Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vlajko

Bitan info..   [clapp]

znanjem protiv otmièara 8)
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

m.mitar

Momci,kolika je kazna za voznju neregistrovanog motora?Ukebali me danas,em mi se omako iz ruku motor,em mi pisali za nenosenje kacige 5000,ali ne znam za neregistrovan motor,moracu kod sudije za prekrsaje pa ako neko zna sta me ceka molio bih da mi napise.A lepo sam sutra hteo da registrujem motor,ali panduri za to nemaju sluha,vec samo da ispune kvotu!

Darko

trci sutra i registruj ga cim pre , i kad budes isao kod sudije za prekrsaje , kenjaj nesto , kao , bio je registrovan , ali nisi podigao saobracajnu iz supa , bla bla , ionako ce biti samo dan razlike , mozda upali ...

nego,mene zanima jedno . spicio danas dva puta sa auto puta  , jednom kod paracina i jednom u BG , i nisam platio auto put . dal ce mi stici nesto , sta mislite ? ima neke kamere ,ali mi se ucinilo da snimaju vozila sa prednje strane samo ?

m.mitar

Ma proverice oni to,sutra cu da ga prenesem na mene posto se vodi na pasu,mrzelo me sve ove godine da ga prenesem.Ne znam kolika je kazna za taj prekrsaj....to me muci!

Lazic


Vlajko

Mnoogo velika..  [facepalm]

Jedno 3 meseca zabrane i recimo od 80 do 150K din..


pa i dalje terajte neregistrovana vozila..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

m.mitar

Pa dobio sam informaciju od 15-30 000 + 6 boda i 3 meseca zabrane upravljanja za sve kategorije,a imam ih skoro sve,jedino za autobus nemam....
Nesto mi pandur napricao danas mozda do 10 000 ili samo ukor,zavisi od sudije.... [neampojma]

Lazic

Ja bih to ignorisao dok ne zastari...:D

nesic1

kamere na naplatnim snimaju vozila sa obe strane, tj prednju i zadnju tablicu, e sad ako nisi prekrio tblicu da se nadas da se nije nesto promenilo od pre, jesu poskupele putarine?

Darko


Vlajko

Ama bre opu¹teno.. ne diraju nas.. i ta kazna ne ide preko supe i mupe.. nego treba da te tu¾e javni putevi ili veæ kako se zovu..

Samo ja praktikujem jer mislim da je tako ok da ni ne uzimam karticu.. tako im ne pravim minus.. u¹o iza¹o i niko nije vido.. dobro jeste veliki brat.. al mu se ba¹ jebe.. nije dobio direktivu da pamti  takve tablice i ¹alje kazne.. bar jo¹ nismo èuli da je iko bio gonjen zbog toga..


Citat: m.mitar poslato 15 Avgust, 2013, 01:51
Pa dobio sam informaciju od 15-30 000 + 6 boda i 3 meseca zabrane upravljanja za sve kategorije,a imam ih skoro sve,jedino za autobus nemam....
Nesto mi pandur napricao danas mozda do 10 000 ili samo ukor,zavisi od sudije.... [neampojma]

©to volim kad panduri pametuju.. a pojma nemaju..

izguglaj zlobs pa tra¾i èlan, stav i ostav tvog prekr¹aja.. pusti ¹ta drugi prièaju ili misle, INFORMI©I se kad ne¹to nije jasno..
Bar kod zakona je to lako.. ¹atro  8)

Ili totalni ignor pa ¹ta bude.. samo za to mora¹ da bude¹ pomalo Laziæ.. ustvari malo vi¹e ako ¾ivi¹ na prijavljenoj adresi..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Vlajko

Ha, ha.. evo ga Laziæev pulen.. sjano  [clapp]


"Protiv mene je napisano 85 prekrsajnih prijava u saobracaju . Nula puta kaznjen. Nemam nikakvu vezu . Sve je jednostavno. Nikada na ulici ne potpisujte zapisnik i obavezno uzmite kopiju na kojoj pise da ste odbili da potpisete. Svako potpisivanje je priznanje i tada vas nista ne moze spasiti na sudu cak ni advokat. Kada ne potpisete na podnisiocu prijave je teret dokazivanja . Tada policajac koji pise prijavu mora da zbog vas dolazi u sud. Te dane kada dolazi u sud drzava mu ne placa, pa gubi od svoje plate. Obavezno policajcu na ulici ljubazno predocite ovo. Neka shvati da ako pise prijavu to ce i njega licno da kosta. Tada oko 95% policajaca odustaje od pisanja prijave. Policajci koji su zbog mene dolazili po nekoliko puta u sud, nikada mi kasnije nisu pisali prijave kada bi me uhvatili u prekrsaju . Korak broj dva: kada dobijete poziv za sud obavezno jedan dan ranije na pisarnici suda predajte zahtev da vam se dodeli advokat o trosku drzave posto niste u stanju da ga platite. Uzmite svoju overenu kopiju istog. Sa kopijom zavteva za besplatnog advokata dodjite na rociste. Ne odgovarajte ni na jedno pitanje bez prisustva advokata, posto se sve belezi u zapisniku.Uzmite zapisnik sa rocista. Advokat se obavezno dodeljuje kada je krivicni predmet, a samo na izriciti zahtev kada je prekrsajni. Posto drzava nema para u budzetu za ovu namenu predmet ce cekati na advokata do zastarevanja. Ako sudija ipak i donese presudu, ona vrlo lako pada u zalbenom postupku, pa sve iz pocetka."



Ovo drugo nisam ni ja znao.. oèigledno da je ovo neko ranije pisao.. al verujem da i dalje mo¾e.. valja proveriti  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

mareskin


Ovo sa advokatom neka protumaèi neki pravnik da li va¾i, a ovo da ne dolaze na sud vi¹e ne va¾i. Koliko mi se èini obavezni su da doðu na sud po slu¾benoj du¾nosti, a ne kao ranije kako im se æefne.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 15 Avgust, 2013, 09:49

Ovo sa advokatom neka protumaèi neki pravnik da li va¾i, a ovo da ne dolaze na sud vi¹e ne va¾i. Koliko mi se èini obavezni su da doðu na sud po slu¾benoj du¾nosti, a ne kao ranije kako im se æefne.

Pitao ja Advokata ,advokatcu nije obavezan,obavezna bez nadoknade da doðe jbga Kapitalizam na delu. ;D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Citat: Vlajko poslato 15 Avgust, 2013, 09:37
Ha, ha.. evo ga Laziæev pulen.. sjano  [clapp]


"Protiv mene je napisano 85 prekrsajnih prijava u saobracaju . Nula puta kaznjen. Nemam nikakvu vezu . Sve je jednostavno. Nikada na ulici ne potpisujte zapisnik i obavezno uzmite kopiju na kojoj pise da ste odbili da potpisete. Svako potpisivanje je priznanje i tada vas nista ne moze spasiti na sudu cak ni advokat. Kada ne potpisete na podnisiocu prijave je teret dokazivanja . Tada policajac koji pise prijavu mora da zbog vas dolazi u sud. Te dane kada dolazi u sud drzava mu ne placa, pa gubi od svoje plate. Obavezno policajcu na ulici ljubazno predocite ovo. Neka shvati da ako pise prijavu to ce i njega licno da kosta. Tada oko 95% policajaca odustaje od pisanja prijave. Policajci koji su zbog mene dolazili po nekoliko puta u sud, nikada mi kasnije nisu pisali prijave kada bi me uhvatili u prekrsaju . Korak broj dva: kada dobijete poziv za sud obavezno jedan dan ranije na pisarnici suda predajte zahtev da vam se dodeli advokat o trosku drzave posto niste u stanju da ga platite. Uzmite svoju overenu kopiju istog. Sa kopijom zavteva za besplatnog advokata dodjite na rociste. Ne odgovarajte ni na jedno pitanje bez prisustva advokata, posto se sve belezi u zapisniku.Uzmite zapisnik sa rocista. Advokat se obavezno dodeljuje kada je krivicni predmet, a samo na izriciti zahtev kada je prekrsajni. Posto drzava nema para u budzetu za ovu namenu predmet ce cekati na advokata do zastarevanja. Ako sudija ipak i donese presudu, ona vrlo lako pada u zalbenom postupku, pa sve iz pocetka."



Ovo drugo nisam ni ja znao.. oèigledno da je ovo neko ranije pisao.. al verujem da i dalje mo¾e.. valja proveriti  ;D
Pa gde si bre bio ranije sas ovu objavu?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Vlajko

M. Mitar me naterao da iguglam malo i eto ¹ta naðoh negde..

a smorio sam se sa èlanovima i paragrafima.. nek se nose u tri lepe..

pre neki dan negde daleko u brdima.. hop ba stani.. pojas nema¹.. AAAA?!?

krenuo da pi¹e.. ja reko daj da se dogovorimo.. baci tefter.. doðe do mog auta i ka¾e.. muni u dokumenta.. nemoj tako javno..

munem somiæa jer nisam ima manju novèanicu.. i aj zdravo.. bem ti lebac..

Kaznio sam se tako ¹to ne odoh posle na neki ruèak..  ste¾e me bre pojas i ne volim da ga nosim.. i to je moje ustavno pravo da neæu da budem vezan.. samo ko¹ta somiæa ponekad..

Zato smo i tako bahati.. crvena je oduvek bila èaroban ¹tapiæ da ne pi¹u ni¹ta..

Na kraju mu ka¾em pa bolje vi piæe da popijete..ili deci èokolada.. nego dr¾avi 3x veæi haraè..

Oni su nas ustvari pokvarili.. kur æe¹ mito da da¹ negde u ureðenim zemljama.. ima odma da te hapse zbog toga + jo¹ jedna kazna Miti bekriji  [rofl]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

m.mitar

Ma jebe mi se vise,bilo je sta je bilo...Ukebali me,platicu i to je to,pa nisam napravio masakr nego vozio neregistrovan motor!Ovi za dogovor nisu hteli ni da cuju,odmah blokce i pisanje.Pa mogu i ja da vidim jednom kako izgleda sudjenje za takav prekrsaj i to je za ljude bre!Platio sam 5000 za nenosenje kacige,ostalo kad budu pozvali videcu i imacete iz prve ruke informaciju kolika je globa za ovaj zlocin :D [sutirakamen]
Jedino mi je krivo sto mi je motor pao i oljuistio sam levu stranu oklopa  i jos po neku sitnicu,ali barem cu imati sledece godine sa cime da se zanimam [facepalm]

Dr@g@n

Mene upecase neki dan sa kolima na ibarskoj magistrali.
Radar zabelezio 89km/h na mestu gde je ogranicenje bilo 50.
Nema nista od dogovora, pisali pa sta bude bice.

Po onome sto sam nasao na netu ceka me 4 poena, 6-20.000 din i min. 30 dana zabrane.

Kad prodje lutrija javljam sta sam izvukao. [hello]

Bori¹a

sta sam saznao danas [doh]

dao drugarici skuter da se provoza, nadajuci se gas or ass, i ona se vozila, i nije smela da mi kaze da su je jurili panduri, i zensko koje nikad nije vozilo skuter im pobegne i sakrije se u neko dvoriste ;D

sad, nije imala kacigu al ima polozeno, ako su upisali broj tablice, sta da ocekujem i cemu da se nadam?

UFF

nadas se picke od nje za to sto ces da istrpis kaznu ili das njima njene podatke ;)