Glavni meni

Schubert C3 pro Nove

Započeo Veske, 28 Avgust, 2015, 01:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Veske

U m i xxl velicini trenutno,stici ce ih jos. cena po 300e

http://www.fc-moto.de/Schuberth-C3-Pro-Silber


dr32

Jel moze neko da mi objasni zasto su ove kacige ovoliko skupe (mislim u normalnoj prodaji, ovo ovde je za svaku pohvalu ;) ). Kapiram da nemcima prodaju pricu domaci proizvod, isl. isto kao i  za onu Daytona obucu. Ali zastooo??? U cemu je trik?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Veske


Veske

Citat: dr32 poslato 28 Avgust, 2015, 01:27
Jel moze neko da mi objasni zasto su ove kacige ovoliko skupe (mislim u normalnoj prodaji, ovo ovde je za svaku pohvalu ;) ). Kapiram da nemcima prodaju pricu domaci proizvod, isl. isto kao i  za onu Daytona obucu. Ali zastooo??? U cemu je trik?

xaxa,ne znam sta da ti kazem i ja sam se to pitao..ali do sada sam cuo pohvale od ljudi koji su ih nosili..

eclipse4

probao ih u austriji,vozio,vratio.....nikakvu razliku primetio nisam u voznji u odnosu na ostale....da budem iskren,mozda ona stiti i cuva glavu bolje nego druga u to ne zalazim,da je kvalitetnija od akire ;) sigurno jeste jer nece da ti odlete lufteri na 200.....ali da cena opravdava proizvod SAMO nosenjem na glavi mislim da ne.....apsolutno nikakve razlike izmedju nje soeja,skorpiona x lite nex kaberg probajker.....bla bla bla....mozda neko kaze da serem.....i ok...neka bude da serem ali ja u NOSENJU nikakvu razliku nisam video.....sem opet kazem ako ne uzmes kacigu 2 broja vecu pa se "cuje" unutra ili ne uporedjujes akiru od 20e polovnu i neku perverziju od 1000e

dr32

Citat: Veske poslato 28 Avgust, 2015, 01:29
Citat: dr32 poslato 28 Avgust, 2015, 01:27
Jel moze neko da mi objasni zasto su ove kacige ovoliko skupe (mislim u normalnoj prodaji, ovo ovde je za svaku pohvalu ;) ). Kapiram da nemcima prodaju pricu domaci proizvod, isl. isto kao i  za onu Daytona obucu. Ali zastooo??? U cemu je trik?

xaxa,ne znam sta da ti kazem i ja sam se to pitao..ali do sada sam cuo pohvale od ljudi koji su ih nosili..
Usput da li si video koja je cena za dodatnu opremu, sky high. A vidjao sam ludaka koji nose ovo, kaciga skuplja od motora, al bukvalno. Ne kapiram neke stvari nikako.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Jefta

Ovo je stvarno vrhunska cena za ovakve kacige.

Hohštapler

Razlika je u detaljima, nije to ne¹to drastièno.
Na dobroj kacigi je vizir kvalitetniji, ne mute se farovi noæu, kristalno gleda¹ kroz njega, vizir dihtuje, kad ga otvara¹ se ne uvija, ima¹ da kupi¹ i rezervi deo ako ne¹to pukne, oblik sundjera do glave je bolji, postava je dugotrajnija... sve je to isto a nije isto. I to ko¹ta. Jednom kad uzme¹ kacigu od preko 200e (mislim da je to neki min da bi dobio kvalitet) posle nekako kad uzme¹ jeftiniju u ruku vidi¹ za¹to je tvoja bila skuplja. Normalno i sve skuplje od toga opet ne znaèi nu¾no bolje veæ jednostavno plaæa¹ i etiketu i to ¹to oni sponzori¹u nekog u GPu, ali razlika se oseti.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Kacige se dele na dve grupe, jedna su shoei i arai,a druga grupa su ostala boranija. Izmenjao sam brdo kaciga, nosio i one od 50e i one od 300e i svaka je imala manu.  Jedino sam bio odusevljen carbonskom hjc hq1 ako se ne varam za model. 

Andreja

Citat: eclipse4 poslato 28 Avgust, 2015, 01:35
apsolutno nikakve razlike izmedju nje soeja,skorpiona x lite nex kaberg probajker.....bla bla bla....mozda neko kaze da serem.....i ok...neka bude da serem ali ja u NOSENJU nikakvu razliku nisam video....

Neæu da ka¾em da sere¹ :D ali se ne sla¾em uop¹te. Nosio sam do sad vi¹e komada HJC, vi¹e komada Caberg, jednu Arai, jednu Airoh i gomilu ostalih, nisam pamtio sve, razlike su osetne. Na jeftinijim kacigama ne osetim razliku izmeðu otvorenih i zatvorenih luftera, uop¹te.

HJC po meni pravi dobre, kvalitetne kacige, posedujem CS14 od 2011. i nemam zamerki, samo sam pojeo govno jer sam neiskusno uzeo XL umesto L. Probao sam ortakovu RPHA10, kaciga je i¾ivljavanje, odlièan mehanizam za zakljuèavanje vizira, ultra lagana kaciga, mehanizmi luftera deluju jako kvalitetno. Arai sam samo stavio na glavu, nisam je nosio na motoru, imao sam trip da mi mazi facu :D Omiljene su mi.

A sad, Caberg... GOVNO. Svaka moguæa flip up ¹kripi, mehanizam onih govnjivih naoèara brzo propadne pa se same spu¹taju... Otpadaju delovi kako hoæe¹. Po meni, daleeeeko ispod HJC-a. Nosio sam ortakovu Airoh Miro, flip up, buèna, meni neudobna i jedna velika glupost, vizir ima svega par polo¾aja a kad ¾elite da od¹krinete vizir na prvi zub, obod istog vam stoji u ravni sa oèima i ne vidite ni¹ta...

Sve u svemu, najvi¹e bih voleo Arai da uzmem, nekako su mi naj, bem li ga. Za enduro bih uzeo neku XD4, za drumske motore Quantuum i to je to. Mada valja probati sve, raspitati se...

©to se tièe ©uberta, deluju jako kvalitetno a to ko¹ta jbg.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Veske

Stiglo ih jos u svim velicinama,ima i crnih.

Master Z-ed

Vrhunska cena! da nisam uzeo drugi motor uzeo bih sebi jednu, cekacemo prolece.

bucko


Veske

Nemam m1,mozda cu ih imati,al nisam siguran.

eclipse4

Citat: Andreja poslato 28 Avgust, 2015, 14:29
Citat: eclipse4 poslato 28 Avgust, 2015, 01:35
apsolutno nikakve razlike izmedju nje soeja,skorpiona x lite nex kaberg probajker.....bla bla bla....mozda neko kaze da serem.....i ok...neka bude da serem ali ja u NOSENJU nikakvu razliku nisam video....

Neæu da ka¾em da sere¹ :D ali se ne sla¾em uop¹te. Nosio sam do sad vi¹e komada HJC, vi¹e komada Caberg, jednu Arai, jednu Airoh i gomilu ostalih, nisam pamtio sve, razlike su osetne. Na jeftinijim kacigama ne osetim razliku izmeðu otvorenih i zatvorenih luftera, uop¹te.

HJC po meni pravi dobre, kvalitetne kacige, posedujem CS14 od 2011. i nemam zamerki, samo sam pojeo govno jer sam neiskusno uzeo XL umesto L. Probao sam ortakovu RPHA10, kaciga je i¾ivljavanje, odlièan mehanizam za zakljuèavanje vizira, ultra lagana kaciga, mehanizmi luftera deluju jako kvalitetno. Arai sam samo stavio na glavu, nisam je nosio na motoru, imao sam trip da mi mazi facu :D Omiljene su mi.

A sad, Caberg... GOVNO. Svaka moguæa flip up ¹kripi, mehanizam onih govnjivih naoèara brzo propadne pa se same spu¹taju... Otpadaju delovi kako hoæe¹. Po meni, daleeeeko ispod HJC-a. Nosio sam ortakovu Airoh Miro, flip up, buèna, meni neudobna i jedna velika glupost, vizir ima svega par polo¾aja a kad ¾elite da od¹krinete vizir na prvi zub, obod istog vam stoji u ravni sa oèima i ne vidite ni¹ta...

Sve u svemu, najvi¹e bih voleo Arai da uzmem, nekako su mi naj, bem li ga. Za enduro bih uzeo neku XD4, za drumske motore Quantuum i to je to. Mada valja probati sve, raspitati se...

©to se tièe ©uberta, deluju jako kvalitetno a to ko¹ta jbg.

bratac razumem ja tebe ali shvati da kad bi ti neko dao po mraku da stavis kacigu na glavu a zatim sednes na motor i provozas je bez da imas mogucnosti da je vidis,znao bi malo morgen koja je soei a koja je arai ili scorpion bla bla bla.....ili ti odgovara na glavi ili ti ne odgovara,to je bila moja poenta.

a imao sam i ja soei od 980e tada placenih koju mi je olupao drugar...

ako vec pricamo o onom drugom kvalitetu platis jednom i traje 20 god.....slazem se,ali se posle 20 god deformise....e sad to bi bilo kao kad bi trazio u oglasima da kupis kacigu od pre 20 godina zar ne?

bolje cu je platiti 3x manje i nek traje 8 god pa puta 3 to su 24 god i izmenjacu tri kacige a svaka ce biti novija od druge.....

ma razumes ti mene sta ja pricam ;)

Andreja

Sla¾emo se, su¹tina je, bitno da pa¹e na glavu, da nije buèna, neudobna, da se ne raspadne ba¹ za dve godine jbg :D i to je to  [thumb_up]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Veske

Prodate sve,uskoro stize jos.

Jefta


Veske

Ja ne znam sta je ovo,ali telefon zvoni za njih po 10 puta dnevno,otislo 8 komada za 7 dana :)

Tomislav