Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

viper

Tako sam i ja mislio, na kraju je poslo zahtev za naplatu u firmu gde radim uz pretnju da æe tu¾iti firmu ako mi ne odbiju njegove troskove od plate, a ovi ¹ta æe udari¹e mene po dzepu.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

El Jefe

Citat: penzos poslato 14 Avgust, 2015, 17:29
Znaèi vrhunac bahatosti! Sada mi stiglo pismo od sudskok izvr¹itelja (ono-legalni uterivaè dugova  [rofl] ). Za èetiri neplaæena parkinga ukupno 5120,00 din, stim da su dve "kazne" starije od godinu dana  [srednjiprst] , a za tro¹kove ovog pavijana 30.900,00 dinara  [ludak] ! Ima li neko iskustva sa ovom bagrom dok u ponedeljak ne odem kod pit bula (nadimak mog advokata), èisto da ne cimam èoveka za vikend?!
http://s16.postimg.org/p3jkuvtwl/Uslucaju_prinudne_naplate.jpg
За сваки случај
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

И рок ти је ПЕТ дана, од пријема закључка приватног извршитеља, за подношење приговора.
Друштво за заштиту од животиња

penzos

HVALA za èlan zakona, to mi je nedostajalo, a znam da sam negde video! Za rok znam, veæ sam krenuo da sastavljam prigovor, a advokat æe ga doraditi (mlogo zajeban lik, a i mene prozvali drugari Paja tro¹ak, ne znam za¹to  [zvizdi] )
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

dzimika

ajd kad sastavis postavi i ovde da imamo mi koji nemamo dobrog advokata :D

penzos

Naravno, javljam u ponedeljak. Da ne bude zabune, nije meni problem da platim haraè za parking! Sin to napravi, ja platim, i sve ok. Ali ne seæam se da sam dobio opomenu od njih. Ipak bih platio da su me podsetili, kao ¹to æu verovatno i platiti. Ali barabi ne dam 30.900,00 za sastavljanje jednog dopisa, 30.900,00 ga mrava ujelo!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

UFF

ja ne radim nigde gde ce da posalju da mi naplate?
auto i motor se ne vode na mene a sad cu i stan da prodam pa mogu samo da me povuku

ЯЭВОЛУТИОН

Mislim da imau pravo pa potrazuju od najblize rodbine....osnova svega je juriti se sa njima....on ima 100000 predmeta a ti jedan...ako se ne pojavi na jednom rocistu gubi spor....a ti mudro radi pa na prvo rociste posalji opravdanje za bolest, na drugo posalji advokata da se izvine u tvoje ime, na trece posalji potvrdu da si bas u tom trenutku neodlozno morao na put, pa onda kad vec digne ruke pojavis se a njega nema....
Inace su te kazne za nedosvoljeno parkiranje diskutabilne....jer i nije zaseban prostor za parkiranje (garaza javni parking) vec ullica ili trotoar gde su nacrtali neke linije i naplacuji 200 grama farbe...ulaganje nista prihod ogroman....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Pro¹le godine me zvao jedan takav ba¹ oko parking servisa, rekao sam mu preko telefona da æu da mu polomim ruke i noge ako me opet bude zvao... Evo veæ godinu i kusur ne zove... ;D
Inaèe, kurac mogu da doðu do podataka gde radi¹. Barem legalno.

bokilic

Posle  koliko godina zastareva utu¾enje zawdug,prema mts.u,oti¹o predmet na sud prn 3god i nista,pa me bas zanima za kolko to zastareva,
brmmmm

mareskin

Citat: penzos poslato 14 Avgust, 2015, 22:06
Naravno, javljam u ponedeljak. Da ne bude zabune, nije meni problem da platim haraè za parking! Sin to napravi, ja platim, i sve ok. Ali ne seæam se da sam dobio opomenu od njih. Ipak bih platio da su me podsetili, kao ¹to æu verovatno i platiti. Ali barabi ne dam 30.900,00 za sastavljanje jednog dopisa, 30.900,00 ga mrava ujelo!

Sve je to diskutabilno. Uveli su da je za gomilu stvari dovoljno da su obave¹tenje postavili na oglasnu tablu u op¹tini. To ¹to ti to nisi video i nisi mogao da reaguje¹ zabole kurac dr¾avu.
A kada su uveli privatne izvr¹itelje znalo se da æe ovako da deru. Jebem li im mater raspalu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Kad si ti po¹eo da psuje¹, poslednji je momenat...

penzos

Sudsko re¹enje ili sl, ako ne primi¹ postavljaju na tablu u sudu i postaje pravosna¾no. Ali kazna za parking, mislim brateeee  [povracanje] Pa u Ni¹u je plata minimalac, a on baja zacepio. Neka, neka, ima on da vidi kako se te¹ko zaraðuje kinta. ©ta misli-uèlani¹ se u stranku i karaj? Mo¾e, ali  [flashing]  [ninja]  :wtf:
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: penzos poslato 14 Avgust, 2015, 23:15
Sudsko re¹enje ili sl, ako ne primi¹ postavljaju na tablu u sudu i postaje pravosna¾no. Ali kazna za parking, mislim brateeee  [povracanje] Pa u Ni¹u je plata minimalac, a on baja zacepio. Neka, neka, ima on da vidi kako se te¹ko zaraðuje kinta. ©ta misli-uèlani¹ se u stranku i karaj? Mo¾e, ali  [flashing]  [ninja]  :wtf:

samo jedna stavka u pomenutom zakonu o sudskim izvrsiteljima bi smanjila frustracije..."trosak izvrsitelja ne moze biti veci od cifre za izvrsenje"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

penzos

 [thumb_up]  jbg, to izgleda ne uèe na pravnom!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 15 Avgust, 2015, 10:31
Citat: penzos poslato 14 Avgust, 2015, 23:15
Sudsko re¹enje ili sl, ako ne primi¹ postavljaju na tablu u sudu i postaje pravosna¾no. Ali kazna za parking, mislim brateeee  [povracanje] Pa u Ni¹u je plata minimalac, a on baja zacepio. Neka, neka, ima on da vidi kako se te¹ko zaraðuje kinta. ©ta misli-uèlani¹ se u stranku i karaj? Mo¾e, ali  [flashing]  [ninja]  :wtf:

samo jedna stavka u pomenutom zakonu o sudskim izvrsiteljima bi smanjila frustracije..."trosak izvrsitelja ne moze biti veci od cifre za izvrsenje"

A i da se po zakonu ne mo¾e naplaæivati zelena¹ka kamata!!!
To valjda ne bi trebalo da je po zakonu.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

sloba:miko ne sme da vas bije ...osim srpske milicije
pickousti:niko ne sme da naplacuje zelenasku kamatu...osim srpske administracije

lakse mi bilo da se bijem sa pandurima...nekako se osecas ko covek...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

ovaj revolucja je ponekad jebeni  :drka: a ponekad  [kralj]