Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Dobro bre Miljane, ko je jo¹ èuo da se uleæe u FAMU...? :D

bigbad86

Sta je FAMA?
Onako usput da pitam. Napravio sam prekrsaj u 27 Decembra 2009. Izbegavao sam kolko mogu i onda su me priveli negde na leto 2011 gde sam dao tamo neku izjavu. To je poslato za Cacak gde je prekrsaj napravljen. Jos uvek mi nije stigla presuda. Tj stizalo je nesto preporucenom postom ali nisam preuzeo. Jel mi to zastarelo?

Gašpar

Citat: bigbad86 poslato 28 Mart, 2012, 15:16
Sta je FAMA?

Ovaj novi radar sto sve vidi  ;D


Koliko ja znam, presuda ne zastareva nikada.

mrle

Citat: Gaspar poslato 28 Mart, 2012, 16:30
Citat: bigbad86 poslato 28 Mart, 2012, 15:16
Sta je FAMA?

Ovaj novi radar sto sve vidi  ;D


Koliko ja znam, presuda ne zastareva nikada.
bre valjda kriviène  zastarevaju posle 10 godina.

bigbad86

Citat: Gaspar poslato 28 Mart, 2012, 16:30
Citat: bigbad86 poslato 28 Mart, 2012, 15:16
Sta je FAMA?

Ovaj novi radar sto sve vidi  ;D


Koliko ja znam, presuda ne zastareva nikada.
Za ovo sam siguran da nisi u pravu. I presuda zastareva.

SrpskiDzedaj011

Не застарева никада.... али за геноцид и ратне злочине....
I have to return some video tapes....

Vlajko

Po novom mo¾e da zastari ako se ne podnese prijava u roku od god. dana..

U ostalim sluèajevima nema vi¹e zastarevanja..

Koliko god puta da se plavi ne pojavi..proces æe trajati..
Tako mi je rekla gða sudija..  [neslusam]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

MILJAN

Citat: bigbad86 poslato 28 Mart, 2012, 15:16
Sta je FAMA?
Onako usput da pitam. Napravio sam prekrsaj u 27 Decembra 2009. Izbegavao sam kolko mogu i onda su me priveli negde na leto 2011 gde sam dao tamo neku izjavu. To je poslato za Cacak gde je prekrsaj napravljen. Jos uvek mi nije stigla presuda. Tj stizalo je nesto preporucenom postom ali nisam preuzeo. Jel mi to zastarelo?
to je video radar gde ti lepo puste snimak da slogiras jer ima extra zum i pise tj.meri brzinu. 5000 din.ne smeju da te puste jer snimak stoji u memoriji fame.
Cave ab homine unius libri

Kanarinac

I mene su snimili pre neki dan na ulazu u S. Palanku. 71 u naseljenom mestu, mada nisam siguran da li sam porsao znak ili je bilo pre. Sad cekam sudjenje pa da se vadim kako znam i umem

Toma RR

Meni su 07.05.2011. te pisali za ne posodovanje kategorije....  Od tada pa do sada je stigao jedan poziv kod sudije za preksaje na caletovo ime, i to je keva odbila naravno jer mi nismo bili kuci.... Postoji mognucnost da je stiglo caletu za neki prekrsaj sto je on kolima napravio... Mene zanima da li to treba da stigne na moje ime za prekrsaj koji sam ja ucinio ? ili ce stizati na caletovo posto je on vlasnik vozila koje sam ja vozio.... I posle koliko ce zastareti to ukoliko se ne budemo odazivali na pozive ?

Gašpar

Nemoj me drzati za rec, ali ja nesto mislim da treba obojici da stigne. Tebi sto si vozio bez dozvole, njemu sto je svesno dao vozilo osobi koja nema dozvolu. Bar je tako, kada se napravi neki sudar ili slicno...

bigbad86

U svakom slucaju nista ne primaj! :D

Toma RR

To se podrazumeva  :D ali posle koliko to zastareva ? neki su mi rekli posle 2 godine ??? PS. u svakom slucaju mislim da iako odem na sud da ce taj slucaj proci samo sa sudskim troskovima posto sam tad imao 15 godina i naravno na sudu cu reci da sam uzeo motor bez caletovog znanja...

cika zuba

dve godine od dana kada je naèinjen prekr¹aj!!
[/

bigbad86

Citat: cika zuba poslato 29 Mart, 2012, 08:32
dve godine od dana kada je naèinjen prekr¹aj!!
Sta? Da se ne pojavi na sudu 2 godine, da se ne donese presuda 2 godine ili da ne primi presudu 2 godine?

MILJAN

ZASTARELOST
Zastarelost pokretanja i vodenja prekr¹ajnog postupka
Clan 76
Prekr¹ajni postupak ne mo¾e se pokrenuti ako protekne jedna godina od dana kada je prekr¹aj
ucinjen.
Zastarevanje prekr¹ajnog gonjenja ne tece za vreme za koje se gonjenje ne mo¾e preduzeti po
zakonu.
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadle¾nog organa koja se preduzima radi
gonjenja ucinioca prekr¹aja.
Posle svakog prekida zastarevanje pocinje ponovo da tece.
Izuzetno od odredbe stava 1. ovog clana, za prekr¹aje iz oblasti carinskog, spoljnotrgovinskog,
deviznog poslovanja, javnih prihoda i finansija, prometa roba i usluga, ¾ivotne sredine i vazdu¹nog
saobracaja mo¾e se posebnim zakonom propisati du¾i rok zastarelosti gonjenja.
Rok iz stava 5. ovog clana ne mo¾e biti du¾i od pet godina.
Prekr¹ajno gonjenje zastareva u svakom slucaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se
po zakonu tra¾i za zastarelost gonjenja.

Zastarelost izvr¹enja kazne i za¹titne mere
Clan 77
Izrecena kazna i za¹titna mera ne mogu se izvr¹iti ako je od dana pravosna¾nosti presude protekla
jedna godina.
Zastarevanje izvr¹enja kazne i za¹titne mere pocinje od dana pravosna¾nosti presude kojom je
izrecena kazna odnosno za¹titna mera.
Zastarevanje izvr¹enja kazne i za¹titne mere ne tece za vreme za koje se izvr¹enje ne mo¾e
preduzeti po zakonu.
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadle¾nog organa koja se preduzima radi
izvr¹enja kazne, odnosno za¹titne mere.
Posle svakog prekida zastarevanje pocinje ponovo da tece.
Izvr¹enje kazne odnosno za¹titne mere zastareva u svakom slucaju kad protekne dva puta onoliko
vremena koliko se po zakonu tra¾i za izvr¹enje kazne, odnosno za¹titne mere.
Cave ab homine unius libri

bigbad86

Citat: MILJAN poslato 30 Mart, 2012, 01:29

Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadle¾nog organa koja se preduzima radi
izvr¹enja kazne, odnosno za¹titne mere.
Posle svakog prekida zastarevanje pocinje ponovo da tece.
Ovo mi nije bas najjasnije. Sorry nisam pravnik :D

MILJAN

to va¾i ali krajnji rok je 2 godine ¹ta god radili..znaèi ako je zastarevanje 1 godina dupli rok je 2 godine:
"Prekr¹ajno gonjenje zastareva u svakom slucaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se
po zakonu tra¾i za zastarelost gonjenja."- zato sam ti ovo i podvukao u tekstu jer sam znao da æe¹ da me pita¹ :)
Ova zastrelost je mala jer prekr¹aj se samtra delom male dru¹tvene opasnosti..Kod kriviènih dela je totalno drugi sistem raèunanja zastarelosti... Za ovo ¹to sam napisao advokat ti uzme 20 eu :) A lako se proèita i naðe... [thumb_up] Meni ovaj i ostali zakoni stoje u kompu a i ministarstvo mi uplaæuje na paragraf netu pa sam update all the time
Cave ab homine unius libri

®or¾ GTI

Mene su pre 6 god iskljucili iz saobracaja dok sam vozio apriliu rs 125, tad nisam imao kategoriju a kolima me jurili i stigli al posto nisu smeli da mi pisu prijavu iskoristili moje neznanje i pozvali marsovca i on mi je pisao kaznu, koju sam kasnije platio negde oko 5- 6 soma sto mu je tad bilo vise od pola polaganja  za A, i posle toga sam izasao i polozio i mirna backa.

bigbad86

Nemam 20e dobio si 2 plusa. :D