Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

U zalbi izjavi da si mu par dana pre toga polno opstio sa suprugom koja ga redovno vara i da je to i on saznao kao i tvoja zena i da ste se zbog toga za malo razveli a ona nek posvedoci takodje :D

Ljubomoran je bio pa nije znao kako drugacije da ti se osveti

ts.marko

 
Citat: UFF poslato 11 Avgust, 2016, 22:10
U zalbi izjavi da si mu par dana pre toga polno opstio sa suprugom koja ga redovno vara i da je to i on saznao kao i tvoja zena i da ste se zbog toga za malo razveli a ona nek posvedoci takodje :D

Ljubomoran je bio pa nije znao kako drugacije da ti se osveti

Debela mu  [zena], fuj

mareskin

Citat: ts.marko poslato 11 Avgust, 2016, 22:06
Uop¹te mi nije jasno kako je mogla da me osudi, na osnovu èega?
Èemu onda slu¾i sudsvo ako je pandurska reè jaèa?

Na¾alost. Moguæe je.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

stilgar

Citat: ts.marko poslato 11 Avgust, 2016, 22:06
Uop¹te mi nije jasno kako je mogla da me osudi, na osnovu èega?
Èemu onda slu¾i sudsvo ako je pandurska reè jaèa?
pa jel su svedocili ti svedoci da si tad bio u beogradu? zali se na presudu i uzmi advokata i tuzi pandura za klevetu il sta vec moze.

Lazic

Nisu pogledali u sanduèe na vreme... :-[

penzos

Ma ne¹to tu debelo ne ¹tima. U sluèaju da te nisu zaustavili, ne mogu dokazati da si ti i pozivaju te kao odgovorno lice, tj vlasnika vozila. Ako ima¹ svedoke da nisi bio ti (kao ¹to ka¾e¹) navodi¹ ih na sudu, a sudija je u obavezi da im uzme izjave. Jo¹ ako mo¾e¹ da doka¾e¹ da motorcikl niko nije mogao da koristi dok si ti bio odsutan pobeðuje¹. Ako ima dokaza da si uredno pozvan na suðenje, a istom nisi prisustvovao - tada si sjeban jer te osuðuju garant. Nisi naveo ¹ta i kako je bilo na sudu. Ako sudija nije saslu¹ala svedoke koje si naveo na saslu¹anju - to obavezno navodi¹ u prigovoru. Naravno i moguæu zavadu sa OSL. I za¹to apelacioni sud, valjda drugostepeni sud za prekr¹aje?
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mrle

drugostepeni, pa kasacioni... pa odgovori, par godina, a teko inda apelacioni, a onda i strazbur.

DebeliZmaj

Citat: mareskin poslato 11 Avgust, 2016, 16:22
Zamisli Zmaju da stvarno tra¾i promenu pola i dr¾ava mu odobri i odfikare mu alatku?!?!? [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

ma likovi su vec isli na tu foru .. prvo idesh mesecima kod psihologa valjda
pa bla bla bla .. svakako koristish vreme da lagano peglash dug ...
ne znam kako ce da ispliva ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: petar357 poslato 11 Avgust, 2016, 18:23
Kakav genijalan savet!
Vec neko vreme se u elektronski zdravstveni karton upisuju svi pregledi, dijagnoze, terapije, lecenja itd.
A uvid u to imeju cak i sestre na salteru doma zdravlja. Znaci, CEO grad bi znao da je decko trazio psihijatrijsku procenu i izrazio zelju da promenom pola. I to stoji tu ceo zivot.

od kad je krenula prica sa time elektronskim ... ja promenih 3 firme, dakle 3x zdravstvena nova i ne dobih
to elektronsko sokocalo ... e sad ... ovde je bila prica oko toga da sebi kupi vremena da ne ide na robiju
ti ako imash neku bolju ideju, kapiram napisao bi je do sad .. ne ? nishta ? ... ok

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

ts.marko: ne znam kako su mogli da ti utvrde identitet ako te nisu zaustavili
svakako nije ispunjeno osnovni uslov a to je da je utvrdjen identitet onog
ko je napravio prekrshaj .. svakako se zali .. a posle toga pokreni i postupak
protiv OSL, to jest policajca pred visom istancom od lokalnog MUP ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: ts.marko poslato 11 Avgust, 2016, 22:06
Uop¹te mi nije jasno kako je mogla da me osudi, na osnovu èega?
Èemu onda slu¾i sudsvo ako je pandurska reè jaèa?

U normalnim  zemljama bi u sukobu tvoja reè protiv pandurove, trebalo da je pandurova jaèa. Ako nema¹ vi¹e drugih svedoka.

S tim da pandur ima dobru platu i da zna da æe, ako se doka¾e da ne¹to muva, leteti s posla pravo u zatvor. I nema problema. Dalo bi se to re¹iti, samo da se hoæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ts.marko


Lazic

Mrleeeeeee, daj da sroèimo kako treba, nije utvrðen identitet, taèka...

ts.marko

On me je gledao u oèi i bio kategorièan da sam to bio ja!?!?!?!

To je sudiji bilo dovoljno

Smejurija

*zeka*

Meni nije logicno kako je mogao da vidi da nema tablice pa da te tek onda  zaustavlja,pa ne visi tablica na prednjem braniku.

penzos

#2275
Nisi imao kacigu! A za to te nisu kaznili! I nisi imao TABLICE, pa su te zbog toga zaustavili! Ali nisi obezbedio svedoka shodno èlanu 89. i njegovu izjavu. Ajde malo prelistaj tamo Zakon koji sam zalepio oko tog èlana 89, nemam ga na ovom kompu, pa naði rupu (ima je sigurno). Takoðe neka neko odavde sastavi lepo prigovor dok nije istekao rok za ¾albe, ali da se spomene i netrpeljivost OSL, propust u presudi da motorcikl nema tablice te nije mogao uoèiti dali je registrovan, ....

edit: evo iskopao za svedoke:
Glava XXIII
SASLU©ANJE SVEDOKA
Svojstvo svedoka
Èlan 207
Kao svedoci pozivaju se lica za koja je verovatno da æe moæi da daju obave¹tenja o prekr¹aju i uèiniocu i o drugim va¾nim okolnostima.
O¹teæeni se mo¾e saslu¹ati kao svedok.
Du¾nost svedoèenja
Èlan 208
Svako lice koje se kao svedok poziva du¾no je da se odazove pozivu, a ako ovim zakonom nije drukèije odreðeno, du¾no je i da svedoèi.
Pozivanje svedoka
Èlan 209
Svedoku se dostavlja pisani poziv, u kome se navode lièno ime i zanimanje pozvanog, vreme i mesto dolaska, prekr¹ajni predmet po kome se poziva, naznaèenje da se poziva kao svedok i upozorenje o posledicama neopravdanog izostanka.
Svedok se poziva preko stranke koja je predlo¾ila njegovo svedoèenje, a ako to nije moguæe sud æe ga neposredno pozvati.
Kad se o¹teæeni poziva kao svedok, u pozivu æe se to naznaèiti.
Maloletno lice koje nije navr¹ilo ¹esnaest godina poziva se kao svedok preko zakonskog zastupnika odnosno staratelja, osim ako to nije moguæe zbog potrebe da se hitno postupi ili zbog drugih okolnosti.
Svedoci koji se zbog starosti, bolesti ili te¹kih telesnih mana ne mogu odazvati pozivu mogu se saslu¹ati u svom stanu.

Ti si trebao da obezbedi¹ svedoka, jbg. Ali dali su mu oni dostavili pisani poziv? Imaju li dokaz? Dali te je sudija posavetovao kako to da uradi¹ (èlan 90. mslm, ono da ne mo¾e na tvoju ¹tetu. Ima tu dosta materijala za ¾albu.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

dzimika

Citat: ts.marko poslato 11 Avgust, 2016, 22:31
Citat: UFF poslato 11 Avgust, 2016, 22:10
U zalbi izjavi da si mu par dana pre toga polno opstio sa suprugom koja ga redovno vara i da je to i on saznao kao i tvoja zena i da ste se zbog toga za malo razveli a ona nek posvedoci takodje :D

Ljubomoran je bio pa nije znao kako drugacije da ti se osveti

Debela mu  [zena], fuj

Ajde lepo onda napisi da je on u stvari zaljubljen odavno u tvoju zenu i da si je ti makao njemu ispred nosa :P

A i sta ako mu je debela zena, kao da ce to sudija da gleda, mi znamo da ti ne volis debele :D


ts.marko

Ako se svedok ne odazove pozivu, sud ga privodi, koliko mi se èini o njegovom tro¹ku. To ovde nije uraðeno.
Ja sam bio kod sudije i rekao da svedok nije mogao da primi ppoziv i da æe doæi u TS da da izjavu. Njen odgovor - sad je kasno!!!!

ts.marko

Èlan 216
Ako svedok koji je uredno pozvan ne doðe, a izostanak ne opravda, ili se bez odobrenja ili opravdanog razloga udalji sa mesta gde treba da bude saslu¹an, mo¾e se narediti da se prinudno dovede, a mo¾e se kazniti novèano od 10.000 do 50.000 dinara.

Lazic

To da je bio svedok protiv tebe, sigurno bi se desilo, ovako je win win za njih...