Glavni meni

MT-09 Tracer

Započeo UFF, 17 Mart, 2015, 00:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF


perlx

Sreo sam ga u Sloveniji ali vreme nije bilo za probu :(

Bas pun pogodak, dobra obrada, lagan u mestu, mini Caponord (koji je Multistrada za sirotinju) [thumb_up]
Vecim vozacima nece biti bas po meri ali neka se zipuju ;D

UFF

Da znas da sam hteo temu da nazovem pristupacna multistrada iz japana :D

Balsa Wrx

Ovo je combo triumpha,ducatija,yamahe,isplativ motor koji moze da ispuni sve potrebe covjeku koji nije previse zahtjevan cak imam osjecaj da se ljepse on vozi na duze ture od smT  [thumb_up] 
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Radanovic

#4
distributeri Yamahe za Hrvatsku ka¾u da su iznenaðeni koliko ljudi tra¾i ovaj veæi vizir  [facepalm] ... ja ga nebi stavio ni da mi plate  [nono]



zVuk

oba su ruzna....doduse ovaj manji je manje ruzan, makar prati liniju iznad farova....a za ovaj veci, nemam reci....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Hohštapler

Deluje kao da je dizajner zavr¹io sve, odradio kako mu se sviða i onda se lupio po èelu - jao! Vizir nisam nacrtao! ©ta sad da radim u pièku materinu...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

jefta bi se odusevio :D

mali_zmaj

imat æe ivan-vizir i ostali iz bran¹e èime da se zanimaju!! al garant veæ puig i slièni izbacuju ne¹to aftermarket...
jin-jang

bigbad86

Realno na ovakav motor svaki KORISTAN vizir ce da izgleda ruzno...

Jefta

Citat: UFF poslato 17 Mart, 2015, 16:04
jefta bi se odusevio :D
Pa naravno :) vidi svu tu lepu zavetrinu :)

UFF

i ovom desno nista ne fali, mogu samo msalo da ga prosire
kome smeta vetar nek se vozi kolima

K_A_W_A

#12
Citat: UFF poslato 18 Mart, 2015, 14:29
msalo da ga prosire
Ne moze da se prosiri, jer bi mu smetale one zastite na kormanu prilikom okretanja kormana levo desno. Sedeo sam na njemu i odmah video tu manu. Vidis da je levi vizir prosiren, ali su mu stranice zakrivljene na spolja, bas zbog toga da nesmeta tim zastitama na kormanu kad se skrece. A ta zastita mi je nesto jakoo budzasta. Jedno je slika, a jedno je uzivo ;)  Po meni najveca prednost ovog motora su mi ti LED farovi koji ubijaju i instrument tabla, ostalo nista narocitao, cak je i zadnji deo odsecen, pa mu stop svetlo izgleda kao da su ga ubudzili od nekog drugog motora. A i vec sam procitao da se neki zale na zadnje vesanje. To je izlgeda mana svih takvih Yamahi, kao i kod mene ;) Mada svaki NOV model kad se pojavi je simpatican, jer sto se kaze NOvo je NOvo ;)


BOKYBOY

...ovaj manji i ajde...ali ovaj veci je uzas...ko spomenik jbt... [facepalm] ...i sta su se svi primili na ove tozla prednje viljuske...? [neampojma]

UFF

pa skines jebene stitnike koji ce ti qrac
a i zlatne viljuske i felne su mi uvek bile ruzne

K_A_W_A

Citat: UFF poslato 18 Mart, 2015, 15:28
a i zlatne viljuske i felne su mi uvek bile ruzne
I meni  ;D


Radanovic

ja da biram, pre bi uzeo Fazera 8 koji je po meni bolji od Tracera, a 1000 eura je jeftiniji.

K_A_W_A

Citat: Radanovic poslato 18 Mart, 2015, 15:55
ja da biram, pre bi uzeo Fazera 8 koji je po meni bolji od Tracera, a 1000 eura je jeftiniji.
Sta samo 1000e jeftiniji? pomnozi to sa ...... ;D ;D ;D
Ja sam namerno uzeo Fazer 8, jer je to motor koji je Sport-Touring, jer posle trkalice (samo sam trkalice i vozio) to je najbolji prelaz. Trkalica isla 300, ovaj ide 260, povlaci malo slabije od trklalice, ali ja sam prezadovoljan, jer se udobnije i konfornije vozim. Evo ovaj drugar sto je kupio Stroma novog, isto presao sa trkalice, vec kuka kako mu je slab, jer je to samo Touring motor, kao i ovaj Tracer.

srbac

Pa bas i nije, ima 119 ks, a Fazer 8  106 ks ...  [andjeo]

Radanovic

Copy/paste sa hrvatskog foruma ...

informacije iz prve ruke nakon odve¾enih 250 kilometara, ... èovjek inaèe vozi novog Fazera 8
pa ako nekog zanima, nek èita ...




'' Prvo ¹to me pitaju je usporedba sa Fazerom 8, meðutim, nakon dana provedenog sa oba motocikla, jednostavno moram zakljuèiti da ti motocikli jednostavno nisu za usporedbu. Razlika je previ¹e - jednostavno nisu ni blizu ista klasa.

Na "papiru" Tracer je onaj sa sportskijim agregatom, meðutim motocikl ne èini samo agregat. Fazer8 ne mo¾e sakriti da je nastao iz R-motocikla (R1 RN09, R1 RN12), kao nekakva moderna izvedenica FZ1S (Fazer1). Iako je tvornièki dobrano preraðen u sport-touring motocikl, ipak èud agregata, dijelom i polo¾aj tijela (nagnuti za naprijed), te razmjerno uzak prednji kraj nose u sebi R-DNK. Fazer (8) je klasièan predstavnik japanske tehnologije i koncepcije sport-touring motocikla (sa blagim naglaskom na sport) i tu se nema previ¹e toga za dodati. Provjerena tehnologija u modernom ruhu. Tracer pak ima pozitivno nervozan 3-cilindarski agregat koji bitno drugaèije ispoljava snagu i zakretni moment, a tu su i 3 mape koje bitno mijenjaju agresivnost agregata, brzinu odaziva na gas, te u konaènici brzinu i naèin vo¾nje. Agregat je po meni jedino "sportsko" u Traceru, sve ostalo je karakteristièno za moderan crossover, ili ako vam je dra¾e, sport-adventure bike. Od polo¾aja tijela (potpuno uspravno), preko koncepcije samog vozila, ¹irine volana, podignutog podvozja, vizira, ¹titnika ruku i deflektora zraka, do naèina na koji je koncipiran zadnji kraj ujedno pripremljen za boène torbe/kufere i top case.

Ako oba motora gledamo onako kako su do¹li iz tvornice, stock vizir i stock postavke (na Traceru se i vizir prve ugradnje mo¾e pode¹avati u 3 polo¾aja), Tracer nijansu bolje ¹titi od vjetra, ali i Fazer je dovoljno dobar da vjetar ne smeta. Osjeèaj brzine na Traceru je nekako manji. Sjedalo od suvozaèa je vizualno veæe, te nijansu mek¹e na Traceru ali zanemarivo - ukupan komfor je tu negdje (meni osobno vi¹e pa¹e agresivniji polo¾aj gdje smo nagnuti za naprijed i gdje su dijelom i ruke optereèene). Rukohvati od suvozaèa iako vi¹e razmaknuti na Traceru, malo su previ¹e prema iza i nisu ba¹ optimalno postavljeni. Zavisno o rje¹enju sa top caseom situacija vjerovatno mo¾e biti samo gora, ali opet zavisi kako se suvozaèica navikla voziti. Polo¾aj u vo¾nji vozaèa koji se spominjao tu i tamo, obièno nakon sjedenja na motociklu u salonu - nema prigovora. Vozaè se osjeèa ugodno, vozio on brzo ili sporo. Oslonci za noge vozaèa i suvozaèa bli¾e su nego na Fazeru ali ipak ne toliko blizu da ima smetnji. Retrovizori osjetno pregledniji na Fazeru. Tracer djeluje kao èistokrvni touring motor, jedino "sportsko" na njemu je agregat. Fazer iako ima "klasièan japanski" agregat sa redna 4 cilindra i normalnom geometrijom paljenja ipak djeluje kao bolji izbor za br¾u vo¾nju, no kako sam i naveo - nisu to motocikli za meðusobnu usporedbu. Previ¹e je razlika, nije to ni blizu ista klasa.
Da zakljuèim usporedbu koja to nije, Tracer je vrlo dobro zaokru¾en paket, po svemu klasièna Yamaha, znaèi nema tu neke egzotike, sve je u skladu sa prosjekom njihove game (ovjes, koènice, zavr¹na obrada, itd.), ima nekih detalja koji su dobrodo¹li ali su i kod konkurencije danas vi¹e manje standard (visina sica se mo¾e regulirati i slièno), jedino taj agregat pozitivno odskaèe, a dobra stvar su i mape jer vidno mjenjaju èud motocikla i diktiraju naèin i brzinu vo¾nje.

Na stranu sve to, o Traceru u par crtica. Ovjes je dobro pogoðen, nije premekan, koènice "grizu" dovoljno iako ni¹ta specijalno (prihvat je radijalan), ABS dolazi u seriji ali nije nametljiv.
Satovi su prilièno bogati, potpuno digitalni, ali pregledni i po najjaèem suncu, a po pitanu informacija, ima tu svega - obrtomjer i brzinomjer ne trebam spominjati, uz to gear indicator dolazi u seriji, kao i putni kompjuter (vi¹e parcijalnih kilometra¾a, prosjek potro¹nje, trenutna potro¹nja, ukupno vrijeme, itd.), tu je i pokazivaè razine goriva, vanjske temperature, temperature motora, pokazivaè jeli trenutna vo¾nja ekonomièna, pokazivaè mape vo¾e, razne kontrolne lampice ukljuèujuæi TCS i drugo. Sam dizajn je malo neobièan, podsjeèa na moderne sportske (trkaèe) motocikle.
Zvuk je meni iznad prosjeèno dobar za jedan moderni serijski ispu¹ni sistem.

Obujam spremnika goriva je 18 litara, a izmjerena potro¹nja na 250 km mi je u prosjeku bila 5.2 litre / 100 km, ¹to bi znaèilo da je autonomija solidna. ''