Glavni meni

Ode ludak u Novembru motorom u Afriku

Započeo mi¹a bmw, 16 Februar, 2011, 19:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Sa sobom su imali mehanièara, servisni kombi,i svi su bili èisti motori oprani i upicanjeni u najskupljoj opremi, tako da sam ja sa mojim pretrpanim prljavim motorom i napra¹enoj opremi izgledao kao nomad pored njih [rofl]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Da sve ne bi i¹lo glatko, i da mi dobro podigne pritisak pobrinula se brodska slu¾benica koja proverava paso¹e. <_<
Na ulazu u brod odvojila me je sa motorom sa strane, ka¾e ne mo¾e¹ na brod, treba ti viza. Nasmejao sam se non¹alantno i rekao joj da se raspita kod ¹efa, da meni viza ne treba.
Njeno raspitivanje je trajalo nekih 15 minuta, taman da sva vozila uðu u brod, da bi na kraju do¹ao ¹ef sa mojim paso¹em, pru¾io mi ga sa reèima: ne mo¾ete na brod, nemate vizu za Italiju.. E sad je veæ vrag odneo ¹alu i ja sam pukao, sve mi je pro¹lo kroz glavu, i jurnjava i novac i ki¹a koja plju¹ti...
Razgalamio sam se na Engleskom da æu im tu¾iti kompaniju ako ne uðem na brod... i jo¹ sva¹ta, da bi mi ¹ef na kraju rekao Smiri se, stay calm, idem na brod da proverim. Sve je veæ bilo spremno za isplovljavanje, a samo ih je jadnik sa Srpskim paso¹em koèio. Zadr¾ao se 20 minuta, kao 20 godina, da bi mi na kraju pru¾io paso¹ sa reèima: it is ok... E pa jbm vas neobave¹tene!
Iznerviran, parkirao sam motor na predviðeno mesto i vezao ga pored italijana.
Two wheels, one life

perlx


SpaVe

Новембарско лудило! ЈЕдва чекам наставак!  [balavi]
Какве су ти мисли - такав ти је живот!

konjarnik

Odusevljen sam , svaka cast. Ako si u mogucnosti mogao bi da nam na karti obelezis marsutu kuda si vozio. Nestrpljivo cekam nastavak.

mi¹a bmw

Na brodu koji je bio dosta veæi i luksuzniji od onog sa kojim sam do¹ao u Maroko sam sedeo i zezao se sa momcima iz HD Italia.

Od piva sam odustao zbog cene od 4,7 Eura po limenci od 0,33.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Citat: konjarnik poslato 23 Februar, 2011, 18:24
Odusevljen sam , svaka cast. Ako si u mogucnosti mogao bi da nam na karti obelezis marsutu kuda si vozio. Nestrpljivo cekam nastavak.

Nema brige, na kraju æu napraviti rekapitulaciju cele ture!  ;)
Two wheels, one life

mi¹a bmw

#107
Upoznao sam simpatièan par iz ©vajcarske, na malo neobièan naèin, naime po¹to mi je bilo dosadno, gledao sam u film u hodniku, na lap topu, kad mi iznenada neko s leða ugura slu¹alice u u¹i, prvog trenutka sam popizdeo i okrenuo se, ali sam se izduvao kada sam video dobroæudno lice devojke koja je skontala da jako tiho slu¹am komp da ne bih budio arape, pa mi gurala svoje slu¹alice...
Bili su mi jako simpatièni, pa sam ih zamolio da ih slikam.
Ona i njen deèko su starim i¹aranim WV kombijem obi¹li ceo Maroko. Kladim se da su probali kakva je gand¾a u svakom selu... [yahoo]  [yahoo]  [yahoo]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to nije bilo puno putnika, a brod dugo putuje, imao sam vremena da se naspavam i uoblièim ovaj putopis do tada.

Na palubi sam upoznao nemca koji se vraæao sa Kanarskih ostrva gde je proveo nedelju dana vozeæi se svojim KTM-om.

Razmenili smo iskustva i slikali se.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

#109
Stigli smo u Ðenovu, koja je veliki luèki grad, poznat po pizdarijama na¹ih navijaèa!  [yahoo]
Two wheels, one life

UFF

Jel mu crko ktm?
Ste ga popravljali zajedno? :)

K_A_W_A

Bio sam u Africi par puta (Avionom :D). U Libiji sam ziveo oko 3 godine i poznate su mi te sve stvari/peripetije. Putopis je extra. Svaka cast.

mi¹a bmw

Na iskrcavanju sam se u¹lepao meðu Italijanske motore, tako da sam i carinu i paso¹ku kontrolu pro¹ao bez zaustavljanja, mada sam video da je policajac na paso¹ima, veæ kada me je propustio zaèuðeno pogledao kada mi je video tablice, ali, ode voz!  :P

Stao sam u Ðenovi da natoèim gorivo, i po¹to je bio lep i sunèan dan ovde, u¾ivao sam u svakom kilometru puta, sve do Piacenze, gde me je uhvatila gusta magla koje je bilo sve do Brescie, ali je nakon toga i put i vreme kao stvoreno za u¾ivanje na motoru.
Two wheels, one life

gorki

KNM BMW prati  [watching]
Pozdrav od Ostoje,Ignjata i Gorkog.
THINK BIKE !

mi¹a bmw

Po¹to je brod kasnio, a ja sam se Jageru najavio, nisam hteo da ljudima banem noæu, malo sam po¾urio... a i napalio se na lepom putu, pa sam mog Belka du¾e vreme stiskao malo vi¹e nego ¹to mu prija. (180-190 km/h)

On mi je svoje negodovanje iskazao izbacivanjem ulja na oba cilindra. To sam video kod Venecije kad sam stao, jer su mi obe èizme bile nauljene , a ulje se slivalo i sa cilindara.

Razlog mog zaustavljanja tu je bio sasvim druge prirode, naime neposredno pre toga me je jedan macan sa autom na mojih 170-180 isekao sa svojih 80-90, ja sam naglo pustio gas, i motor je dobio ono blesavo lelujanje prednjeg dela koje je trajalo sekundu dve, dovoljno da se ja tako odseèem, da sam stao da zapalim i smirim se, nije me video oèigledno, a ja sam pomislio kakvim li bi me lopatama sastrugali da sam zagrebao asfalt pri toj brzini...  :(
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Citat: gorki poslato 23 Februar, 2011, 20:15
KNM BMW prati  [watching]
Pozdrav od Ostoje,Ignjata i Gorkog.
Pozdrav drugarima iz Vr¹ca! [thumb_up]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Na Slovenaèko-Italijansku granicu sam stigao po mraku, kupio vinjetu i nastavio ka Ljubljani gde sam se radovao susretu sa drugarima sa kojima sam se pre skoro 2 nedelje pozdravio.

U¹av¹i u Jagerovu ulicu video sam Barbaru i njega kako me èekaju na ulici sa ¹irom otvorenom kapijom...toliko mi je to bilo lepo da su mi se oèi zaiskrile...

Kada sam ugasio motor i ispozdravljao se sa njima, Barbara mi je izvadila kljuèeve iz motora sa reèima: Ovo prekosutra dobije¹!

Ajoj, a ja veæ mojima rekao da sam sutra kuæi...

A Jager i Klimbra su uzeli slobodan dan sutra!!!
Two wheels, one life

Lazic


Vlada GS

Sta je bilo sa motorom? Zasto je izbacio ulje? Kako si to sanirao.....

prpa_zr

mrzim ¹to se ponavljam ali iako mi je preprièan ovaj putopis ranije.. i dalje sam fasciniran idejom, smelo¹æu, slikama.. mi¹o kraljuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu