Glavni meni

Vozac/dostavljac hrane sa A i B kategorijom :D

Započeo hornY, 15 Mart, 2015, 14:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Citat: Ivicat poslato 21 Mart, 2015, 20:06
Sve preko 1000e za Bg je nepotrebno. Cak i to je previse. Za provinciju je 500e puna kapa. Sto vise imas veci su ti prohtevi. Sa vecim prohtevima postajes pohlepan, nadmen i predmet zavisti. I sprdnje. Deca razmazena i nesposobna za zivot. Tako da je parce zemlje, jugo i malo srece dovoljno za lep zivot.

za Bg 1000e za provinciju 500 ?   

kako to ? Gorivo nam isto kosta , struja nam ista , registracije iste , hleb i resto hrana skoro isto , komunalije tu negde +- ...  razumem provincija 500 bg 600 ali bas 1000 ?

To sto vam kafa po kaficima i splavovima 250din to je neki drugi problem ...

no kako god i onako moz da sanjamo o tim platama .. odnosno o platama uopste :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

metarex

Citat: PECA BMW poslato 27 Mart, 2015, 00:54
Citat: Ivicat poslato 21 Mart, 2015, 20:06
Sve preko 1000e za Bg je nepotrebno. Cak i to je previse. Za provinciju je 500e puna kapa. Sto vise imas veci su ti prohtevi. Sa vecim prohtevima postajes pohlepan, nadmen i predmet zavisti. I sprdnje. Deca razmazena i nesposobna za zivot. Tako da je parce zemlje, jugo i malo srece dovoljno za lep zivot.

za Bg 1000e za provinciju 500 ?   

kako to ? Gorivo nam isto kosta , struja nam ista , registracije iste , hleb i resto hrana skoro isto , komunalije tu negde +- ...  razumem provincija 500 bg 600 ali bas 1000 ?

To sto vam kafa po kaficima i splavovima 250din to je neki drugi problem ...

no kako god i onako moz da sanjamo o tim platama .. odnosno o platama uopste :D


bg: kafa, tonik.... 600 din
lo: tonik,corba, salata, snicla sa restovanim krompirom 450 din

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF

metarex ti delimicno odgovorio

osim pica po kaficima tu su i cene po restoranima ili hoteli ako su ti potrebni
pored toga tu su i luksuzi koje u manjim mestima nemas sebi gde da ih prisutis cak i ako ih zelis
npr vracas se iz grada pijan i uzimas taxi, koja je cena od grada do kuce u "pickoj materini" (stari clanovi se nece naljutiti jer znaju na koju mapu Srbije mislim) a koliko u bg i koliko km treba ti da predjes iz centra do kuce a koliko mi?
pored svega toga ti i da hoces da potrosis tamo nemas nadrkane trzne centre i picke matetrine (ja ni svako normalan tamo ni ne kupuje ali samo kazem) a grand kazino i slicno da ni ne spominjem
sad bi neko rekao meni to ne treba i ja to ne koristim

ne treba ti i ne koristis zato sto nemas, kad bi imao videli bi...

PECA BMW

Znaci plata srazmerno tome sta ti grad u kome zivis pruza .... ovima na selu nista ne treba jer u vecini sela ni prodavnice nema ...

koliko bi trebali da primaju stanovnici Las Vegas - a  :D :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

 [rofl] ne kazem da je to ok samo kazem da je ovde sve skuplje a u manjim mestima nemas gde ni da potrosis
za vegas ti nikad ne bi bilo dovoljno ma koliko da imas :D

PECA BMW

ma znam , generalno glupa prica .....  daj svima isto pa ako mu malo za bg nek se seli za leskovac , ili resnik :D

Znam dosta ljudi koji zive u BG sa 26 - 28 000 din i zive , nista im ne fali ..... ustvari sve im fali ali moz se zivi
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Ivicat

Peco, pokusao sam da budem sarkastican kada sam pisao za plate 500e/1000e jer je prethodno szgo napisao da je 8500e malo bolja prosecna plata...

mrle

Citat: PECA BMW poslato 27 Mart, 2015, 12:21
ma znam , generalno glupa prica .....  daj svima isto pa ako mu malo za bg nek se seli za leskovac , ili resnik :D

Znam dosta ljudi koji zive u BG sa 26 - 28 000 din i zive , nista im ne fali ..... ustvari sve im fali ali moz se zivi
ma daj, to ¹to pre¾ivljavaju, nije to ¾ivot.

Prvo sve ti je skuplje, pomenuti taksi, pivo u prvoj kafanici, cela Uffova prièa, sve re¾ije... prevoz, amortizacija auta, motora...
kako ti ¾ive sa tim kada su meni neki startni tro¹kovi:
11.500 infostan, vrtiæ bio 9700 (sada je valjda 5600), struja, telefoni jo¹ 6-7.000, gorivo ide do 10.000, imam d¾ internet (slu¾berni), kablovsku isekli (ja se prikaèio), ali dodaj tu jo¹ 2-3.000.
Pa mi reci gde to ¾ive tvoji u Bg i kako sa dvajs i ne¹to iljada...

PECA BMW

Citat: mrle poslato 27 Mart, 2015, 12:57
Citat: PECA BMW poslato 27 Mart, 2015, 12:21
ma znam , generalno glupa prica .....  daj svima isto pa ako mu malo za bg nek se seli za leskovac , ili resnik :D

Znam dosta ljudi koji zive u BG sa 26 - 28 000 din i zive , nista im ne fali ..... ustvari sve im fali ali moz se zivi
ma daj, to ¹to pre¾ivljavaju, nije to ¾ivot.

Prvo sve ti je skuplje, pomenuti taksi, pivo u prvoj kafanici, cela Uffova prièa, sve re¾ije... prevoz, amortizacija auta, motora...
kako ti ¾ive sa tim kada su meni neki startni tro¹kovi:
11.500 infostan, vrtiæ bio 9700 (sada je valjda 5600), struja, telefoni jo¹ 6-7.000, gorivo ide do 10.000, imam d¾ internet (slu¾berni), kablovsku isekli (ja se prikaèio), ali dodaj tu jo¹ 2-3.000.
Pa mi reci gde to ¾ive tvoji u Bg i kako sa dvajs i ne¹to iljada...

Ma slazem se 100% , to nije zivot to je prezivljavanje , ne samo u BG nego svuda u srbiji ... tako je nazalost ....

A ovi moji drugari zive Ada - borca - banovo brdo ... ima ih svuda , pobegli iz Ja u BG , U ja nisu imali nikakav poso pa i taj slabo placen u BG je dobrodosao ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

metarex

ma bg je generalno preskup. i u lo imas gde da potrosis gomilu para ali ja za tim nemam potrebe jer se takva mesta kvalitativno (mislim na kvalitet hrane i usluge) ne uzdizu nesto posebno vise od pristojnih gradskih kafanica a da placan vise za manje samo da bi mogao da pricam da sam bio ne pada mi na pamet.
logika 500/1000 jevreja po meni pije vodu jer ti toliko zaista i treba da bi lepo ziveo a ne samo prezivljavao.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

UFF

Citat: mrle poslato 27 Mart, 2015, 12:57
Citat: PECA BMW poslato 27 Mart, 2015, 12:21
ma znam , generalno glupa prica .....  daj svima isto pa ako mu malo za bg nek se seli za leskovac , ili resnik :D

Znam dosta ljudi koji zive u BG sa 26 - 28 000 din i zive , nista im ne fali ..... ustvari sve im fali ali moz se zivi
ma daj, to ¹to pre¾ivljavaju, nije to ¾ivot.

Prvo sve ti je skuplje, pomenuti taksi, pivo u prvoj kafanici, cela Uffova prièa, sve re¾ije... prevoz, amortizacija auta, motora...
kako ti ¾ive sa tim kada su meni neki startni tro¹kovi:
11.500 infostan, vrtiæ bio 9700 (sada je valjda 5600), struja, telefoni jo¹ 6-7.000, gorivo ide do 10.000, imam d¾ internet (slu¾berni), kablovsku isekli (ja se prikaèio), ali dodaj tu jo¹ 2-3.000.
Pa mi reci gde to ¾ive tvoji u Bg i kako sa dvajs i ne¹to iljada...

mozda zive u malom stanu, nemaju decu pa ni obdaniste, meni infostan i struja i mob.tel. sve zajedno 5.000rsd :D

jbg fixni sam odjavio, kablovsku nemam jer ni tv nemam vec 15 godina, privatni mob ni ne koristim jer imam sluzbeni, internet takodje placa firma kao i tebi..

i onda se pojavi neko i pocne da mi kenja kao mali ti taj stan od 25kvm, mali ti taj auto i slicno
pa koji ce mi veci za mene samog?
koliko kosta samo grejanje za stan od 100kvm? bez obzira grejao se sam ili imao centralno

freepartyman

Najaci su mi oni salonci po centru grada ,plafon tri ipo metra, grejes stan a toplota ide na plafon.. :(
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mi¹ko_kolo

Ti salonci nisu ni pravljeni za nas koji razmi¹ljamo o grejanju istih. :P

mrle

Citat: freepartyman poslato 27 Mart, 2015, 13:13
Najaci su mi oni salonci po centru grada ,plafon tri ipo metra, grejes stan a toplota ide na plafon.. :(

imao takav èetvorosoban kod Francuske ambasade u Èubrinoj ulici

freepartyman

Citat: mi¹ko_kolo poslato 27 Mart, 2015, 13:23
Ti salonci nisu ni pravljeni za nas koji razmi¹ljamo o grejanju istih. :P
Silno gresis, znam ljude koji nemaju da plate rezije za iste ,i to veliki broj ljudi. Kao sto znam decu generala po dedinju koji sklapaju kraj sa krajem a zive u kuci od 500000 eura.. A na kraju krajeva koliko god para da imam brate cemu to rasipanje energije,nema smisla,sto bi placao grejanje 300 eura kada mogu 150 sa nizim plafonom. A i to ti mislis da ti sto imaju se razbacuju,oni gledaju svaki dinar, evo ti primer: da covek 100 000 eura za audi A8 na kome pise TDI, kaze mnogo mu da auto trosi 25 litara benzina [doh] [doh]  :wtf:
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

Citat: freepartyman poslato 27 Mart, 2015, 13:34
da covek 100 000 eura za audi A8 na kome pise TDI, kaze mnogo mu da auto trosi 25 litara benzina

evo sam si sebi odgovorio a ni ne znas :)

Citat: freepartyman poslato 27 Mart, 2015, 13:34
na kraju krajeva koliko god para da imam brate cemu to rasipanje energije,nema smisla

freepartyman

#116
Citat: UFF poslato 27 Mart, 2015, 13:38
Citat: freepartyman poslato 27 Mart, 2015, 13:34
da covek 100 000 eura za audi A8 na kome pise TDI, kaze mnogo mu da auto trosi 25 litara benzina

evo sam si sebi odgovorio a ni ne znas :)

Citat: freepartyman poslato 27 Mart, 2015, 13:34
na kraju krajeva koliko god para da imam brate cemu to rasipanje energije,nema smisla
Mislio sam na prosecne ljude kao sto je vecina nas, sto bi bacali 150 eura vise na grejanje..?? Zarad visokog plafona..A lik koji daje 100 000 eura za auto ima par miliona u banci a gleda da ustedi 200,300 eura mesecno na gorivu to nije razumno to je jajarenje ;) I isti takav ce da jajari za grejanje..To je replika na izjavu @misko-kolo-a
I became a beast to rid myself the pain of being a man

bigbad86

Citat: freepartyman poslato 27 Mart, 2015, 13:34
Citat: mi¹ko_kolo poslato 27 Mart, 2015, 13:23
Ti salonci nisu ni pravljeni za nas koji razmi¹ljamo o grejanju istih. :P
Silno gresis, znam ljude koji nemaju da plate rezije za iste ,i to veliki broj ljudi. Kao sto znam decu generala po dedinju koji sklapaju kraj sa krajem a zive u kuci od 500000 eura.. A na kraju krajeva koliko god para da imam brate cemu to rasipanje energije,nema smisla,sto bi placao grejanje 300 eura kada mogu 150 sa nizim plafonom. A i to ti mislis da ti sto imaju se razbacuju,oni gledaju svaki dinar, evo ti primer: da covek 100 000 eura za audi A8 na kome pise TDI, kaze mnogo mu da auto trosi 25 litara benzina [doh] [doh]  :wtf:

Pa sam je kriv kad sipa benzin u TDI :P

Lazic

Socijalne teme svuda... Oti¹li smo u kurac... vuèiæupederu...

mkt