Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?

goranvojska

Citat: Darko poslato 08 Jun, 2014, 15:21
Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?
izv nisam te video jbg.

dzimika

Citat: dzimika poslato 05 Jun, 2014, 18:00
od kad carina ima pravo da zaustavlja vozila? jel se to zakon nesto promenio u zadnjih par godina pa im dozvoljeno da rade kao saobracajci

Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2014, 22:28
Aaaaa...? A ¹to si ti genije stao cariniku...:o :P ;D

video ih pre neki dan na naplatnoj rampi batajnica, njih 4 i zaustavljaju kombije, kamione tj teretna vozila uglavnom pa mi nije jasno odakle njima pravo da zaustave vozilo van granicnog prelaza
a pre toga sam video na putu za vrsac da su nekog zaustavili iz vozila sa onim superbom

Darko

Citat: goranvojska poslato 08 Jun, 2014, 17:54
Citat: Darko poslato 08 Jun, 2014, 15:21
Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?
izv nisam te video jbg.

hahahah, ma znam ...nije se to meni desilo nego informativno pitam..gledao sam neki klip na you tube kako su tako navatali nekog lika pa mi pade na pamet da vidim ima li za to kazna i kolika je

joka

Sve zavisi od èike u plavom, mo¾e da ti nakaèi ¹ta oæe, pa ti sad dokazuj, da nije tako. Znaèi, sve zavisi, da li je umoèio, ili ne!   [neampojma]   [cheers] 

Lazic

Citat: Darko poslato 08 Jun, 2014, 15:21
Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?
Prekr¹aj se zove, nepostupanje po naredbi osl, ne znam kolika je kazna, mislim da nije velika i bez poena, ali obièno uz nju ide neregistrovano vozilo ili nedostatak dozvole, ili alkohol ili ugro¾avanje bezbednosti saobraæaja ili nasilnièka vo¾nja...
U principu ako nema¹ neki drugi prekr¹aj, bude dovoljno izvini nisam te video...:D

Che

Citat: Laziæ poslato 08 Jun, 2014, 21:03
Citat: Darko poslato 08 Jun, 2014, 15:21
Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?
Prekr¹aj se zove, nepostupanje po naredbi osl, ne znam kolika je kazna, mislim da nije velika i bez poena, ali obièno uz nju ide neregistrovano vozilo ili nedostatak dozvole, ili alkohol ili ugro¾avanje bezbednosti saobraæaja ili nasilnièka vo¾nja...
U principu ako nema¹ neki drugi prekr¹aj, bude dovoljno izvini nisam te video...:D


Nepo¹tovanje znaka I naredbi koje daju lica ovla¹æena za regulisanje I kontrolu saobraæaja

Kazne ako nije izazvana nezgoda:

6 kaznenoh bodova
kazna: 15.000 –30.000 din ili zatvor do 30 dana
Zabrana upravljanja: Najmanje 3 meseca

Kazne ako je izazvana nezgoda:

9 kaznenoh bodova
kazna: 30.000 – 50.000 din ili zatvor do 60 dana
oduzimanje dozvole: Najmanje 5 meseci

Darko


Mik

Citat: Laziæ poslato 08 Jun, 2014, 21:03
Citat: Darko poslato 08 Jun, 2014, 15:21
Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?
Prekr¹aj se zove, nepostupanje po naredbi osl, ne znam kolika je kazna, mislim da nije velika i bez poena, ali obièno uz nju ide neregistrovano vozilo ili nedostatak dozvole, ili alkohol ili ugro¾avanje bezbednosti saobraæaja ili nasilnièka vo¾nja...
U principu ako nema¹ neki drugi prekr¹aj, bude dovoljno izvini nisam te video...:D

Da li postoji neka granica do koje te goni lokalna policija?  (To zbog onog u njegovom tekstu "kasnije te stigne i zaustavi")

Npr. vozis i prekoracis brzinu, oni te zaustavljaju, ti zviz dalje. Ili pogazis punu liniju, oni te zaustavljaju, ti zviz dalje. Dakle nikakvo sranje osim postupanja protivno propisima o bezbednosti u saobracaju.
I sad da li oni dojavljuju policiji sledeceg grada da te zaustavi? (Pod uslovom da nije bilo nikakvog sranja!)

(Nesto mi se sad ovo cini k'o Amerika, sve izdeljeno po nekim oblastima po kojima ce haraciti lokalna policija - uz uslov da nije napravljeno sranje. I cim uteknes iz oblasti delovanja neke lokalne policije (ne pocinivsi sranje) ne ganja te vise niko. Policija je danas cisto profitabilna firma koja (kao sto znamo) ponajmanje brine o bezbednosti u saobracaju, pa kad zbrises izvan njihovog rejona onda te ne juri niko (ako nisi zasr'o)? Ili gresim?)

UFF

Citat: Che poslato 08 Jun, 2014, 22:54
Citat: Laziæ poslato 08 Jun, 2014, 21:03
Citat: Darko poslato 08 Jun, 2014, 15:21
Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?
Prekr¹aj se zove, nepostupanje po naredbi osl, ne znam kolika je kazna, mislim da nije velika i bez poena, ali obièno uz nju ide neregistrovano vozilo ili nedostatak dozvole, ili alkohol ili ugro¾avanje bezbednosti saobraæaja ili nasilnièka vo¾nja...
U principu ako nema¹ neki drugi prekr¹aj, bude dovoljno izvini nisam te video...:D


Nepo¹tovanje znaka I naredbi koje daju lica ovla¹æena za regulisanje I kontrolu saobraæaja

Kazne ako nije izazvana nezgoda:

6 kaznenoh bodova
kazna: 15.000 –30.000 din ili zatvor do 30 dana
Zabrana upravljanja: Najmanje 3 meseca

Kazne ako je izazvana nezgoda:

9 kaznenoh bodova
kazna: 30.000 – 50.000 din ili zatvor do 60 dana
oduzimanje dozvole: Najmanje 5 meseci

hmmm znaci ako ja nisam video pandura koji me zaustavlja dobijem 6 bodova i kaznu 15-30k ili zatvor metar dana u slucaju da nije bilo nesrece a ako je bilo onda 9 poena i kaznu 30-50k ili dva metra zatvora?

to je skorz ok  [thumb_up]

ali SAMO ako kad mene iseku kolima i oduzmu mi prvenstvo na raskrsnici gde imaju trougao okrenut na dole, znak stop ili se ukljucuju sa zemljanog puta, parkinga i slicno DOBIJIU ISTO TO

kako njima moze da prodje prica: "izvini nisam te video" a pokusali su da me ubiju dok ja kad ne "vidim" rutinsku kontrolu to ne moze da prodje? jbg on me nije video ZATO STO NIJE NI GLEDAO pa ako moze on mogu i ja da ne gledam u pandura koji me zaustavlja

od kad je pokusaj ubistva i ne stajanje za rutinsku kontrolu isti prekrsaj, tj nije isti tezi je ovaj drugi po nasem usranom zakonu

Lazic

Lepo si to primetio... Jebiga, pajseri i budaci... Do sada su me 5,6 puta jurili zbog nestajanja, 3, 4 puta su me stigli, nijednom nisam dobio prijavu za be¾anje...

con3

Citat: Darko poslato 08 Jun, 2014, 15:21
Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?
Moj slucaj :)

Lazic

Citat: Che poslato 08 Jun, 2014, 22:54
Citat: Laziæ poslato 08 Jun, 2014, 21:03
Citat: Darko poslato 08 Jun, 2014, 15:21
Eee , a pazi 'vamo...
Jel neko zna koja je kazna za ovo: vozis motor , zaustavlja te cika u plavom , ti ne stanes i teras dalje...kasnije te stigne i zaustavi..ti si regularan (dozvola,registracija,kaciga,sve ok)...sta on moze da pise i koliko je to u evrima/poenima?
Prekr¹aj se zove, nepostupanje po naredbi osl, ne znam kolika je kazna, mislim da nije velika i bez poena, ali obièno uz nju ide neregistrovano vozilo ili nedostatak dozvole, ili alkohol ili ugro¾avanje bezbednosti saobraæaja ili nasilnièka vo¾nja...
U principu ako nema¹ neki drugi prekr¹aj, bude dovoljno izvini nisam te video...:D


Nepo¹tovanje znaka I naredbi koje daju lica ovla¹æena za regulisanje I kontrolu saobraæaja

Kazne ako nije izazvana nezgoda:

6 kaznenoh bodova
kazna: 15.000 –30.000 din ili zatvor do 30 dana
Zabrana upravljanja: Najmanje 3 meseca

Kazne ako je izazvana nezgoda:

9 kaznenoh bodova
kazna: 30.000 – 50.000 din ili zatvor do 60 dana
oduzimanje dozvole: Najmanje 5 meseci

èitaj i plaèi...;D

Darko

A to sam bas hteo sledece da pitam...
Opcija B - pobegnes ali ti zapise broj registracije....
Sta onda moze ?

metarex

Citat: Darko poslato 09 Jun, 2014, 08:58
A to sam bas hteo sledece da pitam...
Opcija B - pobegnes ali ti zapise broj registracije....
Sta onda moze ?

po mom misljenju moze ti svasta. osnovno pitanje koje se samo namece je: zasto si bezao ako si 100% uredan? znaci nesto se krije.... i onda po usima......
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF

Zato sto ne znas zasto te zaustavlja a ne zelis ni da saznas, nisi bezao vec si vozio dalje istim tempom, ne zelis da se sa njim raspravljas o tome gde da stavis prvu pomoc i reflektujuci prsluk na RR motoru bez kofera npr

Che

Citat: UFF poslato 09 Jun, 2014, 01:16
hmmm znaci ako ja nisam video pandura koji me zaustavlja dobijem 6 bodova i kaznu 15-30k ili zatvor metar dana u slucaju da nije bilo nesrece a ako je bilo onda 9 poena i kaznu 30-50k ili dva metra zatvora?

to je skorz ok  [thumb_up]

ali SAMO ako kad mene iseku kolima i oduzmu mi prvenstvo na raskrsnici gde imaju trougao okrenut na dole, znak stop ili se ukljucuju sa zemljanog puta, parkinga i slicno DOBIJIU ISTO TO

kako njima moze da prodje prica: "izvini nisam te video" a pokusali su da me ubiju dok ja kad ne "vidim" rutinsku kontrolu to ne moze da prodje? jbg on me nije video ZATO STO NIJE NI GLEDAO pa ako moze on mogu i ja da ne gledam u pandura koji me zaustavlja

od kad je pokusaj ubistva i ne stajanje za rutinsku kontrolu isti prekrsaj, tj nije isti tezi je ovaj drugi po nasem usranom zakonu

Nepo¹tovanje prava prvenstva na raskrsnici

Kazne ako nije izazvana nezgoda:
3 kaznenoh bodova
6.000 – 20.000 din 
oduzimanje dozvole:/


Kazne ako je izazvana nezgoda:

4 kaznenoh bodova
10.000 – 40.000 din ili zatvor do 45 dana
oduzimanje dozvole: /

UFF

naaaajs :)
sad jos samo neko da bude tu kad nas iseku pa da im napise jbg

clutch&brake

Ko god da je napisao da se vozilo moze reg ako vlasnik ima fiktivnu adresu nije u pravu. Ni sa ovlascenjem... sada sam bio da reg bencolu i pitao...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

mene su vise puta zaustavljali i ja nisam stao.....ispravan 1000% ali necu da stajem svakom djilkosu ako ne pravim prekrsaj.....kod sudije za prekrsaje dam izjavu da mi je pokazivao da usporim i da sam to i ucinio.....ako nema snimak, a sada nakon intervencija zastitnika gradjana nemaju...moze da ga duva....cak i ako ti razrezu nesto mozes to da oboris na sudu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11