Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major


Tihi_ZR

Citat: dzimika poslato 23 Novembar, 2012, 22:25
bolje john doe :D
inace najbolji fazon bi bio da uzmes preko vozacku i po mogucstvu pasos, dovezes motor odande i jebe ti se bas za sve ostalo, ne mogu ti nista generalno :D
Ne bih bio bas tako siguran u to. U gradjanskom pravu imas normu koja glasi da ako lice ima 2 drzavljanstva od kojih je jedno srpsko, na lice ce se primeniti samo srpsko pravo. I postoje medjunarodne konvencije, multilateralni ugovori vezani za saobracaj, tako da nije bas tako lako izbeci na taj fazon. Ja uvek idem na instituciju zastarelosti, vadim rasporede predavanja pa saljem, prijavim ispit za taj dan, malo odem kod lekara...

dzimika

ako policajcu das pasos, lk i americku dozvolu on ne moze da ti pise kaznu kao srpskom drzavljaninu a pogotovo sto ti u dokumentima nece ni pisati tvoje ime
pritom stranci nemaju maticni broj u dokumentima pa samim tim ne moze ni da te nadje u nasem sistemu i naravno da neces pricati na srpskom
inace strancima se u skracenom postupku sve resava i naravno da neces mrtav pijan voziti ili napraviti 150kmh prekoracenja, jer ces za to zavrsiti odmah u corci

Major


MIGE

Citat: dzimika poslato 28 Novembar, 2012, 10:51
ako policajcu das pasos, lk i americku dozvolu on ne moze da ti pise kaznu kao srpskom drzavljaninu a pogotovo sto ti u dokumentima nece ni pisati tvoje ime
pritom stranci nemaju maticni broj u dokumentima pa samim tim ne moze ni da te nadje u nasem sistemu i naravno da neces pricati na srpskom
inace strancima se u skracenom postupku sve resava i naravno da neces mrtav pijan voziti ili napraviti 150kmh prekoracenja, jer ces za to zavrsiti odmah u corci
inace nece provaliti ako se zoves pera peric,to je klasicno americko ime i prezime  :D

Hohštapler

Citat: Titja poslato 26 Novembar, 2012, 22:32Ja uvek idem na instituciju zastarelosti, vadim rasporede predavanja pa saljem, prijavim ispit za taj dan, malo odem kod lekara...

Ne¹to sam naèuo da æe sad duplirati vreme zastarevanje...
Inaèe, +1 za taktiku ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Major


Ruza-Bandit

Saznah upravo da sam ipak prosla na crveno i kriva 100% za udes. Srecom odlucili su da me ne gone krivicno nego prekrsajno. Ima li ko ideju kako da dobijem neku minimalnu kaznu za sranje koje sam napravila?

zozon


Silvana

Ka¾i da je bilo mokro i nisi smela ¾e¹æe da koèi¹... i ¾ao ti je... i najvi¹e si ti stradala... ne seæa¹ se ni pileta od pola sata ranije  :'(
Sve je na izazivanju simpatija. I ne govori „brateee, a kolko promila, jesi vido“  ;D ;D


E da, i onaj post gore nije Zozonov, opet sam zaboravila da sam na njegovom kompu  ;D ;D ;D
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Ruza-Bandit

Na to mokro i na mokar i zamagljen vizir sam i htela da pucam i nadam se da ce proci ali promile ne mogu da pravdam. Ne znam koliko sam ih ubola a popila 4 piva za 5h

ЯЭВОЛУТИОН

Ruzo osnono je da se oporavljas....
Gone te prekrsajno zato sto ne mogu 100% da utvrde kao cinjenicu, da si prosla kroz crveno....ali su utvrdili kao nepobitnu cinjenicu da si bila cirke....koliko , ne znam...pretpostvaka je da ne mogu da utvrde ko je kriv za sabracajnu nesrecu, ali ti kao alkoholisano lice snosis krivicu....Prekrsajno znaci da ces dobiti kaznu za prekrsaj, verovatno neko oduzimanje dozvole na neko vreme (ubrzas li postupak, mozda i sve prodje pre proleca) i neki malus u  osiguranju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ruza-Bandit

Zato nisam krivicno gonjena. E sad kao uzrok nesrece se navodi prolazak kroz crveno. Idem na to da kazna bude minimalna a zbog promila cu morati da nadoknadim stetu alfi

ЯЭВОЛУТИОН

Pametno bi ti bilo da se dogovoris sa covekom oko popravke alfe...da ne pakuje osiguranje, pa onda da ono tebe goni....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ruza-Bandit

Proslo je mesec dana od udesa. Verovatno je krenuo u proceduru naplate stete ali cu probati

Lazic

Prvo saznaj koliko si promila imala, jer je ogromna razlika u kaznama u odnosu na alkoholisanost...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 01 Decembar, 2012, 11:57
Prvo saznaj koliko si promila imala, jer je ogromna razlika u kaznama u odnosu na alkoholisanost...

Sme¹na cigara ne tera na agresivnu vo¾nju i ne mo¾e¹ je naduvati na alko testu. Eto, za nauk za ubuduæe...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

lord_oblivion

Citat: revolution poslato 30 Novembar, 2012, 18:34
(ubrzas li postupak, mozda i sve prodje pre proleca)
Kako se ubrzava postupak ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 01 Decembar, 2012, 13:42
Citat: revolution poslato 30 Novembar, 2012, 18:34
(ubrzas li postupak, mozda i sve prodje pre proleca)
Kako se ubrzava postupak ?


[facepalm] [facepalm] [facepalm]



Citat: Slaninar poslato 01 Decembar, 2012, 13:14
Sme¹na cigara ne tera na agresivnu vo¾nju i ne mo¾e¹ je naduvati na alko testu. Eto, za nauk za ubuduæe...

Da mi i ti nisi neki roðak...?  [hello] [rofl]