Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Citat: Laziæ poslato 10 Decembar, 2013, 09:46
Citat: Major poslato 10 Decembar, 2013, 09:25
Odavno oni tebe prate Lazicu ;D
Mogu da me prate do zastarevanja...:P

Ti i dalje mislis da si "sam" upao u podrum.. da ti je slucajno motor proklizao kad si isao na more.. ;D

Lazic


Major


lawyer

Citat: Laziæ poslato 09 Decembar, 2013, 21:11
@drveni advokat re¾ima:
Ako ti kaznu zamene zatvorom opet moraju da ti ¹alju re¹enje koje lepo izignori¹e¹ kao ja vi¹e puta i nikom ni¹ta... Ima¹ super postova i jako mi se sviða¹ ponekad, ali brate kad poène¹ da zraèi¹, pomislim da tamo na pravnom prave robote od ljudi... Za 20 godina zastarelo mi je brat bratu 200 prekr¹aja i zatvorskih kazni, u to ime BOLI ME BA© KURAC da im platim bilo ¹ta... A za granicu ti je D¾imika objasnio...

Nisam ti ni rekao da li da plati¹ ili ne plati¹ bilo ¹ta. To je tvoj izbor. Naveo sam moguæe konsekvence, za one koji ¾ele da znaju, a oni koji ne ¾ele volja im. Imao si dovoljno komentara u ovoj temi na tu strategiju zastarevanja koju propagira¹, ja neæu dalje. A za granicu mu je Vlajko odgovorio.

Ok, evo ja se samoinicijativno iskljuèujem iz ove teme. Hvala ¹to si mi objasnio kako pravni sistem funkcioni¹e. Jbg, nisam dovoljno bistrio zakone da bih bio struèan kao ti.

P.S. Lièno, ovo poigravanje sa mojim nickom smatram uvredljivim.

Ivan1979

Jos si ti zelen, cim se se pronasao uvredjenim.........nego esi mi dobar ?   [rofl]

zmiya

Laziæu,to ¹to nisi najebao jo¹,ne znaèi da neæe¹..Poznajem èoveka koji je priveden na aerodromu jer nije platio vi¹e kazni za saobraæane prekr¹aje..A i sam vidi¹ da vi¹e nije tako labavo kao ¹to je nekad bilo..

Vlajko

Ma vidi on i sve zna.. ali se pravi blesav.. najvi¹e mu odgovara ta taktika..

Ja lièno ne znam vi¹e koju taktiku da primenim.. odgulio sam 3 meseca zabranu.. èeka me jo¹ mesec ili dva.. jebavao sam se sa fiktivnom i osim ove koja jo¹ nije stigla sve je re¹eno.. odguliæu i to uz "na¹u patrolu" i redukovano kretanje jer bez vozila ne mogu da funkcioni¹em.. ALI kako se prilagoditi novim promenama tj. zakonu..? bahati smo jer decenijam re¹avamo prekr¹aje crvenom.. sada su tu fame i kamere i biæe sve te¾e dati mito.. ali najveæi problem je ¹to je nemoguæe voziti po sada¹njim propisima.. naroèito ogranièenje brzine koje je uglavnom postavljeno dok su se vozile fiæe.. sa normalnim vozilom dok si prebacio u 2 ili 3 veæ si prekoraèenju.. a u 5 mo¾e¹ da zaglavi¹ nasilnièku vo¾nju..
Evo skoro su ceo smederevac presvukli i pro¹irili novim asvaltom.. znakovi su ostali isti.. lep pravac.. opu¹teno idem 80-100 a ogranièenje 40 ili 50.. ako se neko vuèe po propisima.. pravi se kolona i ljudi sviraju i nervozno obilaze.. ja prvi.. kapiram da je taj pod uslovom recimo i da ne sme da napravi prekr¹aj.. ¹to je skoro pa nemoguæe.. ili da svi pazarimo po fiæu ili neku peglici ili mini moris..  [facepalm]

O prekr¹ajima koje pravimo motorom neæu ni da prièam.. uglavnom nas i ne diraju.. inaèe bi dobili po 6 do¾ivotnih zabrana na 300 godina  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major


MILJAN

Citat: lawyer poslato 10 Decembar, 2013, 13:57
Citat: Lazić poslato 09 Decembar, 2013, 21:11
@drveni advokat režima:
Ako ti kaznu zamene zatvorom opet moraju da ti šalju rešenje koje lepo izignorišeš kao ja više puta i nikom ništa... Imaš super postova i jako mi se sviđaš ponekad, ali brate kad počneš da zračiš, pomislim da tamo na pravnom prave robote od ljudi... Za 20 godina zastarelo mi je brat bratu 200 prekršaja i zatvorskih kazni, u to ime BOLI ME BAŠ KURAC da im platim bilo šta... A za granicu ti je Džimika objasnio...

Nisam ti ni rekao da li da platiš ili ne platiš bilo šta. To je tvoj izbor. Naveo sam moguće konsekvence, za one koji žele da znaju, a oni koji ne žele volja im. Imao si dovoljno komentara u ovoj temi na tu strategiju zastarevanja koju propagiraš, ja neću dalje. A za granicu mu je Vlajko odgovorio.

Ok, evo ja se samoinicijativno isključujem iz ove teme. Hvala što si mi objasnio kako pravni sistem funkcioniše. Jbg, nisam dovoljno bistrio zakone da bih bio stručan kao ti.

P.S. Lično, ovo poigravanje sa mojim nickom smatram uvredljivim.
Ja zato retko dajem savet jer kada odem kod majstora on mi naplati krpljenje gume...Zato ne radim nista free odavno...Trudis se uzalud... :)
Cave ab homine unius libri

Vlajko

Ne¹to mi se ne ide peglom na more.. ali ovaj kombe i ne mo¾e mnogo brzo tako da æe valjda biti kul putovati njime.. pa samo ¹ta su radili po Bosni i CG u sezoni sa radarime.. eejj celu koloniu od 10-tak bajkova je zaustavio.. i navalio na prvog da mu uzme pare.. a ovaj zapeo ma vodi me nemam.. i na kraju smo se nagodili.. dobio je cigaru od mene i doviðons od kolone.. ma samo ¹to smo pre¹li granicu.. pa po 10-20e od svakog u toku dana malo li je.. pa mnogo manje nego 3 meseca zabrana.. gomila para i nekoliko bambija..

I kako sad uskladiti se sa re¾imom koji sve vi¹e ste¾e i otima, nastalim promenama u zlobs-u i ustaljenim navikama..?!?

Lepo ka¾em dublje u ¹umu..ili vi¹lje u brda gde nema jo¹ uvek maltreta  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major

Kad oni vide da u gradu nema vajde doci ce oni i u sumu :P

lawyer

Citat: zmiya poslato 10 Decembar, 2013, 14:04
Laziæu,to ¹to nisi najebao jo¹,ne znaèi da neæe¹..Poznajem èoveka koji je priveden na aerodromu jer nije platio vi¹e kazni za saobraæane prekr¹aje..A i sam vidi¹ da vi¹e nije tako labavo kao ¹to je nekad bilo..

Pre nekih mesec dana mi burazer (pandur  [facepalm]) isprièao sledeæe:

Oti¹ao sa kolegom na intervenciju u kafiæ. Tuku se dva lika. Privedu obojicu. Prvi prizna da je napao drugog, a drugi izjavi da se samo branio. Uzeli im podatke, provera... I dok je on sastavljao zapisnik, dolazi koleginica i ka¾e drugom:"Proverom smo utvrdili da niste primili x poziva sudije za prekr¹aje, a patrola nije mogla da vas naðe na adresi gde ste prijavljeni i evo izvol'te." Dobio majstor sve¾anj, pobeleo, pogledao okolo i rekao:"E sad sam puk'o..." Popio je uzgred i prekr¹ajnu prijavu za fiktivnu adresu o istom tro¹ku. [zvizdi]

Citat: MILJAN poslato 10 Decembar, 2013, 14:26
Ja zato retko dajem savet jer kada odem kod majstora on mi naplati krpljenje gume...Zato ne radim nista free odavno...Trudis se uzalud... :)

Zna¹ kako, trudi¹ se da bude¹ od koristi koliko je to moguæe, a onda ispadne¹ grbav.  [neampojma] Razumem da sam se raskenjavao po nekoj drugoj temi, ali ovoj je naslov "Prekr¹ajne prijave i kazne - pravni saveti". Ali nema frke, nisam ni ja alergièan na novèanice. :)

UFF

A na osnovu cega si zakljucio da si ispao grbav jbt? kvalitet poruka ti je 23% isto kao i meni a ja imam 27.000 poruka vise od tebe
tako sto se jedan clan nasalio i rekao da to sto pricas nije bas tacno?
sta je sa svim ostalim kojima su te informacije korisne?
taj ko tvrdi drugacije neka slobodno argumentuje i dokaze svoje tvrdnje

Ruza-Bandit

Ne znam ¹to se ljutite na Laziæa! Za razliku od vas koji imate jako veliko teorijsko znanje o prekr¹ajima èovek ima praktiènog iskustva i njegov naèin radi posao godinama.

Major

Citat: UFF poslato 10 Decembar, 2013, 14:49
A na osnovu cega si zakljucio da si ispao grbav jbt? kvalitet poruka ti je 23% isto kao i meni a ja imam 27.000 poruka vise od tebe
tako sto se jedan clan nasalio i rekao da to sto pricas nije bas tacno?
sta je sa svim ostalim kojima su te informacije korisne?
taj ko tvrdi drugacije neka slobodno argumentuje i dokaze svoje tvrdnje

Tacno tako!

Citat: Ruza-Bandit poslato 10 Decembar, 2013, 14:56
Ne znam ¹to se ljutite na Laziæa! Za razliku od vas koji imate jako veliko teorijsko znanje o prekr¹ajima èovek ima praktiènog iskustva i njegov naèin radi posao godinama.

Niko se ne ljuti na Lazica.. mislim, ne tvrdim da to nije moguce ;D

mareskin

Citat: Ruza-Bandit poslato 10 Decembar, 2013, 14:56
Ne znam ¹to se ljutite na Laziæa! Za razliku od vas koji imate jako veliko teorijsko znanje o prekr¹ajima èovek ima praktiènog iskustva i njegov naèin radi posao godinama.

Radi posao, ali u njegovom sluèaju.
Ja sam u drugoj situaciji i te¹ko da bi mogao da pobegnem :) Mali gradiæ, pa nema¹ gde da se sakrije¹ :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Citat: lawyer poslato 10 Decembar, 2013, 13:57
Citat: Laziæ poslato 09 Decembar, 2013, 21:11
@drveni advokat re¾ima:
Ako ti kaznu zamene zatvorom opet moraju da ti ¹alju re¹enje koje lepo izignori¹e¹ kao ja vi¹e puta i nikom ni¹ta... Ima¹ super postova i jako mi se sviða¹ ponekad, ali brate kad poène¹ da zraèi¹, pomislim da tamo na pravnom prave robote od ljudi... Za 20 godina zastarelo mi je brat bratu 200 prekr¹aja i zatvorskih kazni, u to ime BOLI ME BA© KURAC da im platim bilo ¹ta... A za granicu ti je D¾imika objasnio...

Nisam ti ni rekao da li da plati¹ ili ne plati¹ bilo ¹ta. To je tvoj izbor. Naveo sam moguæe konsekvence, za one koji ¾ele da znaju, a oni koji ne ¾ele volja im. Imao si dovoljno komentara u ovoj temi na tu strategiju zastarevanja koju propagira¹, ja neæu dalje. A za granicu mu je Vlajko odgovorio.

Ok, evo ja se samoinicijativno iskljuèujem iz ove teme. Hvala ¹to si mi objasnio kako pravni sistem funkcioni¹e. Jbg, nisam dovoljno bistrio zakone da bih bio struèan kao ti.

P.S. Lièno, ovo poigravanje sa mojim nickom smatram uvredljivim.

Na telefonu sam pa me mrzi da kucam dugo, sam si izabrao fax, sam si izabrao nik...:P

Ne sporim da je bilo sta na papiru ta no sto si rekao, Ali u praksi...:o
I sta se odma drndas...:P

zmiya

Radilo posao do sad ali pitanje dokle æe..Po¹alju nas preko granice sa tri kombija puna alata i da ju nam neki papir kao da je to za liènu upotrebu u firmi,tako neka glupost..ja ima k¾em kako misle to da prodje..Ne,ka¾u prolazili su oni tako do sad..Kad smo do¹li do madjara bilo je samo nalevo krug i istovaraj u Subotici..E pa jesi prolazio,bato,zato ¹to nisi naleteo na pravog..

lawyer

Citat: UFF poslato 10 Decembar, 2013, 14:49
A na osnovu cega si zakljucio da si ispao grbav jbt? kvalitet poruka ti je 23% isto kao i meni a ja imam 27.000 poruka vise od tebe
tako sto se jedan clan nasalio i rekao da to sto pricas nije bas tacno?
sta je sa svim ostalim kojima su te informacije korisne?
taj ko tvrdi drugacije neka slobodno argumentuje i dokaze svoje tvrdnje

Mislim da se nije ba¹ na¹alio. Jesam se skoro prijavio na forum, ali sam pre pisanija uradio ne¹to ¹to mnogi ne rade: proèitao veæinu aktuelnih tema, èisto da osetim ono ¹to Ameri nazivaju "vibe" foruma, da vidim ko je kakav, a koga ne znam lièno. @Laziæ nije tek jedan èlan, veæ urednik par tema, a do ovog komentara mi je bilo njegovo pisanije uglavnom ok. ©alio se on i ranije na moj raèun, a ne mo¾e niko, pa ni on reæi da sam mu to uzeo za zlo.

Ali, ovakav komentar (podvuèen ispod) je maliciozan, te sam rekao da æu prestati da pi¹em u ovoj temi. Ako jedan od urednika foruma napi¹e ovako ne¹to, shvatam to kao stav uprave MM foruma, jer je i taj urednik postavljen od strane uprave.

Citat: Laziæ poslato 09 Decembar, 2013, 21:11
@drveni advokat re¾ima:
Ako ti kaznu zamene zatvorom opet moraju da ti ¹alju re¹enje koje lepo izignori¹e¹ kao ja vi¹e puta i nikom ni¹ta... Ima¹ super postova i jako mi se sviða¹ ponekad, ali brate kad poène¹ da zraèi¹, pomislim da tamo na pravnom prave robote od ljudi... Za 20 godina zastarelo mi je brat bratu 200 prekr¹aja i zatvorskih kazni, u to ime BOLI ME BA© KURAC da im platim bilo ¹ta... A za granicu ti je D¾imika objasnio...

@Ru¾o

Ne ljutim se na Laziæa zato ¹to radi ¹ta radi, ni ¹to deli svoje iskustvo. ©tagod da sam napisao, odnosilo se na pozitivna re¹enja na¹eg zakonodavstva. Nije mi samo jasan reènik kojim mi se obraæa, jer ja to nisam zaslu¾io. Lepo sam napisao u preða¹njem postu da je izbor svakog pojedinca ¹ta radi, a da mi je cilj da snabdem ljude informacijama o moguæim posledicama tih radnji, jer koliko sa primenom novog ZOBS-a, rok za zastarevanje æe se produ¾iti i biæe znatno te¾e izbegavati sudske pozive...

UFF

A odakle ti ta informacija da je lazic urednik?
Stavili smo ga u crnu hroniku kao zajebanciju, tamo nema sta da se uredjuje hvala bogu