Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

ako nekog zanima gubici Novorusije i gubici ukrajine u tehnici





kao sto i ovde mozete pogledati njihovu propast

http://lostarmour.info/armour/

mt:s

Ti stvarno veruje¹ u ovo sranje?

mt:s

Davno je ovo preraslo iz sukoba "golorukog ruskog naroda" protiv ukrajinske vojske. Zadnjih 7-8 meseci je rat izmedju Ukrajine i Rusije gde je (pro)ruska strana nadmoænija u tehnici, imaju modernije i novije tenkove, oklopne transportere, samohodnu artiljeriju i VBRove. Trenutno (pro)Ruska strana ima najsavremenije PVO sisteme tako da je ukrajinska avijacija neupotrebljiva. Za sve to vreme osvojili su teritoriju oko Debaljceve koja je srazmerno tehnici i ljudstvu stvarno mala. Od najavljenih "7000 vojnika u potpunom okru¾enju gde im preti potpuno uni¹tenje" je ispalo malo vi¹e od 2000 vojnika koji su se skoro svi izvukli zajedno sa tehnikom.
Evo kako se menjala teritorija koju su dr¾ali rusi u zadnjih 6 meseci. Pa da je propast ukrajinske vojske zar ne bi napredovali rusi do Kijeva?
Mislim. treba malo ukljuèiti i mozak prilikom gledanja izve¹taja i statistika.


mt:s

Malo ruskog otpada...
Ja ne prepoznajem èiji su tenkovi ali kako sam na¹ao ovo su T72B3 modeli koje ima samo Rusija u naoru¾anju. Ukrajinci nisu nikada imali ove tenkove.






Dukags

A vid poklon tehnike Ukrajinskoj vojsci od njihove dijaspore iz Èikaga??
Ukraine War quadracopter

monsterbnt

Isto tako moze da bude i T-72AM sto je T72 modernizovan u ukraini.... spolja ne postoji nacin da ih razlikujes....
Ne dobijaju pobunjenici od rusa pomoc u oruzju i tehnici.... Sve je oteto ukrainskoj vojsci...
Od rusije pobunjenici pored dobrovoljaca imaju moderne sisteme veza, sisteme za ometanje veza, i sto je najbitnije azurne i precizne obavestajne podatke ukljucujuci i real time satelitske snimke.
Ukrainska vojska nece da se bori, demoralisani su, slabo naoruzani i slabo opremljeni, ocajno komandovani, bez pouzdanih sistema veza i jezivo maltretirani od strane paravojnih formacija koje osim kurcenja nisu sposobne za ozbiljnu borbu.
Pobunjenici imaju na svojoj strani pre svega narod, sto su ukrainci sami napravili kad su poslali fasiste iz desnog sektora da uguse pobunu...

Od ''modernih'' pvo sistema ruski pobunjenici imaju samo prenosne koji su sasvim dovoljni jer avijacija ne moze precizno da bombarduje trupe na zemlji sa velike visine. Sa druge strane, najveci razlog zasto je ukrainska avijacija prestala da dejstvuje je to sto su tehnincki u ocajnom stanju, bez odrzavanja, vecina aviona pokvarena i time prikovana za zemlju...

VBR Grad je prastar... u upotrebi je od sezdesetih i daleko je od modernog sistema... ali je i dalje jako efikasan.... btr 60-70 je takodje jako star oklopni transporter i ima ih mnogo i u ukrainskoj vojsci.... BMP-1 u ruskoj vojsci davno nije u upotrebi... Samohodna haubica Gvozdika je takodje iz sezdesetih godina.... Zajebi me sa zapadnom propagandom kako rusija ratuje protiv ukraine.... Daleko od toga da nisu umesani i da ne pomazu ali je to daleko manje od onoga sto zapad prica... Ali da rusija krene u rat protiv ukraine to bi trajalo najvise nedelju dana.... Seti se koliko im je trebalo da zgaze gruziju....

Btw... Ukrainska vojska debelo kasni sa povlacenjem teskog naoruzanja, dok su pobunjenici ispunili sve uslove iz minsk 2 pregovora.... Ukrainska vojska izvlaci ostecene tenkove, popravlja ih i vraca na liniju fronta, pobunjenici sjebane tenkove nose u visoke peci i tope.....

A sto se tice toga ko je u pravu, NIJE NIKO!!! U gradjanskom ratu nema prave strane, svi su seronje....
Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

#66
Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 12:50
Davno je ovo preraslo iz sukoba "golorukog ruskog naroda" protiv ukrajinske vojske. Zadnjih 7-8 meseci je rat izmedju Ukrajine i Rusije gde je (pro)ruska strana nadmoænija u tehnici, imaju modernije i novije tenkove, oklopne transportere, samohodnu artiljeriju i VBRove. Trenutno (pro)Ruska strana ima najsavremenije PVO sisteme tako da je ukrajinska avijacija neupotrebljiva. Za sve to vreme osvojili su teritoriju oko Debaljceve koja je srazmerno tehnici i ljudstvu stvarno mala. Od najavljenih "7000 vojnika u potpunom okru¾enju gde im preti potpuno uni¹tenje" je ispalo malo vi¹e od 2000 vojnika koji su se skoro svi izvukli zajedno sa tehnikom.
Evo kako se menjala teritorija koju su dr¾ali rusi u zadnjih 6 meseci. Pa da je propast ukrajinske vojske zar ne bi napredovali rusi do Kijeva?
Mislim. treba malo ukljuèiti i mozak prilikom gledanja izve¹taja i statistika.



brate ne provaljuj se vise ovo sto ti pises je komedija  [rofl] [rofl]

jel ti imas ideju koliko je trajalo primirije?jel znas koliko je trajala operacija debeljcevo?i zasto je trajala mesec dana samo?trebala je mnogo duze da traje da stoka tamo umre bez hrane.....nazalost ponovo su ih rusi licno sjebali (nase Novoruse),potpisivanjem "minsk2"
jel imas ideju koliko je dece i naroda stradalo jer su nase budale da ih tako nazovem,zahvaljujuci opet rusima,stajali skrstenih ruku dok su ukrajinci granatirali svaki dan?
jel znas ti zapravo koliko je vojnika stradalo u debeljcevu,koliko je zarobljeno,koliko ranjeno i koliko se izvuklo?jel znas kako se izvukli?......mani te prepiske sa ukrajinskih foruma i prozapadnih foruma.....
ko da  te sam poTrosenko placa da pises ovo ;) ;) ;)

p.s "to je tvoje misljenje i ja ga postujem,ali ja bih ti rekao da se jos malo informises na boljim mestima ;) "

eclipse4

#67
Citat: monsterbnt poslato 04 Mart, 2015, 13:42
Isto tako moze da bude i T-72AM sto je T72 modernizovan u ukraini.... spolja ne postoji nacin da ih razlikujes....
Ne dobijaju pobunjenici od rusa pomoc u oruzju i tehnici.... Sve je oteto ukrainskoj vojsci...
Od rusije pobunjenici pored dobrovoljaca imaju moderne sisteme veza, sisteme za ometanje veza, i sto je najbitnije azurne i precizne obavestajne podatke ukljucujuci i real time satelitske snimke.
Ukrainska vojska nece da se bori, demoralisani su, slabo naoruzani i slabo opremljeni, ocajno komandovani, bez pouzdanih sistema veza i jezivo maltretirani od strane paravojnih formacija koje osim kurcenja nisu sposobne za ozbiljnu borbu.
Pobunjenici imaju na svojoj strani pre svega narod, sto su ukrainci sami napravili kad su poslali fasiste iz desnog sektora da uguse pobunu...

Od ''modernih'' pvo sistema ruski pobunjenici imaju samo prenosne koji su sasvim dovoljni jer avijacija ne moze precizno da bombarduje trupe na zemlji sa velike visine. Sa druge strane, najveci razlog zasto je ukrainska avijacija prestala da dejstvuje je to sto su tehnincki u ocajnom stanju, bez odrzavanja, vecina aviona pokvarena i time prikovana za zemlju...

VBR Grad je prastar... u upotrebi je od sezdesetih i daleko je od modernog sistema... ali je i dalje jako efikasan.... btr 60-70 je takodje jako star oklopni transporter i ima ih mnogo i u ukrainskoj vojsci.... BMP-1 u ruskoj vojsci davno nije u upotrebi... Samohodna haubica Gvozdika je takodje iz sezdesetih godina.... Zajebi me sa zapadnom propagandom kako rusija ratuje protiv ukraine.... Daleko od toga da nisu umesani i da ne pomazu ali je to daleko manje od onoga sto zapad prica... Ali da rusija krene u rat protiv ukraine to bi trajalo najvise nedelju dana.... Seti se koliko im je trebalo da zgaze gruziju....

Btw... Ukrainska vojska debelo kasni sa povlacenjem teskog naoruzanja, dok su pobunjenici ispunili sve uslove iz minsk 2 pregovora.... Ukrainska vojska izvlaci ostecene tenkove, popravlja ih i vraca na liniju fronta, pobunjenici sjebane tenkove nose u visoke peci i tope.....

A sto se tice toga ko je u pravu, NIJE NIKO!!! U gradjanskom ratu nema prave strane, svi su seronje....


mani se mucis covece,da objasnjavas,covek je negde prepisao s nekog foruma ovo sto nema veze sa vezom,nit se covek razume u tenkove nit kapira da neke tenkove ni najbolji ekspert nemoze da razlikuje spolja,nit zna koliko tenkova ima iz raspada sssr-a u ukrajini,nit koliko ih jos ima po otpadima....ovo su informacije ukrajinskih strana koje nemaju veze sa vezom....po njihovim informacijama rusi su ih 3 puta gadjali atomskim bombama na aerodromu u donjecku

[rofl] [rofl]

a zahvaljujuci ukrima imamo sad skoro sve vrste tenkova,haubica imamo i buk i strelu...da dodam i fosfornu municiju......

monster pogledaj ovo u blizini harkova

http://www.nezavisne.com/novosti/svijet/Ukrajinsko-groblje-tenkova-233839.html

problem je samo sto se motori proizvode u rusiji ;)
boze zdravlja ako se rusi konacno rese da navuku pantalone opet do pojasa i prestanu da dozvole da ih ameri i evrnacisti jebu i snabdevaju nase malo bolje za napad na kijev,ovo ce sve biti remontovano i pusteno u pogon...ako nista vise pa bar 50%,da se skinu sa nekih delovi prebace na drugi itd....

Ivicat

Meni su najsmesnije bile vesti o tome koliko je ljudi, vozila i opreme preslo iz Rusije u Ukrajinu. Svaki drugi dan je prelazilo po 10, 20, 50 tenkova i drugih oklopnih vozila. A o ljudstvu da ne pricam. Kada bi se sve sabralo, verovatno bi brojka bila impresivna.

mt:s

Razumem se ja u tenkove isto koliko i ti. Neæu iz kurtoazije da ka¾em vi¹e.
T72B3 se dosta razlikuje od svih ostalih varijanti, to dobro znate ako se razumete u tenkove kao ¹to se hvalite. Zato sam i postavio slike samo tih tenkova.
Mene interesuje samo da eclipse napi¹e koliko je tenkova imala Ukrajina na poèetku sukoba.
Po tvojoj statistici oni su veæ nekoliko puta bili uni¹teni ;)

"zasto je trajala mesec dana samo?trebala je mnogo duze da traje da stoka tamo umre bez hrane"... Izjava koja ne prilièi ozbiljnom èoveku.

"jel znas ti zapravo koliko je vojnika stradalo u debeljcevu,koliko je zarobljeno,koliko ranjeno i koliko se izvuklo?jel znas kako se izvukli?......mani te prepiske sa ukrajinskih foruma i prozapadnih foruma.....
ko da  te sam poTrosenko placa da pises ovo"  Napi¹i ti koliko je vojnika ubijeno koliko zarobljeno koliko se izvuklo po¹to ti sve zna¹.


"to je tvoje misljenje i ja ga postujem,ali ja bih ti rekao da se jos malo informises na boljim mestima"  Koji su tvoji izvori?

"Od ''modernih'' pvo sistema ruski pobunjenici imaju samo prenosne koji su sasvim dovoljni jer avijacija ne moze precizno da bombarduje trupe na zemlji sa velike visine. Sa druge strane, najveci razlog zasto je ukrainska avijacija prestala da dejstvuje je to sto su tehnincki u ocajnom stanju, bez odrzavanja, vecina aviona pokvarena i time prikovana za zemlju..."

Verovatno misli¹ na ove "prenosne" sisteme PVO?


"a zahvaljujuci ukrima imamo sad skoro sve vrste tenkova,haubica imamo i buk i strelu...da dodam i fosfornu municiju......"  [rofl] ... Koji bre to "MI"????


monsterbnt

A to si siguran da je snimljeno u donbasu? Isto kao sto se kolona tenkova koju je americki senator gurao kao invaziju ukraine u stvari bila AP slika iz gruzije.....
A tenkove vidim ''odlicno'' poznajes.... razlika u modelima t72 je u motoru i UNUTRASNJOJ opremi.... Kontak ERA se stavlja i na t55 i po tome NECES prepoznati koji je model u pitanju.....

Btw... evo ti objasnjenje slike koju si postavio kao ''DOKAZ'' da su rusi u ukraini...



Toliko o tim ''cvrstim'' dokazima ruske invazije....
Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

#71
E krivo mi je sto sam na posao pa sam na tel,ne mogu da pisem onako kako valja.tako da cu do sutra preskociti nazalost ovaj deo.

Usput na pitanja se daju odgovori,a ne opet pitanja
:-)

eclipse4


mt:s

Ko misli da Rusija ne finansira proruske separatiste u Ukrajini, ko misli da ih Rusija ne naoru¾ava tenkovima, BVP, VBRovima, artiljerijom, kamionima, gorivom, PVO sistemima, taj treba da ode kod psihijatra ili na merenje IQ.
Mi "nismo" ratovali u Hrvatskoj i Bosni, mi "nismo" snabdevali oru¾jem bosanske i hrvatske srbe, mi "nismo" plaæali oficire u hrvatskoj i bosni. Mi ih "nismo" snabdevali gorivom i municijom... "nismo" isto kao i ¹to rusina ne snabdeva proruske separatiste.

Jo¹ jedna stvar... ja sam, dva puta uèestvovao u ratovima na prostoru biv¹e jugoslavije, oba puta kao pripadnik regularne vojske dr¾ave u kojoj sam ¾iveo, protiv separatista. NE MOGU DA SE IDENTIFIKUJEM SA PARAVOJNIM JEDINICAMA NEBITNO U KOJOJ DR®AVI DA RATUJU. NEBITNO DA LI SU ONE RUSKE, SIRIJSKE, IRAÈKE ILI JEBEMLIGA KOJE...

Naroèito ovde gde je oèigledna akcija rusije da kopneno spoji Krim sa Rusijom a proseravaju se sa "ugro¾enim ruskim stanovni¹tvom".

Ako Rusija ne poma¾e pobunjenike u Ukrajini... onda su to jo¹ veæa govna nego ¹to jesu jer ne poma¾u ljude koje su gurnuli u rat.

Manimo se proseravanja o golorukom narodu koji uni¹tava tenkove i avione. To prolazi u obdani¹tu i kod osnovaca do 4 razreda. Ostali koji imaju makar i pola mozga vide i znaju iz sopstvenog iskustva, jer ga imama vala napretek, ratovali smo najvi¹e u evropi u 20. veku.

Ivicat


mt:s



Citatmonster pogledaj ovo u blizini harkova

http://www.nezavisne.com/novosti/svijet/Ukrajinsko-groblje-tenkova-233839.html

problem je samo sto se motori proizvode u rusiji ;)


Zanimljivo... 3. mart 2014.
Mo¾da su neki od ovih tenkova i aktivirali kada je rat poèeo???  ;)

eclipse4

Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 15:14
Razumem se ja u tenkove isto koliko i ti. Neæu iz kurtoazije da ka¾em vi¹e.

razumes se naravno....cak i bolje,sto se mene tice,ja bi ovo prezentovao amerima,oni vec godinu dana traze dokaz prisustva ruske vojske na domasu i nemaju..... ;)

Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 15:14
T72B3 se dosta razlikuje od svih ostalih varijanti, to dobro znate ako se razumete u tenkove kao ¹to se hvalite. Zato sam i postavio slike samo tih tenkova.

kad si vec postavio te slike tenaka,to su sta?unisteni tenkovi boraca Novorusije koje su im rusi doturili ili sta?pitam da bih ukapirao jednu poentu...



Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 15:14
Mene interesuje samo da eclipse napi¹e koliko je tenkova imala Ukrajina na poèetku sukoba.
Po tvojoj statistici oni su veæ nekoliko puta bili uni¹teni ;)

a eclipseta interesuje da na njegova pitanja odgovoris odgovorima a ne opet pitanjima kako ovo ne bi bio monolog vec konverzacija a nakon toga ce eclipse odgovarati sve sto zna i sto je u njegovoj moci  ;D

Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 15:14
"zasto je trajala mesec dana samo?trebala je mnogo duze da traje da stoka tamo umre bez hrane"... Izjava koja ne prilièi ozbiljnom èoveku.

izjava koja prilici svakom zdravom razumu jer ljudi koji cinili ovakva dela ne zasluzuju da trose kiseonik na planeti(molim one sa slabim zelucem da ne klikcu na link,zato i nisam postavio fotografije):

http://postimg.org/image/ywhllrqjj/
http://postimg.org/image/lzwm5r923/
http://postimg.org/image/7xad5syl5/

medjutim i pored svega,ovim pitanjem i delom odgovara "stoka tamo umre bez hrane" hteo sam da vidim tvoju reakciju i tvoj naklon ukrajini nista vise....
a drugi deo je ono sto nisi procitao izmedju redova kao jedan vojnik koji je prosao dva rata.....a to podrazumeva da je akcija zaukrazavanja debeljceva i stvaranje kotla trebala da traje onoliko dugo koliko god je potrebno da se stoka fasisticka preda!

bili su odsecani od svega,nisu imali vise ni municije ni hrane prosto receno bili su odseceni bez mogucnosti snabdevanja bilo cim.zasto bi nasi morali da gube zivote i jurisati na budale,mogli su samo sedeti na polozajima,rotirati i uzivati a saki njihov proboj dobro pocastiti artiljerijom.

medjutim ponovo je rusija kao po obicaju sjebala Novorusiju i potpisivali minsk 2 tako da su nasi morali da pozure i zavrse kotao pre drugog laznog primirija.nazalost rezultat na svim frontovima je bio oko 800 nasih mrtvih.

a ti trebas da znas da rat nije samo uzimati sendvic u ruke i ranac na ledja i idem ja da ratujem.ishod rata zavisi i od onog koji nije u ratu a radi za tezgom u prodavnici....kad sistem zataji u drzavi raspada se linija fronta.

jel posedujes mozda neku sliku gde su borci Novorusije ubili neko dete?jel posedujes neku sliku gde borci novorusije ratuju van svojih granica?


Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 15:14
"jel znas ti zapravo koliko je vojnika stradalo u debeljcevu,koliko je zarobljeno,koliko ranjeno i koliko se izvuklo?jel znas kako se izvukli?......mani te prepiske sa ukrajinskih foruma i prozapadnih foruma.....
ko da  te sam poTrosenko placa da pises ovo"  Napi¹i ti koliko je vojnika ubijeno koliko zarobljeno koliko se izvuklo po¹to ti sve zna¹.

ja znam  i naravno da znam i niko nezna da ti kaze u 10 vojnika ali se brojka zna....i opet ti kazem,ne odgovaraj pitanjima na pitanje vec se potrudi da napises ono sta te pitam,ako vec nisi dobro potkovan informacijama zasto se ne trudis da nesto saznas i da prosiris svoje vidike i ono sto nisi znao....ja to uvek radim i iskreno nadam se da cu i od tebe nesto nauciti,zato postoje forumi....ali za sada tesko da cu ulaziti u dublje rasprave ili objasnjenja,jer koristis pogresne izvore informacija koja su kao prepisana iz neke emisije kao naprimer "24 minuta sa zoranom kesicem"

Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 15:14
"to je tvoje misljenje i ja ga postujem,ali ja bih ti rekao da se jos malo informises na boljim mestima"  Koji su tvoji izvori?

opet pitanjem na pitanje? po koji put?
Novoruske medije,ruske,ukrajinske,zapadne i americke,forumi,blogovi....a glavni izvori su mi sa PRVE LINIJE FRONTA!

Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 15:14
"Od ''modernih'' pvo sistema ruski pobunjenici imaju samo prenosne koji su sasvim dovoljni jer avijacija ne moze precizno da bombarduje trupe na zemlji sa velike visine. Sa druge strane, najveci razlog zasto je ukrainska avijacija prestala da dejstvuje je to sto su tehnincki u ocajnom stanju, bez odrzavanja, vecina aviona pokvarena i time prikovana za zemlju..."

Verovatno misli¹ na ove "prenosne" sisteme PVO?



ja mislim da nasi nisu u odesi  bar ne jos a nadam se u skorijoj buducnosti.....[rofl] [rofl] [rofl]

Odessa complexes armed with anti-aircraft missile system S-300 01 03 War in Ukraine1
Odessa,Redeployment of missile systems S 300 APU 29 02 2015 Ukraine News
Украина Колонна ЗРК C 300 в Одессе/ Ukraine Column of S 300 in Odessa

sve u svemu i taj s300 ce postati nas,kao sto je vec pola ukropske tehnike vec zarobljeno...

drug,ne ljuti se,ali pobrkao si sve loncice koji se mogu pobrkati.....

Citat: mt:s poslato 04 Mart, 2015, 15:14
"a zahvaljujuci ukrima imamo sad skoro sve vrste tenkova,haubica imamo i buk i strelu...da dodam i fosfornu municiju......"  [rofl] ... Koji bre to "MI"????

gde si u toj recenici video MI bre?

a iako je nema napisacu ti MI= ja i moji prijatelji  i to je dovoljno.....

eclipse4

Citat: mt:s poslato 05 Mart, 2015, 11:23
Ko misli da Rusija ne finansira proruske separatiste u Ukrajini, ko misli da ih Rusija ne naoru¾ava tenkovima, BVP, VBRovima, artiljerijom, kamionima, gorivom, PVO sistemima, taj treba da ode kod psihijatra ili na merenje IQ.

drug niko ne porice da rusija pomaze Novorusiji,nazalost ne pomaze u dovoljnoj meri,a to je velika steta i po moral naroda i boraca Novorusije.medjutim,svi se nadamo cudu da ce rusija kako sam vec napisao,ponovo poduci pantalone do struka i konacno poceti da pomaze svom narodu.
nemoze se bas uporediti Kosovo i Donbas jer je Kosovo bio sastav srbije a Donbas nije sastav rusije vec ukrajine,medjutim taj Milosevic je bio TATA za ovog putina jer kakav je takav je (bio) ali svoj narod nije dao nit prodao a putin koliko svi vidimo prodao sopstven narod i dozvolio stradanja onoliko dece i ljudi.....sta ti mislis realno po tebi,da li bi amer dozvolio da recimo u Meksiku neko sikanira americku manjinu....da recimo ubije 20-30 amerikanaca a ne kao u Donbasu 20.000?ja mislim da bi sravnali Mesksiko za dva dana sa zemljom.....
zato sam ti napisao u prethodnom postu,nije rat sam sendvic u ranac i puska na ledja i idemo da se poubijamo.

a drugo,ti odlicno poznajes tenkove,tj negde si prepisao to o tenkovima ali ti brate niko nije rekao da ti je IQ iznad proseka zbog toga...nemoj ni ti nas IQ da diras...kakav je takav ali je nas IQ,i veruj mi...ni za neki tudji iznad proseka ga ne bih menjao.....


Citat: mt:s poslato 05 Mart, 2015, 11:23
Mi "nismo" ratovali u Hrvatskoj i Bosni, mi "nismo" snabdevali oru¾jem bosanske i hrvatske srbe, mi "nismo" plaæali oficire u hrvatskoj i bosni. Mi ih "nismo" snabdevali gorivom i municijom... "nismo" isto kao i ¹to rusina ne snabdeva proruske separatiste.

i ovo ti je vec odgovoreno u proslom postu....ako ti imas dokaz onda si ti ispred svih zemalja sveta,posto trenutno niko ne raspolaze tim dokazima jedini koji je imao dokaz je lisenko koji je do sada unistio celu rusku armiju,naravno o dokazima mu je bilo zabranjeno govoriti,otkrio kako su rusi 3 puta gadjali aerodrom Donjeck atomskim bombama,borci Novorusije koriste hipnozu protiv ukropa itd....ljudi od poverenja nema sta hahaha

i zasto te ljude nazivas separatistima?ajdemo ovako uzmi kosovo za primer,kazi mi da li su siptari bili separatisti ili su samo trazili svoja ljudska prava i pravo na slobodu i izbor a to je odvajanje od srbije.....

ako su po tebi oni bili separatisti po evronacistima i amerima oni su bili smo borci za slobodu jer su im je uskraceno pravo da se odvoje od srbije....

sta su onda narod DNLR-a iliti Novorusije? separatisti ili borci za svoj slobodu....oni su se odvojili od ukrajine po svim validnim poveljama,zakonima i jos 300 kuraca....pa sto ih nazivas separatistima?

ne masu oni puskama u kijevu i ne ubijaju niciju decu nit starce,postuju svaki dogovor i sve cine da ih ukropi puste na miru i da napuste njihovu teritoriju.oni su jasno rekli NE evropi i to je to,nato cizma tamo nece zgaziditi do poslednjeg borca koji cuva svoju zemlju....
zasto kijev nisu separatisti i nacisti?svuda im se vijore samo kukasti krstovi a samo vojska im je sastavljena od nacista i neonacista.....(ima i kod nasih,jedan od njih je i ovaj Rusic sto ima tetovirano na ruci,kosovo je srbija,ali je to broj da ih na prste prebrojis)

Citat: mt:s poslato 05 Mart, 2015, 11:23
Jo¹ jedna stvar... ja sam, dva puta uèestvovao u ratovima na prostoru biv¹e jugoslavije, oba puta kao pripadnik regularne vojske dr¾ave u kojoj sam ¾iveo, protiv separatista. NE MOGU DA SE IDENTIFIKUJEM SA PARAVOJNIM JEDINICAMA NEBITNO U KOJOJ DR®AVI DA RATUJU. NEBITNO DA LI SU ONE RUSKE, SIRIJSKE, IRAÈKE ILI JEBEMLIGA KOJE...

i sta je ovde poenta sto ti nemozes da se indefikiujes sa paravojnim jedinicama?kakve veze ima to sto si bio u ratu?bili su milijarede ljudi sa ove zemaljske kugle.... ;)
;)

Citat: mt:s poslato 05 Mart, 2015, 11:23
Naroèito ovde gde je oèigledna akcija rusije da kopneno spoji Krim sa Rusijom a proseravaju se sa "ugro¾enim ruskim stanovni¹tvom".

slusaj prijatelju,ja stvarno neznam odakle ti toliko nebuloza,veruj mi,nemoj da se ljutis ali ovo nije stivo ni za prvi razred osnovne skole.
pa da li ti uopsteimas predstavu koliko bi rusiju kostao ovaj rat u tehnici,municiji,humanitarkama,infrastrukturi,sankcijama pa ko ce da hrani svaki bozji dan 3 puta onoliko boraca na frontu??? ...bla bla bla....pa 100.000.000 puta bi im izaslo jeftinije izgradnja mosta rusija-krim....
a da je bilo malo vise volje i snage rusa ovaj rat i to povezivanje bi bilo zavrseno jos prosle godine....medjutim to sto si napisao,nema blage veze sa vezom....ovde se trenutno radi o trgovini,ali uzaludno je pisati i raspravljati kad ti imas zacrtan neki put i drzis se toga,aj sto neznas vec ne zelis ni da ucis....aj sto ne zelis da ucis vec pokusavas da vredas svakog koji ne misli kao ti....a ja ti napisao zajsta bih voleo da naucim nesto sto neznam od tebe...od svakog....

Citat: mt:s poslato 05 Mart, 2015, 11:23
Ako Rusija ne poma¾e pobunjenike u Ukrajini... onda su to jo¹ veæa govna nego ¹to jesu jer ne poma¾u ljude koje su gurnuli u rat.

sta smo resili na primeru Kosovo?jel su ovi ljudi pobunjenici,separatisti,teroristi ili borci za slobodu?
naravno da ih pomazu (da napisem po ko zna koji put) ali ne ni u priblizno dovoljnoj meri.....i niko ih u rat nije gurnuo,sami su trazili odvajanje od ukrajine.cak je putin na pocetku kad je krenulo borba za slavjansk,ako se ne varam,da nece aneksirati vise nikog sem krima......medjutim kasnije je onaj mekusac lavrov izasao na tv i rekao "mi cemo ih podrzati samo nek izglasaju" a nakon izglasanja isti taj mekusac i putin su samo cestitali na izborima,vise nije bilo reci o priznavanju.
tesko onom koga amert tuce a rus brani to je sve sto mogu reci u vezi sa rusijom.
vidis negde se i slazemo.....niko ovde nikom ne kontrira iz inata.....ali kad pises brate nebuloze...veruj mi mrzi me i da odgovaram.....



Citat: mt:s poslato 05 Mart, 2015, 11:23
Manimo se proseravanja o golorukom narodu koji uni¹tava tenkove i avione. To prolazi u obdani¹tu i kod osnovaca do 4 razreda. Ostali koji imaju makar i pola mozga vide i znaju iz sopstvenog iskustva, jer ga imama vala napretek, ratovali smo najvi¹e u evropi u 20. veku.

dobro brate.....opet ti kazem,ne  razbacaju se svi po forumu cionovima sa ratista i pricom gde su bili,sta su radili i sta videli.....nesto se cuva za svoje unuke...ako su price adaptirane za decije usi...

a o golorukom narodu bih ti rekao ovako DONBAS nije pustinja nit jedan grad nit selo......na donbasu su bile i vojske i karaule i fabrike i magacina i kasarna i da ne nabrajam.....
nisu oni ljudi kojima je jedino oruzje bio kamen!

u slucaju da hoce Nis da se odvoji od srbije....pa valjda imaju tamo i kasarne i magacine oruzja i komandante i vojnike...nece da se odvajaju viljuskama i nozevima....

prosto logicno.

ziv mi bio  [cheers] [cheers]

eclipse4


PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !