Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin


Lik je izbegao zatvor od nekoliko godina tako ¹to je do¹ao iz unutra¹njosti u BG (velika d¾ungla), pazio gde prelazi uilicu, vodio raèuna da ga nigde niko ni zbog èega ne zaustavi i posle duplo vi¹e godina se vratio kuæi. E sad, zajeban je to ¾ivot.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

lawyer

Citat: Major poslato 04 April, 2014, 09:06
Citat: lawyer poslato 04 April, 2014, 06:08
U re¹enju kojim se utvrðuje da je izvr¹en prekr¹aj se odreðuje (bilo po slovu zakona, bilo ukoliko postoje uslovi da sudija privremeno suspenduje pravo na upravljanje motornim vozilom nekom licu) sankcija za prekr¹aj (kazna zatvora i/ili novèana kazna) i vreme na koje se izrièe zabrana upravljanja motornim vozilom. Ovo re¹enje se dostavlja osuðenom licu i SUP-u na èijem podruèju osuðeno lice ima prebivali¹te, koji dalje preuzima postupak.

Neprimanje ovog re¹enja, mo¾e dovesti do isticanja na oglasnoj tabli suda, odnosno tzv. uruèenju postavljanjem na oglasnoj tabli. Po proteku roka predviðenog Zakonom, re¹enje postaje pravnosna¾no, ukoliko se ne izjavi ¾alba, ili je ¾alba neblagovremena ili izjavljena u roku, ali odbijena.

Vidis ovo mi je skroz nelogicno. Oni tebi posalju resenje postom, kuci nema nikog i postar ga samo ubaci u sanduce. Prodje 5 dana i to pismo se vrati nazad i onda ti moras da gledas u pasulj da li je nesto stiglo i sta se onda ocekuje da ides svaki dan do suda da gledas oglasnu tablu? Malo je glup ceo sistem..

Nisi ba¹ u pravu.

Ti dobije¹ poziv za suðenje, ode¹ da¹ svoju izjavu, sud donese re¹enje. To re¹enje poku¹ava da ti dostavi na adresu na kojoj si veæ primio poziv (po¹to u meðuvremenu nisi obavestio sud o promeni adrese). Ako ne uspe dostavljanje prvi put, sud poku¹ava dostavu jo¹ jednom.

Po¹tar ne mo¾e da ti ubaci u sanduèe re¹enje, jer se takva dostava mora potpisati. Ako je to uradio, onda ili potpisuje za tebe (¹to je protivzakonito) ili je na povratnici upisao da je uruèio nekom iz domaæinstva (¹to je potvrðivanje la¾nih èinjenica) i u oba sluèaja mo¾e¹ tra¾iti naknadu ¹tete od po¹te.

Ako sud ne mo¾e da doðe do okrivljenog na adresi na kojoj je veæ primio poziv radi uruèenja re¹enja dvaput, a nije prijavio promenu adrese, a po zakonu je to du¾an uèiniti, zakonodavac je smatrao da takvo lice izbegava da primi re¹enje i da zbog toga ne sme trpeti postupak, pa se takva pismena istièu na oglasnoj tabli suda.

lawyer

Citat: bigbad86 poslato 04 April, 2014, 18:04
Ajde da pitam sad na vreme, nisam kupovao motor odavno. Secate se da sam kupio motor tamo negde u Novembru, sad je vreme da ga prevedem na sebe. Motor sam kupio na BG table, covek je do malo pre nego sto je prodao motor ziveo u Beogradu. Imam ovlascenje da mogu da ga vozim i otudjim bez dalje saglasnosti vlasnika. Kako sad ide procedura? Da li da odem u bilo koju Beogradsku opstinu,(Lazarevac,Mladenovac) i tamo platim porez, prevod,vratim tablicu trt mrt, ili moram bas u BG da idem?
Ako moze neko postupno, ukratko da napise korake, bio bih zahvalan ;)

Buduæi da nisi do sad izvr¹io prenos, trebalo bi da uradi¹ sledeæe:

1. Odjavi¹ motor na op¹tini na kojoj je bio registrovan (dakle u MUP-u te op¹tine) i vrati¹ tablice, ako je registracija istekla vi¹e od mesec dana, a to mo¾e¹ uraditi sa ovla¹æenjem, ako je tako ne¹to na ovla¹æenju naznaèeno;
2. Potpi¹e¹ ugovor sa samim sobom, a na osnovu ovla¹æenja, overi¹ taj ugovor u op¹tini ili sudu i plati¹ porez na op¹tini gde onaj ko ti je dao ovla¹æenje ima prebivali¹te (plaæanje poreza je sada u nadle¾nosti gradskih op¹tina);
3. Uradi¹ tehnièki, podnese¹ svu potrebnu dokumentaciju ukljuèujuæi i potvrdu o plaæanju poreza i plati¹ namete za registraciju, nalepnicu i tablicu.

UFF

lawyer ako meni kao vlasniku vozila uvedu fiktivnu adresu iz svima vec poznatih razloga da li moze neko drugi da mi registruje auto pod uslovom da sam vec uradio kupoprodajni ugovor i ovlascenje na tu osobu ?

mislim bez da placam porez i stvarno ga prenosim na njega

mada sam ovo mozda trebao losmija da pitam

lawyer

Citat: UFF poslato 07 April, 2014, 23:49
lawyer ako meni kao vlasniku vozila uvedu fiktivnu adresu iz svima vec poznatih razloga da li moze neko drugi da mi registruje auto pod uslovom da sam vec uradio kupoprodajni ugovor i ovlascenje na tu osobu ?

mislim bez da placam porez i stvarno ga prenosim na njega

mada sam ovo mozda trebao losmija da pitam

Pitaj i Lo¹mija ako hoæe¹. :P

Ako si potpisao kupoprodajni ugovor i ¾eli¹ da ta osoba registruje motor na sebe, pre toga æe morati da se plati porez na prenos.

Ako ¾eli¹ da se motor i dalje vodi na tebe, daj ovla¹æenje bilo kome da mo¾e u tvoje ime da registruje, ne treba ti ugovor.

Pola Beograda ima fiktivnu adresu u liènoj karti, a nisam shvatio ¹ta podrazumeva¹ pod "uvedu fiktivnu adresu".

UFF

pa imam par kazni tipa pojas parking i slicne gluposti koje nisam platio jer svakako ne smem da platim onu od prosle god kad me je navatao presretac
ne sto ce da kosta vec sto ide zabrana pa cu da izbegavam dok mogu, a kad vec izbegavam nju sto placati bilo sta? :D
licna karta mi je istekla pre koji dan i predao sam za novu, vozacka mi vazi jos nemam pojma 10godina samo me interesuje da li ce neko drugi moci da registruje vozilo koje se vodi na mene ako ja imam fiktivnu?
on vozi na ovlascenje i sa njim moze da registruje ali me zanima ako vlasnik ima fiktivnu da li je njemu zabranjeno da registruje vozilo dok ga ne prenese na sebe

ne dam pare lopovima makar morao auto da prenesem na nekog drugog da on registruje a ja da voizm

lawyer

Mo¾e da registruje u tvoje ime, ako veæ ima ovla¹æenje, bez obzira na tvoje kazne. Samo ¹to, ako si veæ prodao motor, svakako je bolje da registruje na sebe, da ne bi eventualno tebe jurili za njegove kazne za koje njega ne mogu da ujure. ;)

Poku¹ali su da proguraju da ne mo¾e da se registruje dok se ne plate kazne, ali je Ustavni sud odluèio da bi takva odredba bila neustavna.

UFF

ma kakav motor brate ja motore ne registrujem :)
a i ni jedan se ne vodi na mene :D

auto moram da registrujem i vodi se na mene, znaci dam nekom full ovlascenje i miran sam?
on registruje a ja teram :) i ovlascenje moze i kad imam fiktivnu ili moram sad da ga uradim? u opstini valjda to ne gledaju?

lawyer

U op¹tini ni¹ta ne gledaju, osim da li si platio taksu za overu. :D

Ako ti je auto registrovan, odnosno bio registrovan, ne zajebavaj se sa ovla¹æenjima, idi kod Lo¹mija, sada sve radi kod sebe, ukljuèujuæi i nalepnice i miran si.

Ako je u pitanju prva registracija, onda teraj preko ovla¹æenja, ako se pla¹i¹ da ti ne uruèe kazne u MUP-u.

pajche

Da li zabrana voznje podrazumeva i voznju u inostranstvu?

Lazic


pajche


mrle

Juèe mi sti¾e koverat:
Okrivljeni Marko M od oca sa stanom...
SE OSLOBAÐA KRIVICE!

One ¾albe ¹to sam stavljao veæ u temi, dale rezultate.
Nisam propustio pe¹ake, zaustavili me na kolovozu (ne sme), prijavu naknadno napisali (nisu mi dali prvi primerak), video snimak (nema ga :) )

Ivicat

Mrle, uzimam te za savetnika po pitanju saobracaja :)

pajche

Ne za savetnika, vec za amajliju :) Ja isto tako svasta pisao, pa oni doveli pandura i naravno govnar im tamo pricao kako on nema razloga da laze, nosi uniformu i samo istinu prica i sta mislite kome su poverovali.

Ivan1979

Citat: pajche poslato 05 Jun, 2014, 15:22
Ne za savetnika, vec za amajliju :)

Da ga kloniramo par puta i svako  da ga okaci o srednji retrovizor umesto jelkice  ;D

dzimika

od kad carina ima pravo da zaustavlja vozila? jel se to zakon nesto promenio u zadnjih par godina pa im dozvoljeno da rade kao saobracajci

Lazic

Aaaaa...? A ¹to si ti genije stao cariniku...:o :P ;D

mrle

Citat: mrle poslato 05 Jun, 2014, 14:41
Juèe mi sti¾e koverat:
Okrivljeni Marko M od oca sa stanom...
SE OSLOBAÐA KRIVICE!

One ¾albe ¹to sam stavljao veæ u temi, dale rezultate.
Nisam propustio pe¹ake, zaustavili me na kolovozu (ne sme), prijavu naknadno napisali (nisu mi dali prvi primerak), video snimak (nema ga :) )

ne mogu ni¹ta da stavim na forum, ni fotku, ni dokument.
Ko hoæe da mu po¹aljem na mail pa da stavi umesto mene?
Korisna je presuda, kao primer da se treba ¾aliti na sve.

Lazic