Glavni meni

Honda CBR 1000 RR SP

Započeo Gligoric, 24 Maj, 2015, 19:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gligoric

Ma za mene to nema smisla, svi moji poznanici su radili isto sto i ja i ni jednom tom motoru nista ne fali.
A sve tri moje tarabe rade kako treba. Za hondu je jos rano suduti,ali sto se tice suzukija i bmwa i njihovih agregata nema tu nikakvih problema.
Svi znate Drazenka Tintora,momak je u ponedeljak kupio BMW S1000RR na kome je radjena generalna,majstor koji je radio rekao mu je da vozi 200 km lagano do 8000rpm i da posle moze da pegla.

Gligoric

Ja potpisujem zivotom da joj nista nece biti !
Draza je sa tada novim K7 1000 uradio isto sto i ja sad i 2 godine ga vozio na stazi.. Nista motoru nije falilo.

Gligoric

Citat: njanja poslato 26 Maj, 2015, 14:38
ma boli te djoka... ako zabode iynerviras se i odes  kupis panigale  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Panigale mi je mnogo mali,tj ja sam mnogo " dugacak" za ducati.

UFF

kako to mislis "mnogo ti je mali"?  :wtf:

Gligoric

Sta da ti kazem nisam ja kompaktan kao neki !

UFF


Gligoric

Moja Honda kao i svaka druga je testirana i razradjena u fabrici tako da nikakvi rituali nisu potrebni,potvrdjeno od strane ovlascenog distributera za Hondu.
Prvih 1000km se voze lagano kako bi utvrdio da li je bas sve ispravno na motociklu.

Andreja

Lep vozni park, al' da mene zanimaju kao i tebe R litre (mislim, i zanimaju me al kad budemo imali stazu u blizini a ja budem mogao da priu¹tim vi¹e motora), imao bih jednog inline 4, jedan v4 i jedan v2 :)

©to se tièe razrade motora, postoji vi¹e metoda, neko praktikuje hard break in, neko easy break in, neko ka¾e da vi¹e snage izvuèe iz motora kad krene da ga delje otpoèetka, neko ka¾e da æe tako motor da se razleti... Po meni je ta tema za prièu slièna pitanju postoji li bog :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

Ma kakvi, ima to svoje.
Mo¾emo da pitamo Abarth_Maniac-a koji to studiro (projektvoanje vozila na ma¹inskom), on meni prièao o tome, ako ga ne mrzi da objasni...
Ukratko, po onom ¹to se seæam, ovo ¹to ovaj lik prièa na YT je taèno, ravnomerno zagrejan i posle vo¾en u naizmeniènim re¾imima, i to svim, postepeno sve veæim.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Joker

Brate, kao lutka je.. Sedi i vozi u prvih 1000 km kako su ti rekli gde si ga kupio a ostatak kako zelis.. Krajnje jednostavno...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Super Saiyan

Srecnoooo bratic... Prava lutkica... :D

TEEfqd

motor grmi, ako budem uzimao novu hiljadarku bice ta, ali ne SP verzija, ipak sam ja pozer treba neka pica da sedne pozadi :D

Kiro

Sunce ti, koja nauka oko razrade. Sad i da mogu da kupim nov motor, ne znam da li bih smeo. :D

Inaèe, prelepa sprava, èestitam.

Balsa Wrx

Novim motorima prakticno razrada ne treba sem dobrog zagrijavanja,ceste promjene brzina,konstantno davanje i oduzimanje gasa,4.  Motora su tako razradjena koja sam imao evo jedan ima 25k nije cuo prodat,bmw ima 15k bez greske itd...
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.


Radanovic

Za ovako lijep motor, mora iæi i ovako lijep ¹tender



freepartyman

#57
U jee koja ergela  [clapp] [thumb_up] Najatraktivnija honda, napucana  opremom i cini mi se najbolja zavrsna obrada. Suzuki se dobro drzi s obzirom na godine jedino sto nece da koèi  ;D ;D Bmw najaca masina, i jos crni,lego bi mi ko budali samar  :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gligoric

Moj je sud da je zavrsna obrada na BMW-u bolja od Honde,a na suzukiju su legle plocice pa sad i on koci super :)
Ali evo nekog mog suda o ova 3 motora,mada za Hondu nisam jos uvek merodavan da tvrdim 100%
Sa brojevima od 0 do 5 cu oceniti sva tri motora po mom misljenju.
             Snaga ,Upravljivost ,Udobnost ,Ubrzanje    , Menjac ,Kocnice ,Povoznost ,Kvalitet motocikla ,Farovi ,ABS ,   TC    ,Pozicija kormana
BMW         5              4                 3               5                3            5             4                        5               4         5       2,5             4              49,5

SUZUKI     3              4                 5               4                5            4              4                       4                2         0        0               5              40

HONDA     3              5                 4   (nemam podatak)   5            5              5                       5                5         5        0               3              48,5    
                                                                    rekao bih 3,5
Snagu i ubrzanje na Hondi ce da popravi komplet akrapovic sredinom jula :)

UFF

eto, znao sam da je suzuki sranje kad se poredi sa hondom ili bmw-om :D