Glavni meni

Klasici i oldtajmeri - automobili za sva vremena..

Započeo Hurricane, 12 Februar, 2015, 21:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


goranvojska

x 1/9 imao problem sa hladjenjem motora posto je isti bio odmah iza vozaca i suvozaca i crkavao brzo a sva tri modela nosili motor ko nas stojadin 1100 i 1300ccm.osim atraktivnog izgledanisu imali neke performanse.model uno turbo ie je vec bio ludilo od autica.

Ostoja

Ma meni su X1/9 i Opel GT nenadjebivi za shiroke narodne mase, da je nekih para kupio bih jedan pa restaurirao (boles', kaze moja zena...).
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

goranvojska









fiat barceta pininfarina.1,8 130ks motor na 4 tocka.

krsta63

Citat: goranvojska poslato 14 Februar, 2015, 21:29
x 1/9 imao problem sa hladjenjem motora posto je isti bio odmah iza vozaca i suvozaca i crkavao brzo a sva tri modela nosili motor ko nas stojadin 1100 i 1300ccm.osim atraktivnog izgledanisu imali neke performanse.model uno turbo ie je vec bio ludilo od autica.
Pa i nije. Imao sam oba, 1300 i 1500 ccm. 12 litara rashladne tecnosti, koliko se secam. dok ne napunis ceo sistem, cevi do hladnjaka sa prednje strane. Oba modela su bila osetljiva ako ne radi ventilator koji je ubacivao vazduh sa strane kroz skrge da hladi karburator. I morali su da imaju usmerivac ( donji spojler )  napred, ispod hladnjaka.koji si lako lomio zbog visine od tla,  a bez njega bi vrtlozio i poceo da pravi problem sa hladjenjem.
Nego jebes devetince, za ovim mi teku bale
De tomaso Pantera, talijanski dizajn, talijanska upravljivost a americki V8




Aussweis

Sve ima cenu ili čast!



Hurricane


Hurricane


Hurricane


Hurricane


Hurricane


Boban_m


juga


juga


zVuk

n'umem da kacim slike na forum, ali onaj pontiac trans-am iz filma smoki i bandit....ako neko ume nek okaci sliku.....ima od mene plus i zahvalnicu...:D
Ko se ljuti, uleti mu kruti