Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dukags


freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

sasafilipovic



monsterbnt

I zato sto su ukrainci na svom kanalu napisali da je to ruski tenk to je tacno..... Nema sanse da razlikujes modele t-72 po spoljnom izgledu....
Info iz prve ruke od vise izvora koji su bili na licu mesta... RUSKI TENKOVI NISU U UKRAINI.... osim ako ne racunate da su ruske proizvodnje.... Dobrovoljci iz rusije su vec druga stvar... Ima ih mnogo i dosta njih je ili tek izaslo iz vojske, ili cak svoje odsustvo provode u dombasu... Za razliku od srbistana, rusija ne hapsi za to...

Ruski tenkovi ako krenu bice ko u gruziji... 2-3 dana max... i eto nove livade
Smrt SVIMA!!!!

PECA BMW

Citat: monsterbnt poslato 06 Mart, 2015, 00:56


Ruski tenkovi ako krenu bice ko u gruziji... 2-3 dana max... i eto nove livade


to isto i ja kontam , ako krenu rusi prvo iz luke sevastopolj dizu rakete sa podmornica i brodova da eliminisu PVO a onda dizu avijaciju i prave jednu veliku ravnicu od ukrajne ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Darko

mislim da Rusi trenutno mogu da naprave ravnicu gde god pozele na globusu  ;)

eclipse4

Citat: PECA BMW poslato 05 Mart, 2015, 23:01
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/539946/Ovaj-ruski-vojnik-je-raskrinkao-Putinove-lazi-u-Ukrajini?ref=fbblic

Znaci.....jos od 2013 su hoholi bombardovali donbas...zanimljivo.....veoma zanimljivo......jos zanimljivije mi je da neko sedi u donjeckoj bolnici i prica potiv putina.....a svasta ima...

sasafilipovic

Citat: monsterbnt poslato 06 Mart, 2015, 00:56
I zato sto su ukrainci na svom kanalu napisali da je to ruski tenk to je tacno..... Nema sanse da razlikujes modele t-72 po spoljnom izgledu....
Info iz prve ruke od vise izvora koji su bili na licu mesta... RUSKI TENKOVI NISU U UKRAINI.... osim ako ne racunate da su ruske proizvodnje.... Dobrovoljci iz rusije su vec druga stvar... Ima ih mnogo i dosta njih je ili tek izaslo iz vojske, ili cak svoje odsustvo provode u dombasu... Za razliku od srbistana, rusija ne hapsi za to...

Ruski tenkovi ako krenu bice ko u gruziji... 2-3 dana max... i eto nove livade
Tenk t72b3 se razlikuje od ostalih modela t72 po jednom karakteristicnom uredjaju na kupoli. Sohna-U.
Na oba snimka, snimljeni tenkovi imaju ugradjen Sohna-U.

Cudi me da to nisi primetio. Ocigledno je.

Ivicat

Mi sada raspravljamo da li Rusi pomazu ruse u Novorusiji? Pa sta i da je sve ovo tacno? Koga ce da pomazu ako ne svoj narod. Trebali su i mnogo vise.
Hajde da pogledamo drugu stranu. Zasto amerikanci salju oruzje, instruktore i vojnike u Ukrajinu?

Ivan1979

Oko cega se vi raspravljate nije mi jasno,,,, sta se tamo desava,  ko kome uvaljuje tuki je ono sto vas zanima?


Ko I zasto je ubijao nas u nasoj zemlji, a ubijaju I danas,  to nije bitno?
Zar to nije bitnije od Ukrajine?


Niko qurcem ne mrda za svoju zemlju a bavimo se tudjom  :violina:

TUGA !

bucko

#91
Citat: PECA BMW poslato 05 Mart, 2015, 23:01
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/539946/Ovaj-ruski-vojnik-je-raskrinkao-Putinove-lazi-u-Ukrajini?ref=fbblic
prevara . evo sta pise u tekstu..pritom je originalni naslov afirmativan jedino sto je antirusko je Blic

Дорога

— Как вы попали сюда?

— Я призывался 13-го года 25 ноября. Попал добровольно.

mt:s

Ovo je mogla da bude lepa tema o taktici jedne i druge strane, opremljenosti, obuèenosti, i neka generalna rasprava o stvarima koje si tièu vodjenja rata bez preterane upotrebe emocija i zaslepljenosti koja dovodi do nebuloznih izjava koje su stvarno neozbiljne i posle kojih se gubi smisao rasprave.
Rat u Ukrajini vidim kao obraèun budala koji umesto da pare i energiju usmere ka prosperitetu svoje zemlje tro¹e na ru¹enje i ubijanje kao neki divljaci. Dok zapadna civilizacija grabi napred i ¾ivi sve bolje glupani (a tu je spadala i na¹a dr¾ava) ratuju i ginu.

Eclipse je ogrezao rusofil koji se poistoveæuje sa proruskim paravojnim formacijama koji ratuju u nekoj vukojebini pitajkurackolikodaleko od nas. Nekoliko puta pi¹e "mi svo osvojili... mi smo zarobili... mi smo ovo ono..." Dru¾e... izvini ali mislim da to nije normalno.
Izjave koje u takvom stanju pi¹e¹ dovode u pitanje i ozbiljnost tvog stava. Jer nema ni trunke objektivnosti. Samo Zaslepljenost.
Mnogo mi smeta kad naziva¹ vojnike jedne strane stokom. I oni su ljudi koji su veæina mobilisani i ratuju zato ¹to moraju. Imaju porodice i ¾ivot koji nije vezan za ratovanje. Sam stav dovodi kasnije do maltretiranja i ubijanja zarobljenika ¹to dovodi posle do osvete druge strane pa onda se druga strana sveti... na kraju nije ni bitno ko je poèeo ali de¹ava se ono ¹to se de¹avalo u Bosni i Hrvatskoj gde je bilo najnormalnije klanje, muèenje ubijanje ratnih zarobljenika. Sva sreæa pa sukob u Ukrajini nije do¹ao na taj nivo.

Neke stvari znaju oni koji su uèestvovali u ratu kao i oni koji su slu¾ili vojsku. Borbeno pravilo pe¹adije ka¾e da je za napad potrebno 3 puta vi¹e vojnika nego za odbranu. U zavisnosti od stepena utvrðenosti branioca i nadmoænosti u vazduhu taj odnos se mo¾e malo menjati ali generalno uzima se 3 puta vi¹e.
Citat
inace im je poginulo oko 3000-3500 vojnika sad u Debaljcevu,predali su se oko 1000 i 1000 su pokusali da se probiju kroz jedan nas polozaj gde je bila razbijena artiljerija,tako da su se nekolicina izvukli a vecina unisteni.
u svakom slucaju,neznaju vise nasi cime da iznose leseve jer se nalaze svuda od pored puteva preko njiva pa sve do krovova.......bio je ovo Ilovajsk II
Ovako... 3500 ubijeno, 1000 se predali i 1000 se izvuklo. Ukupno 5500 vojnika u tvom obraèunu. Po borbenom pravilu to bi trebalo da napadne tri puta vi¹e znaèi 17500 vojnika. Ukupno 23000 vojnika na kom prostoru? Deluje "malo" preterano... ne ne... izgleda mnogo preterano.

Citatu svakom slucaju Debaljcevo je ocisceno od ukropa,municije je ostalo toliko tona da bi moralo samo odatle da se vagonima dovuce,cak i fosfornih bombi koje su zakonom zabranjene a koriscene od ukrajinske armije bez osude zapada za ta nedela.
Citatbili su odsecani od svega,nisu imali vise ni municije ni hrane prosto receno bili su odseceni bez mogucnosti snabdevanja bilo cim.zasto bi nasi morali da gube zivote i jurisati na budale,mogli su samo sedeti na polozajima,rotirati i uzivati a saki njihov proboj dobro pocastiti artiljerijom.
Kako ovo da komentari¹em? Odseèeni bez municije a zarobili ste posle povlaèenja municiju i tehniku da odete do Kijeva.
Ne mogu da ti repliciram vi¹e ima¹ dosta suprotnih postova, sad jeste sad nije, mrsko mi je da citam opet sve tvoje pstove, jer stvarno ne vidim svrhu ubedjivanja sa tobom.

Ono ¹to ja vidim... Pobunjenici trenutno dr¾e pod kontrolom oko 5% ukrajinske teritorije. Da li je moguæe da je na 5% posto Ukrajine bilo toliko tehnike, oklopa, municije za skoro 9 meseci intenzivnog rata. Naravno da nije. Poma¾e ih Rusija u svim vidovima. ©to i nije èudno ali toliko batrganje nekih na ovom forumu stvarno me èudi.
Samo je pitanje da li je to jo¹ uvek vojna pomoæ ili invazija? I u èemu je razlika? Da li je 1000 ruskih vojnika u ukrajini invazija ili vojna pomoæ? 30 tenkova? Pomoæ ili invazija? Jbga zavisi iz kog ugla se gleda, mo¾e ovako mo¾e i onako.

©to se tièe civilnih ¾rtava ovo je stra¹no. Ratuje se artiljerijom po urbanim delovima grada bez milosti. Ono ¹to mi mnogo bode oèi, jeste i upotreba artiljerije iz takvih naselja. Malte ne izmedju stambenih zgrada postavljaju VBRove pucaju i be¾e. Ono ¹to sledi je katastrofa. Zvukovne i radarske baterije mogu za kratko vreme 5-10 minuta da odrede vatreni polo¾aj odakle je pucano i da uzvrate. Od civilne zone naprave legitiman vojni cilj.

Donetsk Rocket Fire: Video shows rocket fire from residential area of Donetsk

©to se tièe PVO, ako su poslali ko zna koliko oklopa ¹to ne bi poslali i malo toga?
www.youtube.com/watch?v=LyxOfGN7qRU&authuser=0

Lazic


mkt

facepalm by AЛOЧKA

sasafilipovic

Citat: bucko poslato 06 Mart, 2015, 11:27
Citat: PECA BMW poslato 05 Mart, 2015, 23:01http://www.blic.rs/Vesti/Svet/539946/Ovaj-ruski-vojnik-je-raskrinkao-Putinove-lazi-u-Ukrajini?ref=fbblic
prevara . evo sta pise u tekstu..pritom je originalni naslov afirmativan jedino sto je antirusko je Blic

Дорога

 — Как вы попали сюда?

— Я призывался 13-го года 25 ноября. Попал добровольно.
25 novembra 2013. je dobrovoljno otisao na sluzenje vojnog roka u Ruskoj vojsci. Rostov je u Rusiji. U junu 2014. je potpisao profesionalni ugovor sa ruskom vojskom na 3 godine.

Nemoj da vadis iz konteksta... ::)
www.novayagazeta.ru/society/67490.html

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 06 Mart, 2015, 13:40
Citat: bucko poslato 06 Mart, 2015, 11:27
Citat: PECA BMW poslato 05 Mart, 2015, 23:01
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/539946/Ovaj-ruski-vojnik-je-raskrinkao-Putinove-lazi-u-Ukrajini?ref=fbblic
prevara . evo sta pise u tekstu..pritom je originalni naslov afirmativan jedino sto je antirusko je Blic

Дорога

— Как вы попали сюда?

— Я призывался 13-го года 25 ноября. Попал добровольно.
25 novembra 2013. je dobrovoljno otisao na sluzenje vojnog roka u Ruskoj vojsci. Rostov je u Rusiji. U junu 2014. je potpisao profesionalni ugovor sa ruskom vojskom na 3 godine.

Nemoj da vadis iz konteksta... ::)
www.novayagazeta.ru/society/67490.html

ovo je dovoljno:

"Dok je bio na redovnom odslu¾enju vojnog roka, oktobra 2013. preme¹ten je u Rostov na Donu. Pretpostavljeni su spominjali neke manevre, ali vojnici su znali ¹ta je po sredi, naroèito kada su prefarbane oznake na tenkovima: idu u Ukrajinu. Hoholi (pogrdni naziv za Ukrajince) bombarduju, ponavljali su im iskusniji dobrovoljci"


i ovo:

"Ranjeni ruski vojnik sa identifikacionim brojem 2.609.000 nalazi se u bolnici u Donjecku, gde se leèi od te¹kih opekotina."

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 06 Mart, 2015, 10:29
Citat: monsterbnt poslato 06 Mart, 2015, 00:56
I zato sto su ukrainci na svom kanalu napisali da je to ruski tenk to je tacno..... Nema sanse da razlikujes modele t-72 po spoljnom izgledu....
Info iz prve ruke od vise izvora koji su bili na licu mesta... RUSKI TENKOVI NISU U UKRAINI.... osim ako ne racunate da su ruske proizvodnje.... Dobrovoljci iz rusije su vec druga stvar... Ima ih mnogo i dosta njih je ili tek izaslo iz vojske, ili cak svoje odsustvo provode u dombasu... Za razliku od srbistana, rusija ne hapsi za to...

Ruski tenkovi ako krenu bice ko u gruziji... 2-3 dana max... i eto nove livade
Tenk t72b3 se razlikuje od ostalih modela t72 po jednom karakteristicnom uredjaju na kupoli. Sohna-U.
Na oba snimka, snimljeni tenkovi imaju ugradjen Sohna-U.

Cudi me da to nisi primetio. Ocigledno je.


sta ce t72b3 kod ukropa???ovo je zarobljen tenk od strane nasih
mozda su rusi donirali koji tenk i nasima i ukrajincima za igranje






daj boze da su nasi dobili celu tu kolonu tenkova od rusa......medjutim i da jesu,jos ni ameri nemaju dokaza za to,da ih imaju vec bi odavno bili obelodanjeni....cudni su putevi podzemni ;)

eclipse4

Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Ovo je mogla da bude lepa tema o taktici jedne i druge strane, opremljenosti, obuèenosti, i neka generalna rasprava o stvarima koje si tièu vodjenja rata bez preterane upotrebe emocija i zaslepljenosti koja dovodi do nebuloznih izjava koje su stvarno neozbiljne i posle kojih se gubi smisao rasprave.
Rat u Ukrajini vidim kao obraèun budala koji umesto da pare i energiju usmere ka prosperitetu svoje zemlje tro¹e na ru¹enje i ubijanje kao neki divljaci. Dok zapadna civilizacija grabi napred i ¾ivi sve bolje glupani (a tu je spadala i na¹a dr¾ava) ratuju i ginu.

drug ovo i jeste takva tema,samo je lose otvorena,vise iz zajebancije njane ;) ali polako,uklopicemo se.... ;)
a o tim nebuloznim izjavama sam ti rekao jos odmah,polako,svi mi ucimo,ja sam u ovome od pocetka i dosta toga znam,opet cu ti napomenuti bice mi drago da naucim nesto od tebe i od drugih sto neznam ali ucicu ono sto je ispravno a ne nesto sto neko tamo tako hoce to da bude.
na moja pitanja odgovaras pitanjima umesto da mi das odgovor....nemoj ti ovo da shvatas kako bilo kakav vid svadje izmedju mene i tebe,naprotiv boze zdravlja da je da se vidimo i posednemo negde za sto i ispriocamo se fino ne samo o ukrajini vec i o tome ko je sta posejao ove godine  ;D

rat u ukrajini svako vidi ko kako hoce,ali rat u ukrajini je zapravo zbog toga sto je taj narod tamo tako odgojen protif fasizma,kod njih tesko prolazi ono sto je nekad bilo,ako ih je nemac nekad ubijao oni to nikad nece zaboraviti.....nisu oni nas vucic pa nam danas prijatelj svako ko nas tuko,na kraju ce jos ispasti da smo za sve krivi mi srbi.

ali lepo si rekao,vidis i nasa drzava je spala bila pod isto...samo je tu opet velika razlika izmedju onog gore da su nama sada svi prijatelji a rusi to bas i ne zaboravljaju (ne mislim na politiku i diplomatije mislim na narod)


Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Eclipse je ogrezao rusofil koji se poistoveæuje sa proruskim paravojnim formacijama koji ratuju u nekoj vukojebini pitajkurackolikodaleko od nas. Nekoliko puta pi¹e "mi svo osvojili... mi smo zarobili... mi smo ovo ono..." Dru¾e... izvini ali mislim da to nije normalno.

eclipse je bio ogreazo rusofil,medjutim mnoooogo se ohladio od kad je video kako rusiju u neku ruku boli kurac za svoju decu i svoj narod i kako su ti isti rusi dozvolili da im strada vise od 20.000 brace a da pritom ne mrdaju previse prstom,naprotiv jos ih i koce u uspesima.
eclipse se oladio od kad je shvatio da je zabravo za putina taj Donbas samo sredstvo za potkusurivanje sa Krimom,tj prostije (vec sam napisao) putin bi odmah prodao Donbas za Krim samo kada bi amer to zahtevao od njega.
u mom pisanju jos nisi cuo hvalospeve o rusiji vec mnogo vise kritika.....boli me za rusiju u  ovakvom jadnom stanju ali me s druge strane i nije zao,jer sve to mogu da promene za 5 min. medjutim,rusijom vlada ta peta kolona i vlada to sto su im skoro sve pare po svetskim bankama umesto kuci...ako se drobro jebu bice bogato placeni sopstvenim parama...ako se ne jebu.....nema pare.

a to sto govorim nasi pa nasi......to sam ti vec napisao....MI-ja,moji prijatelji,pravoslavci...... uostalom kazem ti pratim ovo od samog pocetka i zam koja je strana ispravna i na kojoj trebam biti i sa kojima mogu da se indetifikujem,kako ti to kazes :)
ovi ratuju za ukrajinu ako nisi znao...ukrajinska regularna vojska se retko i vidja jer su u dezerterstvu nonstop
jel sa njima da se identifikujem?

http://2.bp.blogspot.com/-6qXNSO6fbUs/VHcOdfzCIaI/AAAAAAAAYE8/28I1sNymNTM/s1600/oYSPOCYhtB0.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-U1tBJk-MVOk/U-lmKUon89I/AAAAAAAADII/wKwVmf1qkdM/s1600/Nazi+Ukes.jpg
http://www.greanvillepost.com/wp-content/uploads/2015/02/azovBattlionMembers.ftRuss.png


pun ti je net pa pretrazi...i nadje takve slike nekog sa Novoruske  strane......sem mozda Rusica,koje debilcina neotesana a li i heroj,njega bih na dozivotnu,bez obzira na svoju hrabrost i svoj doprinos narodu novorusije....

a to sto pominjes paravojne formacije drugacije i nemoze biti,narod tamo nije imao vojsku Novorusije ili Donbasa...vec obicna narodna nilicija,ja mislim da je to zajsta prosto da i ne treba da se pominje.



Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Izjave koje u takvom stanju pi¹e¹ dovode u pitanje i ozbiljnost tvog stava. Jer nema ni trunke objektivnosti. Samo Zaslepljenost.

u mojim postovima nista nemozes naci sem istine....mozda se potkrade neka greska koju rado prihvatam da me neko ispravi i da se uvek izvinim,ljudski je gresiti....ponekad i informacija sa prve linije fronta se ispostavi kao netacna...ali se u kratkom periodu ispravi....

Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Mnogo mi smeta kad naziva¹ vojnike jedne strane stokom.

to sto tebi smeta kad ja nazivam nekog stokom je tvoj stav,nema reci iskreno kojima bih nazvao te ukropske gnjide koji ubijaju decu,gadjaju grad i civile,kriju se u kucama bespomocnih ljudi,siluju,kradu.....(pogledaj kako zavrsava neko iz narodne milicije koji siluje,smrtna kazna odmah) a kad dodje do boja izmedju NASIH i ukropa onda 80% njih pogine ili se predaju i isti ti nasi zahvaljujuci "nekima" da ih ne imenujem,budu primorani da ih oslobode,lecene i negovana....a kako se vracaju Novorusi iz zarobljenistva?izubijani,bez volje za zivotom.....markirani uzarenim kukastim krstovima.
ako hoces da pogledas,reci mi i ja cu ti postaviti linkove da se ne mucis da trazis.



Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
I oni su ljudi koji su veæina mobilisani i ratuju zato ¹to moraju.

ajmo ovako ;) nije istina da moras u rat,odbio bih da idem u rat i odsluzio bih svoju kaznu ko covek pa izadjem nekad iz tog zatvora,bolje mi je i to nego da me vrate sa nogama napred ili bez njih.....dezertirao bih,ko i ostali xxxx hiljada ukropa...(ovo je cisto primer,ja licno ne bih nikad dezertirao),ali brate kad dodje djavo po svoje to mi je sto mi je....ako sam otiso da ubijam tudju decu negde ni krivu ni duznu.....ne bih imao nista protiv na sred grada na vesala da me stave...a jos manje sto me tamo neki sa motomanijaka naziva stokom ;)

Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Imaju porodice i ¾ivot koji nije vezan za ratovanje.

pa nek sedu tamo pored porodice i nek odrastaju svoju decu a ne da ubijaju tudju,svojima zele sve najbolje a tudja deca su separatisti,teroristi i kako ih sve jos nazivaju.....

Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Sam stav dovodi kasnije do maltretiranja i ubijanja zarobljenika ¹to dovodi posle do osvete druge strane pa onda se druga strana sveti... na kraju nije ni bitno ko je poèeo ali de¹ava se ono ¹to se de¹avalo u Bosni i Hrvatskoj gde je bilo najnormalnije klanje, muèenje ubijanje ratnih zarobljenika. Sva sreæa pa sukob u Ukrajini nije do¹ao na taj nivo.

druze,jako je bitno ko je poceo,jer da je pravde i ispravne vage u svetu sve bi stalo jos na pocetku i resilo diplomatijom,medjutim ne,ukropi su brze bolje organizovali kaznenu operaciju...pa koga oni kaznjavaju sami sebe?pa pobise ih Novorusi ko glinene golubove,unistise im ekonomiju,nemaju vise ni avijaciju,nit vojnu tehniku,kurs im je pao,nestasica robe...ko je koga tu kaznio???

zasto nisu seli za sto?zasto se nisu dogovorili lepo?zasto zapad i ameri nisu stali na strani pravde?...opet te pitam sta su bili albanci na kosovu a sta mi za zapad i amere......sta su Novorusi a sta ukrajinci za amere i svet?i sve ce ti biti jasno....
a sukob u ukrajini je odavno presao taj nivo.....opet se ovde suzdrzavam od postavljanja izuzetno potresnih snimaka mucenih ljudi....od nekih ti se i povraca veruj mi.....od vezanih i silovanih devojcica i zena preko staraca pa sve do ljudi kojima su secene usi,poklani,cupani zubi,vuceni zivi za tenkovima.....i od toga mogu postaviti linkove da se uveris.....da vidis kako je divna ta ukrajinsa vojska i njeni mladi nacisticki izdanci....


Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Neke stvari znaju oni koji su uèestvovali u ratu kao i oni koji su slu¾ili vojsku. Borbeno pravilo pe¹adije ka¾e da je za napad potrebno 3 puta vi¹e vojnika nego za odbranu. U zavisnosti od stepena utvrðenosti branioca i nadmoænosti u vazduhu taj odnos se mo¾e malo menjati ali generalno uzima se 3 puta vi¹e.


trenutno stanje na frontu je bilo otprilike 4 mrtva ukropa za 1 Novorus s time da su Novorusi napadali....inace kad ukropi napadaju...brojke su pogubne po njih same.zasto je ovo kontra od te teorije:
1.komanda ukropa je ravna 0
2.strah i panika
3.nepoznavanje terena (kao kad ste sakriveni negde u svoj dvoristu a neko dodje da vas ubije a prvi put ulazi u dvoriste)
4.svi ostali faktori

hocu reci badava utvrdjenost kad ih ovu roknu gradovima,ostaje samo paljena zemlja....

Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
inace im je poginulo oko 3000-3500 vojnika sad u Debaljcevu,predali su se oko 1000 i 1000 su pokusali da se probiju kroz jedan nas polozaj gde je bila razbijena artiljerija,tako da su se nekolicina izvukli a vecina unisteni.
u svakom slucaju,neznaju vise nasi cime da iznose leseve jer se nalaze svuda od pored puteva preko njiva pa sve do krovova.......bio je ovo Ilovajsk II

Ovako... 3500 ubijeno, 1000 se predali i 1000 se izvuklo. Ukupno 5500 vojnika u tvom obraèunu. Po borbenom pravilu to bi trebalo da napadne tri puta vi¹e znaèi 17500 vojnika. Ukupno 23000 vojnika na kom prostoru? Deluje "malo" preterano... ne ne... izgleda mnogo preterano.

dobio si skoro pa tacnu informaciju sa terena....sad ako se tebi to ne svidja ja tu nista ne mogu promeniti.....zao mi je zato sto su ih rusi opet sprecili i morali da pozure da zavrse kotao i samim tim smo izgubili oko 800 vojnika.....da je bilo sve kako treba,isli bi na izgladnjavanje i predali bi se mnogo vise njih bez da stradaju.....

a ja ti u te teorije nasrabane po papiru ne ulazim....navescu ti opet primer dvorista gde sam siguran da bih mogao da onesposobim bar desetoricu (oruzjem) koji mi prvi put gaze u dvoriste jer bih znao sve prednosti mog terena.....
takodje sam siguran da bi me svako od te desetorice ubio,da im ja ulazim u dvoriste.....

shvati da ovde glavna rec ratovanja vodi ARTILJERIJA jer nemaju avijaciju ni jedni ni drugi.....pesadija ulazi tek kad artiljerija dovrsi svoj posao....te teorije padaju u vodu...kakvo crno jurisanje pesadije ceono negde i jos na utvrdjen polozaj...pa to je tragedija....to samo ukropska vojska moze,iskreno.


Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Citat
u svakom slucaju Debaljcevo je ocisceno od ukropa,municije je ostalo toliko tona da bi moralo samo odatle da se vagonima dovuce,cak i fosfornih bombi koje su zakonom zabranjene a koriscene od ukrajinske armije bez osude zapada za ta nedela.

Citat
bili su odsecani od svega,nisu imali vise ni municije ni hrane prosto receno bili su odseceni bez mogucnosti snabdevanja bilo cim.zasto bi nasi morali da gube zivote i jurisati na budale,mogli su samo sedeti na polozajima,rotirati i uzivati a saki njihov proboj dobro pocastiti artiljerijom.

Kako ovo da komentari¹em? Odseèeni bez municije a zarobili ste posle povlaèenja municiju i tehniku da odete do Kijeva.
Ne mogu da ti repliciram vi¹e ima¹ dosta suprotnih postova, sad jeste sad nije, mrsko mi je da citam opet sve tvoje pstove, jer stvarno ne vidim svrhu ubedjivanja sa tobom.

sad cu i to da ti objasnim ukratko "odseceni bez municije"

u prevodu,zatvoreno im je snabdevanje,vise im ne bi stigla municija,istrosili bi to sto imaju i cao.....a ako mozes iz kalasnjikova da ispaljujes tocku-u onda je to wooow nemam reci ;)
sta ce ti municija za artiljeriju ako nemas cime da je ispaljujes....100.000 raketa ces sa 100.000 jedinica artiljerije ispaliti za sekundu ali 100.000 municije jednom jedinicom artiljerije ces ispaliti za ceo zivot ;)

a da objanim i ovo zapravo je greska u pisanju,izvinjavam se "nisu imali vise ni municije ni hrane" nisu=nebi...... jebi ga lapsus....

nadji mi molim te jos neku gresku,bicu srecan da je uvidim....nasao si jedan lapsus i odjednom ti vise nemoze da opstanes u nalazenju tolikih gresaka ;)
svrhu ubedjivanja iskreno ces videti,jer me nemozes ubediti da trebam da imam razumevanja za naciste i decoubice......ali ti niko ne brani da iznosis svoje stavove....ovo je samo forum zaboga....cemu nervoza?



Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Ono ¹to ja vidim... Pobunjenici trenutno dr¾e pod kontrolom oko 5% ukrajinske teritorije. Da li je moguæe da je na 5% posto Ukrajine bilo toliko tehnike, oklopa, municije za skoro 9 meseci intenzivnog rata. Naravno da nije. Poma¾e ih Rusija u svim vidovima. ©to i nije èudno ali toliko batrganje nekih na ovom forumu stvarno me èudi.

ono sto ti vidis je to sto su ti zapravo rekli da trebas da vidis....neznam koje izvore pratis ali nije ni bitno....

po peti put te pitam zasto su ovo za tebe pobunjenici i speratisti jer ih je zapad tako nazvao?
da li su i srbi sa kosova onda za tebe separatisti i pobunjenici jer su ih tako krstili euronacisti i ameri?
dali smo mi kriv za sve jer nas zapad i ameri  tako oslovljavaju a nasa vlada ih ljubi u dupe?

i opet ta tehnike skoro sva tehnika je poklon od nesposobnih ukropa,a sve sto je rusija dala hvala im......ali su malo davali,imas konkretan dokaz? salji brate odmah to amerima na adresu,bogato ce te nagraditi...oni su putem satelitskih snimaka samo ovo uspeli za sada da otkriju

NATO Satellite Video: Proof of Russian Invasion in Ukraine! 28 AUG 2014

Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
Samo je pitanje da li je to jo¹ uvek vojna pomoæ ili invazija? I u èemu je razlika? Da li je 1000 ruskih vojnika u ukrajini invazija ili vojna pomoæ? 30 tenkova? Pomoæ ili invazija? Jbga zavisi iz kog ugla se gleda, mo¾e ovako mo¾e i onako.


kad bude bila invazija cuce se....a i tada nece niko ni prstom mrdnuti,vec ce samo "osudjivati"..eventualno neke sankcije opet....
medjutim posle toliko sramotne ruske politike,verujem da rusiju vise niko nikad nece smatrati nit silom,nit autoritetom nit ce ih ko vise uzeti za ozbiljno....sami su sebe osramotili.

Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
©to se tièe civilnih ¾rtava ovo je stra¹no. Ratuje se artiljerijom po urbanim delovima grada bez milosti. Ono ¹to mi mnogo bode oèi, jeste i upotreba artiljerije iz takvih naselja. Malte ne izmedju stambenih zgrada postavljaju VBRove pucaju i be¾e. Ono ¹to sledi je katastrofa. Zvukovne i radarske baterije mogu za kratko vreme 5-10 minuta da odrede vatreni polo¾aj odakle je pucano i da uzvrate. Od civilne zone naprave legitiman vojni cilj.


to radi i jedna i druga strana,tu nista nije sporno....u kom grade se to ne radi?
nema prostor za manevar van naselja.....granatiraju ti grad,ispaljuju prjektile sa najdalje tacke,logicno je da ih moze dovatiti samo ako pucas sa iste daljine,eventualno blize....

Novorusi ispaljuju grad iz grada a ukropi koriste zivi stit seljana i kuce seljana okolo grada....

Citat: mt:s poslato 06 Mart, 2015, 11:51
©to se tièe PVO, ako su poslali ko zna koliko oklopa ¹to ne bi poslali i malo toga?

lepo si napisao AKO....

taj s-1 pise da je u lugansku,za sada  je to i jedini snima....bilo bi dobro da je u posedu nasih ;)


eclipse4

#99
18+

18+ A special film for Europe, see what they do Ukrainian fascists and Poroshenko 19.01.2015


@monster da ne kopiram retko je ono sta se topi,zapravo tope se samo unistene "skoljke" ;)

ostalo se sve servisira ili iskorist za rezervne delove

[eng subs] New life of war trophies -- report from DPR tank repair factory

evo sta je u vestima prikazano na ukrajinskoj televiziji.....a nakon toga ide dalje snimak,odgledajte do kraja ima eng. prevod (simak se skoro pojavio jos neznam koliko je verodostojan)

[eng subs] Ukrainian media about Volnovakha tragedy: what was shown on TV and how it was filmed