Glavni meni

Clutch and brake garage

Započeo clutch&brake, 03 Januar, 2016, 23:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Januar, 2016, 19:19
jok bre...razradjujemo....misle ljudi da moze da se skarabudzi nesto u 500 evra....da vidim koliko bi cenili kad bi ga prodavali....prilicno je lako pokenjati se po tudjem radu.....

I ove cene koje si dao su izuzetno konzervativne. To je samo smernica dok krenes da radis, pa da vidis posle kad krenu radovi, kako se lepe dodatni troskovi sa svih strana. U CF kao i u svim drugim projektima, najjeftinija varijana je da se kupi vec odradjen motor, nekoga ko ga je izgustirao, pa ga prodaje. Kad sam radis od nule, mnogo vise to ispadne na kraju.

MIGE


clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Biker-Boy

Sve to stoji, nije nista dzabe, ni ruke, ni delovi itd... ali svi znamo da kad se ulaze u motor do te mere to je (realno) bacanje para, i da vecinu tih para ulagac nece videti kad bude prodavao motor, pogotovo kad je u pitanju motor kao sto je Jawa 350, to je vise neka sentimentalna vrednost, i ja to postujem, Ja sam prvi koji bi radio imao perfektan MZ ETZ 250, nego nekog polu-raspalog japanca pred generalkom koja kosta pitaj boga kolko,  ali kad covek vec ima 1000eur na gomili, verujem da bi izuzetno mali broj njih kupio onakvu Jawu, cak i da je Cafe entuzijast, jer za te pare mozes uzeti Japanca u pristojnom stanju.
Kontam da vrsta ljudi koja voli ovakve motore radije to sami urade, ili daju da im se uradi po zelji, jer se to radi iz ljubavi, odatle i ta sentimentalna vrednost, jer covek stvar vise ceni kad je sam uradi po svojoj zelji, i tu se ne mari previse za finansije, zato ti motori na kraju i skupo izidju iako realno ne vrede toliko.
I feel the need..... the need for speed !!!

castor

Tako kad se sredi motor, onda se ne prodaje. Ako doðe do toga - svako zna da æe izgubiti.
It's the ride that matters, not the bike…

stilgar

Citat: Biker-Boy poslato 07 Januar, 2016, 21:00
Sve to stoji, nije nista dzabe, ni ruke, ni delovi itd... ali svi znamo da kad se ulaze u motor do te mere to je (realno) bacanje para, i da vecinu tih para ulagac nece videti kad bude prodavao motor, pogotovo kad je u pitanju motor kao sto je Jawa 350, to je vise neka sentimentalna vrednost, i ja to postujem, J
ima predela gde se jawa i dan danas trazi i ceni, internet je cudo Njanjin sajt je na pomolu, samo da se Gasa otrezni... evo malo sa jawa skupa samo ovi su svi kostini drugari :) zimski ljudi :)
! No longer available

@Njanja
sve za jawu sa jawamenom iz surcina dao sam ti broj

Ostoja

Njanjo, teraj po svome, svaka chast. Gomila nas mrsimuda sedimo za tastaurom i komentarishemo "ovo je super, ovo ti ne valja...", a niko ne radi nishta. Samo napred, ako i ima greshaka ispravice se, zelim ti puno srece u poslu, mozda mi se i ne svidja kako shta izgleda ali je super da u ovo nemoguce vreme UOPSHTE POKUSHAVASH TAKO NESHTO.   [clapp] [clapp]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

clutch&brake

Na moju veliku ¾alost ne mogu pogoditi svaciji ukus. Ali svakako hvala na komentarima i savetima. Nadam se da ce svaki sledeci biti bolji od prethodnog t.j to obecavam.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Dzoks

Ја бих само додао да су слике радионице фантастичне,  мотор изгледа интересантно, али док не попијем пиво у радионици и не видим са своја два ока, ношта више не хвалим :)


Само напред!
Мангулице рулз :)

clutch&brake

Ajde mangulice. Dobrodosao :)
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hattrick

Pa naravno da ne mozes pogoditi svaciji ukus.
Zato ces raditi 5-10-20-50 projekata, pa ce kroz svaki projekat neciji pojedinacni ukus biti pogodjen.  [thumb_up]
Realno ne kapiram ljude kojima je komentarisanje necega na forumu, znak besposlenosti, proseravanja, losih namera ili bilo cega drugog.
Pa ljudi covek je sam i postavio topic na javnom mestu, internet forumu, kako bi osim porodice i bliskih prijatelja, i mnogo siri spektar ljudi upoznali njegov rad, pricali o njemu, komentarisali, stvarali buzz, postovali svoja misljenja, i to je ispravno.
Ja cak stavise mislim da ce ovaj topic jos dugo da zivi, jer je docekan bukvalno plebiscitom, i daj boze sto vise komentara, price o Brake&Cluch garazi, o Cafe Racerima, anegdotama u radu, i svemu sto gravitira okolo. Tako se pravi fama. A i reklama.
U svakom slucaju plebiscit je vise nego zasluzen, i jedva cekam da u ovom topicu, a i sire na internetu, vidim "reportaze" o sto vise njegovih projekata. I sa sto vise detalja molim  [thumb_up] ;)
U svakom slucaju, neka je sa srecom.

abarth

Svaka èast "kolega" !!! :)  Pozdrav iz NS.

lord_oblivion

Citat: stilgar poslato 07 Januar, 2016, 22:06

@Njanja
sve za jawu sa jawamenom iz surcina dao sam ti broj
Ako misli¹ na Jo¾efa, batali. Skupo i nekvalitetno.
Za delove i savete zvati Mikija Jawu iz Ratkova a za savete i informacije Milenka iz Surèina, Tedija za radove. Ako treba brojevi, ¹aljem na pp da ih ne reklamiram na glas mimo njihove volje.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Citat: njanja poslato 07 Januar, 2016, 23:15
Na moju veliku ¾alost ne mogu pogoditi svaciji ukus

Kol'ko bi me boleo kurac za svaèiji ukus, teraj svoju prièu i ne obaziri se...

@Stilgar, zna¹ li ¹ta je Jawa u UK? Institucija :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

stilgar

Citat: lord_oblivion poslato 08 Januar, 2016, 00:25
Citat: stilgar poslato 07 Januar, 2016, 22:06

@Njanja
sve za jawu sa jawamenom iz surcina dao sam ti broj
Ako misli¹ na Jo¾efa, batali. Skupo i nekvalitetno.
Za delove i savete zvati Mikija Jawu iz Ratkova a za savete i informacije Milenka iz Surèina, Tedija za radove. Ako treba brojevi, ¹aljem na pp da ih ne reklamiram na glas mimo njihove volje.
Na Milenka sam mislio.

stilgar

Citat: Andreja poslato 08 Januar, 2016, 06:45
Citat: njanja poslato 07 Januar, 2016, 23:15
Na moju veliku ¾alost ne mogu pogoditi svaciji ukus

Kol'ko bi me boleo kurac za svaèiji ukus, teraj svoju prièu i ne obaziri se...

@Stilgar, zna¹ li ¹ta je Jawa u UK? Institucija :)
Visi mu na zidu, pola starije generacije su vozile jawu, pola mz, a tu i tamo po neki japance. Moze lepo da je sredi i da je voza malko bila bi atrakcija, (kad si zadnji put video neku u voznom stanju na bg ulicama) malo da njusnjemo castrol al nista bez pistaljki :) a i dobra bi reklama bila.
dolazi neki lik povremeno na usce sa tomostom t12 oko njega se vise skupljaju nostalgicari i komentarisu nego kad Anton dodje sa nekim Dukcem, nije dukac los al uspomene su uspomene :)

penzos

Jawa je najveæi kr¹ na dva toèka koji sam vozio! Svaki poku¹aj sreðivanja je ravan bacanju novca u kotao za centralno grejanje!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Havarisan

Imao sam 9 Jawa 350 sto Twin Sport sto CZ i uvek mi je bila mnogo zesca od MZ-a, samo prava raja je znala u cemu je trik!

goranvojska

moj prvi veci motor kupljen nov u robnim kucama beograd daleke 1976g je cz350 sport sa prvom brzinom na gore.nemam neko lose iskustvo-naprotiv.slatko se navozio.napravio oko 80000km i krajem 80-ih zamenim za peglicu,i pokusavam da joj udjem u trag i ponovo restauriram.jbg nostalgija je cudo.
i danas smatram da za ono vreme je bio sila od motora.jbg tehnologija otisla daleko pa kad se setim na cz iz ovog ugla izgleda smesno al jbg takvo vreme bilo.

tamburski

Manijaci koliko da platim jebiga kum ne zeli da formira cenu nego ja a masina je cz 175 enduro ili cros  iz 1977 u prvoj boji ima cak i prve gume pali radi ide ima i papire