Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

MILJAN

Citat: SSZGO poslato 24 Februar, 2011, 10:54
Izreèena kazna i za¹titna mera ne mogu se izvr¹iti ako je od dana pravosna¾nosti presude protekla jedna godina.
Taèno ;)
Cave ab homine unius libri

DebeliZmaj

ja mislio da finansiska kazna moze se izvrshi i kasnije...
to je sjajna vest ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jager


Dzigi Boy

Citat: MILJAN poslato 24 Februar, 2011, 12:19
Citat: SSZGO poslato 24 Februar, 2011, 10:54
Izreèena kazna i za¹titna mera ne mogu se izvr¹iti ako je od dana pravosna¾nosti presude protekla jedna godina.
Taèno ;)
Citat: DebeliZmaj poslato 24 Februar, 2011, 13:08
ja mislio da finansiska kazna moze se izvrshi i kasnije...
to je sjajna vest ...


Hocete da kazete da ako ne platis u godinu dana da nikada vise i ne moras????????????

To nije tacno mene vijaju za neka sranja od pre par godina.....


R.I.P.

nisi jedini i mene vijaju da platim ne¹to od pre 3 godine èak mi je vi¹e puta na posao dolazilo da se javim u Padinsku
xaxaxaxaxa
ride in peace

Tihi_ZR

Mislim da to ne moze da zastari. Da je tako, ne bi niko platio.
I kada sudija donese presudu tada je postupak zavrsen. Ako ne platite u roku, dobijate opomenu ili sta vec, dakle i to je odredjeni sudski postupak, pa onda od njega ide rok od godinu dana do zastarenja, ali ako vas vijaju godina, znaci da nije zastarelo jer vam iznova salju da platite, tako da rok opet tece ispocetka.

Dzigi Boy

Pa to i ja kazem da ne moze......pa ja imam 5...6 resenja da se javim na izdrzavanje kazne zatvora.....javim se kurac ko da ja ne znam da u zatvoru nema mesta??????

Placa samo onaj ko na zna, ili nema kameru na ulazu i gleda pandurima u facu preko nje i smeje im se hahahhhah

Lazic

Citat: R.I.P. poslato 24 Februar, 2011, 13:36
nisi jedini i mene vijaju da platim ne¹to od pre 3 godine èak mi je vi¹e puta na posao dolazilo da se javim u Padinsku
xaxaxaxaxa

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl], E, to se zove oximoron... [rofl] [rofl] [rofl]

Lazic

#48
Citat: MILJAN poslato 22 Februar, 2011, 17:41

Zastarelost izvr¹enja kazne i za¹titne mere
Èlan 77.
Izreèena kazna i za¹titna mera ne mogu se izvr¹iti ako je od dana pravosna¾nosti presude protekla jedna godina.
Zastarevanje izvr¹enja kazne i za¹titne mere poèinje od dana pravosna¾nosti presude kojom je izreèena kazna odnosno za¹titna mera.
Zastarevanje izvr¹enja kazne i za¹titne mere ne teèe za vreme za koje se izvr¹enje ne mo¾e preduzeti po zakonu.
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadle¾nog organa koja se preduzima radi izvr¹enja kazne, odnosno za¹titne mere.
Posle svakog prekida zastarevanje poèinje ponovo da teèe.
Izvr¹enje kazne odnosno za¹titne mere zastareva u svakom sluèaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu tra¾i za izvr¹enje kazne, odnosno za¹titne mere.
Ovo je jasno kao dan.....   [cheers]

Ovo je sjajno, bajno...  Brate Dzigoriuse, vise nista ne placam, ne javljam se, ne potpisujem, ko ih jebe, nek me jure... Imam vec godinu dana pravosnazno resenje da se javim u padinjak za neki prekrsaj koji nisam cak ni napravio, zalio se na presudu, oborio je, ponovo mi sudili, ponovo nisu saslusali svedoka, ponovo me osudili... Posto nisam platio, stiglo resenje da se samozatvorim, sto naravno ignorisem vec 10 meseci... xa, xa, xa... [yahoo]



misa-pei

Ako te u tih 10 meseci nisu zvali, ili ako dobije¹ u sledeæa 2 meseca bilo kakav poziv, zastarevanje ti pada u vodu i opet je potrebno godinu dana da oni NI©TA ne po¹alju, preduzmu, raspitaju se za tvoje zdravlje (pisanim putem).
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Za sve one koji moja trabunjanja nisu pratili ranije i na drugim mestima, jedan prost primer sta vam je ciniti kod sudije za prekrsaje... Iz perioda kad sam se jos natezao sa njima... Posle clana 77 idem u ilegalu... [rofl]

Fiksni radar sa kamerom, brzina, registracija, moja glupa njuska, ogr 60kmh, ja 124... Potpisao prijavu, samo sam rekao da je Milana Rakica u Zemunu, umesto na Zvezdari, to radim od 2003, do nove licne karte mi nista nije stizalo... LM, posto sam ih poslao u Zemun, iskusno sam potpisao prijavu, a to je ispalo super na kraju, jer sam uvalio kolegi da potpise zalbu u moje ime...




Београд,  21.10.2008. године.

Министарство унутрашњих послова Републике Србије, Полицијска управа у Новом Саду, Службено лице Костић Бранимир



ЖАЛБА на решење Уп. бр. 03-221/07



Дана 02.12.2006. године сам се налазио на Дивчибарама, на планини Маљен са супругом и двоје деце, где смо проводили викенд у друштву пријатеља из Ваљева, Катарином и Гораном Вучетић. Одговорно тврдим да нисам никада возио ни поседовао теретно возило БГ 634-429, да у наведено време нисам био у Новом Саду, нити ме је зауставила радарска конрола. Такође, за скоро две године нисам добио никакво обавештење од овог органа, јер бих реаговао истог тренутка. Сматрам да је у овом случају дошло до озбиљне замене идентитета, и огромне повреде мојих права  и да би цењени суд требало да саслуша моју супругу Лазић Милену, са станом у Београду, улица Учитеља Милоша Јанковића 3, као и Катарину и Горана Вучетића са станом у Ваљеву, улица Поп Лукина 18. Ако успем да нађем оригинални рачун из хотела „Пепа“ са Дибчибара, радо ћу га доставити цењеном суду, јер би то отклонило сваку недоумицу у овом случају. Такође верујем да би суочење са службеним лицем које је направило записник помогло, јер се сигурно нисмо никад видели. Морам да напоменем да су ми пре 5 или 6 година, украдена сва документа, и да од онда стрепим од могућности да дође до овакве ситуације.  

                           Са поштовањем

                                Марко Лазић   


Odgovor je bio da "nije u dovoljnoj meri utvrdjen identitet okrivljenog, jer se razlikuje potpis na prijavi i na zalbi, i da se presuda ukida, i ponovo zakazuje sudjenje"... Sto je naravno izostalo...


@R.I.P.:

Ti nemoj da citas ovaj post... [rofl] [rofl] [rofl]


@misa-pei:
pp

deki59

#51
Zastarelost izvrsenja kazne izrecene u prekrsajnom roku zastareva u roku od godinu dana od dana pravosnaznosti odluke o izricanju kazne u slucaju da za tih godinu dana prvostepeni prekrsajni organ ili sud ne preduzme nista u pogledu prinudnog izvrsenja tog resenja.
Ukoliko prvostepeni organ ili sud preduzima radnje na prinudnom izvrsenju te odluke (poziv za placanje, nalog za privodjenje i sl.) od svake takve radnje tece nov rok od godinu dana.
Apsolutna zastarelost izvrsenja prekrsajne sankcije nastupa nakon dve godine od momenta pravosnaznosti odluke o izricanju prekrsajne kazne (i u slucaju da je prvostepeni prekrsajni organ ili sud preduzimao radnje za prinudno izvrsenje odluke). Ovo je po clanu 77.stav 6. Zakona.

Pravosnaznost odluke= kada se ne izjavi zalba na prvostepeno resenje-zadnji dan za podnosenje zalbe
                                    kada zadnja strana u postupku (okrivljeni i podnosilac prijave) primi odluku po izjavljenoj zalbi
Tiha voda breg roni

misa-pei

Steva Martin (imao je Hondu Martin), krene da proba motor od drugara. Steva je na Èuburi i sjuri se Mar¹ala Tita ulicom, kad ga kod Beograðanke zaustavi pandur. Stane Steva, onaj mu tra¾i dokumenta, Steva za d¾ep... Tu su dokumenta od njegovog motora, kola, vozaèka, l.k, sve, samo nema saobraæajnu od motora koji je vozio. Ostala kod kuæe. Nudi Steva panduru da mu ostavi sva dokumenta, sve je legalno, pandur ni da èuje. Pobesni Steva i skide pantalone na sred ulice, ka¾e, "dobro, sad jo¹ mo¾e¹ i da me jebe¹". Naravno, pored svega, prijava za nepo¹tovanje slu¾benog lica, ometanje...

Doðe poziv, Steva vidi da zna gospoðu sudiju (iz preða¹njih susreta) i pre suðenja, pravo u cveæaru. Nije mogao da uðe na vrata sudnice koliki je bio buket. Kad je gospoða èula ¹ta je bilo, dobio je neku minimalnu kaznu.

Samo treba imati dobar nastup :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Jos i cvece da im kupujem, ccc, sta je s`tobom...?!? [rofl] [rofl] [rofl]

MILJAN

Citat: MILJAN poslato 22 Februar, 2011, 17:41
Citat: Titja poslato 22 Februar, 2011, 16:24
Da se nadovezem na svoj prethodni post, to za zastarevanje je po starom zakonu. Novi Zakon o prekrsajima je usvojen 2005. ali je njegova primena ODLOZENA do daljnjeg.
Закон о прекршајима («Службени гласник РС», бр. 101/05, 116/08 и 111/09).  Na snazi od prvog januara 2010 godine. Nisu toku kolega. Ali praksa je praksa...  ;) Uèi i u¾ivaj za sada-..... Imaæe¹ pravne gimnastike i previ¹e u praksi-----Zakoni su nam u¾as...
Glava IX
ZASTARELOST

Zastarelost izvr¹enja kazne i za¹titne mere
Èlan 77.
......................................................................
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadle¾nog organa koja se preduzima radi izvr¹enja kazne, odnosno za¹titne mere.
Posle svakog prekida zastarevanje poèinje ponovo da teèe.
Izvr¹enje kazne odnosno za¹titne mere zastareva u svakom sluèaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu tra¾i za izvr¹enje kazne, odnosno za¹titne mere.
Ovo je jasno kao dan.....   [cheers]
Ne vidim ¹ta nije jasno bilo u ovom èlanu.  [neampojma]
Sudovi su preoptereæeni usled dr¾avne "racionalitacije" sudstva. Ovo se ¹alje par puta i kraj. Za¹to pandurima sud ¹alje urgenciju za uruèenje samo par puta? Sasvim je jasno da se u meðuvremenu nagomilalo mnogo takvih i da nema dovoljno ljudstva da to sve sprovede u praksi. Zastarevanje lako nastupi. Mnogo primera znam u mom okru¾enju. Inspektor sam i pravnik vi¹e od 10 godina pa i zato znam....

Cave ab homine unius libri

deki59

#55
Konkretno

Citat: SSZGO poslato 21 Februar, 2011, 17:15
dva pitanja oko prekrsaja


1...

imao sam neki prekrsaj koji mi je izmisljen od strane policajca, napisao da sam bio tu tad i tad i ako sam ja za to vreme bio na moru...
ja to kazem na sudu, oni mi presude da platim 8000

ja napisem zalbu i zalbu mi odbiju (mada je jos nisam primio)

Da li na ovu zalbu mogu da opet napisem zalbu?

i jos jedna stvar, da li mi oni povecavaju kaznu ako mi odbiju zalbu?
cini mi se da je pisalo da treba da platim 17000 umesto 8000 koliko sma ranije dobio


2...

imao sam neki prekrsaj i dobio sam da platim 12000

ja to nisam platio

pre 3 meseca  dolazio neki policaja, kao treba da me privedu jer nisam platio, ja nisam bio kod kuce
cini mi se da je neko opet dolazio juce na adresu

interesuje me ako imam neplacene prekrsajne kazne, da li mogu da imam problema ako me neko zaustavi u toku voznje, recimo rutinska kontrola?

i da li mogu da mi uvedu fiktivnu adresu ?



1. Kada primis odluku suda po zalbi (ili neko od tvojih ukucana, ili ako ne mogu da te nadju istaknu tu odluku na oglasnoj tabli suda-na kraju krajeva), mozes da platis kaznu (koja, ukoliko si se samo ti zalio, a ne i podnosilac prijave, SIGURNO nije uvecana) ili da rizizkujes da se novcana kazna zameni kaznom zatvora, da nalog za tvoje privodjenje, pa i interna poternica, na osnovu cega mozes da ocekujes da nakon prve kontrole budes priveden u zatvor na izdrzavanje kazne od 8 dana za 8.000 RSD.
Nema pravo zalbe na resenje (drugostepeno) kojim je odbijena tvoja zalba.
Imas pravo na vanredne pravne lekove, koji ne odlazu izvrsenje.
2. Isto kao pod 1. (ovde ti je zamena 12 dana zatvora), mada nisam razumeo pitanje "da ti uvedu fiktivnu adresu".

Zastarelost izvrsenja nastupa u rokovima iz Zakona, sto sam malo razjasnio mojom predhodnom porukom.
Tiha voda breg roni

deki59

Citat: dimac poslato 22 Februar, 2011, 16:39
30.05.2009 sam dobio kaznu za alkohol, 1.18 promila. Posle nekih 3-4 meseca mi je stigao poziv za kod sudije, odrede mi 24000 din i 4 meseca zabrane (zato sto nije prosle 2 godine od prethodne kazne). Normalno, ja se zalim, ali ne stize nista do dana danasnjeg, i nadam se da nece. Mene sad interesuje da li zastareva 5 meseca ove godine ako je pokrenut postupak ali nije doneta presuda? Da li da se pojavljujem da platim kaznu ako mi bude stigla, zato sto sam vise u KM nego ovde, mogu da kazem roditeljima da ne uzimaju nikakvu plavu kovertu i nikom nista?

Kada si primio konacno resenje ili presudu (prvostepeno ili po zalbi, ako si se zalio. drugostepeno)?
Zastarelost vodjenja prekrsajnog postupka ne postoji, a za zastarelost izvrsenja-izracunaj.
Pazi se u Rudnici veoma cesto rade kontrolu (narocito vozaca) da li ima poternica ili naloga za privodjenje (to je kada vozac sa dozvolom i saobracajnom mora da ide do one policijske kucice, a policajac unutra radi proveru na kompu)
Tiha voda breg roni

Lazic


deki59

Citat: Lazic poslato 24 Februar, 2011, 17:21
Znaæi, ilegala...
Jedna od opcija.
Druge su:
-rezervno cebence uvek spremno ili
-placanje kazne
Tiha voda breg roni

MILJAN

#59
Citat: deki59 poslato 24 Februar, 2011, 17:20
Citat: dimac poslato 22 Februar, 2011, 16:39
30.05.2009 sam dobio kaznu za alkohol, 1.18 promila. Posle nekih 3-4 meseca mi je stigao poziv za kod sudije, odrede mi 24000 din i 4 meseca zabrane (zato sto nije prosle 2 godine od prethodne kazne). Normalno, ja se zalim, ali ne stize nista do dana danasnjeg, i nadam se da nece. Mene sad interesuje da li zastareva 5 meseca ove godine ako je pokrenut postupak ali nije doneta presuda? Da li da se pojavljujem da platim kaznu ako mi bude stigla, zato sto sam vise u KM nego ovde, mogu da kazem roditeljima da ne uzimaju nikakvu plavu kovertu i nikom nista?

Kada si primio konacno resenje ili presudu (prvostepeno ili po zalbi, ako si se zalio. drugostepeno)?
Zastarelost vodjenja prekrsajnog postupka ne postoji, a za zastarelost izvrsenja-izracunaj.
Pazi se u Rudnici veoma cesto rade kontrolu (narocito vozaca) da li ima poternica ili naloga za privodjenje (to je kada vozac sa dozvolom i saobracajnom mora da ide do one policijske kucice, a policajac unutra radi proveru na kompu)
[doh]

Zastarelost pokretanja i vodenja prekr¹ajnog postupka
Clan 76
Prekr¹ajni postupak ne mo¾e se pokrenuti ako protekne jedna godina od dana kada je prekr¹aj
ucinjen.
Zastarevanje prekr¹ajnog gonjenja ne tece za vreme za koje se gonjenje ne mo¾e preduzeti po
zakonu.
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadle¾nog organa koja se preduzima radi
gonjenja ucinioca prekr¹aja.
Posle svakog prekida zastarevanje pocinje ponovo da tece.
Izuzetno od odredbe stava 1. ovog clana, za prekr¹aje iz oblasti carinskog, spoljnotrgovinskog,
deviznog poslovanja, javnih prihoda i finansija, prometa roba i usluga, ¾ivotne sredine i vazdu¹nog
saobracaja mo¾e se posebnim zakonom propisati du¾i rok zastarelosti gonjenja.
Rok iz stava 5. ovog clana ne mo¾e biti du¾i od pet godina.
Prekr¹ajno gonjenje zastareva u svakom slucaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se
po zakonu tra¾i za zastarelost gonjenja.


Cave ab homine unius libri