Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: UNCLEBOB poslato 12 Februar, 2013, 11:43
Citat: mareskin poslato 12 Februar, 2013, 11:12
Citat: Major poslato 12 Februar, 2013, 10:52
Pogotovo kad ne upalis svetlo ;D

Zamisli ovaj trip: ode¹ u WC, noæ je, te¹ko ide, taman se napregne¹, a ono nestane struje ;D
©ta bi prvo pomislio? ;D


Ma boli me tuki ¹to je nestalo struje ako sam nacentriso rupu. [rofl]

Pa prvo bi pomislio da su ti od naprezanja ispale oèi :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UNCLEBOB poslato 12 Februar, 2013, 11:43
Citat: mareskin poslato 12 Februar, 2013, 11:12
Citat: Major poslato 12 Februar, 2013, 10:52
Pogotovo kad ne upalis svetlo ;D

Zamisli ovaj trip: ode¹ u WC, noæ je, te¹ko ide, taman se napregne¹, a ono nestane struje ;D
©ta bi prvo pomislio? ;D


Ma boli me tuki ¹to je nestalo struje ako sam nacentriso rupu. [rofl]
pa onda kitom mlatis gore dol i kad cujes buc....tu ju rupa
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ts.marko

Stigao mi poziv kod sudije za prekrsaje.
Clan 332, stav 1, tacka 102 i
Clan 331 stav 1 tacka 75
Jebem li ga sta je to  [neampojma]
Trazio sam po netu, bezuspesno.

perlx

Èlan 331.
Novèanom kaznom u iznosu od 15.000 do 30.000 dinara ili kaznom zatvora u
trajanju do 30 dana kazniæe se za prekr¹aj lice koje postupi suprotno odredbama iz
sledeæih èlanova ovog zakona:
75) èlana 247,

Èlan 332.
Novèanom kaznom u iznosu od 6.000 do 20.000 dinara kazniæe se za
prekr¹aj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledeæih èlanova ovog zakona:
102) èlana 274. st. 1. i 2,

Èlan 247.
Vlasnik, odnosno korisnik vozila du¾an je da, na zahtev policijskog
slu¾benika, da podatke o identitetu lica kome je dao vozilo na upravljanje, odnosno
kori¹æenje.
Fizièko lice, vlasnik, odnosno korisnik vozila ne sme dati vozilo na upravljanje
licu koje je pod dejstvom alkohola, odnosno psihoaktivnih supstanci ili je u tolikoj meri
umorno, bolesno ili je u takvom psihofizièkom stanju da nije sposobno da bezbedno
upravlja vozilom, nema vozaèku dozvolu odgovarajuæe kategorije ili je rok va¾enja
vozaèke dozvole istekao.

Major

Nasao isto sto i Perlix:

Clan 331 stav 1 tacka 75 se poziva na clan 247:



Vlasnik, odnosno korisnik vozila du¾an je da, na zahtev policijskog slu¾benika, da podatke o identitetu lica kome je dao vozilo na upravljanje, odnosno kori¹æenje.

Fizièko lice, vlasnik, odnosno korisnik vozila ne sme dati vozilo na upravljanje licu koje je pod dejstvom alkohola, odnosno psihoaktivnih supstanci ili je u tolikoj meri umorno, bolesno ili je u takvom psihofizièkom stanju da nije sposobno da bezbedno upravlja vozilom, nema vozaèku dozvolu odgovarajuæe kategorije ili je rok va¾enja vozaèke dozvole istekao.


Isto se poziva i Clan 332, tacka 102- na clan 247.



ts.marko

E, znam ¹ta je.
Moj matori krene pre 20 dana mojim autom da me uzme iz bolnice i zaustavi ga pandur na 400m od zgrade. Inaèe æerka mu ide sa mojom u odeljenje. Æale nije video da mu je istekla vozaèka 8 dana pre toga, i ova stoka mu naravno pi¹e. Iako zna mog oca i mene, naravno. Plus mu tata ka¾e da je po¹ao po mene u bolnicu.
Krajnje je vreme  [bejzbolka] [bejzbolka] [bejzbolka]

Lazic

#387
Ako neæe¹ da ga bije¹, idi kod sudije i ka¾i da si ti vozio, ali gre¹kom zamenili ti i æale dokumenta, ovaj ti nije ni¹ta pisao na licu mesta, æale ti je svedok, tra¾i suoèenje, pa ignori¹i do presude...[hello]

A æerki bih rekao da svima po ¹koli prièa da je æale od drugarice najgora pièka... 8)

dzimika


Major


Lazic

Citat: dzimika poslato 14 Februar, 2013, 09:41
sto mi se cini da si to vec radio :D

Nisam, ali bih majke mi...:D Pazi Trstenik je mali grad, ljudi se znaju, sigurno ga je Marko viðao po deèijim roðendanima, mislim koje su bre to pederske fore, ispunjava¹ normu preko leða kom¹iluka, ma celo selo bi znalo kakva je pizda... Naravno i ponovo retardiran zakon, ispada da mu je æale alkos/narkoman/dementan zato ¹to mu je 8 dana istekla dozvola, a pre 10 je bio kul, jer je jo¹ va¾ila...[facepalm] Sad kad god damo nekome auto, prvo da proverimo va¾nost dozvole...[facepalm]

MILJAN

Citat: Laziæ poslato 13 Februar, 2013, 22:52
Ako neæe¹ da ga bije¹, idi kod sudije i ka¾i da si ti vozio, ali gre¹kom zamenili ti i æale dokumenta, ovaj ti nije ni¹ta pisao na licu mesta, æale ti je svedok, tra¾i suoèenje, pa ignori¹i do presude...[hello]

A æerki bih rekao da svima po ¹koli prièa da je æale od drugarice najgora pièka... 8)
samo u tvojim snovima æe to moæi..nije to US pravna praksa i suðenja za krivièna dela....Slobodno sudijsko uverenje u prekr¹ðajnom postupku je da si izjavu dao u nameri da izbegne¹ prekr¹ajnu odgovornosti...Sudija poverenje poklanja slu¾benom licu...
Mogu da ti navedem dosta primera iz pravne prakse gde su ljudi imali i raèune iz prodavnica(materijalni dokaz) da nisu bili u vremenu i mestu gde ga je neko fizièko lice(ne slu¾beno) prijavilo za prekr¹aj..Pa opet ni¹ta..osuðen..IPak tvoja ma¹tovitost je na nivou Hollywooda i simpatièna je... ;)
Cave ab homine unius libri

Lazic

Hvala, hvala, znao sam da su stari Latini bili fini...:P

Uncle Bob

Citat: MILJAN poslato 16 Februar, 2013, 01:38
Citat: Laziæ poslato 13 Februar, 2013, 22:52
Ako neæe¹ da ga bije¹, idi kod sudije i ka¾i da si ti vozio, ali gre¹kom zamenili ti i æale dokumenta, ovaj ti nije ni¹ta pisao na licu mesta, æale ti je svedok, tra¾i suoèenje, pa ignori¹i do presude...[hello]

A æerki bih rekao da svima po ¹koli prièa da je æale od drugarice najgora pièka... 8)
samo u tvojim snovima æe to moæi..nije to US pravna praksa i suðenja za krivièna dela....Slobodno sudijsko uverenje u prekr¹ðajnom postupku je da si izjavu dao u nameri da izbegne¹ prekr¹ajnu odgovornosti...Sudija poverenje poklanja slu¾benom licu...
Mogu da ti navedem dosta primera iz pravne prakse gde su ljudi imali i raèune iz prodavnica(materijalni dokaz) da nisu bili u vremenu i mestu gde ga je neko fizièko lice(ne slu¾beno) prijavilo za prekr¹aj..Pa opet ni¹ta..osuðen..IPak tvoja ma¹tovitost je na nivou Hollywooda i simpatièna je... ;)
Ma kad uðe¹ u ma¹inu gotovo je u mom sluèaju niko od svedoka nije potvrdio navode iz prijave pandura èak ni tzv.o¹teæeni a i ispada da sam uznemirio javnost u privatnoj kuæi mrzi me da skeniram obrazlo¾enje i uplatnicu na kojoj pi¹e svrha uplate:Uplata novèane kazne iz drugih oblasti. [ludak]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

eclipse4

Citat: Laziæ poslato 13 Februar, 2013, 22:52
.....A æerki bih rekao da svima po ¹koli prièa da je æale od drugarice najgora pièka... 8)

pa on to i zeli da bude,zar ne kapiras :)

Lazic

#395
Citat: MILJAN poslato 16 Februar, 2013, 01:38
Slobodno sudijsko uverenje u prekr¹ðajnom postupku je da si izjavu dao u nameri da izbegne¹ prekr¹ajnu odgovornosti...Sudija poverenje poklanja slu¾benom licu...
Mogu da ti navedem dosta primera iz pravne prakse gde su ljudi imali i raèune iz prodavnica(materijalni dokaz) da nisu bili u vremenu i mestu gde ga je neko fizièko lice(ne slu¾beno) prijavilo za prekr¹aj..Pa opet ni¹ta..osuðen..IPak tvoja ma¹tovitost je na nivou Hollywooda i simpatièna je... ;)


Mrzelo me noæas da kucam, mnogo mi se spavalo... :D Za 20 godina upoznao sam mnogo sudija, veæinom ¾ena, mada i ono malo mu¹kih sudija ¹to sam upoznao, bili su k'o ¾ene...[facepalm]
Potpuno si u pravu, u vi¹e sluèajeva sam morao da èekam zastarevanje da ne bih zlikovcima dao pare za ne¹to ¹to nisam uradio, ali to je samo odraz op¹teg govnarluka u zemlji koji traje veæ, hmmm verovatno vekovima, neobrazovani, glupi, pokvareni, korumpirani, sujetni, nezainteresovani za svoj posao, rade preko kurca, uz potpuno zanemrivanje profesije, i oseæaja za pravdu, vi¹e puta bih bih bio osuðen da nisam bukvalno crtao ¹ta se desilo, svedoke odbacivali, jer je jelte veæa verovatnoæa da 3 svedoka la¾u nego odvratna debela pandurèina :o Slobodno sudijsko uverenje, za to bi uveo kamenovanje kad se utvrdi da i nije bilo ba¹ slobodno, nego malo podmazano od neke strane, ali to su samo pusti snovi... Ali ne sme¹ biti mnogo mraèan, i dalje je zastaravanje za prekr¹aje lek za govna, a nekada davno jedna retko kvalitetna ¾ena mi reèe da svako ima legitimno pravo da se brani kako zna i ume... To i radim veæ 20 godina i mogu odgovorno reæi da nisu nepobedivi i da skoro svaka presuda mo¾e da se obori, uz jako malo poznavanja materije i pameti, a koja ne mo¾e, zastariæe... [hello]


FUCK THE SYSTEM... [cheers]


 

MIGE

pitanje jedno....ufati me tronozac da sa prekoracio brzinu za 7 km/h  :o i zaustave me drugovi plavci...saopsti mi moju brzinu kretanja i uze da mi pise kaznu...ja u cudu..reko,neces valjda da mi pises kaznu za ovo malo prekoracenja....kaze on,moram,zakon je isti za sve... [rofl] [rofl]
a pitanje je sledece...slucaj se desava u beskoj...na ulazu u to mesto nigde ne postoji tabla sa ogranicenjem brzine a ni tabla da je naseljeno mesto...samo ime mesta...posle starih banovaca,kod fabrike ivancic i sin,postoji tabla za 60 km/h ogranicenje i nijedna druga do beske a i posle beske....ja sam vozio 57 a kao,ogranicenje je 50 km/h...ko je tu lud  [ludak]

Slaninar

Citat: MIGE poslato 16 Februar, 2013, 09:58
pitanje jedno....ufati me tronozac da sa prekoracio brzinu za 7 km/h  :o i zaustave me drugovi plavci...saopsti mi moju brzinu kretanja i uze da mi pise kaznu...ja u cudu..reko,neces valjda da mi pises kaznu za ovo malo prekoracenja....kaze on,moram,zakon je isti za sve... [rofl] [rofl]
a pitanje je sledece...slucaj se desava u beskoj...na ulazu u to mesto nigde ne postoji tabla sa ogranicenjem brzine a ni tabla da je naseljeno mesto...samo ime mesta...posle starih banovaca,kod fabrike ivancic i sin,postoji tabla za 60 km/h ogranicenje i nijedna druga do beske a i posle beske....ja sam vozio 57 a kao,ogranicenje je 50 km/h...ko je tu lud  [ludak]


Ako si pro¹ao ovu tablu:


Ili ako je stajao znak za ogranièenje na 50, onda si kriv.

Ako takve table nema, proði, slikaj, snimi taj deo puta, pa probaj da objasni¹ sudiji da ne mo¾e¹ po¹tovati znakove koji ne postoje.

Inaèe, ne bih imao ni¹ta protiv da stvarno èuvaju ljudima glave, nego pederski stavljaju radare na mestima gde je bezbedno voziti br¾e, a posebno vole kod samih tabli za ulazak/izlazak iz mesta - bukvalno vidi¹ da je cilj samo da te zajebu da plati¹ kaznu. Pederluk. Jo¹ da je zakon isti za sve, ali qrac. Ma, popizdim kad god nisam na biciklu!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MIGE

prijatelju,nema znakova tih...nisam lud,svaki dan sam min. po 8 sati u saobracaju...to mi je posao...tako da ce pasti jedno slikanje...bila je samo tabla za naziv mesta...nista drugo

mareskin


I ranije sam vam rekao primer od kuma koji je bio sudija u BG (sada u penziji). Slu¾beno lice nema razlog da la¾e i obuèeno je da utvrdi prekr¹aje iz svoje oblasti. Tako ne¹to zvuèi obja¹njenje :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu