Glavni meni

Nakon milion godina cekanja-Kupujem Motor

Započeo Jecko, 27 Februar, 2016, 14:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jecko

Da me prodje nema sanse :D :D :D
Ali na casove krecem 24og aprila, vec uplaceno.

Cim se vratim iz Srbije :)

Charuga

Sve jedna osoba koja ti je ovde savetovala da ides postepeno uradila je to iz najbolje namere i sigurno sto ima iskustva iza sebe....
Mladi ljudi su vrele krvi i uglavnom ne razmisljaju o posledicama...

Glava Dole

Citat: Charuga poslato 17 Mart, 2016, 20:23
Sve jedna osoba koja ti je ovde savetovala da ides postepeno uradila je to iz najbolje namere i sigurno sto ima iskustva iza sebe....
Mladi ljudi su vrele krvi i uglavnom ne razmisljaju o posledicama...


+

Gavrolini

Citat: freepartyman poslato 17 Mart, 2016, 17:27
Citat: Balsa Wrx poslato 17 Mart, 2016, 10:31
Moja sestra vozi r6 relativno miran motor 4 cil redni,nije potrosac neki,nije kvarljiv evo nas ima 45k ni jednog problema :)
Slazem se ;) Ja sam pricao iz svog iskustva,i tvrdim da pocetnik koji je normalan u glavi moze komotno na R6 .. Smatram da Jecko nije totalni pocetnik i da treba da kupi ono sto joj se svidja :D
Kako nije pocetnik neko ko je 3-4 puta provozao motor po parkingu. Ustvar i nije pocetnik, pocetnik je neko ko je bar malo stvarno vozio motor. Nemojte loziti devojku , r6 je krajnje ozbiljan motor,nista manje prgav od bilo kog drugog 600ccm, cak naprotiv. Neko ko nema iskustvo i rutinu lagano u kriznim situacijam pobrljavi sa komandama, a r6 preko pola gasa ne prasta greske.

bigbad86

Vrlo prosto, ja vozim sad 750cc, vozim oko 9 godina, tri puta isao na more sa motorom do sad... I i dalje bih dobro razmislio dal da uzmem R od 100 konja.

Kostić

u auto ¹koli æe da te nauèe da upravlja¹ vozilom po psu tu nema sumnje. meðutim, problem æe da nastane kad se ukljuèi¹ u saobraæaj. to su dve razlièite stvari. ako se naðe¹, a naæi æe¹ se u nezgodnoj situaciji, lak¹e æe¹ da je obradi¹ sa motociklom manje snage jer, de¹ava se i najboljima da u pojedinim trenucima, ruka sama nabode gas ili koènicu. sa R6 ako se to desi, biæe veselo. sa neèim ¹to je male snage veæa ¹ansa za spas. svi ljudi nauèe da upravljaju vozilom, ali situacija u saobraæaju je takva da, sama motorna funkcija upravljanja, neæe da pomogne u ne¾eljenim situacijama koje te svakako oèekuju, jer hoæe¹ da vozi¹ motor, a motor je vozilo koje je te¾e uoèljivo i lako ranjivo.

¹ta god da kupi¹, nek te sreæa prati.

Slaninar

Veæi motor je bezbedniji (ako vozaè ima u glavi, naravno).

Ali na manjem motoru se puno br¾e uèi. Ako hoæe¹ za ¹to kraæe vreme da postane¹ ¹to bolji vozaè, kreni od 125, pa 250, pa 500, posle 600-750, a posle toga ¹ta hoæe¹.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick


Andreja

Citat: Slaninar poslato 17 Mart, 2016, 22:31
Veæi motor je bezbedniji (ako vozaè ima u glavi, naravno).

Ali na manjem motoru se puno br¾e uèi. Ako hoæe¹ za ¹to kraæe vreme da postane¹ ¹to bolji vozaè, kreni od 125, pa 250, pa 500, posle 600-750, a posle toga ¹ta hoæe¹.



Vodeæi se tvojom ideologijom, ja treba da sam na relaciji 250-500ccm po¹to vozim tek pet-¹est godina...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

freepartyman

 Ja ne mogu da verujem sta citam ovde ..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

bigbad86

Citat: Andreja poslato 17 Mart, 2016, 23:21
Citat: Slaninar poslato 17 Mart, 2016, 22:31
Veæi motor je bezbedniji (ako vozaè ima u glavi, naravno).

Ali na manjem motoru se puno br¾e uèi. Ako hoæe¹ za ¹to kraæe vreme da postane¹ ¹to bolji vozaè, kreni od 125, pa 250, pa 500, posle 600-750, a posle toga ¹ta hoæe¹.



Vodeæi se tvojom ideologijom, ja treba da sam na relaciji 250-500ccm po¹to vozim tek pet-¹est godina...
Godinu i po sam vozio 250, pa pet i po 500 i sa njim sam bio jako zadovoljan, i sada bi mi 500 vrsio posao. Ovaj 750 me je jako jeftino izasao jer sam ga kupio za samo 50evra vise nego sto sam prodao 500 a troskovi potpuno isti. A motor 3 klase iznad. Iskreno, ja bih vozio GSX 1400 ili Z1300 ali nema se para :P

freepartyman

Prvi motor na kome sam ucio da vozim je imao 120 i koji ks.. Vozio ga 4 sezone. Motor je mrtav ispod 6k obrtaja,lagan,upravljiv  i samim tim dobar za savesnog pocetnika.   Sada cu da uzmem nesto od 150ks plus, da ne moram da ga navijam u obrtaje da bi isao :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

bigbad86

Pa dobro, zavisi sta koga radi. Ja reeeeetko kad predjem 5000 obrtaja, uvek vozim touring mode :) A i ti si mozda natprosecno nadaren za motorcikle sto ne mora da znaci da su svi. A ako moj nije mrtav ispod 6k obtaja a ima samo 70 konja, cisto sumnjam da je motor od 120 konja mrtav :)

freepartyman

Naravno da je mrtav ispod 6k kad se vrti do 18k obrtaja..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Slaninar

Citat: Andreja poslato 17 Mart, 2016, 23:21
Citat: Slaninar poslato 17 Mart, 2016, 22:31
Veæi motor je bezbedniji (ako vozaè ima u glavi, naravno).

Ali na manjem motoru se puno br¾e uèi. Ako hoæe¹ za ¹to kraæe vreme da postane¹ ¹to bolji vozaè, kreni od 125, pa 250, pa 500, posle 600-750, a posle toga ¹ta hoæe¹.



Vodeæi se tvojom ideologijom, ja treba da sam na relaciji 250-500ccm po¹to vozim tek pet-¹est godina...

Ovo je pisalo na vratima radnje sa kasetama kod moje srednje: "LAK©E je gurati".

Po sezona na svakoj klasi je sasvim OK ako se redovno vozi. Tako se i najlak¹e i najbr¾e nauèi. Kome dobro ide, mo¾e i da zameni motor na pola sezone.

Uèenje bilo koje motorièke ve¹tine se najbolje radi kad si na nekih "70% optereæenja" da tako ka¾em. Znaèi, tek malo iznad onoga ¹to veæ zna¹ i lako radi¹. Zato na treningu fudbala prvo kombinacije ve¾ba¹ bez da te bek vuèe za dres i gura od lopte. Pa kad ti tako postane refleksno, onda tek pojaèava¹.  U suprotnom, treba puno vi¹e vremena da se savlada (ako se savlada).

Takoðe, nije isto kad se uèi sa 16 i sa 26 godina.


Tako da sigurno, nauèno dokazano, da æe sporije uèiti ako odmah krene sa 600. Sa druge strane, ako je ba¹ talenat i ide joj, mo¾da to ne bude previ¹e sporo, ni previ¹e opasno... a mo¾da i bude. Sa druge strane, ako krene sa max 250 cc, bez hebli, sigurno æe br¾e savladati.

I to samo za tehniku vo¾nje. Ostaje jo¹ saobraæaj. Za saobraæaj treba kilometara i situacija da se stekne iskustvo. Lak¹e je kad se ide sporije. Tu jeste bezbednije imati jaèi motor, da ima¹ opciju i be¾anja, uz koèenje i skretanje/izbegavanje, ali da li æe R6 voziti laganeze? Hoæe kurèinu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

neko ima talenta neko ga ima manje neko ga nema. a svi nauèe da voze. ako nema¹ oseæaj za prostor i ako ne zna¹ gde ti koja guma gazi bez da gleda¹ u nju, te¹ko æe¹ da se snaðe¾ u saobraæaju. opcije be¾anja uz koèenje i skretanjeizbegavanje kod poèetnika sa labijim oseæajem za prostor, èesto rezultira kontaktom padom èesto puta nepotrebnim. ja sam poèeo sa 50 cc pa 250 pa 400 pa 750 i jo¹ nisam spreman za 1000 . realno, najgljuplje fore su upravo te, ma ¹ta bre, teraj 600 ja sam tero odma. pa ti jesi, neko æe da te poslu¹a i i da se otrese. otreso se i na¹ bal¹a jelda, talentovan momak....

clutch&brake

na 250ccm ili 600ccm... glava je u torbi obrni okreni. Cela prica se na kraju svodi da li taj ko sedne na motor ima mozga ili ne. samo neka mi neko objasni razliku 600 ili 1000 ccm po gradu ili van staze? pa 600ccm ti vise trazi da je guras u visoke obrtaje ako hoces da divljas a kada smo vec kod divljanja mozes i sa skuterom da budes mozga bez.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Kostić

sr¾ prièe je da èovek treba da se nauèi na saobraæaj, imao on mozga ili ne. ima ljudi sa prilièno velikim mozgom, pa kad upadnu u saobraæaj, najebu. a ima i onih bez mozga koji se lako snaðu. a ima i onih koji nikad ne snaðu. to su one stvari, koje te nauèe roditelji. auto ¹kola je kurac. ili se nauèi¹ sam.

Kostić

a razlika izmeðu 600 i 1000 je u tome, kad ti se ruka omakne sa 600, on pitomo reaguej, a sa 1000 nije ba¹. zamisli sedne¹ na banku i ono malo da¹ gas motor ripne malo povuèe te unazad ruka povuèe gas... realno veoma moguæa situacija kod nekoga ko bi da se voza al nije nikad pa se uèi... skoro je jedan èlan ne¹to pisao o tome kako mu vi¹e nije udobno na 1000 pa bi si¹o na 750. taj èlan je svakako veoma iskusan i mator jel...

Gavrolini

Dzaba hladna glava, dzaba talenat kad telu nisi usadio reflex za kriticnu situaciju. Sve se navezba i nauci ali cesto nema vremena da se razmislja sta treba da se uradi vec telo mora samo da odreaguje. E to se stice sa kilometrima na motoru. Vidjao sam brdo tih sto polete tako na mnogo konja u startu i onda kad otresu jbg nisu oni krivi, neko im izleteo itd. Ok sine, nisi kriv ali da si malo iskusniji mozda bi mogao da odreagujes i kad nisi kriv.