Glavni meni

Padovi - kako preziveti

Započeo Dusan Silni, 08 Oktobar, 2015, 15:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Slaninar Kaskader!! Cuj upijac...,pa nije svako djudista...,a jesi li cuo za faktor "kad ti se smrzne govno",tj smrznes se od straha... Eeeeee .... Ma malo prc,prc... ,a mislim realno da se sve prebrzo desava,da bi se bilo sta konkretno moglo iskontrolisati,posebno ako je malo veca brzina bila pri padu ili udaru... 

E sem Koleta,on se otkotrljao kao SEAL ovac.jbg. covjek ima realno najvise prakse od nas!!!
jin-jang

Bori¹a

sigurno imas vremena da ispruzis ruku ako ti izleti auto na 150kmh, ti skoci pa radi upijac...

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hurricane

...ja svaki put kad sam pao a da je bilo preko 50 kmh, bilo je samo, otkud se sad ja odbijam po putu ko ¾abica..

mada, poslednjih par puta sam se izve¹tio, pa prvo prepoznajem dobro poznati miris asfalta tu odmah pod nosem,

pa tek onda skakutanje, klizanje i slièno..

samo, sad sam re¹io malo da ne ve¾bam vi¹e, boli u pm..

p.s. koja crna reakcija, kaki kurac upijaè..

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 10 Avgust, 2016, 20:55
Slaninar Kaskader!! Cuj upijac...,pa nije svako djudista...,a jesi li cuo za faktor "kad ti se smrzne govno",tj smrznes se od straha... Eeeeee .... Ma malo prc,prc... ,a mislim realno da se sve prebrzo desava,da bi se bilo sta konkretno moglo iskontrolisati,posebno ako je malo veca brzina bila pri padu ili udaru... 

E sem Koleta,on se otkotrljao kao SEAL ovac.jbg. covjek ima realno najvise prakse od nas!!!

Ka¾em - samo da ne ureknem. Nikad nisam dobio vi¹e od ogrebotine pri padu i uvek sam se skotrljao kako treba. Mo¾da je i samo sreæa, izem ga. Al' to kotrljanje mi ide bez razmi¹ljanja. Klizam k'o slanina! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

aæimo

Jel to pises iskustva od padova sa bicikle?

Slaninar

Citat: aæimo poslato 14 Avgust, 2016, 20:30
Jel to pises iskustva od padova sa bicikle?

Klizanje, fudbal, bicikl, motor - nikad ni¹ta sem ogrebotine. A ba¹ se dosta lomim. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Al zato kreèi¹..,nema boljeg.. ;)
jin-jang

Dusan Silni

Citat: Slaninar poslato 10 Avgust, 2016, 18:48
Citat: mt:s poslato 10 Avgust, 2016, 15:54
Iz mog iskustva... prilikom pada, onog momenta kad napusti¹ motor vi¹e ni¹ta ne zavisi od tebe. Sve ide po inerciji i ne mo¾e da se kontroli¹e.

Da ne ureknem sad, ali ja znam da padam i mislim da zavisi i od vozaèa posle ¹ta se de¹ava. Ako ispru¾i¹ ruku pravo na stranu - ode kljuèna kost. Ako savije¹, uradi¹ upijaè, veæa ¹ansa da ne pukne. I tako dalje...
Bravo , sto pre napustis motor to su veci izgledi da ne bude nista , osim cesanja , treba znati i padati !!!!

Slaninar

Citat: Dusan Silni poslato 16 Avgust, 2016, 20:22
Citat: Slaninar poslato 10 Avgust, 2016, 18:48
Citat: mt:s poslato 10 Avgust, 2016, 15:54
Iz mog iskustva... prilikom pada, onog momenta kad napusti¹ motor vi¹e ni¹ta ne zavisi od tebe. Sve ide po inerciji i ne mo¾e da se kontroli¹e.

Da ne ureknem sad, ali ja znam da padam i mislim da zavisi i od vozaèa posle ¹ta se de¹ava. Ako ispru¾i¹ ruku pravo na stranu - ode kljuèna kost. Ako savije¹, uradi¹ upijaè, veæa ¹ansa da ne pukne. I tako dalje...
Bravo , sto pre napustis motor to su veci izgledi da ne bude nista , osim cesanja , treba znati i padati !!!!

Zavisi od situacije. Na motoru je zgodno ostati kad te neko iseèe jer leti¹ preko haube, ne pod toèkove. Takoðe, dok god si na toèkovima, mo¾e¹ usporavati koènicom, pa kad konaèno sleti¹, da bude pri ¹to manjoj brzini. Kad krene pad, onda danje od motora, naravno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

Da, da, i pazi¹ da padne¹ u bokvicu, ka¾u da je lekovita  [facepalm]
Aman, ja kad god sam imao saobraæajku ili se otresao (ono ispod 60km/h ne raèunam), to se svemir uru¹io, eksplodirale galaksije, leteo ko supermen. A sleteo ko  [govance]
Bitna je fizièka sprema, sreæa je tu presudna, ali i oprema mnooooogoooooo znaèi! Inaèe, moja preporuka za gore-tex opremu sa ojaèanjima od kordure i aramide, naravno pretektori unutra. Lepo di¹e, ne pu¹ta vodu, pri klizanju pantalone se bogme sjebale poprilièno jer su i¹le prve, ali nisu pukle. Jaknu jo¹ uvek nosim!


Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Citat: penzos poslato 16 Avgust, 2016, 21:46
Da, da, i pazi¹ da padne¹ u bokvicu, ka¾u da je lekovita  [facepalm]
Aman, ja kad god sam imao saobraæajku ili se otresao (ono ispod 60km/h ne raèunam), to se svemir uru¹io, eksplodirale galaksije, leteo ko supermen. A sleteo ko  [govance]
Bitna je fizièka sprema, sreæa je tu presudna, ali i oprema mnooooogoooooo znaèi! Inaèe, moja preporuka za gore-tex opremu sa ojaèanjima od kordure i aramide, naravno pretektori unutra. Lepo di¹e, ne pu¹ta vodu, pri klizanju pantalone se bogme sjebale poprilièno jer su i¹le prve, ali nisu pukle. Jaknu jo¹ uvek nosim!




+1

Sreæa na prvom mestu. Oni na Titaniku imali i para i zdravlja. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Rodi me majko srecnog pa me baci u dunav... :D

balcan girl

dress for the slide not for the ride :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

UFF

Citat: penzos poslato 16 Avgust, 2016, 21:46
Da, da, i pazi¹ da padne¹ u bokvicu, ka¾u da je lekovita  [facepalm]
Aman, ja kad god sam imao saobraæajku ili se otresao (ono ispod 60km/h ne raèunam), to se svemir uru¹io, eksplodirale galaksije, leteo ko supermen. A sleteo ko  [govance]
Bitna je fizièka sprema, sreæa je tu presudna, ali i oprema mnooooogoooooo znaèi! Inaèe, moja preporuka za gore-tex opremu sa ojaèanjima od kordure i aramide, naravno pretektori unutra. Lepo di¹e, ne pu¹ta vodu, pri klizanju pantalone se bogme sjebale poprilièno jer su i¹le prve, ali nisu pukle. Jaknu jo¹ uvek nosim!




ne mora da bude goretex, ja imam obicnu textilnu ixs jaknu padao vise puta u njoj klizala palila se ali nikad nista slomui nisam
bez uvrede ali ova na slici nekako deluje jeftino i opusteno u smisli kao da ce proktektor sa lakta da se okrene za 180 stepeni pri prvom kontaktu sa podlogom a kad se sledeci put susretnes sa istom onda kao da ga nemas (mozda zato sto je veci model pa mi se cini)
podseti me kad se sledeci put vidimo da ti objasnim na sta sam mislio (a i mogao bi da svratis nisi odavno)

znam da je bila rasprava koza vs textil i obe su dobar izbor ako je kvalitetan prozivodjac
licno preferiram kozu zbog osecaja a i izgleda i mislim da je bolji izbor za klizanje jer se textilna bukvalno zapali ma od cega da je ali bi radije uzeo neku kvalitetni textilnu kao ovu sto imam ako bi znao da me ozbiljniji pad ceka u buducnosti

http://s4.postimg.io/rdesv01ct/IMG_4110.jpg
http://s4.postimg.io/q9uoj1gpp/2010_09_27_20_11_32.jpg
http://s4.postimg.io/mg189vzdp/SAM_1280.jpg

Boban_m

Goretex je nepropusna membrana, a ne spoljni materijal (kojih ima vise vrsta).

Slaninar

Goretex zbog luftiranja i vodonepropusnosti (kakva reè! :)  ). To nema u izvedbi sa ko¾om.

Inaèe ko¾a pru¾a bolju za¹titu - ne guli se pri klizanju.

Protektori moraju legati na knap, ¹to reèe Uff, da se ne zakrenu pri padu, klizanju.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

E Irena, par puta me èistili, onako, na ¾ivo (a i ne ide drugaèije) po sat - dva. Pa vade one kamenèiæe sitne, pa zalivaju fiziolo¹kim i hidrogenom, èek, evo i ovde kamenèe  :o Pa dok ne zaraste  [panic]
UFFe, ne¹to ne zujim na tu stranu, èim budem dolazio - eto me. Inaèe, jakna je od BMWa, cena je tad bila oko 450funti za jaknu i jo¹ oko 300 za lone (naravno da nije plaæena toliko, nisam odlepio). Deluje tako jer je neka varijanta street - turing, rukavi su èak i u¾i ba¹ da se protektor nebi sklizao. Kritièna mesta su uraðena od kordure i aramide, tako da ba¹ neæe lako da progori.
Ljudi èesto kupuju opremu po izgledu, ceni, proizvoðaèu, .... Naravno da niko ne planira da se skrlja, ali kada veæ dajemo novce - daj da to bude kako treba. Kombinacija ko¾a-tekstil sa dobrim protektorima i slajderima od titanijuma je moj favorit, nego ne¹to sam utanjio, a i ne ispada iz kombija u zadnje vreme, pokrpili izgleda rupe po jevropi  [zvizdi]


Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Glava Dole

Citat: penzos poslato 17 Avgust, 2016, 09:13
E Irena, par puta me èistili, onako, na ¾ivo (a i ne ide drugaèije) po sat - dva. Pa vade one kamenèiæe sitne, pa zalivaju fiziolo¹kim i hidrogenom, èek, evo i ovde kamenèe  :o Pa dok ne zaraste  [panic]
....


Samo koliko god mrzeli doktore zbog toga trpite i budite im zahvalni... meni nisu ocistili rane skalperom a bile su do koske(proklizavanje u sorcu i majici pri 50-60) pa se kasnije inficiralo a onda tek sledila jos bolnija struganja bez anestezije dok se infekcija nije potpuno povukla... ortopet ocisti dok dvoje drze nogu i podjebavaju me zbog motora, zapakuju, posle 3 dana kad otvore ko da sam nogu izvuko iz kanalizacije ;D 

UFF

Citat: Boban_m poslato 16 Avgust, 2016, 23:44
Goretex je nepropusna membrana, a ne spoljni materijal (kojih ima vise vrsta).

:o