Glavni meni

Navak Track Day

Započeo Gligoric, 17 Maj, 2015, 23:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: lvl1 poslato 03 Jun, 2015, 02:49
Ne pricamo da li te ispadne jeftinije Navak ili Hungaroring,nego jel ti realno da platis na navaku 4000din ili na hungaroringu. Eto gde bi pre vozio da mozes da se teleportujes? I moj drug hvali bt016,bas je sad skoro uzeo novu i obrijao kaze da mu odlicno drzi.
Pa i da odes do Budimpeste na dva nocenja,da se provozas na stazi,nije losa i skupa tura ko voli da putuje i da se zeza malo.

Sasvim si u pravu! Al' ja se sa 50 godina ne teleportujem po svojoj zelji  :), osim toga to je 400km nepodnosljivo dosadnog puta, pa plus toliko za nazad, to je 800km u beskurac. (Dakle svakako Hungaroring, ko moze.)

(Da imam pare za kombi, natovarim motor, druga stvar. Ovako ...  [neampojma])

Mik

Citat: Gligoric poslato 03 Jun, 2015, 08:11
Mik Gume sam kupio od nekog lika iz novog sada preko neta,guma je bila 5-6 meseci stara kad sam je ja uzeo. Isti taj komplet imam i na BMW i odlicno su mi se pokazale na oba motora.
Pireli mi se cini malo klizav i mislim da joj treba vece temperatura od Bridgestona da bi drzala. Mada treba probati i novi Bridgestone Battlax RS10..

Ja sam na navak dosao sam,sam odvozio otisao kuci pun utisaka i bilo mi je ekstra.. Bolje nego sto sam ocekivao.

[thumb_up]
Hvala!
Samo se (ako nisam nesto propustio) taj bt16 vec nekoliko godina ne proizvodi. (Al' kako divno izgleda motor sa tim gumama ... :))

Te gume (fabricki stavljen Bridgestone bt016) sam zamenio sa "Metzeler Racetec K3". E sad, ja ne mislim da sam toliko dobar vozac da tu mogu da nadjem neku razliku. Tek ovaj "K3" ce se ocigledno brze trositi, guma ima trkacki profil, i, prema testovima guma, ta je jedina koja ne trazi grejanje (predgrevanje, pazljivo, postepeno i to).

Inace sam u tom uporednom testu guma nasao da je za te polutrkacke Bridgestone obavezno grejanje (sa grejacima, u garazi, inace moze lose da se prodje, navodno klizaju nezagrejane.)  [neampojma]

(A ima i neki "Conti Sport Atac", tako nesto, ne znam koji. Neki tip iz USA ih je (sasvim privatno, za sebe (ZX10R '08, forum za ZX10R), pa objavio na forumu) "testirao" uporedno sa Pirelijem i rezimirao da je "Conti" bolji.   [neampojma])

Gligoric

Slikacu ti DOT kad budem u prilici,koju god prodavnicu Bridgestona nazoves imaju te gume na stanju.. Kompletna oznaka mojih guma je Bridgestone Battlax BT016 PRO. To su tro komponentne gume :) Na hladnom i kisovitom rade super kao i na stazi :)

Gilipter

Пусти гуме :) него хоћеш сада на навак хондом? :)

Gligoric

Naravno,zato sam je i kupio :)
Cekam samo akrapovic da stigne i da uhvatim vremena da predjem jos 500km da zavrsim razradu motora :)

Mik

#65
Citat: Gligoric poslato 04 Jun, 2015, 11:01
Slikacu ti DOT kad budem u prilici,koju god prodavnicu Bridgestona nazoves imaju te gume na stanju.. Kompletna oznaka mojih guma je Bridgestone Battlax BT016 PRO. To su tro komponentne gume :) Na hladnom i kisovitom rade super kao i na stazi :)


Ajde, bas lepa guma, jako lepo izgleda motor sa njom. Samo su preskupe, bar ovde kod nas.

I jos jedan detalj za Metzeler Racetec K3, mislim da to nikako ne bi valjalo koristiti po kisi ! Preko Kopanika sam imao klizanje po nekoj vodurini koju je neko, onako "domacinski" (a sto mu majki ...  [djavo]) pustio iz avlije, u sirini (duzini puta) 5-10 metara, bio sasvim blag nagib (manje od 10 stepeni) i trenutno su gume pogubile kontakt.

Mik

Citat: Gligoric poslato 04 Jun, 2015, 14:02
Naravno,zato sam je i kupio :)
Cekam samo akrapovic da stigne i da uhvatim vremena da predjem jos 500km da zavrsim razradu motora :)

Inace razrada je prvih 30km! Ako si bas pedanterija (kao ja  :)) onda prvih 500km teras praznim putevima sa naizmenicnim dodavanjem i oduzimanjem gasa. Posle slobodno moze i neka turisticka voznjica, npr. do Rudnika, ima krivina pa je rezim voznje adekvatan. Samo ne bi trebao na stazu bez zamene tog ulja.

(I zasto "akrap" pobogu, na tom motoru nije lepo nista osim lonac  :)!  Sala  :)!)

Gligoric

Ja mislim da sam moje platio u kompletu manje od 23 000 dinara! Imao sam na Suzukiju M3 metzeler,klizala se non-stop skinuo sam je vrlo brzo :)

Gligoric

Meni su u servisu rekli da razrada traje 1000km,a njih cu i poslusati jer mi oni daju garanciju 2 godine.
A nadam se da ce za 2-3 godine doci novi motor :)
Ovako se cuje kao fen za kosu :)


Mik

Citat: Gligoric poslato 04 Jun, 2015, 23:53
Ja mislim da sam moje platio u kompletu manje od 23 000 dinara! Imao sam na Suzukiju M3 metzeler,klizala se non-stop skinuo sam je vrlo brzo :)
Na znam za M3, to je, cini mi se, turisticko nesto, al' ne znam. Ovo sto imam je "K3" (Racetec), poslednja guma sa licencom za "ulicu", vec K2 je za trke.

BOKYBOY

#71
M3 je sport touring guma...probaj ovu ako imas prilike,ja sam odusevljen [thumb_up]


UFF

nista ne fali sport touringu jer je sport deo sa strane

Gligoric

Sledece sto stavljam na motor je Bridgestone Battlax rs10 :)
Mada velike su sanse da cu motor voziti samo po stazama pa ce verovatno biti neki pirelli slikovi !

Mik

Citat: Gligoric poslato 04 Jun, 2015, 23:55
Meni su u servisu rekli da razrada traje 1000km,a njih cu i poslusati jer mi oni daju garanciju 2 godine.
A nadam se da ce za 2-3 godine doci novi motor :)
Ovako se cuje kao fen za kosu :)


Ma nisi ga ti upropastio ako si vozio do 6000. Puj, daleko bilo, nije to bas tako! Ali da si ga ostavio na ler gasu da se razradjuje ne bi valjalo nikako.

(A dilerima se ne veruje nista i nigde na svetu! Kod nas je diler Mitchubishija kafanska pevacica, ostalo sve udbasi, u americi za "dealership" imaju zargonski naziv "stealership" (lopine), u Svabiji su od 10 dilera njih 9 turci ili jugosloveni (i nemam "daha" da slozim ovde ono sto mi je ispricano o tome u svabiji), za celu USA postoji samo jedan jedini strucnjak za Suzukijevu elektroniku itd. I to je strasno. Nego forumi, i nadji neki specijalizovan za tvoj motor, ima toga sigurno.)

UFF


Gligoric

Ma nista njemu nece da fali ima on da pocepa guma brdo ;)!

Gligoric

Sledeci TRACK DAY na Navaku bice odrzan 12.07.2015. vidimo se tamo !


Mik

A kad je sledeci termin za motore ?

(Da znam za slucaj da pogazim neke svoje norme i opste norme razumnog novcanog izdavanja. I s tim da nema bjb-ovaca, nepristojniji su od komunisticke udb-e i sadasnje, komercijalne i profitabilne, policije.)