Glavni meni

Dakar 2016

Započeo PECA BMW, 02 Januar, 2016, 01:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Januar, 2016, 19:21
koliko se secam i gabor imao sponzora ali zavrsio kao 80 i neki.....nismo mi dovoljno velika drzava da sponzorisemo necije licno zadovoljstvo.

Grasis druze gresis. Nismo mi dovoljno velika zemlja da bi ignorisali bilo koga ko postigne neki uspeh.

Conti-Moto

#61
Tebi danas bas los dan Bojane ...
Ne, Gabor nije zaradio na berzi ni dinara nego je zaradio uglavnom svercom robe koju prodaje.
Kazes Gabor sam finansira svoje odlaske na Dakar ?! hahahahahaha stvarno to mislis ?
Ja na sve sto zaradim platim porez u Srbiji, za razliku od Gabora koji porez placa samo u Madjarskoj gde i kupuje robu za sverc.
Ja od drzave ne dobijem nista zato sto sam posten a on koji nije dobije preko MSS od ministarstva sporta.
Svaka grana (road-race, classic, moto-cross, super-moto itd) dobije odredjenu kolicinu para od drzave, dobar deo para
od moto-cross grane dobije Gabor za svoje ucesce na Dakar-u, zato za moto-cross u Srbiji ostane mnogo manje para pa nekad nemaju da plate
dovoljno sudija na stazi, vremena se mere na svakojake nacine, WC-i znaju da budu i u okolnom zbunju i da ti ne nabrajam dalje.

Ja znam o cemu pricam kad kazem "finansijsko ispastanje" moto-cross grane, ti ne znas o cemu pises, godinu dana sam bio funkcioner u Moto savezu Srbije i kad sam video sta se tu radi lepo im vratio partijsku knjizicu ... necu da ih vidim. Samo muljanja, namestanja, lova, lova, lova, merenje ciji je duzi itd.
Jos pre par godina su se trazile i uzimale pare za izgradnju staze ili bolje staza (mnozina), gde su te staze ?
Malo malo pa se neka staza "gradi" kod nas ... i uvek su na "potpisivanjima" likovi iz MSS, neki su od silnog postenja i u zatvoru.
Zivim u Srbiji i zato mogu da kazem - jbg Srbija.
Novo !!!
Conti ROAD !!

perlx


Bojan

Citat: Conti-Moto poslato 07 Januar, 2016, 23:53
Tebi danas bas los dan Bojane ...
Ne, Gabor nije zaradio na berzi ni dinara nego je zaradio uglavnom svercom robe koju prodaje.
Kazes Gabor sam finansira svoje odlaske na Dakar ?! hahahahahaha stvarno to mislis ?
Ja na sve sto zaradim platim porez u Srbiji, za razliku od Gabora koji porez placa samo u Madjarskoj gde i kupuje robu za sverc.
Ja od drzave ne dobijem nista zato sto sam posten a on koji nije dobije preko MSS od ministarstva sporta.
Svaka grana (road-race, classic, moto-cross, super-moto itd) dobije odredjenu kolicinu para od drzave, dobar deo para
od moto-cross grane dobije Gabor za svoje ucesce na Dakar-u, zato za moto-cross u Srbiji ostane mnogo manje para pa nekad nemaju da plate
sudije na stazi, vremena se mere na svakojake nacine, WC-i znaju da budu i u okolnom zbunju i da ti ne nabrajam dalje.

Ja znam o cemu pricam kad kazem "finansijsko ispastanje" moto-cross grane, ti ne znas o cemu pises, godinu dana sam bio funkcioner u Moto savezu Srbije i kad sam video sta se tu radi lepo im vratio partijsku knjizicu ... necu da ih vidim. Samo muljanja, namestanja, lova, lova, lova, merenje ciji je duzi itd.
Jos pre par godina su se trazile i uzimale pare za izgradnju staze ili bolje staza (mnozina).
Malo malo pa se neka staza "gradi" kod nas ... i uvek su tu likovi iz MSS, neki su i u zatvorima.
Zivim u Srbiji i zato mogu da kazem jbg Srbija.


Ma dan je OK bilo bi lepse da je sneg vani. Muljanja ima u svim savezima, svuda se uzimaju pare. Pa i nek je svercer pored svih ovih ostalih on barem tu lovu trosi na nacin da prezentuje Srbiju i pri tom ima licno zadovoljstvo. Nek svi koji zele i smeju odu u sverc i posle toga na Dakar imat ce moju podrsku 100%
Jest debeo ali i Nic Sanders je kao da ga je neko udario mokrom krpom pa vozi 32000km za 30 i kusur dana.
Moja poenta je zasto lepo ne mozemo da pratimo naseg jedinog takmicara na Dakaru, navijamo i komentarisemo etape a ne odakle mu pare i dali mu je sin amater ili profesionalac.
Nek poznavaoci materije daju neke podatke o motoru, etapi, stazi i sl

Pozdrav

BTW otkrij nam tajnu koliko to dobija moto sport od drzave ili barem motocross

Conti-Moto

Citat: Bojan poslato 08 Januar, 2016, 00:12
Citat: Conti-Moto poslato 07 Januar, 2016, 23:53
Tebi danas bas los dan Bojane ...
Ne, Gabor nije zaradio na berzi ni dinara nego je zaradio uglavnom svercom robe koju prodaje.
Kazes Gabor sam finansira svoje odlaske na Dakar ?! hahahahahaha stvarno to mislis ?
Ja na sve sto zaradim platim porez u Srbiji, za razliku od Gabora koji porez placa samo u Madjarskoj gde i kupuje robu za sverc.
Ja od drzave ne dobijem nista zato sto sam posten a on koji nije dobije preko MSS od ministarstva sporta.
Svaka grana (road-race, classic, moto-cross, super-moto itd) dobije odredjenu kolicinu para od drzave, dobar deo para
od moto-cross grane dobije Gabor za svoje ucesce na Dakar-u, zato za moto-cross u Srbiji ostane mnogo manje para pa nekad nemaju da plate
sudije na stazi, vremena se mere na svakojake nacine, WC-i znaju da budu i u okolnom zbunju i da ti ne nabrajam dalje.

Ja znam o cemu pricam kad kazem "finansijsko ispastanje" moto-cross grane, ti ne znas o cemu pises, godinu dana sam bio funkcioner u Moto savezu Srbije i kad sam video sta se tu radi lepo im vratio partijsku knjizicu ... necu da ih vidim. Samo muljanja, namestanja, lova, lova, lova, merenje ciji je duzi itd.
Jos pre par godina su se trazile i uzimale pare za izgradnju staze ili bolje staza (mnozina).
Malo malo pa se neka staza "gradi" kod nas ... i uvek su tu likovi iz MSS, neki su i u zatvorima.
Zivim u Srbiji i zato mogu da kazem jbg Srbija.


BTW otkrij nam tajnu koliko to dobija moto sport od drzave ili barem motocross

:-*
To ne bih smeo da ti kazem, a zavisi i od toga koliko treba da se rastali ... i opet, jbg Srb...  [srce]
Novo !!!
Conti ROAD !!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Bojan poslato 07 Januar, 2016, 23:07
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Januar, 2016, 23:08
jadni ktm 450 ne moze da ide pod njim...sin losije vozi ali je duplo laksi, uz podrsku bi bio bolje plasiran.....pravo da vam kazem pun mi kurac parole vazno je ucestvovati....rasipanje resursa....nek napravi gabor sagmaister tim i nek nadje dva ili tri vozaca, Kkao mi rekose odlazak na dakar reli kosta oko 100000 evra....nasao bi dvojcu koji bi mozda nasli po 25000, 25000 nek pokriju sponzori i on nek da ostatak....tako bi njegovo ime bilo na dakaru...ovako covek zeli da zauvek ostane 80 i neki i to vise puta....mislim da bi bio uspeh da neko zavrsi u prvih 30 a misilm da ovde ima takvih....
Sta je ovo BJB?
Sta ste navali da se userujete u bilo sta sto vam remeti kolotecinu. Daj  ti ЯЭВОЛУТИОН  ostatak i nadi sponzore po 25000 pa salji koga ti hoces.
Covek od pocetka sam finansira sve svoje odlaske na Dakar. Pola od vas nije ni znalo da se takmici dok se nije pojavio natpis da je Srpski takmicar Bo¾o Ristiæ pomogao Gabor Sagmajsteru, ko on nije Srbin . Srbin je svako ko se takmici pod Srpskom zastavom.
Ja sam siguran da onaj ko ima muda da ode na Dakar sigurno ne sedi za tastaturom i komentarise tude ucesce.

Pozdrav i unapred izvinjenje svima koje sam uvredio.

Ja planiram neki krug do Svice letos, pa mi pade na pamet mozda je bolje da dam pare i motor nekom drugom koji ce to "bolje "da uradi?

milsim da ti je ova zadnja ideja najbolja....neko drugi ce to sigurno bolje da uradi.....Gabor daje jako mali deo sredstava iz svog dzepa....MOL Srbija je sponzor zato sto je Madjar.....a uzima lep deo para od saveza.....recimo da u nekoj kalkulaciji bi mogao i da zaradi od izleta u J Ameriku.....Zajebi ti tvoju poremecenu vizuru iz Londona.....Mi odavde znamo kako se sta finansira jer ih nema 1000 vec 1 ili 2.....ovo mu je deseto ucesce i ako je sam prosuo 100000 evra za to, onda ja isecem kurac na panju odmah.....
Mislim da na ovom reliju sponzor je AMSS (ima se moze se) sportski savez i jos neki sitni....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

E aj zajebite sa Gaborom, bas me briga dal svercuje il` se jebe u dupe za pare, pisite u temi desavanja sa ovogodisnjeg Dakar Relija a ne ko sta svercuje.


JankoR

Svaka cast svakome ali ako drzava daje pare trebao je da podje najbolji a Gabor to nije. Navijamo za njega ali da je po¹ao neko mladji i bolji pa da malo vi¹e vozi a manje kalkuli¹e bili bi svi srecniji i ponosniji. Ovako se nadamo da Gabor zavrsava trku tu nedje oko 60tog mjesta sto svakako nije neuspjeh i navijamo za njega i dr¾imo mu palèeve.

zozon

Citat: Conti-Moto poslato 07 Januar, 2016, 23:53
Tebi danas bas los dan Bojane ...
Ne, Gabor nije zaradio na berzi ni dinara nego je zaradio uglavnom svercom robe koju prodaje.
Kazes Gabor sam finansira svoje odlaske na Dakar ?! hahahahahaha stvarno to mislis ?
Ja na sve sto zaradim platim porez u Srbiji, za razliku od Gabora koji porez placa samo u Madjarskoj gde i kupuje robu za sverc.
Ja od drzave ne dobijem nista zato sto sam posten a on koji nije dobije preko MSS od ministarstva sporta.
Svaka grana (road-race, classic, moto-cross, super-moto itd) dobije odredjenu kolicinu para od drzave, dobar deo para
od moto-cross grane dobije Gabor za svoje ucesce na Dakar-u, zato za moto-cross u Srbiji ostane mnogo manje para pa nekad nemaju da plate
dovoljno sudija na stazi, vremena se mere na svakojake nacine, WC-i znaju da budu i u okolnom zbunju i da ti ne nabrajam dalje.

Ja znam o cemu pricam kad kazem "finansijsko ispastanje" moto-cross grane, ti ne znas o cemu pises, godinu dana sam bio funkcioner u Moto savezu Srbije i kad sam video sta se tu radi lepo im vratio partijsku knjizicu ... necu da ih vidim. Samo muljanja, namestanja, lova, lova, lova, merenje ciji je duzi itd.
Jos pre par godina su se trazile i uzimale pare za izgradnju staze ili bolje staza (mnozina), gde su te staze ?
Malo malo pa se neka staza "gradi" kod nas ... i uvek su na "potpisivanjima" likovi iz MSS, neki su od silnog postenja i u zatvoru.
Zivim u Srbiji i zato mogu da kazem - jbg Srbija.

U pravu si Conti moto ... ja ne mogu da prepoznam srpski motokros od kad su ovi  poceli da daju pare za Dakar reli ...
Pogledajte samo koliko je trka bilo pre, koliko se ulagalo u mlade talente, staze su bile na svakom cosku, mladih vozaca more [yahoo] ... samo su Radanov, Sale, Varadi, Kostic i jos par njih finansirali sve iz svog dzepa ... valjda nisu culi da se te pare dele   [neampojma]... od kad ovi voze Dakar - sve je stalo
    Ako si bio u prilici trebalo je da pokusas nesto da promenis, ako vec nisi onda nemoj na forumima iznositi neke cinjenice o kojima ne smes da govoris ... izvini sto sam direktan!

Gašpar

Citat: Bojan poslato 08 Januar, 2016, 00:12

BTW otkrij nam tajnu koliko to dobija moto sport od drzave ili barem motocross

Boki, ako te zanima, PP. Cifra nije mala svakako  ;)


perlx


ЯЭВОЛУТИОН

ovaj poslednji link je sranje....neki se nadobudni klinac dohvatio da pravi neke kao enovine...pfff
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Debil samo nesto serenda umesto da navija za Gabora.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: perlx poslato 08 Januar, 2016, 22:15
Debil samo nesto serenda umesto da navija za Gabora.
Navijao bi za tebe, a za debelog madjara necu iz principa....ah da ti ne znas da vozis off.....ali svejedno bi navijao za tebe...ne mozes biti mnogo gori od njega....on je uvek u privih pet sest ....od pozadi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Da pokrenemo onda sakupljanje novca, i ja da vidim sveta. Ali samo van kucnog reda, da ne ometamo javni red i mir.

ЯЭВОЛУТИОН

A jok...saljemo MKT...on drzi rekord....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Januar, 2016, 23:38
A jok...saljemo MKT...on drzi rekord....

Pa taj ako krene afrikom stici ce taman do sledeceg dakara...
Smrt SVIMA!!!!

PECA BMW

Skupite pare i saljite mene , jedno je sigurno bicu prvi u svojoj klasi sigurno !    [pobednik]


 (idem tomosom)
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !