Glavni meni

Voznja - 2 ili 3 dana i do 800 km - Bosna - pocinju pripreme

Započeo Darko, 05 Mart, 2015, 20:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

freepartyman

Sledeci put produzi malo rutu pa idi da vidis ovo  [thumb_up] ;D


I became a beast to rid myself the pain of being a man

bigsheki

gde je ovo druze?prelepo je,to cak bi i obisao sa zenom kad se vracamo sa mora

ZEMZEM

Kravica vodopadi, ako ne gre¹im, nekih 50km od Mostara. I ja to imam u planu da obiðem ovog leta kad krenem do SA, Mostara, Trebinja pa na Dubrovnik i nazad za Zemun preko CG.

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Lazic


freepartyman

Super je mesto,zavuceno mislis da nema nikog, a kada dodjes autobusi sa strancima. Voda je topla i mozes da se kupas ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Radanovic

Kakva je cesta do samog slapa ? ... asfalt ili neki makadam ?


Par minuta od tog, na istoj rijeci imaju i ovi slapovi ...


freepartyman

Citat: Radanovic poslato 26 Maj, 2015, 23:13
Kakva je cesta do samog slapa ? ... asfalt ili neki makadam ?


Par minuta od tog, na istoj rijeci imaju i ovi slapovi ...


Super je cesta, ali kad dodjes do vodopada moras nizbrdo da ides po nekoj vrsti makadama,a mozes i peske.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Darko


freepartyman

Jeste ali ti je malo veci odlazak sa zacrtanog kursa ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Darko

ma znam odprilike gde je ovo , bas ovog vikenda sam svirao tu blizu , u Gacko , sad gledam , ovo je blizu Gacka ...

pa  , nemam pojima , od moje rute je oko 170 km , jedino da umesto Sarajevo - Visegrad odvezem Sarajevo - ovi vodopadi - Visegrad , ali je mnooooooogoo

freepartyman

#51
Citat: Darko poslato 26 Maj, 2015, 23:41
ma znam odprilike gde je ovo , bas ovog vikenda sam svirao tu blizu , u Gacko , sad gledam , ovo je blizu Gacka ...

pa  , nemam pojima , od moje rute je oko 170 km , jedino da umesto Sarajevo - Visegrad odvezem Sarajevo - ovi vodopadi - Visegrad , ali je mnooooooogoo
Nije bas blizu Gacka. Lepo ti kreni iz Sarajeva do Mostara odes lepo na stari most tu lepo skocis lastu, onda zapalis iz Mostara ka Metkovicu. Pre Metkovica u Èapljini skrenes za Ljubuski i posle 15 minuta si na vodopadima. Odatle pali ili nazad ili lupi krug preko nevesinja i foce nazad za visegrad ;) Ovako naprimer.
http://www.google.rs/maps/dir/Belgrade/43.1466941,17.5958477/Vi%C5%A1egrad,+Republika+Srpska,+Bosnia+and+Herzegovina/Belgrade/@43.9250004,18.9132039,8z/data=!4m21!4m20!1m5!1m1!1s0x475a7aa3d7b53fbd:0x1db8645cf2177ee4!2m2!1d20.4489216!2d44.786568!1m0!1m5!1m1!1s0x4758455d364579ff:0xe6f1ab7a7ab149c9!2m2!1d19.2934518!2d43.7834499!1m5!1m1!1s0x475a7aa3d7b53fbd:0x1db8645cf2177ee4!2m2!1d20.4489216!2d44.786568!3e0
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Darko

pa , pazi , i nije starsno .... ovo je duze samo 140 km od moje planirane rute ...

mozda samo bude problem sto ce tri dana biti malo pa bi mozda bilo pametno da se produzi dan...

ali o tom - potom ... mozda ne idem sam , pa cemo videti sta i kako

freepartyman

#53
Citat: Darko poslato 27 Maj, 2015, 00:11
pa , pazi , i nije starsno .... ovo je duze samo 140 km od moje planirane rute ...

mozda samo bude problem sto ce tri dana biti malo pa bi mozda bilo pametno da se produzi dan...

ali o tom - potom ... mozda ne idem sam , pa cemo videti sta i kako
Prelep je to krajolik da bi se propustio, a i put je vrhunski kroz taj deo BiH ,kad krenes od od sarajeva ka mostaru, put dusu dalo za peglanje a neretva pored ;)
http://www.youtube.com/watch?v=hQEyBRE_Kyo
I became a beast to rid myself the pain of being a man

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ZEMZEM

Ja planiram da od SA do Mostara vozim malo du¾im putem preko Tjenti¹ta - Gacko - Nevesinje - Mostar - Vodopadi Kravica. Samo nikako da napravim baze za spavanja. Prva noæ - spavamo u SA e sad drugu sam mislio da prespavam u Trebinju obiðem malo okolinu pa ujutro za Mostar, Vodopadi pa na Neum i pored Dubrovnika do HN i tu negde 3,4,5,6 spavanje i onda preko ®abljaka jo¹ jedno noæenje, doline jorgovana laganica za Zemun. Samo me buni da lepo isplaniram ovu vrte¹ku po Bosni i spavanja da ne gubim puno vremena na bespotrebno vozikanje napred nazad. Taman i da vidim tvoje slike i utiske sa ove tvoje vo¾nje.

Darko

E bas tu sam bio u petak ! Tjentiste - Gacko - Nevesinje. Generalno - nista posebno za videti , dok se ide pored Drine ok je , ali posle postaje bez veze...

Nego , na 15 km od Sarajeva su Donje Mostre , gde su otkrili neke piramide , pa mozda i to nije lose obici.

Kad ides ti na tu voznju ?

ZEMZEM

Ja sam dobio info za taj deo da je lep¹a priroda i manja gu¾va na putu pa mo¾e¹ opu¹tenije da vozi¹. Jo¹ sam u planiranju jer bih trebao da idem kraj jula ili poèetak avgusta, sve zavisi kad idem na more. Sad polako èitam putopise i skupljam informacije ¹ta vredi videti, gde je dobar asfalt, gde prenoæiti za korektnu cenu. Polako pravim okvir putovanja a detaljni plan pravim kad budem znao koliko dana imam lufta za ovu vo¾nju. Planiram minimum 5 noæenja.

Darko