Glavni meni

Suzuki GSXR 750

Započeo FANTOM, 09 Jul, 2015, 14:03

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt


Major


FANTOM

Suzana resila da ne radi ....  Ostao sam budala bez goriva jer sam mislio da ima jos u rezervoaru a ono spicilo sve ...... i motor poce da radi na 3 klipa sto jebem li ga sipao gorivo i opet radi na 3 , da li se zapusio neki karburator sta je elem svecice smo vadili sve je ok , kabloovi ok, al 3 cilindar ne radi , da li je do tog treceg karburatora povukao neki mulj iz rezervoara sta je ne znam ...  Tako da ce Suzana na prikolici nazad kuci za Bg...
Inace na putu za more sve ok trosila 6,5 litara na 100 km .... A ovde na lokalu na moru plaza kuca itd .... 10 l ... mislio sam da ce trositi manje budala zato sam se i zajebao pa ostao bez corbe ... i sada me zajebava ....
  Ako neko ima ideju sta bi moglo da bude neka pise ovde ... znaci pali kao mina ali se cuje dr dr dr .. .  [doh] ...


Hurricane

..ispusti gorivo iz posudica karburatora pa vidi da li je muljavo..

zameni i tu sveæicu pa probaj..

K0le

Mene isto jebe, isti motor :D. Ako sam dobro upratio i skont'o rezervoari im lako rðaju i onda ta rða krene da jebava od slavine pa na dalje. Prvo poène grublje da radi na leru i kad povuèe¹ kvaèilo, onda pravi 'knedlu' pri obila¾enju i na kraju protandrèe k'o IMT   [dunce]. Ja sam se neki dan vratio iz SM na 3 cilindra kuæi, produvao slavinu, ispustio talo¾nike na karbovima  i eno ga - peva  [zvizdi]. Re¹enje je èi¹æenje rezervoara, slavine i ako mora - karbova.

Hohštapler

A el imate filter beZnina?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

Ako imate skinite ga jel motor slabije ide kad ima filter ;D

Lazic

Mo¾e i da ne ide uop¹te ako se zapu¹i... ;D

jevta

Ja bi to tako dotero sa mora,mo¾da bi i proradio. 8)
Potro¹nja na moru razumljiva  od 10 litara ipak se vozi u opremi kupaæe i papuèe zbog devojèica. [rofl] [rofl]
Inaèe sam ja juèe stigo kuæi potro¹nja bila 4,8-5,5 ako to ne¹to znaèi.
I to propisno natovaren ja sam te¾ak èovek ;D

FANTOM

  hurricane : ma ispustio sam iz loncica al nista nit je izaslo neko djubre i dalje tandrce ....
  K0le: Jeste kole imamo isti problem ... tandrce radi na 3 klipa itd i sve se desilo kad sam slucajno ostao bez goriva ....  sipao novo al povukaoo djubre izgleda pa drka ... Inace sam cuo od jos nekih ljudi da oce da ih jebe rezervoar mada moj rezervoar iznutra sto moze da se vidi okom izgleda novo ....  Sta si ti znaci na kraju uradio da resis taj problem ?
  Ho¹tapler: Ma nema djubre filter benzina ... sto ne znam al ga nema ....
  jevta: Taj fazon papuce i sorc ...  i malo turiranje , gas prva druga stalno ladan tu plaza kuca kratka relacija ni kilometar i popi sve i zajeba me ja mislio kao ima jos bar 5 litara ono se ugasii gurao sam ga 100 m do kuce i nije bilo uopste naivno tezak ko sam djavo ....  Inace kao sto rekoh do mora trosio mi 6,5 l a ovde na moru u lokalu ispade trosio 10 l ... 

Kostić

mogao si da ga vozi¹ tako kuæi al ne valja. bolje u kombaj. a lep je taj pantelija al ta roze na lju¹picasto meni izbode oèi. najgora kolor ¹ema, ko za ¾ene da je pravljeno...


inaèe 750 mo¾e da tro¹i i 12, zavisi koliko ga maltretira¹. a ako nije mokra sveæa zaglavio plovak u lonèetu

K0le

Filter ima, na slavini u tanku.. nije ne¹to ali se zove filter :D. Ni ja nisam skroz 're¹io' problem, i mene ponovo jebucka zato ¹to sam oèistio samo slavinu i ispustio talo¾nike. Na oko od gore izgleda èisto ali je tank garant zarðao po kakvim æo¹kovima. Moja teorija je da ga treba detaljno oprati, oèistiti ¹to je bolje moguæe i najpametnije za¹tititi (ako se ima para i vremena), onda slavinu oèistiti koliko je fizièki moguæe a da se ne pobrlja , ispustiti talog i onda bi trebalo da traje. Ovako se  sitna rða provuèe kroz taj 'filter' u rezervoaru i pravi problem najpre u slavini, pogotovo kad je moped na æopavoj pa prvi desni cilindar ima muku da navuèe dovoljno èorbe...   [neampojma]
Jo¹ ako ima vode u gorivu (znamo da ove na¹e pumpad¾ije vole de krste svoje derivate) eto veselja   ;D

Lazic

Kavasaki najgori, a ja 6 godina sipam i vozim... :P Dodu¹e uz povremene zamene agregata, al' to je samo do mene, karburatori su isti, neèi¹æeni... ;D

Andreja

"25 godina èistim ovom metlom, promenio sam 17 dr¹ki i 32 èetke"... :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

K0le


Lazic

Citat: Andreja poslato 21 Avgust, 2015, 20:28
"25 godina èistim ovom metlom, promenio sam 17 dr¹ki i 32 èetke"... :D
Kako stoje stvari, i za 25 godina æu da klepetam... :o ;D :-*

FANTOM

    kosta66 : E bre kosta pa bar sam mislio da ces ti da me podrzis za gvozdeniju .... kad sam pazario bilo je i plavo beli i cveno beli u kolor semi za slicne pare ali ovaj je bio sto se tice ocuvanosti najbolji fabrika tako reci sve na svom mestu itd . da ne ostah bez goriva mislim da ne bih imao nikakvih problema a ovako na prikolicu ce pa za Bg nek se majstor jebava sa njim ....

FANTOM

Suzuki opravljen ...  Majstor je rekao da su se pojebali neki vakumi na karburatorima ... nije ih skidao kao na licu mesta je to resio ... Sta je radio jebem li ga samo znam da kad sam odvezao i ostavio isao je kao mrtav radio na 3 cilindra i imao mozda 25 ks ... snage kad sam ga uzeo "TO skace TO leti" i radi na sva cetri cilindra ... Sreca sreca radost ..... [klanjam_se] :P
   E da i sve je kostalo 3100 din ... tolko uzeo majstor za rad.

Hohštapler

Aj tih 100 din razumem, al gde je sraèunao tih 3000??
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

FANTOM

Citat: Ho¹tapler poslato 04 Septembar, 2015, 14:42
Aj tih 100 din razumem, al gde je sraèunao tih 3000??

NE znam ali u svakom slucaju vrh bolje nego da mi je rekao jao pa skidao sam karburatore  to ti je 70 e ... a to je bila prvobitna konstatacija pozeleneo sam ... ovako je ispalo skroz ok...