Glavni meni

Sprint pulser2 2011g.

Započeo viper, 21 Septembar, 2015, 20:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

viper

Bem ga neznam, bilo je odprilike oko 4L goriva i nasuo sam jo¹ za 500 din znaèi preko 3L, ¹to mu doðe skoro pola benzin  pola dizel. ako su mi sipali dizel, sad nemogu da ga vozim jer zadnji toæak kod majstora na zameni gume i le¾ajeva, ostaje mi sad da skinem rezervoar da proverim sve te kablove ispod njega, ne¹tto mi srducka neka guma, da proverim da se nije negde istopila izolacija.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Ako je toliko nafte, nisi smeo da ga pali¹ uop¹te. A po¹to radi, oèigledno nije bila nafta u pitanju  :D
Jedino izduvna grana mo¾e ne¹to da topi a ona se vidi sa strane, celom du¾inom. Ja bih na tvom mestu proverio bobinu i kabl od sveæice.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

A ¹ta bi moglo da se pokvari na motoru ako je bilo toliko nafte, proveriæu bobinu i kabel, sad si me bacio u brigu.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Po¹to pali radi ide, nije bila nafta. Inaèe ne bi radio. Dugo  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Struja ovde jebe, samo pitanje sta... budi siguran za pocetak da je svecica sigurno dobra(da ne probija), da je kabal od bombine do svecice ok, pa da bi eliminisao bombinu mozes da probas neku drugu(bilo koju od motora/skutera koja tako ima samo masu i dovodnu zicu), pa ako i dalje ne bude ok ostaje ti CDI(ako je DC a mislim da jeste imas za 1000din nov na KP). Ako sve to eliminises jednostavno nema sta drugo da zeza :)

Jefta

Da si sipao dizel znao bi. Jer bi ti motor stao i ugasio se. I verovatno ga vise ne bi upalio :) i benzn imas sada plave zelenkaste boje. Sve isto izgleda.
Meni kada je trokirao odvezao kod majstora da skine i ocisti karburator. Kada je to uradjeno motor je normalno radio.

Jefta

I da mogu ljudi da zajebavaju da je kinez, ali kinez ima indikaciju u kojoj si brzini. Yamaha je to tek skoro pocela da ugradjuje :) heheh

viper

Citat: Milos96 poslato 10 Oktobar, 2015, 04:41
Struja ovde jebe, samo pitanje sta... budi siguran za pocetak da je svecica sigurno dobra(da ne probija), da je kabal od bombine do svecice ok, pa da bi eliminisao bombinu mozes da probas neku drugu(bilo koju od motora/skutera koja tako ima samo masu i dovodnu zicu), pa ako i dalje ne bude ok ostaje ti CDI(ako je DC a mislim da jeste imas za 1000din nov na KP). Ako sve to eliminises jednostavno nema sta drugo da zeza :)

Na sveæicu sam odmah posumljao i kupio novu, znaèi nije do nje, ostaje samo CDI, bobina kabel do sveæice ili karburator.

Hvala vam svima na pomoæi.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

#88
Motor je sad u malo rasklopljenom stanju, skinuo sam rezervoar da ga operem izutra i kad sam ga okrenuo ima ¹ta da vidim zardjao je na par mesta, moram to o¹mirglati i ofarbati.
Treba sad i karburator da skinem i njega da oèistim, gledao sam bobinu izgleda kao nova  :) CDI nisam zagledao, mada æu i njega pogledati, zadnji toèak je jo¹ kod majstora, predhodno vlasnik odugovlaèi sa zamenom gume i le¾ajeva. [thumb_down]
Nego buni me ne¹to èemu slu¾i ¾ica obele¾ena ¾utom strelicom, pregledao sam beli konektor od tog snopa ¾ica nigde nefali parica, tj sve su ¾ice na mestu. [neampojma]









Ovaj snop ¾ica mi malo deluje neuredno i razbacano.

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

Zaboravih da napi¹em kupih danas i novu sirenu, napravio sam i nove podlo¹ke vijka oklopa.


"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hohštapler

gde si uzeo sirenu i po¹to?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hohštapler

Extra izgleda.
El te mrzi da telefonom snimi¹ ton? Ne volim one ¹to pi¹te "tanko" ko kineski skuteri.
I ako mi se svidi ima da ide¹ u radnju da mi to kupi¹. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

#93
Evo zvuka.

Nevalja ton, nemo¾e da doèara stvarno kako zvuèi, podseæa malo na kineske skutere. :D
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Zvuk nije tu, na Kosmaju je verovatno  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

#95
Ma nemo¾e mobilni dobro da snimi ton, probaæu digitalcem. ;D
Uglavnom za te para je odlièan zvuk, imaju oni i drugih skupljih sirena, neka pogleda na sajtu.
Zvuk je u Kaæu.  :D

! No longer available
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

Problem je pravio karburator i sita slavine, oèi¹æeno i sada je ok, jo¹ samo filter da stavim.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Jefta

Rekao sam ti odmah da je karburator,a ovi ti pricaju bobina i cdi... neces da slusas :)

viper

Jedno pitanje, dali preko zime skidate akumulator sa motora?
Fala jefto, ¹ta æe¹ mlad pa neiskusan. 😊
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Jefta

Ako ti je hladno u garazi, i ako neces voziti skini. Ja vozim skoro cele godine tako da ja ne vadim. A i cevi od grejanja prolaze kroz garazu pa nije ni toliko hladno.