Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

ali ne 24h dnevno ?
bar je tako bilo u pocetku kako sam cuo

aæimo

2 sata dnevno ukupno jer da nije tako samo ona bi finansirala Beogradsku policiju. Tolerancija je do 54kmh.

mrle

jeste aktivna. Kom¹iju snimila ujutru kada je i¹ao na posao, a mog ¹uraka (brat od ¾ene?) oko 23h.

mrle

i skoro obavezno stoje sa radarom ispod mosta, kada se proðe skretanje na novi most. Pisali mom poznaniku za 72km/h.

UFF

Citat: UFF poslato 31 Januar, 2016, 19:29
jurija gagarina ustekali se ispod nadvoznjaka sa radarom, sto je najgore znam da tu stoje i mere ali lik ispred mene smarac tezak i ja po gasu... spustio sam na nekih 75 kad sam ih video

Lazic


Glava Dole

Sta vi gospodine lazicu mislite o onoj cuvenoj lazic-metodi izbegavanja? ;D

Kostić

ta kamera je poznata, ali, od tog semafora pa do bloka 70 i nazad do te kamere, pita jedan moj poznanik. malo je preterao sa tolerancijom pa ispada 254...

Darko


Napisase coveku kaznu za prekoracenje od 1 km/h !!



OKi


mali_zmaj

Koje budale svjetske,po tome vidis da drzava nema para....,sad ce i inspekcije krenuti...,i ovi nasi se povampirili,kupili gomilu radara...
jin-jang

bigbad86

Pa to su najlepse pare te kamere. Neoboriv dokaz, slika prekrsaja, a policajci ne moraju da se cimaju da zaustavljaju, uzimaju podatke, trte mrte. Samo ti kuci stigne cestitka i molim lepo :P

nemke

Citat: bigbad86 poslato 21 Februar, 2016, 22:02
Pa to su najlepse pare te kamere. Neoboriv dokaz, slika prekrsaja, a policajci ne moraju da se cimaju da zaustavljaju, uzimaju podatke, trte mrte. Samo ti kuci stigne cestitka i molim lepo :P

Hohštapler

Citat: Darko poslato 21 Februar, 2016, 16:53

Napisase coveku kaznu za prekoracenje od 1 km/h !!




Brate, ovo ru¹i na sudu 1/1.
NE POSTOJI merni ureðaj na ovom svetu koji ima apsolutnu taènost merenja, u nauci, u laboratorijskim uslovima se pri merinjima uzima +/-  pola podeoka merne skale,
znaèi i da ima nultu toleranciju, jedan podeok mernog ureðaja spada pod gre¹ku merenja.
ALI, sudija mo¾e da mu ka¾e "da se odbrana zasniva na poku¹avanju izbegavanja odgovornosti" i opet æe da najebe...
Take je moj æale argumentovao na sudu da ga je radar upucao iz ruke u dolasku, a zakon ka¾e sa stalka u odlasku, i sudija na kraju presudio po gornjoj reèenici... u su¹tini kriv si ako se brani¹.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Koliko znam, zakon je pisan tako da se sa dobrim advokatom mo¾e¹ uvek izvuæi.

Gre¹ka je kad se èovek oslanja na pravdu, zakone fizike, zdrav razum - samo dobar advokat koji zna rupe i kako s kim treba ¹ta i tako to. Je li.


Nije problem da plati¹ kaznu za 51. Problem je ¹to ne plati SVAKO ko prekoraèi. Dok god je tako, ne treba dati ni dinar. Ili treba, zavisi ¹ta ti je jeftinije po pitanju ¾ivaca i vremena.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Koliko li uzimaju advokati za to jedno ili dva pojavljivanja, posto lako moze da izadje skuplje od kazne.

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 22 Februar, 2016, 11:57
Koliko li uzimaju advokati za to jedno ili dva pojavljivanja, posto lako moze da izadje skuplje od kazne.

Opet ostaje da se proveri. Ima fora da se, do nekog iznosa barem, tro¹kovi za suðenje & advokata plate od strane onog ko izgubi spor.

Ili se pomiri¹ s time da ti sitni pederluci potpadaju pod tro¹kove ¾ivota u Srbiji, pa izraèuna¹ ¹ta ti se vi¹e isplati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Znaci ja unajmim advokata, i ako dobijem spor, troskove mu placa sud?

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 22 Februar, 2016, 12:17
Znaci ja unajmim advokata, i ako dobijem spor, troskove mu placa sud?

Mora¹ proveriti s njim. Neæe svi tako da rade, nekima je honorar toliki da ga sud neæe ni u ludilu priznati, ali neki mogu.

Takoðe, bitno je da advokat stvarno radi za tebe, a ne da radi za ¹to veæi honorar (njemu je sve jedno koliko traje i ko dobije, on svakako svoj novac izvlaèi).

Kad u srbiji naðe¹ majstora, lekara i advokata koji neæe da te zajebu, na konju si.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Citat: Slaninar poslato 22 Februar, 2016, 12:27
Kad u Srbiji naðe¹ majstora, lekara i advokata koji neæe da te zajebu, na konju si.  :)

+1