Glavni meni

Sprint pulser2 2011g.

Započeo viper, 21 Septembar, 2015, 20:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Kako si to uspeo? Pokusavao da ga skines natezanjem il sta? Ako jesi to se nikako tako ne radi... a ti vidim ni maticu nisi cak odvio... odvijas pneumatskim pistoljim ili blokiras nekako magnet(moze da posluzi lanac za skidanje filtera recimo) pa posle radapcigerom svlacis, bitno je da se ravnomerno nategne, NIKAKO natezanje sa strane... al jbg sad kasno...naci ce se drugi jbg, ne sekiraj se...

viper

#301
Znam taj crtani  :D

Pera Detlic - Zakopano Blago

https://www.facebook.com/stari.crtani.filmovi/videos/550064795027842/

Jebi ga sad nema nazad ¹ta je tu je  [rofl]

Da odgovorim poku¹ao da skinem deklu i po¹to je zalepljena silikonom, kucnuo dr¹kom od odvijaè po poklopcu namotaji udarili u magnet i puèe  :o

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

Idemo dalje  :-*




Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Glava Dole

#303
Kako volim ovakve slike :D Samo lagano redom, od glave preko cilindra pa dalje... pazi kad skidas klip da ne izgubis osigurac itd...
Prvo sve raskupusaj pa tek onda razdvajaj blok... same zupcanike nemoj da razdvajas dok ne vidis prvo sta je problem, izvadi kompletne osovine sa zupcanicima... a i prednost slikanja usput je to sto posle mozes da vidis kako je sta bilo ako nisi siguran... a usput i okacis na forum da vidimo i mi :D A kad razdvajas menjac obavezno poredjaj na nesto da bi posle znao da ga slozis... ja sam speeda 150icu uzeo za delove u gajbama, sve je bilo razbacano, menjac razdvojen, segeri i sajbne sa srafovima... zupcanici menjaca ostavljeni na osovini kurble, jedan ga rasturio posle jos 2 majstora nisu umela da ga sklope pa se ja izmucio i na kraju sredio tako da pazi na to, najbolje slikaj detaljno prvo obe osovine sa sve zupcanicima detaljno sa svih strana a podloske i osigurace upamti dobro(iliti obezlezi nekako, snadji se... pametan pise budala pamti :D ) da ne bi bilo karambola cim ga zaverglas ako se susretnu pogresni zupcanici :)


A sto se magneta tice... ne mogu da verujem, ko da je od plastike... jbmti kineze...

viper

©ta reæi kod kineza va¾i ¹to da bude kvalitetno(skupo) kad mo¾e da bude nekvalitetno(jeftino) jbg, koliko puta sam skidao magnete na raznim APN i Zoljicama itd... ni jedan nikad pukao nije.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mali_zmaj

Ti Milo¹e dobije¹ blagu erekciju kad vidi¹ rastavljenu ma¹inu!! Mislim da ima¹ problem!!!  ;)

poslato sa rupovke,uz pomoæ kurble
jin-jang

Glava Dole

Citat: viper poslato 05 Januar, 2017, 21:34
©ta reæi kod kineza va¾i ¹to da bude kvalitetno(skupo) kad mo¾e da bude nekvalitetno(jeftino) jbg, koliko puta sam skidao magnete na raznim APN i Zoljicama itd... ni jedan nikad pukao nije.

Znam, i ja sam skidao bezbroj puta, zato me i cudi... ne mogu prosto da verujem... od tomosovog magneta sam napravio radapciger i svlacio zapeko magnet na TZRki pa nije puko taj se raspade jer si ga kucnuo drskom od srafcigera... trazio sam malo pre po netu, reko da vidim dal ima negde nov magnet ili neki pulser za delove al ne mogu da nadjem... moraces da zvrckas ove trgovce delovima jbg... polako pa redom... sacekaj da vidis dal fali jos nesto kad otvoris pa posle trazi sve...

Citat: mali_zmaj poslato 05 Januar, 2017, 21:37
Ti Milo¹e dobije¹ blagu erekciju kad vidi¹ rastavljenu ma¹inu!! Mislim da ima¹ problem!!!  ;)

poslato sa rupovke,uz pomoæ kurble

Problem zato sto volim mehaniku?  [neampojma]

mali_zmaj

Ma zezam se..,ajd ne primaj srcu...,nije problem naravno...
jin-jang

Glava Dole

Citat: mali_zmaj poslato 05 Januar, 2017, 21:52
Ma zezam se..,ajd ne primaj srcu...,nije problem naravno...

[cheers]

viper

Uporeðujem slike u manualima od kineza i suzuki sv650 be¹ mu struju ako magneti nisu isti :)
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Lepo saznanje ali u tom sluèaju kineski sa Alija 30x jeftiniji ;)
Ne verujem da je pukao od tog udarca, pa samo si èuknuo po dekli. Mislim da je veæ bio naèet... Ima¹ na Aliju (ona dva moja linka) nov magnet.

Baci kontrolni pogled na klizne povr¹ine bregaste i le¾i¹ta u poklopcu i glavi. Ma iskontroli¹i sve moguæe kad ga veæ tran¾ira¹.
Kad bude¹ skidao cilindar, savet jednog dobrog majstora je bio da ako ne sumnja¹ u karike, ne vadi klip iz cilindra nego ga otkaèi sa klipnjaèe i nek ostane u cilindru do vraæanja.
Kad bude¹ sklapao sve, moraæe nov dihtung ispod cilindra jer je iz tri jako tanka fina metalna listiæa koji se lako sjebucka/razlista/nabora prilikom skidanja cilindra.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

Aj kad potvrdi¹ u praksi da uzimam i ja  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Prvi nije, nemoj ni da pokusavas, na tvojoj slici se vidi da na magnetu nije spoljni navoj :D Bice da je drugi... odvijes one cepice na samom magnetu i u te rupe uvrnes 3 srafa radapcigera, pazis da ploca bude paralelna sa magnetom i da srednji sraf lepo legne na konus radilice i onda polako zatezes samo srednji dok ne popusti...

viper

Radovi obustavljeni dok ne napravim radapciger ili odnesem kod majstora pa nek popravlja.

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mali_zmaj

Bem ti radapciger,ja kad sam nesto popravljao sa halfom na BMW u,i zafali nam radapciger,tri komada smo imali i nijedan nije pasao..,pa da se ubijes odmah..
jin-jang

Glava Dole

Ne moze ovde onaj obican sa kracima... a napravis ga bre za cas... 3500din je suludo dati za parce gvozdja i 3 srafa... a taj drugi je za morini sto je tip masine koja se stavlja na 50cc skutere, pitanje da li tebi odgovara raspon rupa... treci mi izgleda vrlo slabasno, osecam da ce da se savije ko papir cim ga malo napnes, jos ako je malo zapeko magnet...

Najbolje debela ploca, jedan siri sraf kom vrh zasiljis i napravis konus(moze i brusilicom) i 3 dugacka sa precnikom i korakom kao sto su ovi mali imbus cepici u magnetu. Malo je problem obeleziti lepo rupe da se idealno poklapaju posto nisu pristupacne na magnetu al jbg... snadji se... otprilike pa malo prosiris pa dok ne legne to nekako...

Ili das nekom da raskupusa i ponovo slozi i posle samo namontiras... da ne lupas glavu... a ako si ko ja onda se muci jbg, naucices usput nesto novo :D

lord_oblivion

Viper, evo ti jo¹ dva dobra sajta za delove. Imaju ¹ta god po¾eli¹, cene onako...

http://www.china-parts.co.uk/

https://www.chinesemotorcyclepartsonline.co.uk/
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.