Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lawyer

Citat: zmiya poslato 06 Decembar, 2013, 15:15
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 10:08
Citat: Jefta poslato 05 Decembar, 2013, 22:34
http://www.medio.rs/vesti/srbija/drustvo/otkrivamo-da-li-po-zakonu-moramo-da-placamo-kaznu-za-parking_85199.html

Ni¹ta od ovoga nije taèno.

Doplatna karta je institut koji postoji, a njen iznos je jednak celodnevnoj parking karti, koja ko¹ta 1870 dinara, sviðalo se to nama ili ne. Dostava ispod brisaèa je, prema Zakonu o op¹tem upravnom postupku zakonita, jer u tom propisu postoji kao moguænost. Izjednaèavanje doplatne karte i kazne je nemoguæe, jer je doplatna karta ne¹to ¹to postoji svuda: u vozu u GSP-u u biblioteci u video klubu, itd...

Ko voli nek proèita....

PROPISI:
- Odluka o javnim parkirali¹tima („Sl. list grada Beograda“, br. 18/2003);
- Re¹enje o op¹tim parkirali¹tima („Sl. list grada Beograda“, br. 28/2003);
- Re¹enje o op¹tim parkirali¹tima na kojima se plaæa komunalna taksa za parkiranje motornih vozila („Sl. list grada Beograda“, br. 25/2001, 15/2002, 24/2002 i 8/2003);
- Re¹enje o posebnim parkirali¹tima za sme¹taj uklonjenih vozila („Sl. list grada Beograda“, br. 25/2001);
- Re¹enje o kategorijama invalida koji mogu da koriste javna parkirali¹ta („Sl. list grada Beograda“, br. 28/2003).


Lawyer,sve ovo sto si naveo je iz 2003. god,a ustavni sud je pre neku godinu doneo odluku da je protivustavno.. I ko je sad u pravu?
Sl. glasnik RS br. 49/11
Ustavni sud Srbije je 12.05.2011g. proglasio da je gradska (opstinska) odluka o plaæanju doplatne karte -kazne na zoniranom parkingu protivzakonita i da se obustavi izdavanje doplatnih karti.


Zaista bih voleo da proèita¹ ono ¹to pi¹e u tom broju Sl. glasnika:

– utvrdio da Pravilnik o kori¹æenju javnih parkirali¹ta i uklanjanju nepropisno parkiranih vozila („Slu¾beni list op¹tine Kikinda“, broj 10/10), u vreme va¾enja nije bio u saglasnosti sa Ustavom i zakonom, jer su osporenim pravilnikom koji je donelo privredno dru¹tvo ureðeni „uslovi i naèin kori¹æenja, ureðenja i odr¾avanja javnih parkirali¹ta, pru¾anje usluga parkiranja, kao i postupanje sa nepropisno parkiranim vozilima“ èije je ureðivanje po osnovu zakona u nadle¾nosti jedinice lokalne samouprave. (predmet IUo - 1230/2010).

©to se Beograda tièe:

Ustavni sud je na 20. Redovnoj sednici zakljuèio da, u smislu èlana 55. Zakona o Ustavnom sudu, zastaje sa postupkom ocene ustavnosti i zakonitosti odredaba èlana 15. st. 1. i 2, èlana 16. taèka a) i èlana 19. Odluke o javnim parkirali¹tima ("Slu¾beni list grada Beograda", br. 18/03, 3/06 i 42/09) i daje moguænost Skup¹tini grada Beograda da, u roku od 90 dana od dana prijema ovog zakljuèka, Odluku usaglasi sa Ustavom i zakonom. (predmet IU - 424/2004), datum 12. maj 2011.;

Ustavni sud je na 41. redovnoj sednici odluèio o 79 predmeta, a u predmetima U¾-4117/2010 i U¾-5467/2010 je odlo¾io razmatranje i odluèivanje. U predmetu IU-424/2004 Sud nije doneo odluku, jer predlog sudije izvestioca nije dobio potrebnu veæinu. Datum: 17. novembar 2011. godine.

Nema daljih saop¹tenja o ovom predmetu. Stojim iza veæ reèenog. Ni¹ta nije taèno u tom èlanku.

lawyer

Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 15:05
Kakve kazne? Ovaj nalog jeste zbog Laziæeve taktike IGNORE

Sad ih poslu¹aj opet, ako zaista misli¹ da policija nema uvid u to da li si iza¹la iz zemlje ili ne.  [ludak]

Daæu ti naznaku kako bi mogli znati: kompjuteri na granici, skeniranje paso¹a, centralna baza MUP-a...  [zvizdi]

lawyer

Citat: Bishke poslato 06 Decembar, 2013, 13:02
Opet mi stiglo nesto :D
preporucena posiljka,danas idem a podignem...

Ili me smaraju za preostalu kintu da platim
ILI
Zabrana do mesec dana !

Jel postoji kamata na ne placenu kaznu ili slicni fazoni ?

Èlan 219. Zakona o prekr¹ajima

Ako je okrivljeni ka¾njen novèanom kaznom, u presudi æe se naznaèiti rok plaæanja kazne i naèin zamene novèane kazne u sluèaju da okrivljeni kaznu ne plati, odnosno naznaèiæe se da æe se novèana kazna naplatiti prinudnim putem.

Pogledaj presudu, ako stoji da æe se naplatiti prinudnim putem, to znaèi da æe pokrenuti postupak izvr¹enja, ¹to znaèi da plaæa¹, kaznu, zakonsku zateznu kamatu od trenutka poèetka docnje (ka¹njenja) do trenutka izvr¹enja, kao i sve tro¹kove izvr¹nog postupka. Skupo bratac...  :o

Ako u presudi stoji da æe biti zamenjena zatvorskom, za svakih 1000 dind¾i dobiæe¹ 1 dan.   >:(

Ruza-Bandit

Citat: lawyer poslato 09 Decembar, 2013, 12:39
Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 15:05
Kakve kazne? Ovaj nalog jeste zbog Laziæeve taktike IGNORE

Sad ih poslu¹aj opet, ako zaista misli¹ da policija nema uvid u to da li si iza¹la iz zemlje ili ne.  [ludak]

Daæu ti naznaku kako bi mogli znati: kompjuteri na granici, skeniranje paso¹a, centralna baza MUP-a...  [zvizdi]

Naravno da sve mogu samo je pitanje da li hoæe da se toliko cimaju a provereno znam da imaju toliko predmeta i papirologije da jednostavno ne mogu da sve to postignu.

MILJAN

Novi zakon o prekrsajima donosi novine...
Cave ab homine unius libri

pajche


mrle

Citat: Uncle Bob poslato 06 Decembar, 2013, 16:32
Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2013, 15:29
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 15:09
Citat: Vlajko poslato 06 Decembar, 2013, 14:35
Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 13:43
Imam nalog za privoðenje koji sam uspela telefonom da odlo¾im do 10 januara  [doh]

Saæe Laziæ da ti savetuje da se povuèe¹ dublje u brda.. i naravno ignor..  ;D samo jo¹ da odbaci¹ ¾ivot u gradu, kabriolet, dokumenta, mobilni i fb..   [rofl]

Ne nego kad dodju sledeci put mama kaze, evo bas je juce otputovala na novi zeland na 6 meseci do 3 godine...:D

@Ruza:
Nikad ti nisam rekao da nece doci po tebe, ali obavezno da negde otputujes, ne mora novi zeland...:P

Samo da ne otputuje na slu¾beni put ;)

U Kin¹asu. [rofl]
U ime naroda (isjecak)

dzimika

Citat: lawyer poslato 09 Decembar, 2013, 12:39
Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 15:05
Kakve kazne? Ovaj nalog jeste zbog Laziæeve taktike IGNORE

Sad ih poslu¹aj opet, ako zaista misli¹ da policija nema uvid u to da li si iza¹la iz zemlje ili ne.  [ludak]

Daæu ti naznaku kako bi mogli znati: kompjuteri na granici, skeniranje paso¹a, centralna baza MUP-a...  [zvizdi]

izasla preko bosne, tamo nema pasosa i niko te ne uvodi u evidenciju ako je manji prelaz

Vlajko

Bogami i na ka Bratuncu su mi ubacivali paso¹.. a to je mali prelaz.. jedino Ru¾o preko Drine u kabrioletu.. i pi¹i nam razglednice dokle si stigla  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic

@drveni advokat re¾ima:
Ako ti kaznu zamene zatvorom opet moraju da ti ¹alju re¹enje koje lepo izignori¹e¹ kao ja vi¹e puta i nikom ni¹ta... Ima¹ super postova i jako mi se sviða¹ ponekad, ali brate kad poène¹ da zraèi¹, pomislim da tamo na pravnom prave robote od ljudi... Za 20 godina zastarelo mi je brat bratu 200 prekr¹aja i zatvorskih kazni, u to ime BOLI ME BA© KURAC da im platim bilo ¹ta... A za granicu ti je D¾imika objasnio...

@Vlajko:
tuki bi ti skenirao paso¹ da si mu dao liènu kartu...:-*

@Ru¾ica:
Naravno da neæe da se cimaju da proveravaju jel' si iza¹la iz zemlje, pa nisi onaj ¹ariæ majku mu...:-*

Vlajko

Alo bre veliki batica je svuda.. pa sa nalogom za privoðenje nije zajebancija.. i on na granici ukucava jmbg iz l.k. ili paso¹a svejedno.. ako zablinka najebao si.. preko Drine plivajuæi mo¾da pre proðe..  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic

Znaèi ja sam u poslednjih godinu dana vi¹e puta preplivavao Drinu, mhm...:P

mareskin

Citat: Laziæ poslato 10 Decembar, 2013, 08:01
Znaèi ja sam u poslednjih godinu dana vi¹e puta preplivavao Drinu, mhm...:P

Da li ti je nekad palo na pamet da oni tebe i neæe da naðu? ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major


Lazic


metarex

Citat: Laziæ poslato 10 Decembar, 2013, 09:46
Citat: Major poslato 10 Decembar, 2013, 09:25
Odavno oni tebe prate Lazicu ;D
Mogu da me prate do zastarevanja...:P

.. a prestace kad  ti budes  zastareo [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Lazic


metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Vlajko

Laziæ mo¾e da podpadne pod pravilo da svako pravilo ima izuzetka..  :P
glavom bez brade i od skora sa repom.. na¹ Sloter Laziæ Nièe  [klanjam_se] koji najvi¹e voli kad mu se klièe  [rofl]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

DebeliZmaj

ako je drzavnom organu stalo da ga nadje
videce gde je prijavljen da radi i tamo ce
ga pokupiti na radnom mestu ... easy ...
nego im je totalno nebitan lik lazic ..:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell