Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

zaboravih da dodam na danasnji dan je podmornica kursk potonula......



ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mt:s poslato 10 Avgust, 2015, 11:11
Èovek koji je izazvao 4 rata u Jugoslaviji je dobar politièar? Èovek koji je odbio 10.000 srpskih vojnika na Kosovu a prihvatio rat sa NATO-om a zatim potpuno predao Kosovo je dobar politièar? Èovek koji nije prihvatio konfederaciju sa Slovenijom i izazvao rat i otcepljenje Slovenije, èovek koji je izazvao rat u Hrvatskoj a kasnije nije prihvatio autonomiju Krajine a zatim prihvatio pad iste, èovek koji je nije dao otcepljenje Bosne a zatim izazvao rat u Bosni i napravio najveæe krvoproliæe na na¹im prostorima je dobar politièar? Èovek koji je izazvao sankcije na¹oj zemlji zbog kojih kasnimo 50 godina za Evropom, èovek èija je politika napravila egzodus veæeg dela na¹e populacije na fa¹istièki zapad? Jebo vas Milo¹eviæ...
- argumenti za izazivanje cetri rata
-drugi navod je dokaz tvoje gluposti...to sto su nudili je kapitulacija
-kosovo su predali oni koji su trebali da obezbede provojenje rezolucije UN...ali NATO boli kurac zato...
-Konfederacuja sa slovenijom nikada nije nudjena i o tome nije odlucivao samo milosevic
-otcepljenje bosne nisu dali srbi u bosni
-koje krvoprolice izazvao milosevic...pa on je bio podsuknjas i picka....da je na vreme izazvao krvoprolice ne bi doslo do toga do cega je doslo

Jebale te zene u crnom....zadojen si crnim mlekom....Nema to veze sa Slobom....kosovo su nam uzeli za vreme prepametnog i na zapadu prpostovanog Djinjdjica.....lupas ko setac po serpama....


Kriv je zato sto se pojedincima nije nacestitao majke na vreme dok je imao moc i vreme i podrsku.....kad nesto dugo traje onda se lako dogovore kako da zajebu pobednika koji nije dovoljno jak....Srpski narod je u jednom momentu vojno pobedio i u Bosni i u Hrvatskoj.....ali politika je kurva....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

#702
Mislim da se dzaba trudis da objasnis...
Na pocetku kad se pojavio u temi mislio sam da ne zna a zeli da zna,onda sam umislio da da prati samo ukropske forume i to one kao sto su (par puta sam naveo) da je ukrajina nastala od pre hrista i tome slicne pa samim tim nije objektivan......ali u zadnje vreme sam konacno shvatio da on zapravo pise ono sto bi on voleo da bude i onako kako bi on hteo da bude.....

Lici mi da su mu svi dobri od ustasa pa do uck samo mu nasi srbi nisu dobri.....ali sta je drugo za ocekivati...od nekog ko zali sto je jos ovde nazalost....




[cheers] [kralj]

Lazic

Reèe neko ko je malo tamo, malo vamo... :P :-*

eclipse4

#704
Citat: Laziæ poslato 13 Avgust, 2015, 00:13
Reèe neko ko je malo tamo, malo vamo... :P :-*


Uvek bio uvek cu ici ali nigde nista lepo o svabiji od mene nisi cuo hahah

Inace.....ja sam zgrozen ljudima koji vode drzavu pa i stvarima koji se odvijaju ali jos nisam napisao da mi bilo koja drzava bolja od mog sela bre Lazicu hahah a jos manje da sam "nazalost ovde" ili da cu napustiti moje rodno meste zbog jednog pickoustog koji je u prolazu....sve sto mogu reci je hvala ti boze sto si me stvorio u slobodnoj drzavi i jos uvek uzivam u nekoj veeelikoj slobodi naspram onih zarobljenika sa zapada kojima se mozak pretvorio u cip!jos vise hvala sto zivim na selu!

I da dodam da za mene ljudi koji su ratovali za ovu zemlju nisu ratni zlocinci (sem ako zajsta nisu pocinili ratni zlocin)

I evo mislim da ce u subotu zena krenuti sa decom u zivot na nedelju dana vo austrija....molim samo boga da carina i policija ne provali da deca idu samo sa njom bez mene i time nacini ilegalnu stvar

[rofl]

Lazic

Mislim da æe joj trebati ovla¹æenje... :-*

mt:s

#706
Ti si eclipse pametan za medalju:

Citatdeci iz Novorusije je takoreci onemoguceno napustanje te teritorije (mada se navodi kao ukrajina,eto toliko o tome koliko rusija stoji iza Novorusije) tj dozvoljeno je ali uz pratnju oba roditelja ili uz saglasnost notara...ali kako u Novorusiju nema ukrajinske vlasti

a onda ka¾e¹:
Citatdete moze da putuje sa jedim roditeljem i saglasnoscu drugog.....sta tebi nije jasno

GDE SE DOBIJA SAGLASNOST??? U sudu iili kod notara. Da neæe¹ da javi¹ graniènoj slu¾bi telefonom?

Sam sebe u jednom postu napravi¹ budalom.

I jebala te vi¹e ta novorusija... Propala ideja ko muda kroz pocepane gaæe. Vidi¹ to i sam, samo ti je te¹ko da prizna¹. Opet pitam, ¹ta fali Ruskoj manjini koja sada ¾ivi pod Ukrajinskom "okupacijom". Verovatno im fali "sloboda". A ¹ta fali Rusima u Novorusiji? Verovatno sve ostalo.

mt:s

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Avgust, 2015, 21:05
Citat: mt:s poslato 10 Avgust, 2015, 11:11
Èovek koji je izazvao 4 rata u Jugoslaviji je dobar politièar? Èovek koji je odbio 10.000 srpskih vojnika na Kosovu a prihvatio rat sa NATO-om a zatim potpuno predao Kosovo je dobar politièar? Èovek koji nije prihvatio konfederaciju sa Slovenijom i izazvao rat i otcepljenje Slovenije, èovek koji je izazvao rat u Hrvatskoj a kasnije nije prihvatio autonomiju Krajine a zatim prihvatio pad iste, èovek koji je nije dao otcepljenje Bosne a zatim izazvao rat u Bosni i napravio najveæe krvoproliæe na na¹im prostorima je dobar politièar? Èovek koji je izazvao sankcije na¹oj zemlji zbog kojih kasnimo 50 godina za Evropom, èovek èija je politika napravila egzodus veæeg dela na¹e populacije na fa¹istièki zapad? Jebo vas Milo¹eviæ...
- argumenti za izazivanje cetri rata
-drugi navod je dokaz tvoje gluposti...to sto su nudili je kapitulacija
-kosovo su predali oni koji su trebali da obezbede provojenje rezolucije UN...ali NATO boli kurac zato...
-Konfederacuja sa slovenijom nikada nije nudjena i o tome nije odlucivao samo milosevic
-otcepljenje bosne nisu dali srbi u bosni
-koje krvoprolice izazvao milosevic...pa on je bio podsuknjas i picka....da je na vreme izazvao krvoprolice ne bi doslo do toga do cega je doslo

Jebale te zene u crnom....zadojen si crnim mlekom....Nema to veze sa Slobom....kosovo su nam uzeli za vreme prepametnog i na zapadu prpostovanog Djinjdjica.....lupas ko setac po serpama....


Kriv je zato sto se pojedincima nije nacestitao majke na vreme dok je imao moc i vreme i podrsku.....kad nesto dugo traje onda se lako dogovore kako da zajebu pobednika koji nije dovoljno jak....Srpski narod je u jednom momentu vojno pobedio i u Bosni i u Hrvatskoj.....ali politika je kurva....

10.000 srpskih vojnika sa  mirovnjacima na Kosovu je kapitulacija a potpuno povlaèenje vojske i veæine Srpskog stanovni¹tva je pobeda? Ajde molim te... Bolje rat nego pakt... objasni to rodbini poginulih i osakaæenih u bespotrebnom ratu na Kosovu.

Za Hrvatsku i Bosnu... ako stvarno misli¹ da Milo¹eviæ nije vukao konce tamo onda je svaka prièa bespredmetna. U¾ivaj ti i dalje u svojim iluzijama, mada po¹teno smatram da si ozbiljan i pametan èovek i nekako mi ne ide ovo uz tebe.

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Alja ozbiljan... :o  [rofl] [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

10 000 srpskih vojnika je u rezolucii 1244 koju natto ne dozvoljava da se sprovede.....kakve veze ima milosevic sa tim.....a nije vukao konce ni u svojoj drzavi a kako bi preko save.....gluposti....mozda je doturao pomoc ali veci uticaj nije imao.....ni na sta...jer je bio picka...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

#710
Citat: mt:s poslato 13 Avgust, 2015, 10:58
Ti si eclipse pametan za medalju:

Citatdeci iz Novorusije je takoreci onemoguceno napustanje te teritorije (mada se navodi kao ukrajina,eto toliko o tome koliko rusija stoji iza Novorusije) tj dozvoljeno je ali uz pratnju oba roditelja ili uz saglasnost notara...ali kako u Novorusiju nema ukrajinske vlasti

a onda ka¾e¹:
Citatdete moze da putuje sa jedim roditeljem i saglasnoscu drugog.....sta tebi nije jasno

GDE SE DOBIJA SAGLASNOST??? U sudu iili kod notara. Da neæe¹ da javi¹ graniènoj slu¾bi telefonom?

I jebala te vi¹e ta novorusija... Propala ideja ko muda kroz pocepane gaæe. Vidi¹ to i sam, samo ti je te¹ko da prizna¹. Opet pitam, ¹ta fali Ruskoj manjini koja sada ¾ivi pod Ukrajinskom "okupacijom". Verovatno im fali "sloboda". A ¹ta fali Rusima u Novorusiji? Verovatno sve ostalo.


pa pogledaj ko sam sebe pravi budalom  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] kazem ja "nesi se skolovao za vremena....."

NOTAR JE UKRAJINSKI U DONJECKU  NE RADI NI JEDNA UKRAJINSKA SLUZBA ,KAPITO??? NEMA  UKROPSKIH NOTARA,NEMA UKROPSKOG SUDA A MAJKA RUSIJA KA KOJOJ STREME NE PRIZNAJE DONJECKI PASOS NI BILO KAKVU DOKUMENTACIJU,NI SUD NI NOTARA NI NISTA.....




kao pratis situaciju u ukrajini i znas nesto..znas ti...bolje se drzi slusalica i mikrofona u mts-u kad nekoj babi nije jasno kako da aktivira gipiares  [cheers] [cheers]

a sto mene da jebe Novorusija? ne kapiram te?sto tebe ne bi jebala ukraina i ceo eu? ako cemo vec tako,eh da i amerika isto komplet sa juznom i severnom stranom...ako oces i kanada....  [cheers]

ideju Novorusije su ubili licno ti rusi koje pljujes celo vreme da pomazu Novorusiji.....koji ce uskoro sa ovakvom politikom da se povuku iza urala.....

a Novorusija nikada nece umreti....  [cheers]

eclipse4

ukro makete koje bi trebale da zajebu nasu artiljeriju....






Novaja Laspa snimak od juce ili prekjuce....sve je po minskom dogovoru,nema krupnih kalibara...ovo nisu gradovi i artiljerija...ovo je sve prackama razruseno,kako je lako kad se ceo svet pravi blesav i moze ti se da gadjas cime oces bez osude...

http://www.youtube.com/watch?t=115&v=vPIv7GR9esI

paznja!!!paznja!!!

rusija konacno pocela da pomaze Novorusiju i to javno.....poslali su im kombajne da se odbrane od ukra......izvinjavam se,kombajne za zetvu po minskim poljima i zaostalim minama i granatama.....ali na srecu ima dosta njiva koje mogu da se vrse

http://www.youtube.com/watch?v=f5MgrrFOOYo

Makijevka....gadjanje opet sredstvima koji su dozvoljeni minskim sporazumom....gradom!

http://www.youtube.com/watch?v=HmloUtJXp9E

a evo ga majmun basurin koji uvek izvestava sta rade ukropi......do sada je priavaio preko 100.000 krsenja minskog sporazuma ali meni samo nesto tu nije jasno.....kome on to prica?kome on optuzuje ukrajinu?cemu sve to?...niko ga nkad nista nije pitao,ne samo njega nego uopste nikog iz Novorusije.....

http://www.youtube.com/watch?v=IJPT-K0WBFs


ah da da dodam..on ovde hvali minski sporazum i kaze da nasi nece da odgovaraju na provokacije.....na srecu pa ima jos onih koji imaju vise pameti u glavi nego reci u ustima.....

ima jos ali sam umoran....ceo dan lepio plocice ;)

eclipse4

gospodin duboka zabrinutost lavrov je resio da jos malo spusti gace rusiji ne bi se umilili americi:

http://russian.rt.com/article/109016

u prevodu rusija i Sirijska opozicija (ista ona koja se bori protiv asada) zainteresovane su za borbu protiv terorizma

bravo!!!sad treba jos i okrenuti ledja skroz Asadu (posto ga trenutno gledaju preko ramena)

ovde bih jos dodao i ovo :

http://www.gazeta.ru/business/2015/08/13/7686418.shtml

Saudijska Arabija se ponovo zaduzila (prvi put od 2007 ) 20 milijardi,jer kod njih deficit moze dostici 20%.oni su budzet krojili po drugoj ceni nafte.oni su  hteli da povecaju svoj udeo na trzistu pa makar cena nafte bila i 20 dolara (u sustini sami su krivi).sad ce jos i Iran poceti da se ubacuje na trziste sa niskim cenama kako bi zauzeli deo istog.

kad sad realno gledas svima je cilj da Sirija i dalje gori....jer ako Sirija ne gori vise cena nafte ce jos pasti.....
mozda je zato rusija i okrenula ledja Siriji....


-----------------------------------------------------------------------

""Сообщение от Геннадия Дубового: "Викинги" вчера отомстили за убитых украинскими РСЗО Ханжоса и Норда. Сожли перед Белой Каменкой батарею БМ-21 "Град" из 5 машин, а также пехоту укров. Командовал - Боцман.""

Dubovij potvrdjuje da je unisteno 5 ukropskig "grad" sistema (БМ-21) sa zivom silom na potezu Bjele Kamenke (pisao sam juce o boju na tom potezu,dakle ozbiljan gubitak ukropa)


eclipse4

priprema ukropa iz specijalne jedinice korpusa "sveti suriken gvozdeni" za odlazak na ratiste.....obred je stariji od hrista (od kad je po ukrajinskoj istoriji nastala ukrajina  [rofl] ) i posle ovog obreda specijalac postaje....nevidljiv.....i dobija vizije gde se neprijatelj nalazi


http://www.youtube.com/watch?v=j8VOKqbLwOM

brateee koja je ovo boles`

[rofl] [rofl] [rofl]


rezultat jucerasnjeg granatiranja (naravno svedeno je sve na nulu od kad je putin reko da Novorusiju niko vise nesme da pipne :)  )

ДОНЕЦК, КУЙБЫШЕВСКИЙ РАЙОН (около 00-30):
- ул. Целиноградская, №? - напротив д/с, первый дом от магазина, попадание в дом и во двор, горит беседка во дворе
- ул. Целиноградская, 3 - д/с №317, повреждено остекление
- ул. Реактивная, 1 - два попадания во двор и два возле, повреждено остекление, гараж, уличный погреб, забор и линия электропередач
- ул. Электронная, 3 - попадание в огород, повреждено остекление, шиферный забор, часть шиферной кровли, газопровод и линии электропередач
- ул. Сомова, №? - повреждено остекление

ДОНЕЦК, КИЕВСКИЙ РАЙОН:
03-30:
- ул. Венгерская, 24 - попадание в дом с последующим возгоранием, потушили своими силами
- пересечение ул. Венгерская и пер. Шорина - два прямых попадания, дом полностью разрушен, поврежден газопровод
- ул. Рудзутака, №? - два прямых попадания в дом
- ул. Рудзутака, №? - попадание возле дома, повреждения
- ул. Депутатская, №? - повреждено одно строение
- ул. Новочеркасская, №? - повреждено одно строение
около 05-00:
- пер. Шорина, 3 - попадание в дом с последующим возгоранием

ДОНЕЦК, КАЛИНИНСКИЙ РАЙОН (около 03-00):
- пр. Мира 44 - шахта им. М.И. Калинина, участок проходки и подготовительных работ, пожар вследствие обстрела. Уничтожено: перекрытие, оконные и дверные блоки, комплектующие шахтного оборудования

МАКЕЕВКА, Червоногвардейский район (ночь):
- ул. Давыденко, 2 - повреждены наружные стены и остекление
- ул. Давыденко, 137а - прямое попадание в трехэтажный дом
- ул. Свидерского, №? - попадание самый крайний дом
- ул. Черепанова, №№? - попадания в 4 дома
- ул. Пугачева, 21 - попадание в дом с последующим возгоранием, повреждена кровля и перекрытие, уничтожен флигель, пострадала женщина 1928 г.р., в тяжелом состоянии доставлена в больницу
- ул. Черепановых, 3 - повреждена кровля, остекление и перекрытие
- ул. Черняховского, 4 - повреждена кровля и уничтожен гараж
- ул. Черняховского, 25 - попадание в дом
- ул. Кальмиусская, 89 - повреждены наружные стены и остекление, пострадал парень 1986 г.р., с осколочным ранением головы доставлен в больницу

granatiranje kod Dzerzenska


http://www.youtube.com/watch?v=BrLEjSFwKMo


i jos jedno granatiranje

http://www.youtube.com/watch?v=2iiOFJ2FXF8

Bocman i Vikinzi kod Bjele Kamenke ( na kotama tj uzvisicama)

http://www.youtube.com/watch?t=46&v=iUdnmZYoBGQ

ovo je isto kod Artjomova nasa artiljerija deluje po ukropima i izgleda da je pogodjen magacin municije...

http://www.youtube.com/watch?v=O8A6XcbFe5w

nasi izgleda pronasli malo vise njihovih polozaja...mada danas sa svim tim bespilotkama tesko da se neki polozaj nezna...

http://www.youtube.com/watch?t=217&v=mzA7Aab99mc

mt:s

Citat: eclipse4 poslato 13 Avgust, 2015, 23:25

U DONJECKU  NE RADI NI JEDNA UKRAJINSKA SLUZBA ,KAPITO??? NEMA  UKROPSKIH NOTARA,NEMA UKROPSKOG SUDA A MAJKA RUSIJA KA KOJOJ STREME NE PRIZNAJE DONJECKI PASOS NI BILO KAKVU DOKUMENTACIJU,NI SUD NI NOTARA NI NISTA.....

kao pratis situaciju u ukrajini i znas nesto..znas ti...bolje se drzi slusalica i mikrofona u mts-u kad nekoj babi nije jasno kako da aktivira gipiares  [cheers] [cheers]



Pa neka predju u "okupirani" deo Donbasa, desetak kilometra dalje i neka overe dokumenta. Ne vidim problem. Jedino, ako im smetaju mrska "obele¾ja ukropske dr¾ave" na dokumentima.

Dukags


eclipse4

#716
Citat: mt:s poslato 17 Avgust, 2015, 13:43
Citat: eclipse4 poslato 13 Avgust, 2015, 23:25

U DONJECKU  NE RADI NI JEDNA UKRAJINSKA SLUZBA ,KAPITO??? NEMA  UKROPSKIH NOTARA,NEMA UKROPSKOG SUDA A MAJKA RUSIJA KA KOJOJ STREME NE PRIZNAJE DONJECKI PASOS NI BILO KAKVU DOKUMENTACIJU,NI SUD NI NOTARA NI NISTA.....

kao pratis situaciju u ukrajini i znas nesto..znas ti...bolje se drzi slusalica i mikrofona u mts-u kad nekoj babi nije jasno kako da aktivira gipiares  [cheers] [cheers]



Pa neka predju u "okupirani" deo Donbasa, desetak kilometra dalje i neka overe dokumenta. Ne vidim problem. Jedino, ako im smetaju mrska "obele¾ja ukropske dr¾ave" na dokumentima.

Pa trebas biti mega-giga malouman da kao vojnik Novorusije predjes na ukropsku stranu da bi izvadio dokumenta za decu da otputuju.

I da ti odgovorim na naredno pitanje koje oces da postavis "odakle znaju da su vojnici Novorusije?"

Odgovori:
"Cim imas iznad 18 a manje od 80 god. potencijalni si vojnik Novorusije i tu je kraj price"
I sigurno je da neces tek tako doci u ukrajinu a jos manje ces tek tako poci iz ukrajine.....

I sad si ukapirao ko pravi budalu od samog sebe?kad vec neznas drugi nacin komunikacije nego mora tako da se razgovara sa tobom.

Trebas malo da naucis o zivotu i fleksibilnosti i da se zemljina kugla ne okrece u onom pravcu u kom bi ti voleo.....

eclipse4


mt:s

Brate, ti si se ne¹to zajebao... Nije ovo Hrvatska ili Bosna

Evo ti kako se prelazi iz Novorusije u Ukrajinu, taènije iz Donjetska u Kurahovo.

http://www.ukrinform.ua/rus/news/passagiri_peshkom_peresekayut_ukrainskiy_punkt_propuska_s_v_zone_ato_fotoreportag_1756307

Ja koliko vidim ovde i mu¹karci izmedju 18 i 80 godina prelaze Ukrajinski punkt. Ali ¹ta ja znam... ti si bolje obave¹ten pa verovatno bolje zna¹ :)


eclipse4

Naravno da znam.hvala na poverenju