Glavni meni

Regler

Započeo Nixazzar, 19 April, 2015, 17:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

...sva¹ta jo¹ od ¹tete mo¾e da nastane prespajanjem kablovima sa auto akumulatora, ako si na to mislio pod paljenjem produ¾nim kablovima?

clutch&brake

ni ja nisam razumeo sta je mislio ali sada razumem.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Nixazzar

Citat: makinjo poslato 22 April, 2015, 12:40
Naruci dva kineska  :D .
Ako crnke jedan metis drugi . A i ostace ti kusura :)
Skup sprint, dere kozu sa ledja, ne bih da im dam ni za ovaj jedan toliko :D

Citat: El Jefe poslato 22 April, 2015, 13:08
Jesi li mozda palio motor preko produznih kablova, zato sto ti je los akumulator?
Nisam nikad, akumulator mi je ok, zato sto stalno proveravam i dodavao sam destilovanu, jednom sam mu promenio kiselinu komplet, tako da se on drzi i nisam imao potrebe da radim tako nesto. E sada, mozda je radio to prosli vlasnik, ne bih znao, jer sam motor kupio sa ovim reglerom, jos mi je on napomenuo da je loseg kvaliteta akumulator, jer isparava voda, a meni nije sinulo da je regler dok sijalice nisu pocele da mi crkavaju...


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 22 April, 2015, 13:29
Ako je u pitanju generator sa stalnom pobudom, odnosno magnetom, prilikom paljenja motocikla produznim kablovima, zato sto je akumulator los, postoje velike sanse da spalis regler.Regler izgori brze nego osigurac.
meni bi bilo jako zanimljivo da mi pojasnis teoriju.....kakve veze ima permanentni magnet u alternatoru sa produznim kablovima....rusi mi logiku...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

mozda je mislio da regler dopunjava ali ne puni akumulatore pa ako je bas bas prazan a ti upalis.... nebitno kako, moze i na gurku.. umreo je

Ostoja

Ako regler ima pet pinova, lako cesh reshiti problem. Raspored pinova znash, nadam se, tri zice dolaze sa alternatora, dve odlazne su + i -. da se ne bi dalje zajebavao sa reglerima (kao ja), kupi slobodno polovan regler od Yamahe (R1, R6), sa oznakom FH (011, 012), snagace ti sigurno biti dovoljna, to su regleri nove generacije, ne kvare se i vecina je za alternatore preko 350W, nadji na netu site proizvodjacha Shindengen pa vidi koji ti odgovara i slobodno kupi polovan. Posle sto muka sa reglerima Honde (serija SH), stavio sam FH i reshio sve probeleme. Za detalje poshalji pp ili pogledaj temu "besposlen pop....", postavio sam je pre otprilke godinu dana.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Nixazzar

Hvala na info. :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 23 April, 2015, 03:49
mozda je mislio da regler dopunjava ali ne puni akumulatore pa ako je bas bas prazan a ti upalis.... nebitno kako, moze i na gurku.. umreo je

mene zanima teorija koju vec treci put cujem, ali ne postoji pojasnjenje.....akumulator 12v je akumulator 12 volti...amperi su ne bitni osim za anlaser...on je najveci potrosac, ali na kratko....alternator sa permanentnim magnetima je konstrukciono takav da je rotor sa magnetima a stator su namotaji...obicno vezani u zvezdu...poneki put u trougao....kako god do reglera dolaze dve ili tri faze i regler vrsi dvostruku funkciju...1. funkcija ispravljanja struje, nju vrse diode u grcovom spoju....2. funkcija regulisanja napona....to se radi na vise nacina i to je ono sto nas obicno jebe..
Trebao bi biti oko 14 volti....recimo da od 13,8 do 14,2 bi bilo idealno...ispod 13 ne valja, preko 14,8 ne valja....sve to na oko 4000 rpm.pod opterecenjem...svetla, recimo.

pitanje:
kako paljenje preko kablova moze da ubije regler !!!!!
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Odgovor: Nikako. Palio ja 250cc na akumulator od 100Ah i nije mi nista crklo.

Biker-Boy

i ja sam nekoliko puta palio uz pomoc akumulatora iz auta, i uvek je bilo sve ok
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole

Ma takodje palio i ja nema sanse teoretske da crkne zbog toga

Ostoja

Ni po mojoj logici paljenje na kablove ne bi trebalo da ubije regler, on je opterecen samo kad ispravlja i regulishe struju, kakve veze to ima sa anlaserom i spoljnim akumulatorom. Kad verglash struja sa "drugog" akumulatora ide na anlaser, regler niti je pegla (vec je ispravljena i prikljuchena na drugoj strani reglera) niti je strujom verglanja opterecen...
Jebem li ga, po mome regler umre zbog loshe izrade i same tehnike ispravljanja struje (direktan kratak spoj za napon preko odredjene granice, zbog toga se i greju kao mutavi). Oni gorepomenuti FH su MOS-FET, ako se na varam, to moze svashta da podnese, SH su bili sa tiristorima (opet, ako se ne varam)... Drugi problem je shto je sva ta elektronika spakovana na plocicu minimalnih dimenzija a struje koje tuda teku nisu bash zanemarive (30-tak Ampera) i tako opet dolazimo do smrtne presude elektronici - povecana temperatura, narodski recheno pregrevanje.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Hurricane

..da li izme¹tanje reglera na neko drugo (provetreno) mesto otklanja problem pregrevanja?

na izduvne grane da ga stavim ne bi se toliko grejao kao ¹to se greje unutra na ramu gde ga isprojektova¹e..

jo¹ malo neæu imati vi¹e ¹ta od ¾ica da skraæujem..

UFF

kad budes video gde je postavljen na naked FZ8 sve ce ti biti jasno :D

Ostoja

Citat: hurricane poslato 23 April, 2015, 23:20
..da li izme¹tanje reglera na neko drugo (provetreno) mesto otklanja problem pregrevanja?

na izduvne grane da ga stavim ne bi se toliko grejao kao ¹to se greje unutra na ramu gde ga isprojektova¹e..

jo¹ malo neæu imati vi¹e ¹ta od ¾ica da skraæujem..

Izmestish ga na drugo mesto (shto otvorenije), postavish na njega ventilator kompjutera i teraaaaaj.... Zice kod produzavanja lemish (obavezno), medjusobno ih upletesh, zalemish pa preko toga termo bulzir, na svaku zicu posebno pa debeli na sve zajedno. Ima u temi od pre otprilike godinu dana (moja tema "besposlen pop...")
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Hurricane

..znam èitao sam i svaka èast pope na majstoriji, nego misli¹ li da mi kablovi nagorevaju zato ¹to ih nastavljam luster klemom?

uglavnom nagore ba¹ pri samoj klemi, verovatno je to, msm glup sam za elektriku i eletroniku ali volim da se igram sa istom i uèim..

spoj lemljenjem ka¾e¹ a?

rboban

Spoj je vezivanjem, preplitanjem velikom povrsinom... A lemis posle da se ne bi odplitalo, termo buzir pomaze da bude estetski lepo posle a i lepo drzi na mestu!
Ride It Like You Stole It

Ostoja

Kablovi gore samo iz jednog razloga - losh kontakt. Od losheg kontakta dolazi do povecanja otpora pri prolazu struje, povecanje otpora dovodi do grejanja, grejanje do nagorevanja, nagorevanje do josh loshijeg kontakta, josh veceg otpora, josh veceg grejanja, par ciklusa i sve izgori. Lepo ti je Rboban objasnio zahti i kako se pravi spoj, imash uostalom na slikama u krupnom planu na vec spomenutoj temi. Luster klema je nuzno zlo, teshko da obichna klema moze podneti struju koja konstantno tuda teche, zalemi po propisu i miran si.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Nixazzar

Inace resio sam problem reglera. Probao sam sa majstorom iz Sapca par reglera, onaj koji je najbolje regulisao struju stavljen. Kostalo me 3000din. Regler je nov. :) Malo sam dobio i drugarsku cenu, tako da sam zadovoljan. Videcemo kako ce se pokazati. :)