Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

@eclipse
Ono sto mi je odmah bilo sumnjivo su bile linije. Zato sam i pogledao malo kako ukrajinci obelezavaju oklope i pronasao "tvoje" slike. Ni 5 minuta na google mi nije trebalo. Malo sam sumnjicav prema svim izvorima i proveram sve informacije. Ti ocigledno ne proveravas nista vec samo prepisujes zato si se i nasao u ovakvoj situaciji da ruske tenkove koje je ruska vojska koristila u vezbama gde su simulirali neprijatelja predstavis ovde kao zarobljene ukrajinske tenkove. Sad se postvlja pitanje koliko je verodostojno sve sto si pisao ovde? Da li si samo prepisivao rusku propagandu ili si i ti sam deo te masinerije? Ono sta sad ti radis "copy paste tehnika" je stvarno blam i pravis budalu od sebe.
U vezi dokaza prisustva ruske vojske. Sam tenk t72b3 je dovoljan dokaz za to. Uveden je u operativnu upotrebu u ruskoj vojsci krajem 2013. U toku 2014. Je modernizovano oko 250 tenkova u model t72b3. Nije nigde izvozen. Sta vama treba kao dokaz? Putin da vozi tenk i da ga kamere snimaju kako prelazi granicu?
Mada nije ni bitno vise. Neka bude kao sto eclipse kaze da su goloruki rudari i traktoristi unistili preko 500 tenkova ukrajinske vojske. Golim rukama.
Jos nesto. Tenk je mnogo zajebana skalamerija. Samo unistavsnje tenkova u borbi je izuzetno tesko. Zajebano... I siguran sam da su izvestaji koje je daje DNR napunpani do maksimuma. Natocito sto u ovoj poodmakloj fazi rata su posade dosta iskusne i ne padaju tako lako. Na obe strane su vec iskusni borci. Prekaljeni.
O broju poginulih necu ni da pricam. U Ilovajsku, gde su borci DNR napali kolonu koja se povlacila u marsevskom polozaju nije bilo vise od 300 poginulih i smatra se katastrofom. 3000 poginulih u Debaljtsevu i jos 1000 zarobljenih... Mislim stvarno je preterivanje. Da ne kazem propaganda. Ustvari jeste propaganda.
Ono sto niko ne spominje jesu kasetne bombe koriscene prilikom gadjanja gradova i smerc VBRova. Katastrofa.
Kako se Givi ponasa sa ratnim zarobljenicima? Bez komentara.

farbach

Fin svet demokratski. Fali im jos Handzar divizija, kockasti su tu, pa da nastave gde su stali 1943. Bas me interesuje kako ce, kada potrose ove ludake i Poljake, objasniti  evropskoj mladezi da mora da izvadi kurac iz partnerove bulje i da mu valja ici na Moskvu. Kada ta sila napadne, Ruje su ugasile, ovi ce ih nacisto dislajkovati na svim drustvenim mrezama, bilo zauzeto ili ne.




http://www.altermainstreaminfo.com.hr/images/images_alter/folder1/1a.jpg

http://www.altermainstreaminfo.com.hr/images/images_alter/folder1/4azov.jpg

http://www.altermainstreaminfo.com.hr/images/images_alter/folder1/5azov.jpg

http://www.altermainstreaminfo.com.hr/images/images_alter/folder1/8azov.jpg

http://www.altermainstreaminfo.com.hr/images/images_alter/folder1/9azov.jpg

http://www.altermainstreaminfo.com.hr/images/images_alter/folder1/12azov.jpg




eclipse4

#122
Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
@eclipse
Ono sto mi je odmah bilo sumnjivo su bile linije. Zato sam i pogledao malo kako ukrajinci obelezavaju oklope i pronasao "tvoje" slike. Ni 5 minuta na google mi nije trebalo. Malo sam sumnjicav prema svim izvorima i proveram sve informacije.

meni je manje  trebalo da bih ti kopirao slike i prezentovao,jer sam birao prve koje su izasle i pokazao ti kako ih OBELEZAVAJU (pored dve linije)....procitaj sta pise,ukropsko obelezavanje.imas prvu sliku sa dve crte i imas ispod jos dve slike sa jednom crtom i pise na sve tri ukropsko OBELEZAVANJE.

Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
Ti ocigledno ne proveravas nista vec samo prepisujes zato si se i nasao u ovakvoj situaciji da ruske tenkove koje je ruska vojska koristila u vezbama gde su simulirali neprijatelja predstavis ovde kao zarobljene ukrajinske tenkove.

ja pratim ovo od samog pocetka i ono sta imam da napisem to i napisem,ono sto dobijem sa terena dobio sam,ono sto procitam u drugim izvorima procitao sam,a ono sto je neko napisao lepse od mene ali sa istim zakljuckom,naravno da cu i da prepisem.
pobrkao si opet simulacije,vezbe i obelezja al nije ni bitno....

Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
Sad se postvlja pitanje koliko je verodostojno sve sto si pisao ovde?

verovatno mnogo vise verodostojnije od tvog "zarobljen od rusa pa prefarban u ukrajinca pa ponovo zarobljen od prorusa i ...bem ga....bice ponovo prefarban :)


Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
Da li si samo prepisivao rusku propagandu ili si i ti sam deo te masinerije? Ono sta sad ti radis "copy paste tehnika" je stvarno blam i pravis budalu od sebe.

saso filipovicu ja tebi ni jednog momenta nisam rekao da pravis budalu od sebe jer kao prvo nisi znao ni  "DNR" kako se pise a posle pricas o tenkovima sa dve crte,pa posle sa dodatom drugom crtom,pa na kraju ima i sa jednom crtom,pa ti nije jasno odakle ruski tenkovi u DNR,vec sam sa tobom diskutovao u krajnjoj kulturnoj i opustenoj varijanti....
to sto se tebi ne svidjaju ruski tenkovi u DNR-u  je stvar tvoje prirode,ni meni se ne svidja nato i americka oprema i oruzje u ukropskim rukama i sta sa time?treba da te nazivam budalom ili da histerisem na tebe?
opet kazem DAJ BOZE DA IH RUSI SNABDEVAJU SVIME STO TREBA BEZ SKRIVANJA.


Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
U vezi dokaza prisustva ruske vojske. Sam tenk t72b3 je dovoljan dokaz za to. Uveden je u operativnu upotrebu u ruskoj vojsci krajem 2013. U toku 2014. Je modernizovano oko 250 tenkova u model t72b3. Nije nigde izvozen. Sta vama treba kao dokaz? Putin da vozi tenk i da ga kamere snimaju kako prelazi granicu?

o ovome smo vec diskutovali izgleda da je putin snabdevao i jednu i drugu stranu...sta drugo da ti kazem....ali mi i dalje nije jasno zasto ove vaze dokaze cak ni amerika ne prezentuje?vec prikazuju tenkove iz gruzije pa se posle sami pokrivaju usima.

Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
Mada nije ni bitno vise. Neka bude kao sto eclipse kaze da su goloruki rudari i traktoristi unistili preko 500 tenkova ukrajinske vojske. Golim rukama.

niko nije napisao GOLORUKI rekao sam rudari i traktroristi,ucitelji,doktori....posto svoju zvanicnu vojsku nisu imali....a krenuli su sto bi se reklo prackom na tenk i golim rukama...si zaboravio? :)

http://www.youtube.com/watch?v=wOlWpb1FAfQ#t=67

pa pogledaj prosli klip slecu s puta BMP-om,onaj ga tuce ko malo dete,psuju se,prosli put onaj pada sa BMP-a.....pa sta to vojska?to su zabavljaci.... ;)
a jednom sam napisao na teritoriji donbasa je bilo i kasarna i karaula,tako da se ne sikiraj imali su oni i cime da idu na te tenkove.....usput....listaj sve izvore sveta i pogledaj koliko je tehnike ostavila hunta za njima,sve se to opravlja i i dolazi ponovo u boj.....

Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
Jos nesto. Tenk je mnogo zajebana skalamerija. Samo unistavsnje tenkova u borbi je izuzetno tesko. Zajebano... I siguran sam da su izvestaji koje je daje DNR napunpani do maksimuma. Natocito sto u ovoj poodmakloj fazi rata su posade dosta iskusne i ne padaju tako lako. Na obe strane su vec iskusni borci. Prekaljeni.

jest zajebano to dokazuje ono groblje ukrajinskih tenkova.....daj tenk iskusnoj posadi pa vidi sta ce sa njim (ovako oklop cuva ljude i ljudi cuvaju oklop,izuzetno iskusna ekipa,mislim da je Oljhonova u pitanju)

ЗачисÑ,ка промзоны в Ð"ебальцево.

a onda daj tenk nekoj decurliji koja je nasilno mobilisana i uplasena do smrti....pa se posle pitaj ti kako je tesko razbiti tenk:


(pogledaj od 0:40 do 1:08 i sve ce ti biti jasno)

[eng subs] DPR PM Alexandr Zakharchenko in fights for Debaltsevo. Combat footage by L!FENEWS

a evo i nekih izvestaja sa ukrajinske strane:

"Ukraine – Ukrainian government officials confirmed a nuclear blast was detected in Ukraine Sunday. No other news is coming out of the area... (skracujem).... Nothing more is known at this time, including who launched the weapon or against which target ...(skracujem)....The materials appear to have originated from the war-torn region of Ukraine, where separatists are attempting to return control of the former Soviet nation to Russia."----sta po tebi ovo znaci?gde je eksplodirala i ko je koga gadjao nuklearkom?

a ovo:

"tactical nuclear weapons were used against our soldiers in Donetsk airport. "
...znaci ako ja dobro razumem rusija ili Novorusi su koristili nuklearno oruzije i gadjali sami sebe?

nacicui ti sutre gde kazu da Prorusi koriste i hipnozu nad ukropima a nacicu i o 3 takticka nuklearna oruzija i nacicu ti i najkomicnije lisjenkove izjave gde crveni sam od sramote njegovih izjava u corsokaku pred novinarima.
o posadama sam ti vec napisao gore....a i u drugim postovima,ukropi nemaju prednost terena,ne brane decu,ne bore se kuci,svesni su da je njihov tretman u zarobljenistvu i vise nego odlican tako da im je uvek ona solucija da se predaju,zato i postupaju nasi tako sa njima....mada mislim da ih rusija primorava na to.

a da su podatci napumpani i sa jedne strane i straduge to je istina....ukrajinci su specijalno poznati po tome....naravno i Novorusi prepumpaju,ali mene ne interesuje sta izjavljuju za javnost ako je moj podatak drugaciji sa linije fronta.

Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
O broju poginulih necu ni da pricam. U Ilovajsku, gde su borci DNR napali kolonu koja se povlacila u marsevskom polozaju nije bilo vise od 300 poginulih i smatra se katastrofom. 3000 poginulih u Debaljtsevu i jos 1000 zarobljenih... Mislim stvarno je preterivanje. Da ne kazem propaganda. Ustvari jeste propaganda.

ilovajsk ne zelim ni da komentarisem vise a ni debeljcevo,zakljucak je izgleda da su ukropi danas usli u ilovajsk i kako su isli uopste se nisu zadrzavali odmah su izleteli napolje i pritom stradalo njih 300. tako i u debeljcevu a usli a izasli bez zadrzavanja...

postujem tvoje misljenje koje ne mozes da argumentujes,nazalost ja imam podatke direktno od tamo ali nemam pisani dokumenat,tako da je moja rec protiv tvoje ostacemo svako pri svom izvoru.

Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 20:30
Ono sto niko ne spominje jesu kasetne bombe koriscene prilikom gadjanja gradova i smerc VBRova. Katastrofa.
Kako se Givi ponasa sa ratnim zarobljenicima? Bez komentara.

gde su koriscene kasetne bombe?
a Givi se ponasao tako samo iz razloga,ako pratis znas i ko se nalazi medju tim zarobljenicima,sreca njegova pa "je izasao na televizor" pa sad mora da ga vrate zivog nazad u ukrajinu.

a sto ne nadjes na youtube ili cu i ja to ako te mrzi da nadjes sve one zarobljenike koji su ubijeni od batina obelezeni uzarenim kukastim krstovima,masovne grobnice silovanih devojaka,ubijene,dece i staraca.....nekako stalno obilazite ovaj deo price...

Popsy

dok su nas bombardovali uvek sam se pitao o èemu misle drugi u svetu... voleo bi da se ovo ¹to pre zavr¹i jer ¹to du¾e bude traja to æe vi¹e eskalirati i postajati brutalniji...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

sasafilipovic

Nisam napomenuo ko je koristio kasetne projektile. Zasto nalazis da sam optuzio DNR? Ako si vec neki poznavalac ratnih prilika onda verovatno znas da "smerč" kalibra 300mm najcesce sluzi za izbacivanje kasetnih projektila zbog velicine bojeve glave.
A smerč su koristile obe strane to je cinjenica.
Ako su koristili fugasnu glavu tezine preko 240kg takvi krateri se ne bi mogli sakriti. Znaci ostaju kasetne ili aerosolne. Prema snimcima koje sam video to su kasetne bombe.
Napominjem da su ih koristile obe strane.

bucko

Citat: sasafilipovic poslato 07 Mart, 2015, 21:19
Da se prisetimo kako je sve pocelo...
http://youtu.be/J9lKrJRmot4
a evo ti citat iz novog standarda

но не признаје. Ужасно насиље и људске жртве за време преврата у Украјини почетком 2014. и после тога настало је као последица делатности КАНВАСа и практичне примене његове технологије. Срђа Поповић и његова дружина међународних condottiera сносе тешку моралну а могуће је и кривичну одговорност за убиства и разарања великих размера која су настала као непосредна или индиректна последица њихових поступака

eclipse4

#126
Citat: sasafilipovic poslato 08 Mart, 2015, 23:28
Nisam napomenuo ko je koristio kasetne projektile. Zasto nalazis da sam optuzio DNR? Ako si vec neki poznavalac ratnih prilika onda verovatno znas da "smerè" kalibra 300mm najcesce sluzi za izbacivanje kasetnih projektila zbog velicine bojeve glave.
A smerè su koristile obe strane to je cinjenica.
Ako su koristili fugasnu glavu tezine preko 240kg takvi krateri se ne bi mogli sakriti. Znaci ostaju kasetne ili aerosolne. Prema snimcima koje sam video to su kasetne bombe.
Napominjem da su ih koristile obe strane.


Nismo stigli jos do toga da si optuzivao DNR,ali se nisi ni izjasnio na sta si mislio,sticicemo i na.kasetne,pokusavam da ti odgovorim na sva pitanja i da postavim moja ali slabo odgovaras.

Da li znas koliko je smerceva na teritoriji DNR???da ih poseduje milicija.koliko ih je zarobljeno?kada su zarobljeni?ako te ne mrzi budi ljubazan i postavi snimke Narodne Milicije kako dejstvuju smercevima po ukrope i nadji ukropski izvestaj gde oni kazu da su nasi delovali istim po njoma.jer gde je izvestaj o  hipnozi i o "nuklearnoj" bombi,trebalo bi biti i o obicnim kasetnim bombama.a ja cu ti postaviti i slike i snimke ukropskih kasetnih bombi.

Ali ako citas moj tekst nadji i postavi mi obavezno snimak,dokaz bilo sta o tome jer ovo je prvi put da cujem da su snage Narodne milicije koristile kasetne bombe.....(1000% neces naci,ali ako nadjes jos bolje jer ja tako nesto jos nisam ni cuo sa terena a ni video po netu a s druge strane mi je drago da su nasi odgovarali adekvatno na ono cime sami ukropi tuku)

Kazi mi sta znas o tulipanu sta moze da ispaljuje,ko ga je koristio,kada i koliko je dospelo u ruke milicije i takodje mi reci ko je dojstvovao tockama-u po cijom pozicijama?

Takodje mi nadji ko je protiv koga koristio fosfornu municiju i dali je zabranjena ka i kasetne i zasto zapad cuti?

A najvise me interesuje zasto i ti kao kolega koji je neznam zasto odustao od rasprave,odgovarate pitanjima na moja pitanja,odgovarate delimicno na neke nebitne stvari izbegavajuci one bitnije i postavi brate slobodno neki snimak,izvor,tekst....cisto da se cita.

sasafilipovic

Prilikom napada na stab ukrajinske vojske u Kramatorsku 10.februara, koriscene su kasetne glave.
Nemoj samo da udaras na sva zvona (kao sa onim ruskim tenkovima sa vojne vezbe) da to nisu kasetne bombe. Jesu... Ne moras da mi verujes ali pogledaj malo po netu kako izgleda dejstvo kasetnih bombi i bice ti sve jasno.
Stvarno me cudis... Ako si toliki poznavalac prilika u Donbasu kako da ovo nisi znao? Koji su uopste tvoji izvori i koliko su oni pouzdani?
Kazu da u ratu prvo strada istina... To je definitivno tacno. Od hrpe informacija koje su 99% propaganda treba uraditi filter i izdvojiti sta je verovatno najpribliznije istini. Mada, ne ulazm u to ko je prav a ko kriv. Budale su i jedni i drugi. Sam rat posmatram kao nesto daleko od mene i dotice me samo na nivou tehnickih stvari. Dovoljno sam se sekirao oko nasih ratova, oko ukrajinskog rata ne pada mi na pamet da se emotivno zalazem. Dosta mi je i mojih muka.
www.youtube.com/watch?v=U_LCQMuWpoo
www.youtube.com/watch?v=PcOsyqcJ9xQ
www.youtube.com/watch?v=ITujsgKS2l4
www.youtube.com/watch?v=FyDCtnX14Mw

eclipse4

#128
Odgovoricu ti kad dodjem sa posla kuci.sad nemogu da odgledam sta si postavio.
jedino ti opet kazem da pazljivo procitas sta sam napisao o tenkovima sa vezbe OBELEZAVANJE.a ti do tada vrati se unazad i probaj da odgovoris na sva moja pitanja.i jedno je sto tvrdis ti a drugo je sto nemas cime da potkrepis to.ni ja vise puta nemam cime da potkrepim pa ti ne mogu uzimati za zlo to sto ne verujes.
postavi mi konkretno vesti sa tv-a ili novina gde jasno kazu da su Novorusi koristili kasetne bombe.da vidim ciji su to izvori jer ameri i zapad jedva cekaju takav dogadjaj.i jos jednom ti ovde vise vodis molog a od mene trazis odgovore,kao ispitujes moje znanje.opet ti kazem imas dve planine pitanja bez tvojih odgovora.

I jos nesto ja ne kapiram kakvo si ti misljenje stekao o meni?sta mislis da ja zelim rat tamo,da umiru ljudi?
Jel mislis da meni ne bi bilo drago (kad je vec rat)da su nasi imali dovoljno oruzja i da su isterali iz Donbasa sve ukrope za jedan dan?
mislis da ne bi voleo da im je rusija javno pomogla?
pa ne bih kritikovao toliko te nagojene kremljanske petokolonaske slepce da su mrdnuli malo vise za sopstven narod!

Da su ti kremljnci dozvolili letos da milicija zavrsi ofanzivu......sad bi ukropi bili izbaceni iz donbasa i vec bio uveliko mir.nazalost pare u stranim banka su bitnije od zivota rusa u donbasu.

sasafilipovic

Nemam ja lose misljenje o tebi. Naprotiv. Samo mislim da previse emotivno ulazis u sve ovo i ne mozes da pratis obe strane.

mt:s

Citat: eclipse4 poslato 09 Mart, 2015, 07:19
A najvise me interesuje zasto i ti kao kolega koji je neznam zasto odustao od rasprave,odgovarate pitanjima na moja pitanja,odgovarate delimicno na neke nebitne stvari izbegavajuci one bitnije i postavi brate slobodno neki snimak,izvor,tekst....cisto da se cita.

pa ne vidim vi¹e svrhu rasprave. Oko tih jebenih tenkova je sve reèeno. ©ta vi¹e da dodaje kad nema svrhe. kao ¹to sam i rekao, samo ih rusi imaju.
O izvorima sa prve linije fronta imam najgore mi¹ljenje. Toliko su podlo¾ni dezinformacijama da je to nenormalno. Barem je tako bilo kad sam ja bio u ratu. Mislili smo da znamo sve a ustvari nismo znali ni¹ta. Tek kasnije kad sam imao kontakte sa drugim jedinicama video sam koliko je sve bilo preuvelièano. Jbga... ni¹ta novo.

clutch&brake

Od skoro svih 6k pstova koje sam ovde napisao i srao i lupetaro. uspeo sam da bar jedan nabodem kako treba a to je ova tema.  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
ajmo sada svi zahvalnice sto sam vas spasio  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

eclipse4

Ja pratim mnogo vise strana i vezem se za dokaze i cinjenice,jednostavno ako funkcionisem.a kad iznosim moje misljenje obicno ga naglasim....ali i pored pouzdanih informacija uvek se desi neki propust a ja mogu samo da se izvinim na gresci i da istu ispravim a to ne znaci da sam ja slagao.

A jos manje pisem nesto jer tako ja hocu da verujem da jeste.

Samo pogledaj taj zapad sto je na strani ukrajine sta su od nase zemlje napravili i treba da ti bude jasno da cim su na strani ukrajine,sve to tamo zestoko smrdi!

Ovi su separatisti i teroristi jer se odvajaju od ukrajine a kad bi se sad odvojio neki novi deo od rusije zapad i ameri bi bili prvi koji bi pozdravili i priznali novu nezavisnu drzavu .

eclipse4

Citat: mt:s poslato 09 Mart, 2015, 11:48
Citat: eclipse4 poslato 09 Mart, 2015, 07:19
A najvise me interesuje zasto i ti kao kolega koji je neznam zasto odustao od rasprave,odgovarate pitanjima na moja pitanja,odgovarate delimicno na neke nebitne stvari izbegavajuci one bitnije i postavi brate slobodno neki snimak,izvor,tekst....cisto da se cita.
O izvorima sa prve linije fronta imam najgore mi¹ljenje. Toliko su podlo¾ni dezinformacijama da je to nenormalno. Barem je tako bilo kad sam ja bio u ratu. Mislili smo da znamo sve a ustvari nismo znali ni¹ta. Tek kasnije kad sam imao kontakte sa drugim jedinicama video sam koliko je sve bilo preuvelièano. Jbga... ni¹ta novo.
mts,druze ja ti ovde ne govorim o informacijama koje su vama davali na frontushvati ovo "vest sa prve linije fronta" ovako:

"brate sad smo usli u selo,nastradao nam je taj i taj....."

"nemogu sad cucemo se kasnine tuku po nama"
"razbili smo im dosta tehnike,nemamo gubitke,samo desetak lakse ranjenih"

Nadam se da sada kapiras kako se dolaze do informacija,pa sad vise jedinica i vise njih i sklapa se slika.tu su nase medije koje 90%lupaju gluposti,zapad cista propaganda i ruska najmanje do sada propaganda.ako cemo o propagandi.

A o tenkovima imas tekst,procitaj na prethodnim stranama.

bucko


eclipse4

Upravo tako nije smetalo isto onima kojima danas ne smeta kasetne po deci Donbasa a takodje ni fosforne bombe ni tocke u im nisu smetale po deci rusa!
ali zato ako rus udara na ukrajince kalasnjikovim onda je to za svaku osudu.

To je ta razlika u zapadnjacka propagandi koju cemo nadam se dotaci,uvideti i raskrnkati.a dolaticemo se i rusije i pomoci ali i izdaji svoga naroda.

Kanarinac

Pratio temu i bilo je zanimljivo videti sve na jednom mestu, a onda ste je zasrali toliko, da nemam zelju ni da pogledam...

mt:s

#137
Citat: eclipse4 poslato 09 Mart, 2015, 12:12
Nadam se da sada kapiras kako se dolaze do informacija,pa sad vise jedinica i vise njih i sklapa se slika.tu su nase medije koje 90%lupaju gluposti,zapad cista propaganda i ruska najmanje do sada propaganda.ako cemo o propagandi.
A o tenkovima imas tekst,procitaj na prethodnim stranama.
Ono ¹to sam ja skontao o tenkovima:
t72b3 je uveden u slu¾bu krajem 2013. Planirana je nabavka od oko 200 tenkova za potrebe ruske vojske.
CitatFirst upgraded T-72B3 tanks were delivered in 2013. Russia Army upgraded at least 150, or possibly more, older tanks to this standard.
In 2014 the T-72B3 tanks saw combat during a military conflict in Ukraine. At least a couple of these tanks were captured by Ukrainian armed forces and pressed into service against the Russians.
http://www.military-today.com/tanks/t72b3.htm

Ruska televizija o vezi nabavke tih tenkova:
www.youtube.com/watch?v=fa90BrMk4D4

Rusija je zauzela Krim februara 2014. ©to znaèi da verovatno jo¹ nije dobila ni potpunu kolièinu tenkova za potrebe svoje vojske. ©to èini moguænost da je Rusija prodala te tenkove Ukrajini krajnje neprihvatljivom.
"Mo¾e¹ sad ti da ka¾e¹ ne znam ja ko je njima dao te tenkove, Rusi nisu sigurno..." ali takvo batrganje ne ide u prilog raspravi. Ne mo¾e da ti bude odgovor, ja to ne znam i to nije taèno.
Kada konaèno prisustvo ruskih tenkova i posada na teritoriji donbasa mo¾emo da krenemo u normalnu prièu o ratu izmedju ukrajinske vojske sa jedne strane i dobrovoljaca DNR i ruske vojske sa druge strane.

Spomenut je Ilovajsk kao briljantna pobeda vojske DNR nad Ukrajinskom vojskom. U èemu se skroz sla¾em.
U jednom delu... do onog dela kada je dogovoren koridor za izvlaèenje ukrajinske vojske. U poèetku DNR nije pristajao da se Ukrajinska vojska povuèe sa oru¾jem, ali je kasnije sklopljen dogovor da se oni propuste sa oru¾jem u zamenu za 10 ruskih padobranaca koje su ukrajinci zarobili.
Saèekali su da se formira kolona i da potpuno napusti Ilovajsk. Prolazili su pored punktova vojske DNR koja ih je propu¹tala. Bili su mar¹evskom a ne u borbenom rasporedu jer je dogovoren koridor kojim su mogli da napuste Ilovajsk. Naravno, na pola puta su ih poklopili VBR-ovima tenkovima i topovima i ubili oko 300 vojnika i dosta zarobili.
Dugaèak snimak, ali vredi odgledati. Prati de¹avanja od ulaska ukrajinskih vojnika, do opkoljavanja, organizovanja povlaèenja i napad na kolonu kao i de¹avanja sa novinarima i zarobljenicima.
www.youtube.com/watch?v=x0lxzN7YFOE

Snimano mobilnim sa BVP-a
www.youtube.com/watch?v=202FZNVn53I

Slièna situacija kao u Sarajevu kada je u Dobrovoljaèkoj ulici ubijeno preko 60 vojnika JNA prilikom dogovorenog povlaèenja vojske iz kasarne.
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9D%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4_%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%83_%D0%88%D0%9D%D0%90_%D1%83_%D0%A1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%98%D0%B5%D0%B2%D1%83

Jo¹ sliènija je situacija sa povlaèenjem vojske JNA iz kasarne u Tuzli kada je poginulo preko 50 vojnika JNA. Takodje dogovoreno povlaèenje i onda napad na kolonu.
http://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%9D%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4_%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%83_%D0%88%D0%9D%D0%90_%D1%83_%D0%A2%D1%83%D0%B7%D0%BB%D0%B8

Evo vam èinjenice pa prosudite sami.

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 09 Mart, 2015, 10:37
Prilikom napada na stab ukrajinske vojske u Kramatorsku 10.februara, koriscene su kasetne glave.
Nemoj samo da udaras na sva zvona (kao sa onim ruskim tenkovima sa vojne vezbe) da to nisu kasetne bombe. Jesu...
[url=http://www.youtube.com/watch?v=U_LCQMuWpoo]www.youtube.com/watch?v=U_LCQMuWpoo [/URL]


ako ti tako volis...
a pogotovu kad vidis da pise ispod videa "Pro-Russian separatists firing from Horlivka" sve je jasno

saur mogila GRAD a ne smerc! vise nemam sta da komentarisem kasetne bombe.
Grad Shelling Saur-Mogila Memorial Complex in Donetsk. 5 July 2014

i ujedno mi kazi jel ovo udar kasetnnim bombama po Donjecku?
Donetsk GRAD hits in front of Ruptly live cam 13.1.15 17:05

a slicnost izmedju tog sto si ti postavio sa ovim bas i nemaju neke veze....evo kako ti izgleda udar kastnim bombama po jednom mestu (nacicemo manu jer je ispaljena iz aviona?)

cluster bombs

evo ovde je sneg pa se bolje vidi kako pada...

МоменÑ, попадания русскиÑ... Ð"радов по Ð'олноваÑ...е/Russian Grad hit Volnovakha

evo ti i izgled pada grad sistema:

http://ukraine-truth.com/wp-content/uploads/2015/01/Volnovakha-10.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-Rafkj_F4hQ4/VLa1S1g-BTI/AAAAAAAAAcQ/3HTO2MTwUN4/s1600/Volnovakha%2B12.jpg

Citat: sasafilipovic poslato 09 Mart, 2015, 10:37
Stvarno me cudis... Ako si toliki poznavalac prilika u Donbasu kako da ovo nisi znao? Koji su uopste tvoji izvori i koliko su oni pouzdani?

kako nisam znao?ocigledno je da tako nesto niko nezna sem tebe i onih sto Narodnu miliciju nazivaju separatistima....kao sto smo i mi srbi za iste te bili separatisti i teroristi....pa se ja pitam koji su tvoji izvori a ne moji.
vec par puta se hvatas za moje izvore,a vec sam ti objasnio 3 puta koji su moji izvori,mozda drugi ne kapira sta time pokusavas ali ja odlicno rezonujem.

Citat: sasafilipovic poslato 09 Mart, 2015, 10:37
Kazu da u ratu prvo strada istina... To je definitivno tacno. Od hrpe informacija koje su 99% propaganda treba uraditi filter i izdvojiti sta je verovatno najpribliznije istini. Mada, ne ulazm u to ko je prav a ko kriv. Budale su i jedni i drugi. Sam rat posmatram kao nesto daleko od mene i dotice me samo na nivou tehnickih stvari. Dovoljno sam se sekirao oko nasih ratova, oko ukrajinskog rata ne pada mi na pamet da se emotivno zalazem. Dosta mi je i mojih muka.

pokazano je iznad i par stranica unazad kako istina strada to je sve sto mogu da kazem.

vec sam jednom pisao o tome,sve nas boli tuki dokle je god daleko od nas a kad stigne do nas onda molimo druge da gleda u nase dvoriste i vidi kako je zapad i ameri nepravedan prema nama...naravno ostali se drze istog misljenja kao i mi i kazu isto "boli me kurac daleko je od nas"....na kraju...nasa vlada opet te ljubi u dupe koji nas bombardovali i priznali nezavisnostt kosova.

Ivicat

Rusi u Ukrajini imaju srecu da ih Rusija koliko-toliko pomaze.
Ne daj Boze da bude sranja kod nas, nama nema ko da pomogne.