Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gašpar

Citat: Lazic poslato 27 Jul, 2011, 02:50
Pola foruma je pilo pivo, bas tu na stazi... ja ih video...

A ti si Dabec ustvari onaj momak sto je danas gurao motor? Hteli ja i Lazic da pritrcimo u pomoc, ali je UFF menjao lanac nua lordovoj ondi, pa smo morali da mu asistiramo :)

Lazic


misa-pei

Ja sam ¹etao psa i sve sam èuo. Ako treba, pove¹æu i psa da svedoèi, on se prepla¹io koliko je èika policajac vikao i od onda ne¹to neæe da jede kako treba ako mu ne pu¹tam samo vojne mar¹eve.
Država je najveći neprijatelj naroda

monsterbnt

U srbiji se istina najlakse dokazuje uz pomoc laznih svedoka
;)
Smrt SVIMA!!!!

hpg

U ZOBSu je to prilièno lepo i precizno obja¹njeno (èlan 7):

Citat67) uèesnik u saobraæaju je lice koje na bilo koji naèin uèestvuje u
saobraæaju,

Prema tome sve je jasno  ;D
 UFFove ¾ivotne mudrosti ;D

dzimika

ako znakom nije odredjeno da je to biciklisticka staza onda se to ne moze smatrati saobracajnicom, tako da nije ucesnik u saobracaju a zna se gde se saobracaj odvija i gde je dozvoljeno voziti, ja sam pre par godina na adi usao sa strane parkinga na biciklisticku stazu, tj staza je na trotoaru a ja sam isao pored staze gde vozic ide pred samu rampu na ulazu na adu i zaustavi me policajac i kaze ti ne smes da vozis ovuda i pisao je prijavu ali nikada nista nije stiglo jer ja nisam vozio tamo gde je zabranjeno, tj zabranjeno je ici kolima ali nigde ne pise da je zabranjeno motorom :D tacnije to je samo za sluzbena vozila ade pa samim tim dozvoljeno je koriscenje bilo kog vozila ako uprava ade dozvoli :D sto ce reci da nije deo saobracajnice koju moze da kontrolise policija (bar je tako bilo po starom ZOBS-u )

Vlajko

Nekad davno sam i ja fasovao prijavu sto sam stajao pored motora ispred srednje skole.. neregistrovanog i bez kategorije..

No i one su se utopile u moru zastarelih..

Dabec, prekrsaj si nacinio, sve drugo ce biti tvoja rec protiv njegove..

Ostalo zavisi od procene sudije sudije..
ili ti mozda komandir stanice ponudi nagodbu i puj pike ne vazi..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

MILJAN

Citat: dzimika poslato 27 Jul, 2011, 13:27
ako znakom nije odredjeno da je to biciklisticka staza onda se to ne moze smatrati saobracajnicom, tako da nije ucesnik u saobracaju a zna se gde se saobracaj odvija i gde je dozvoljeno voziti, ja sam pre par godina na adi usao sa strane parkinga na biciklisticku stazu, tj staza je na trotoaru a ja sam isao pored staze gde vozic ide pred samu rampu na ulazu na adu i zaustavi me policajac i kaze ti ne smes da vozis ovuda i pisao je prijavu ali nikada nista nije stiglo jer ja nisam vozio tamo gde je zabranjeno, tj zabranjeno je ici kolima ali nigde ne pise da je zabranjeno motorom :D tacnije to je samo za sluzbena vozila ade pa samim tim dozvoljeno je koriscenje bilo kog vozila ako uprava ade dozvoli :D sto ce reci da nije deo saobracajnice koju moze da kontrolise policija (bar je tako bilo po starom ZOBS-u )
Biciklistièka staza je saobraæajnica.
Cave ab homine unius libri

Dabec

Situacija je sledeca napisana izjava u supu,uzet advokat (bivsi javni tuzilac,sudija  u prekrsajnom ,)napisana prijava protiv saboracajca za pokretanje disciplinskog postupka i predata glavnom nacelniku u Jagodini,svedoka imam,(lik je video kad mi je policajac naredio da stanem ,a pritom se drzao za futrolu u kojoj se nalazi sluzbeno oruzije,video je da sam stao i da sam podigao ruke,kao i da sam upitao sluzbeno lice hoce li da puca u mene,dranje policajca...)

E sad malo zakon- motocikl je motorno vozilo koje se krece snagom sopstvenog motora,a da se upravljnjem smatra stavaljnje motora u pogon(ovo sam dobio kao informaciju od drugog policajca koji sada radi kao vestak) sto se tice bicikl.staze tu je sledeca situacija ako je znak plavo beli to je znak obavestenja a ne znak zabrane i upozorenja sto zanci da nisam prekrsio nista...inace znak iz pravca kojim sam se ja kretao neko je odavno skinuo tako da ja nisam bio ni obavesten da se nalazim na biciklistickoj stazi....jer ne mogu znati sta pise na znaku odpozadi..
sluzbeno lice je duzno(pravi policajac u srednoj polici. ima predmet bonton ili ti pravila ponasanja) da vam se uvek obraca sa vi,da ne koristi zargone u govoru,(tipa koliko ti ide motor jesi li ga iscepao malaopre) da nikako ne sme da izazove sumnju ili nedaj boze osecaj ugorzenosti kod lica koje procesuira....
iako se radi o policajcu odredjenim slucajevima nije sve na strani policije.. ,ja sam taj koji se udaljio sa mesta i potrazio pomoc u stanici saboracajne policije .
njegov prekrsaj je i to da mi nije dao uvid u zapisnik niti me upoznao sa njegovim sadrzajem,( prekrsaj po novom zakonu)

saznao sam da mi je pisao prijavu sa nasilnicku voznju,ometanje lica u vrsenju duznosti ,kretanje vozila na putu na kome je kretanje tog vozila zabranjeno(nadam se da je daltonista pa ne razlikuje  bolje bas najbolje) i naravno neregistrovan motor....
Posto se radi o jakom advokatu vise ne brinem (inace da znate da se od nesrecnog dogadjaja  kada je policajac pucao u BG nekom liku u glavu i za to dobio 8god.policajci stalno plase prituzbi gradjana i da je sada situacija malo drugacija i pred sudom  -vodite racuna da su vasa prava a ne samo obaveze uvek ispostovana)

jager

Dabec, dr¾im ti palèeve  [clapp]

Lazic

#751
Dabec, tako se to radi... [cheers] [cheers] [cheers]


Citat: Dabec poslato 27 Jul, 2011, 17:51
saznao sam da mi je pisao prijavu sa nasilnicku voznju,ometanje lica u vrsenju duznosti ,kretanje vozila na putu na kome je kretanje tog vozila zabranjeno(nadam se da je daltonista pa ne razlikuje  bolje bas najbolje) i naravno neregistrovan motor....

Al`da se nisi bunio, dao mu crvenu, i eventualno popusio, potencijalno bi ustedeo, 300 - 400.000, i bar 15 poena... Najbolje sto mozes da se nadas, da ces ces se ti izvuci, a da njega kazne zbog laziranja prijave, to mozda kad palma pocne da nosi kacigu...

gane


Lazic


balcan girl

pa lazicu nismo svi tako uocljivi na prvi pogled kao ti :D :D :D :D neki se kriju :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

jager


balcan girl

jok pa ko je ovde noj bre ? ? ? ups izvini yoyo :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

ma mislila sam na ono bolje biti lud nego celav ne vidi se na prvi pogled :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic


gane

Citat: Lazic poslato 28 Jul, 2011, 00:35
Ne seri, da do sad nisi primetio...
nisam do sada, mada pre neko jutro sam se frapirao ¹ta sam do¾iveo kod sajma, ja se normalno kreæem svojim vozilom kada vidim otpozadi ne¹to tutnji, aj mo¾da to ¹to nemam zadnji lonac , ma nije , grade most pa ma¹ine , ma jok, ne¹to narand¾asto me presti¾e sa leve strane, ja se u te motore nerazumem ali imalo je tri slova :) ja svirnem , prepozna me èovek , pozdravi smo se i on dade gas i ODE NA JEDNOM TOÈKU u sred ¹pica ugro¾avajuæi bezbednost ostalih uèesnika u saobraæaju !!!!!! I dan danas nemogu da doðem sebi od ¹oka..... [talas] [talas] [talas] [talas] [talas]