Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lawyer

#1000
Buduæi da su mog roðaka kaznili zato ¹to je u 12 noæu svirao akustiènu gitaru na klupi u studentskom gradu, sedeæi sa nekim dru¹tvom, te¹ko da se mo¾e¹ tek tako izvuæi. :(

Ako je prekoraèeno vreme do kada se sme svirati, vadi se na neznanje. Reci da je pisao bez upozorenja, tj. da nije prethodno tra¾io od tebe da se uti¹a¹, te da nije ni vlasnika lokala upozorio. Ako te pitaju otkud si svirao tamo, reci da si bio pozvan da tamo nastupi¹, jer ipak se u takvim situacijama razgovara sa vlasnikom, a ne sa muzièarima. To je ipak odgovornost vlasnika objekta i to mo¾e¹ na suðenju i reæi. Ako ipak ne ¾eli¹ da zao¹trava¹ odnose sa njim, buduæi da ti je nabacio toliko posla, pa majstore pre¾ali 3 crvene i teraj dalje... Na sledeæoj svadbi odsviraj 3 pesme vi¹e i eto re¹enja.  ;D

Za to pod dva, po¹to se nije desilo, glupo je raspravljati, ali izuzetno retko se oduzimaju takvi predmeti, jer je velika muka oko èuvanja (ipak jedna profesionalna klavijatura mo¾e ko¹tati i par hiljada evra), a treba to i nositi. :P ©alu na stranu, znam da su kupili opremu iz nekih kafiæa, uðu po petoj prijavi i odnesu pojaèalo da se ne bi nanovo vraæali... A kad se muzièaru to desi, mo¾e da tu¾i RS za naknadu ¹tete, ukljuèujuæi i propu¹tenu dobit, ali panduru ba¹ ne¹to puca qrac za to.

Darko


Lazic

Citat: lawyer poslato 22 Novembar, 2013, 11:36
Kada sude organi, praviènog suðenja pretpostavljate èesto i nema, mada, moram priznati, sve èe¹æe uva¾avaju moje prigovore, pa i obustavljaju postupak, jer veliki broj policajaca ne zna da sastavi prijavu u skladu sa zakonom...  [zvizdi]

Tu se potpuno sla¾emo...:D Ja stalno prièam ljudima, ne plaæajte kazne, nego lepo da napi¹emo ¾albu, upali u velikom broju sluèajeva...:D Gde ne upali, pusti¹ da zastari...:D

SrpskiDzedaj011

Citat: Laziæ poslato 22 Novembar, 2013, 01:12
Jao bre ba¹ si pandur, naravno da smo skontali ali moramo da ih hejtujemo u svakoj prilici, pa je ba¹ lepo leglo...:P :D :-*
Mica Saft - Tata ti je kolega, majmune (Mrtav ladan)


[rofl] [rofl] [rofl]
I have to return some video tapes....

lawyer

Citat: Laziæ poslato 22 Novembar, 2013, 13:40
Citat: lawyer poslato 22 Novembar, 2013, 11:36
Kada sude organi, praviènog suðenja pretpostavljate èesto i nema, mada, moram priznati, sve èe¹æe uva¾avaju moje prigovore, pa i obustavljaju postupak, jer veliki broj policajaca ne zna da sastavi prijavu u skladu sa zakonom...  [zvizdi]

Tu se potpuno sla¾emo...:D Ja stalno prièam ljudima, ne plaæajte kazne, nego lepo da napi¹emo ¾albu, upali u velikom broju sluèajeva...:D Gde ne upali, pusti¹ da zastari...:D

Mo¾e¹ pustiti da zastari, ali ne sme¹ primiti nijedan poziv od suda, ne sme¹ ni odbiti prijem, jer ako po¹tar tako ne¹to napi¹e, odnosno primio si poziv, a nisi se pojavio, sud ti mo¾e razrezati kaznu i bez tvog prisustva. Jedino da dobro poznaje¹ po¹tara, pa da napi¹e da nisi na adresi ili da veæ ima¹ upisanu fiktivnu adresu. Evo, opet prete da se neæe moæi izvr¹iti registracija zbog neplaæenih kazni, koga briga ¹to je USS veæ doneo odluku da je to neustavno...  [ludak]

Lazic

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 Novembar, 2013, 13:45
Citat: Laziæ poslato 22 Novembar, 2013, 01:12
Jao bre ba¹ si pandur, naravno da smo skontali ali moramo da ih hejtujemo u svakoj prilici, pa je ba¹ lepo leglo...:P :D :-*
Mica Saft - Tata ti je kolega, majmune (Mrtav ladan)


[rofl] [rofl] [rofl]


[rofl] [rofl] [rofl][rofl] [rofl] [rofl] :-*


Citat: lawyer poslato 22 Novembar, 2013, 13:48
Citat: Laziæ poslato 22 Novembar, 2013, 13:40
Citat: lawyer poslato 22 Novembar, 2013, 11:36
Kada sude organi, praviènog suðenja pretpostavljate èesto i nema, mada, moram priznati, sve èe¹æe uva¾avaju moje prigovore, pa i obustavljaju postupak, jer veliki broj policajaca ne zna da sastavi prijavu u skladu sa zakonom...  [zvizdi]

Tu se potpuno sla¾emo...:D Ja stalno prièam ljudima, ne plaæajte kazne, nego lepo da napi¹emo ¾albu, upali u velikom broju sluèajeva...:D Gde ne upali, pusti¹ da zastari...:D

Mo¾e¹ pustiti da zastari, ali ne sme¹ primiti nijedan poziv od suda, ne sme¹ ni odbiti prijem, jer ako po¹tar tako ne¹to napi¹e, odnosno primio si poziv, a nisi se pojavio, sud ti mo¾e razrezati kaznu i bez tvog prisustva. Jedino da dobro poznaje¹ po¹tara, pa da napi¹e da nisi na adresi ili da veæ ima¹ upisanu fiktivnu adresu. Evo, opet prete da se neæe moæi izvr¹iti registracija zbog neplaæenih kazni, koga briga ¹to je USS veæ doneo odluku da je to neustavno...  [ludak]
mislim da æe opet da ga izduvaju za to, ili æe zbog bolje naplativosti kazni da menjaju ustav...:o [facepalm] [cheers]

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 22 Novembar, 2013, 14:14

mislim da æe opet da ga izduvaju za to, ili æe zbog bolje naplativosti kazni da menjaju ustav...:o [facepalm] [cheers]

Ne bi me èudilo...


Ispa¹æe na kraju da æemo dobiti i autonomiju zahvaljujuæi parking servisu!    [rofl] [rofl] [rofl]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


Jefta

Људи како беше оно око забране управљања возилом. Јел и даље важи да је забрана на све категорије или је само на ону категорију са којом си направио прекршај?

Ivan1979


MIGE


Jefta

Ту када направим неко срање видећете на свим вестима :)

Major

Citat: Jefta poslato 25 Novembar, 2013, 12:36
Људи како беше оно око забране управљања возилом. Јел и даље важи да је забрана на све категорије или је само на ону категорију са којом си направио прекршај?

Jos uvek je zabrana na sve kategorije.

Uncle Bob

Citat: Jefta poslato 25 Novembar, 2013, 12:36
Људи како беше оно око забране управљања возилом. Јел и даље важи да је забрана на све категорије или је само на ону категорију са којом си направио прекршај?
Ako nisu ne¹to promenili od pro¹le godine onda va¾i za sve kategorije.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

mareskin

Citat: MIGE poslato 25 Novembar, 2013, 12:55
Citat: Ivan1979 poslato 25 Novembar, 2013, 12:52
Kakvo si sranje sad napravio?
naveo avion da sleti na gazelu  [rofl]

i to u popodnevnom špicu, a nikoga nije ogrebo :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mrle


dzimika

nisam siguran ali mislim da dnevna karta i dalje nije u skladu sa ustavom i zakonom o obligacionim odnosima jer ne mogu da naplate duplo vise od realne vrednosti

DebeliZmaj

:) pa evo preuzeli su vlast u bgd ... hoce li vishe to pitanje
uskladiti sa zakonom
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bokilic

meni je stigo poziv da se javim za preksaj u indjiju u sud...
jel ima neko negog tamooooo  :'(
elem..za voznju sa neatestiranim plinom..kolko ce biti ..videcemo...neznam ni kako da se vadim..
policajac nije dizao haubu gepek,samo na osnovu prikljucka za sipanje je doneo da sastavi zapisnik u 1 ujutro..
332 /1/96...novi zobs..niti sam iso na tehnicki niti sta...u 1ujutro....
brmmmm

m.mitar

Ako znas nekog saobracajca neka ti pogleda kod njega u zakonu sta pise za taj prekrsaj koji su napisali posto jos sude po njemu a ne po novom zakonu.Novi zobs krece od 2014 godine,tu informaciju sam dobio na sudjenju septembra od sudije licno. ;)
Jesi li im potpisao zapisnik? [facepalm]