sistem ne puni budzet pa su posle promenili "zarad nase bezbednosti" :D Bas sam tad terao onog una za kog ima i teme na forumu(koji takodje nije teo dupali [rofl] ), tad smo ga negde tek uzeli :D Bez obzira sto oni pokusavaju da ti nametnu novi trebalo bi da mozes da se pozoves na stari, tj na onaj koji je bio na snazi u trenutku prekrsaja... ali me ne drzi 100% za rec, nisam advokat jbg... to vidi sa nekim dobrim, po preporuci, koji prvenstveno radi saobracajne nezgode i prekrsaje i nema greske :)

A da im umaknes... pitanje je... eto ja se krio 2god, 4-5 listica zanemario pa onda cale ispraca najboljeg komsiju sa jutarnje kafice, patrolni auto i pajkani na vrata istovremeno... nije hteo da pravi scenu i dao im broj, zvao me pre nedelju dana... odma ko iz picke "Milose, gde ste trenutno"... dogovorili se da se javim posle prvog na taj broj da odem do mupa da potpisem zabranu... kaze da je mesec dana... i dalje mi nije jasno kako al ako bude da je tako i da se odnosi na dva tri'es... pa nece biti srecnijeg coveka od mene :D

Citat: Laziæ poslato 27 Januar, 2017, 01:25

Mali¹a je sve bolji i bolji... Silom prilika... ;D


[rofl] a jbg, posle sam video post... sad sam te ovim textom iznad razocarao ;D

mrle

Citat: Milos96 poslato 27 Januar, 2017, 01:33
da odem do mupa da potpisem zabranu... kaze da je mesec dana... i dalje mi nije jasno kako al ako bude da je tako i da se odnosi na dva tri'es... pa nece biti srecnijeg coveka od mene :D



ide¹ da potpi¹e¹ zabranu slobodnog kretanja, dobio si 30 dana pritvora.

Lazic

Razoèaraæu se ako se javi... Zabrana od mesec zastareva za dva meseca...

bigbad86

NI NA STA SE NE JAVLJAJ. Jednom sam se tako upecao i nikad vise. Oni preko telefona kazu jedno, samo da te navuku da dodjes. Posle kad dodjes, slobodno se naguzi.

mrle