Glavni meni

Neunistivi regler

Započeo Glava Dole, 29 Oktobar, 2015, 00:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Popsy

Citat: El Jefe poslato 29 Oktobar, 2015, 17:54
Поред осталих предности, прављени реглери су велики као кутија за дечије ципеле.
Citat: lord_oblivion poslato 29 Oktobar, 2015, 17:59
Ne mo¾e i da prdne¹ i da stisne¹  :)

jeste i onda u jedan boèni regler u drugi boèni akumulator od yuga/keca i kad ostane¹ bez èorbe mo¾e¹ da alnasuje¹ jedno 10km do pumpe :D :D :D :D :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

lord_oblivion

Eeee, ima¹ i rikverc  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

@Milosh96
Imam negde i nacrtanu plochicu u Protel-u, al' da ga jebesh ako se secam gde je...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

@Revolution
I tebi posl'o, malopre.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

ovo koliko ja vidim klasican regler velike snage...to ima da grejo ko resho....onda treba dovesti i vodu da ga hladi....odo na slavu nemam vremena sad da bistrim...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

penzos

Nije te¾ak put do slave! Najte¾i je put od slave do kuæe!  [thumb_up]  [cheers]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

srbac

Najbolje da se sedi na njemu zimi !!

Glava Dole

Neunistiv regler V2 gotov :D Tranzistori dakle od 30A za koje pise da trpe 214W * 3 = 642w, domacinstvo da teras na ovo :D Diode po 5 od 6A i to na ulazu pa sam stavio isto toliko za svaki slucaj i ovih drugih za negativni deo :D Razlikuje se raspored nozica i ovi novi su mnogo veci pa sam morao sve da prepravljam al dobro je ispalo na kraju, nije za izlozbu al bitno da su svi spojevi jebacki jaki, ovako je u ruci masivan i tezak, sve je cvrsto, u kutiju je upao u milimetar cak i nategnut malo po duzini tako da ne moze da mrdne u njoj... jos samo kad bi proradio na motoru :D Ako je ovo slabo ja onda nzm sta je jak regler :D
Novi vs stari FET:




Druga strana, jos po jedan par dioda:




Na kraju... malo jeste veci al moze da se uglavi negde sigurno na svakom motoru:




Ostoja

Smarao sam se sa reglerom za Hondu najstrashnije, vec sam bio pripremio sve da ga uradim sam, na kraju me mrzelo jer sam picajzla i hteo sam da sve spakujem u gabarite prethodnog (originalnog) reglera. Plocha za hladjenje je bio Al dbeo 2 cm sa rebrima... Odustao od svega, kupio Shindingen FH 012 (nova serija, ugradjivala se na Yamahu R1 od tamo neke 2002. Ne pashe dzek, normalno ali se da sve reshiti, sve sam to davno postavio u temi ovde, zvala se "Besposlen pop..."
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Glava Dole

Sad sam procitao temu, stvarno pedantno  [thumb_up]

PECA BMW

@Milos96

Jos u tu kutiju da izbusis rupu i ugradis kuler i eto prava stvar :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

A da mu ipak ja ugradim klima uredjaj? ;D

PECA BMW

Citat: Milos96 poslato 29 Oktobar, 2015, 23:55
A da mu ipak ja ugradim klima uredjaj? ;D

Mislim da bi vodeno hladjenje za procesor zavrsilo poso ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

A tecni azot jos bolje :D

PECA BMW

Citat: Milos96 poslato 30 Oktobar, 2015, 00:44
A tecni azot jos bolje :D

nije prakticno . bolje suvi led :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

Citat: Ostoja poslato 29 Oktobar, 2015, 10:12
Pa u Hondi do pre par godina nisu umeli, da ne poverujesh, sve serije Shindengen SH su crkavale kao mutave... Onda su promenili tehnologiju i sad ne crkavaju. Da ne bude da ja serem po Hondi, vozim i volim iste i na starom modelu imam naknadno ugradjen regler nove serije.

a od koje to godine pa na dalje? :)

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: Milos96 poslato 29 Oktobar, 2015, 21:23
Neunistiv regler V2 gotov :D Tranzistori dakle od 30A za koje pise da trpe 214W * 3 = 642w, domacinstvo da teras na ovo :D Diode po 5 od 6A i to na ulazu pa sam stavio isto toliko za svaki slucaj i ovih drugih za negativni deo :D Razlikuje se raspored nozica i ovi novi su mnogo veci pa sam morao sve da prepravljam al dobro je ispalo na kraju, nije za izlozbu al bitno da su svi spojevi jebacki jaki, ovako je u ruci masivan i tezak, sve je cvrsto, u kutiju je upao u milimetar cak i nategnut malo po duzini tako da ne moze da mrdne u njoj... jos samo kad bi proradio na motoru :D Ako je ovo slabo ja onda nzm sta je jak regler :D
Novi vs stari FET:



Ba¹ sam mislio dal' æe¹ da se seti¹ da stavi¹ jaèe fetove od IRF640  :)

U ovoj kutiji kako je spakovano, ventilator je neophodan.

A rupe u ploèici, bu¹io si dum-dum burgijom ili na malim obrtajima ?   :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Ma kakav ventilator, ja sam mislio da se Peca zeza, stavio sam hladnjake a i sve je ionako predimenzionisano, provericu prst metodom da l' ce nesto da se greje al cisto sumnjam da hoce...
A busio sam srafcigerom, parola snadji se :D