Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

penzos

Nije èlan 77, evo zalepio sam verovatno dok si kucao. Èlan 77 je u Merama pojaèanog nadzora  ;D
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Glava Dole

Ma ako mora slobodno mogu da me zatvore, pre bih isao u zatvor na dva meseca nego da budem pesak 2god minimum... lakse bi mi palo :D Imati pa nemati je najgora kletva :D Da je samo ovo, to je ona prva iz 2014, tek ce da upisu 20.000 za ovu skorasnju jer i ne planiram da se odazivam tako da ce da mi sude u odsustvu i rebnu maximalnu, plus ovih 5000 za pogresno skretanje...

Sto se zastare tice to sam nasao i ja jos ranije, znaci u prevodu na srpski ako sam ja dobro razumeo:
Ako oni od samog prekrsaja ne pokrenu postupak u roku od godinu dana - apsolutna zastara
Inace zastara 2 godine od samog prekrsaja s tim da se prekida tok zastarevanja kad god pokrenu postupak...

S obzirom na to, bez obzira da li su pokrenuli ili ne, da li su te rebnuli ili ne, da li si se javio sudiji ili ne... u svakom slucaju zastareva nakon 4god(dakle 2 x one 2god) od prekrsaja....

Je l' sam u pravu? Ako je tako jos 2god sam prestupnik i onda mogu da me uvate za trecu nogu, ove druge 2 su manje pa nije neki problem i ako budem bas morao da ih platim, cisto da bih registrovao motor kasnije :D Dozvola mi vazi do 2022 tako da dotle moraju sve da zastare(ako ne napravim nove u medjuvremenu sto je tesko al aj da se nadam) nego licna problem... blokirace mi racune, telenor kevi drugi racun blokirao istog dana kad joj istekla licna dok nije donela na uvid novu... nadam se da ovi iz erste banke nisu takva goveda, ako su i oni kako posle da primam pare u cacku pojma nemam :D

penzos

Alo, matematièar, 60 dana maksimum. To je 60.000. ¹ta æe sa kusurom??? Mnogo si zasrao, a nastavio si. Sada tamo u temu Zakon pa da lepo proèita¹. A novce mo¾e¹ podizati i sa paso¹em, koliko znam. Samo da zna¹, da ako ne plati¹, podi¾u nalog za privoðenje. Ako te zaustave negde i urade proveru - ima¹ gratis vo¾nju slu¾benim vozilom!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Glava Dole

Onu tacku od 100.000 zamenjuje samo 15 dana zatvora plus ostalo a i koliko znam za prekrsaj ne moze da se dobije vise od 2 meseca :D I sta onda ako provere, automatski zabela?

DebeliZmaj

pa dobro ali moze traziti razdvajanje ...
pa plati 10 k 60k odrobija ... onda kaze da
zeli da ide na psihijatrisu procenu jer zeli da
promeni pol .. e tu se na sud usrere zbog evropre
i pedera itd... onda opet uplati 10k ... pa opet odobija ...
jbg treba mu advokat ...

ili posto vec ide iz prekrshaja u prekrsaj
lepo proda sve motore plati i ide dalje ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Èlan 330:

Kaznom zatvora od najmanje 15 dana i 14 kaznenih poena kazniæe se za prekr¹aj vozaè koji...

... se napije ko majka pa misli da je supermen ;D

Bori¹a

ti kako si krenuo, oduzece ti dozvolu zauvek, moraces opet da polazes... bice permanent ban 😁

stilgar

Bolje da ode malo u corku, posle se uclani kod mandatara objavi promenu seksualne orjentacije i udje u vladu kao muski pretstavnik lgbt populacije. Sto lezbejke da imaju predstavnicu a pederi nemaju svog pretstavnika :) mada ima ih i sad samo se nisu javno izjasnili :)
P.S. ubi ova kisa.

Glava Dole

PS jbm kisi mater, bas sad nasla da pada kad planiram da pevam serenade ispod prozora po BGu :D Al ko je sisa :D

Lazic

Pevaæe tebi serenade ispod æelije... ;D

Bori¹a

koga imamo u pozarevcu? [rofl]

Lazic


mrle


Lazic

Htedoh imenjaka da pomenem, ali u izgnanstvu je...

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 11 Avgust, 2016, 12:32
pa dobro ali moze traziti razdvajanje ...
pa plati 10 k 60k odrobija ... onda kaze da
zeli da ide na psihijatrisu procenu jer zeli da
promeni pol .. e tu se na sud usrere zbog evropre
i pedera itd... onda opet uplati 10k ... pa opet odobija ...
jbg treba mu advokat ...

ili posto vec ide iz prekrshaja u prekrsaj
lepo proda sve motore plati i ide dalje ....


Zamisli Zmaju da stvarno tra¾i promenu pola i dr¾ava mu odobri i odfikare mu alatku?!?!? [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a

pa cupa obrve, depilira se, sta mu fali da ostane bez alatke [rofl]

petar357

Citat: DebeliZmaj poslato 11 Avgust, 2016, 12:32
... onda kaze da
zeli da ide na psihijatrisu procenu jer zeli da
promeni pol .. e tu se na sud usrere zbog evropre
i pedera itd...


Kakav genijalan savet!

Vec neko vreme se u elektronski zdravstveni karton upisuju svi pregledi, dijagnoze, terapije, lecenja itd.
A uvid u to imeju cak i sestre na salteru doma zdravlja. Znaci, CEO grad bi znao da je decko trazio psihijatrijsku procenu i izrazio zelju da promenom pola. I to stoji tu ceo zivot.

Major

Elektronski zdrastveni karton.. pa to ne znaju da izgovore, a kamoli da koriste :)
A i koga bole paja sto ce zamisli ceo grad da zna da je on trazio promenu pola.

ts.marko

Danas sam dobio presudu - 15000din kazne + 3meseca A kategorije + 6 poena!!!!!!!!! [veryangry]

Naime, pro¹le godine , pandur koji je sa mojom porodicom na ratnoj nozi podnese prijavu da sam vozio neregistrovan motor i da nisam hteo da stanem kad me je zaustavio prilikom kontrole, veæ sam mu pobegao. On me je jurio sa upaljenom rotacijom ali sam mu ja ,navodno, pobegao.
Nije me zaustavio, nije utvrdio identite, nije slikao, snimio, ni¹ta.
©to je najgore, ja sam taj dan bio u Beogradu i imam svedoke.
Bili smo i na suoèenju i ni¹ta. Sudija je jednostavno lupila kaznu i kraj. Ka¾njen sam jer nisam hteo da stanem na oèigledno zaustavljanje policajca, a osloboðen sam optu¾be da sam vozio neregistrovan motor po¹to nije mogao da ustanovi da li registrovan ili ne.?!?!?!?!

Imam pravo na ¾albu Apelacionom sudu u roku od 8 dana.

ts.marko

Uop¹te mi nije jasno kako je mogla da me osudi, na osnovu èega?
Èemu onda slu¾i sudsvo ako je pandurska reè jaèa?