Glavni meni

kineske kocione plocice

Započeo SSZGO, 09 Februar, 2015, 07:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

Citat: SSZGO poslato 01 Januar, 2016, 20:17
da osvezim temu

proslo 8 meseci, plocice dobre, i dalje mislim da su u klasi fabrickih

za moju voznju po gradu sasvim korektne

preporuka svakome ko ne zeli da potrosi mnogo a ne vozi na stazi
koji  je proizvodjac,zagubio sam se   , ate sam dobio na polovnim kolima i bil e su skroz potrosene,vozio  jos 1000 km ,¹kripe ko sam djavo ali dobro koèe,stavio najeftinije koje sam nasao lpr i ne skripe uposte,za normalnu voznju ne vidim razliku

ЯЭВОЛУТИОН

kad budes video razliku bice kasno...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

idanijel

kad zatreba da zakocis bice  :o :o :o :o

petar357

#83

Izrada kocionih plocica u serijskoj proizvodnji nije nikakvo posebno umece i sam sastav nije ni svemirska ni tajna tehnologija.
I ove kao firmirane se prave u Kini, tako da im je sastav materijala uveliko poznat.

Na autu koristim vec treci komplet kineskih sa eBay-a i ne vidim razliku - ni pri obicnom ni pri ostrom maksimalnom kocenju, ni u vrednostima na valjcima na tehnickom, ni u trajnosti, ni u potrosnji diskova. Razlika je znacajna jedino u ceni.


Andreja

Jebe¹ mi mater ako ovaj èovek nema najluðe ideje na forumu. Te tema "Kako ¾bièane toèkove zameniti livenim", "Kako livene zameniti ¾bièanim", "Kako izbaciti karb a ubaciti EFI", "Kako izbaciti EFI i ubaciti karb" itd itd. Ne prestajem da se odu¹evljavam :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bojan

Citat: eclipse4 poslato 16 Februar, 2015, 15:28
gde da nadjem organske prednje za moju hondu ???

sve zivo pretrazih niko nema.....
A sto organske, neki specijalni zahtev ili navika

Boban_m

Organske su najjeftinije i najmekse. Najbrze odu a rade solidno. Najmanje habaju disk.

SSZGO

nkon dve godine i dalje kazem da su ove plocice ODLICNO odradile posao za najmanje para
imao sam ranije jedne bolje koje su se potrosile za 6 meseci, ali uporedjenju sa fabrickim isto sranje drugo pakovanje cena daleko niza
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ninja66

Citat: sasa ns 1 poslato 06 Februar, 2017, 21:58
Citat: SSZGO poslato 01 Januar, 2016, 20:17
da osvezim temu

proslo 8 meseci, plocice dobre, i dalje mislim da su u klasi fabrickih

za moju voznju po gradu sasvim korektne

preporuka svakome ko ne zeli da potrosi mnogo a ne vozi na stazi
koji  je proizvodjac,zagubio sam se   , ate sam dobio na polovnim kolima i bil e su skroz potrosene,vozio  jos 1000 km ,¹kripe ko sam djavo ali dobro koèe,stavio najeftinije koje sam nasao lpr i ne skripe uposte,za normalnu voznju ne vidim razliku
Predji Venac malo ostrije sa par jacih kocenja , videces pri poslednjem kocenju razliku.

Lazic


Bojan

Citat: Boban_m poslato 07 Februar, 2017, 02:54
Organske su najjeftinije i najmekse. Najbrze odu a rade solidno. Najmanje habaju disk.

Ali ako sam dobro video i ako je jos uvek aktuelan motor on vozi CBR (@eklipse4) .Jbg promasio sam datum-to nisam vidio. Ne kapiram zasto na takav bike organske? Zna se gde one idu i za sta ih preporucuju proizvodjaci.
Ja od pocetka stavljam sinter ili double sinter na motor, jest se malo potrosio disk ali nije ni blizu za zamenu.
A tek SSZGO ne razumem. Covek na onaj bike sa teflonskim crevima stavlja kineske plocice, zivi u Dubai-u, kupuje onu smesnu garderobu, skupe satove i onda ............................... kineske plociice.
Nikog ne prozivam samo se cudim javno.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Bojan poslato 07 Februar, 2017, 15:03
Citat: Boban_m poslato 07 Februar, 2017, 02:54
Organske su najjeftinije i najmekse. Najbrze odu a rade solidno. Najmanje habaju disk.

Ali ako sam dobro video i ako je jos uvek aktuelan motor on vozi CBR (@eklipse4) .Jbg promasio sam datum-to nisam vidio. Ne kapiram zasto na takav bike organske? Zna se gde one idu i za sta ih preporucuju proizvodjaci.
Ja od pocetka stavljam sinter ili double sinter na motor, jest se malo potrosio disk ali nije ni blizu za zamenu.
A tek SSZGO ne razumem. Covek na onaj bike sa teflonskim crevima stavlja kineske plocice, zivi u Dubai-u, kupuje onu smesnu garderobu, skupe satove i onda ............................... kineske plociice.
Nikog ne prozivam samo se cudim javno.
plocice kao i zalepljeno nebo na kolima niko ne vidi...on kupuje skupo samo ono sto svako vidi....
sada je to u modi ...riba ima sise i dupe i napucanu facu...a unutra ko balon.....fasada je bitna sadrzaj nije....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: SSZGO poslato 07 Februar, 2017, 07:35
nkon dve godine i dalje kazem da su ove plocice ODLICNO odradile posao za najmanje para
imao sam ranije jedne bolje koje su se potrosile za 6 meseci, ali uporedjenju sa fabrickim isto sranje drugo pakovanje cena daleko niza
Sve to nije bitno, ti kao neko sa dosta para ne sme¹ to da radi¹, inaèe si odmah obele¾en kao ljakse i ¹tekara... ;D
Cenim da ti ¹i¹te OO zbog toga... :D

Boban_m

Jos nisam upoznao nekog kome se gadi da ustedi par stoja ako moze.

ЯЭВОЛУТИОН

Ja znam neke muzicare....uvek najbolji instrumenti koje moze da palti...jer mu od toga zavisi zivot....otprilke mi je isto vidjenje i za kocnice i za motor....
Kupis jeftiniji motor a na njegovo odrzavanja dajes isto para ko na najskuplji i vozis se...a ne kupis najskuplji pa stedis na odrzavanju....
Ti za BMW-a sigurno kupujes ulje i filter u K-martu, gume polovne a svecice ocistis i vozi....akumulatori polovni od UPS-a vezani na paraleu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m

Kazem ako moze, a  ne u svakoj prilici. Neciji prioriti i ukus uglavnom nisu moja stvar a cijenim i kad je obrnuto.

sasa ns 1

u ferotehnici u ns sam  prenitovao staru korpu sa oblogom na kolima jer je nova kod stojanova kupljena kao original parts  trajala 40.000 km .Stara je presla jos 70.000 km i onda je propala ukupno 150000 km,Feroda je bila i dalje dobra.Znam dosta ljudi koji su jos devedesetih iz nuzde radili plocice ,korpe i videli da to radi porao a velika usteda.Neki su stavljali i na motore.To je sve organsko krace traje i slabije koci.Zadnjih 30 godina ferotehnika radi pakne za gradsko saobrecajno-busevi  u novom sadu.Znaci postoji trziste i za to

Gavrolini

Kad smo kod plocica , ne kupujte kineske kad ja imam ove nove zapakovane , dajem ih za 1000din
http://www.motorky-skutre.sk/brzdove-dosticky-lucas-trw-mcb681_d450985.html