Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: MIGE poslato 16 Februar, 2013, 10:15
prijatelju,nema znakova tih...nisam lud,svaki dan sam min. po 8 sati u saobracaju...to mi je posao...tako da ce pasti jedno slikanje...bila je samo tabla za naziv mesta...nista drugo

Ondak snimak. Znam da barem ovde po NS, stoka skloni znak i onda se prave blesavi: nisu mogli znati. Prolazi na sudu. (ima deo nasipa koji je pe¹aèka zona, ali divljaju tuda kolima)

Citat: mareskin poslato 16 Februar, 2013, 10:34

I ranije sam vam rekao primer od kuma koji je bio sudija u BG (sada u penziji). Slu¾beno lice nema razlog da la¾e i obuèeno je da utvrdi prekr¹aje iz svoje oblasti. Tako ne¹to zvuèi obja¹njenje :D


U normalnoj zemlji je ovo najnormalnija stvar. Pogledaj drugu stranu prièe. Sprovodi¹ zakon, napi¹e¹ ¹ta si video, a baraba dovede 3 svedoka da to nije tako i pravi te majmunom.  :)   Nisu problem zakoni, nego ¹to smo mi kao ljudi postali takvi: svako svakog da zajebe, da otme pare gde mo¾e... ne znam ko je gori, saobraæajci, ili vozaèi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


Sve te razumem, ali ¹ta ako ja stvarno nisam kriv? Gde je tu onda pravda?
Ovo je vi¹e hipotetièko pitanje, naravno da prave pravde nema. Jer da je ima svi bi dosad bili u zatvoru zbog neèega :)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

nenad.yzf

Citat: MIGE poslato 16 Februar, 2013, 09:58
pitanje jedno....ufati me tronozac da sa prekoracio brzinu za 7 km/h  :o i zaustave me drugovi plavci...saopsti mi moju brzinu kretanja i uze da mi pise kaznu...ja u cudu..reko,neces valjda da mi pises kaznu za ovo malo prekoracenja....kaze on,moram,zakon je isti za sve... [rofl] [rofl]
a pitanje je sledece...slucaj se desava u beskoj...na ulazu u to mesto nigde ne postoji tabla sa ogranicenjem brzine a ni tabla da je naseljeno mesto...samo ime mesta...posle starih banovaca,kod fabrike ivancic i sin,postoji tabla za 60 km/h ogranicenje i nijedna druga do beske a i posle beske....ja sam vozio 57 a kao,ogranicenje je 50 km/h...ko je tu lud  [ludak]
Po novom zakonu naseljeno mesto mora biti oznaceno znakom za naseljeno mesto(mali beli znak sa nacrtanim mestom). Stari znakovi sa imenom naselja po novom neogranicavaju brzinu.

MIGE

Citat: nenad.yzf poslato 16 Februar, 2013, 11:18
Citat: MIGE poslato 16 Februar, 2013, 09:58
pitanje jedno....ufati me tronozac da sa prekoracio brzinu za 7 km/h  :o i zaustave me drugovi plavci...saopsti mi moju brzinu kretanja i uze da mi pise kaznu...ja u cudu..reko,neces valjda da mi pises kaznu za ovo malo prekoracenja....kaze on,moram,zakon je isti za sve... [rofl] [rofl]
a pitanje je sledece...slucaj se desava u beskoj...na ulazu u to mesto nigde ne postoji tabla sa ogranicenjem brzine a ni tabla da je naseljeno mesto...samo ime mesta...posle starih banovaca,kod fabrike ivancic i sin,postoji tabla za 60 km/h ogranicenje i nijedna druga do beske a i posle beske....ja sam vozio 57 a kao,ogranicenje je 50 km/h...ko je tu lud  [ludak]
Po novom zakonu naseljeno mesto mora biti oznaceno znakom za naseljeno mesto(mali beli znak sa nacrtanim mestom). Stari znakovi sa imenom naselja po novom neogranicavaju brzinu.
ako je to tacno kao sto si napisao,ondak ce da duvaju za 3000 din...bolje deci za tu kintu kupim nesto i pocastim drugare sa pivom [cheers]

m.mitar

E,ja sam pitao nekoliko pandura koje znam odakle pocinje ogranicenje brzine jer od znaka gde pise ime naseljenog mesta ili nailazak na naseljeno mesto i rekli su mi svi da  ogranicenje brzine od 50 km/h pocinje od znaka sa imenom naseljenog mesta.Taj znak je obicno postavljen dosta  pre znaka za ulazak u naseljeno mesto.E sad sto su postavljali ovaj znak za nailazak u naseljeno mesto nije mi jasno!Mislim, cemu sluzi ovaj znak i da li panduri grese po pitanju tumacenja ovog znaka?

MIGE

ako je tako,to znaci da u srbiji imas gomiluabli t sa imenom tog mesta a nije naseljeno...sta to onda znaci?
ako pise ime mesta i odatle vazi ogranicenje,sta ce im onda koji kurac one table crno-bele koje oznacavaju naseljeno mesto??
aj strucnjaci...

aæimo


ЯЭВОЛУТИОН

zato sto je tabla sa imenom mesta znak obavestenja a tabla...ona crno bela sa slikom...znak upozorenja....nesto kao preporucena i maksimalna dozvoljena brzina....a panduri to zloupotrebljavaju......naravno u slucaju da su te zaustavili pored kucnog broja 33 ne vadi te sto nema table ogranicenja maksimalne brzine....jer realno i obliaznica prolazi na 50 metara od kuca....
http://www.autoportal.rs/auto-vesti/domace-vesti/novi-znak-za-naseljeno-mesto/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

m.mitar

Citat: revolution poslato 16 Februar, 2013, 16:41
zato sto je tabla sa imenom mesta znak obavestenja a tabla...ona crno bela sa slikom...znak upozorenja....nesto kao preporucena i maksimalna dozvoljena brzina....a panduri to zloupotrebljavaju......naravno u slucaju da su te zaustavili pored kucnog broja 33 ne vadi te sto nema table ogranicenja maksimalne brzine....jer realno i obliaznica prolazi na 50 metara od kuca....
http://www.autoportal.rs/auto-vesti/domace-vesti/novi-znak-za-naseljeno-mesto/
Slazem se sa time,tako bi i trebalo da bude.Medjutim ovo izgleda da tumaci kako ko hoce.Ja sam se raspitivao iz razloga sto cesto vozim sluzbena kola,pa da ne placam kazne i da mi kaleme kaznene poene zbog posla. [glavazid]

MILJAN

Citat: Laziæ poslato 16 Februar, 2013, 09:47
Citat: MILJAN poslato 16 Februar, 2013, 01:38
Slobodno sudijsko uverenje u prekr¹ðajnom postupku je da si izjavu dao u nameri da izbegne¹ prekr¹ajnu odgovornosti...Sudija poverenje poklanja slu¾benom licu...
Mogu da ti navedem dosta primera iz pravne prakse gde su ljudi imali i raèune iz prodavnica(materijalni dokaz) da nisu bili u vremenu i mestu gde ga je neko fizièko lice(ne slu¾beno) prijavilo za prekr¹aj..Pa opet ni¹ta..osuðen..IPak tvoja ma¹tovitost je na nivou Hollywooda i simpatièna je... ;)

Mrzelo me noæas da kucam, mnogo mi se spavalo... :D Za 20 godina upoznao sam mnogo sudija, veæinom ¾ena, mada i ono malo mu¹kih sudija ¹to sam upoznao, bili su k'o ¾ene...[facepalm]
Potpuno si u pravu, u vi¹e sluèajeva sam morao da èekam zastarevanje da ne bih zlikovcima dao pare za ne¹to ¹to nisam uradio, ali to je samo odraz op¹teg govnarluka u zemlji koji traje veæ, hmmm verovatno vekovima, neobrazovani, glupi, pokvareni, korumpirani, sujetni, nezainteresovani za svoj posao, rade preko kurca, uz potpuno zanemrivanje profesije, i oseæaja za pravdu, vi¹e puta bih bih bio osuðen da nisam bukvalno crtao ¹ta se desilo, svedoke odbacivali, jer je jelte veæa verovatnoæa da 3 svedoka la¾u nego odvratna debela pandurèina :o Slobodno sudijsko uverenje, za to bi uveo kamenovanje kad se utvrdi da i nije bilo ba¹ slobodno, nego malo podmazano od neke strane, ali to su samo pusti snovi... Ali ne sme¹ biti mnogo mraèan, i dalje je zastaravanje za prekr¹aje lek za govna, a nekada davno jedna retko kvalitetna ¾ena mi reèe da svako ima legitimno pravo da se brani kako zna i ume... To i radim veæ 20 godina i mogu odgovorno reæi da nisu nepobedivi i da skoro svaka presuda mo¾e da se obori, uz jako malo poznavanja materije i pameti, a koja ne mo¾e, zastariæe... [hello]


FUCK THE SYSTEM... [cheers]


 
Razumem ja tebe...MIsli¹ da ja ta goveda volim? Pa i ja sam plaæao kazne..Zadnjeg puta za parkiranje u ulici u koju ni duhovi ne ulaze a kamoli auta..I to noæu su mi pisali... Ali sam ti napisao kakva je pravna praksa.. I samo malko da te korigujem jer je to moj  domen: "jedna retko kvalitetna ¾ena mi reèe da svako ima legitimno pravo da se brani kako zna i ume"..... svako ima pravo da se brani u skladu sa zakonom. NIkako sa la¾iranjem i la¾nim svedocima jer je ka¾njivo.. Inaèe da ti napi¹em i lo¹u vest (ebi ga tako ja kako je )... Uskoro neæe biti zastarevanja na koje se poziva¹, u svim sluèajevima.. Oglasom na tabli smatraæe se dostavljenim ukoliko je lice nepoznato na adresi..Zakon je veæ pro¹ao administrativni odbor i èeka se zeleno svetlo prasca iz ®itoraðe--
Cave ab homine unius libri

mareskin


To ogla¹avanje na tabli je te¹ka zajebancija. Malo je falilo da ostanem bez prikljuèka na vodu u vikendici zbog toga ¹to je nekoliko ljudi podnelo zahtev da dele vodu (koju ja koristim godinama), a obave¹tenje o njihovom zahtevu je okaèeno na tabli u mesnoj zajednici u koju niko ¾ivi ne ide. Da mi poznanici iz op¹tine nisu rekli za taj zahtev i da me nisu upozorili da mogu da ostanem bez prikljuèka ne bih ni znao ¹ta se desilo. Zato sam se ja pojavio na op¹te iznenaðenje i sjebao im celu koncepciju. Trenutno stanje je da ja imam vodu, a oni koji su zajedno hteli da me sjebu su se posvaðali izmeðu sebe :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

zato gde pise ogranicenje 50 ti prodjes sa 47 i pokaze mu srednji prst :)

UFF

a da poneses brusilicu na 12v ili bateriju i nema vise znaka za naseljeno mesto :D

Uncle Bob

Citat: UFF poslato 17 Februar, 2013, 11:52
a da poneses brusilicu na 12v ili bateriju i nema vise znaka za naseljeno mesto :D
Bonsek je sigurniji. ;D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Slaninar

Citat: UNCLEBOB poslato 17 Februar, 2013, 12:14
Citat: UFF poslato 17 Februar, 2013, 11:52
a da poneses brusilicu na 12v ili bateriju i nema vise znaka za naseljeno mesto :D
Bonsek je sigurniji. ;D

Kako ka¾e ciga saobraæajcu:
"Kako to vozite, vidite li koji je ovo znak?"

A ciga æe:
  "Aluminiumski!"
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

m.mitar

Citat: UNCLEBOB poslato 17 Februar, 2013, 12:14
Citat: UFF poslato 17 Februar, 2013, 11:52
a da poneses brusilicu na 12v ili bateriju i nema vise znaka za naseljeno mesto :D
Bonsek je sigurniji. ;D
A moze i tako,akopte ne uhvati  [policaja],pa onda od njih dobijes po  [prebicute]! :D

Uncle Bob

Za par dana treba da mi istekne devetomeseèna zabrana upravljanja motornim vozilima svih kategorija jel,te tako pi¹e u re¹enju.E sad ¹ta me zanima znam da mi sleduje ponovo ¹kolica i mnogo para a jo¹ vi¹e cimanja i ¾ivaca,a nekog septembra inaèe bih trebao da je redovno produ¾im.E sad me zanima da li da ovu papirnu operem u ma¹ini i odem i tra¾im zamenu za plastiènu ili da samo popunim izjavu da sam je izgubio.Ovo me kopka jer neznam kolko æe trajati ta jebena predavanja pa da ne ispadne da ostanem skroz bez dozvole.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Darko

brate , sta si tyo radio kad ti uzeli dozvolu na 9 meseci ?!?!? a otkad uzimaju sve kategorije jbt? zar nije samo ona kategorija sa kojom napravis prekrsaj ???

Kanarinac

Ima neka fora da ovo sto nasi rade nije ustvno. tacnije da ne mogu da ti poniste diplomu ako si je stekao regularnim putem. E sad kapiram da je tako i sa vozackom,mogu da ti udare zabranu ali ne i da ti oduzmu i teraju da opet polazes. Naravno ovo je norba protiv vetrenjaca.

Ako ti je oduzeta dozvola nece ti izdati novu jer je nemas vise. Kad zavrsis polaganje onda opet novu vadis

Uncle Bob

Stigle su mi dve zabrane jedna za punu liniju 3 meseca i 7+1 poena  a druga je stigla dok je trajala prva i po automatizmu se nastavila a ona je bila za pijanstvo 6 meseci 12 poena. Ma mislio sam ako postoji vakum do stizanja re¹enja o oduzimanju po¹to mi niko nije tra¾io da nigde nosim dozvolu da mi lupaju peèate kao ¹to su ranije radili kad popije¹ zabranu.A sla¾em se da je totalna nebuloza oduzeti sve kategorije ja sam sve prekr¹aje napravio Kolima znaèi "B" a po njima ne smem da koristim "C i E" znaèi da radim negde kao vozaè u firmi pu¹enje-otkaz jer ko bi ko ga danas dr¾ao toliko na platnom spisku dok ponovo povrati dozvolu?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM