Glavni meni

Preko negde ili ovde? Gde je bolje?

Započeo Hurricane, 26 Januar, 2015, 21:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

freepartyman

Citat: goranvojska poslato 27 Januar, 2015, 00:33
Citat: freepartyman poslato 27 Januar, 2015, 00:24
Meni je ovde 500 evra mesecno banja...Imam svoj stan, jos po nesto rentam,meni sasvim dovoljno..Ali bice mi krivo ako ne vidim sveta a i nervira me ovde sve od politike do mentaliteta, koji s jedne strane ima dobre strane a sa druge ...
vidim imas sila od motorceta.ustekaj malo para spremi motor odredi rutu i teraj.probudi taj duh avanture u sebi i veruj nikad nece vise da se skrasis na jednom mestu.ja sam sa svojih 15god dobio od caleta daleke 76g motor cz350 sport i evo vec skoro 40god me ne pusta to.nadam se da nece jos jedno 40g posle kako oce.
[thumb_up] [clapp]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

goranvojska


goranvojska

i pojavi se na otvaranju sezone kod mene.nije to daleko kako se cini.

freepartyman

 Savet cu da gledam da poslusam. Hvala na pozivu , gledacu da se odazovem :)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

goranvojska

dovoljno si gledao.predji sa reci na delo.

goranvojska


Boban_m

Ja sam u Americi vec malo jace od godinu dana. Sa porodicom. Mogu da govorim iz bezbroj uglova, meni znacajnih, ali ne mora da znaci da je to najvaznije i vama. U tome i jeste sustina: svi smo razliciti i tezimo razlicitim stvarima. Zato i ne moze biti konsenzusa oko pitanja otici ili ostati. Ne bih dalje pametovao, ali ako nekoga interesuje neki aspekt zivota ovde, tu sam.

Kostić

mene zanima, jel ima u tu ameriku gole ¾ene za d¾abe? ovde kod nas skupe :)  svuda je dobro kad ima¹ posao i platu dovoljnu da ¾ivi¹ makar pristojno, a nigde kad je nema¹.

balcan girl

ja bi da imam platu kao tamo a da zivim ovde :D :D :D :D sva sam skromna zar ne :D :P salim se mene ovde lièno nervira uredjenje drzave najvise i bedne plate, na mentalitet ljudi sam davno prestala da obraæam paznju, mogu da se naviknem da zivim bilo gde ali ubedljivo najbolje zezanje je ovde :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Boban_m

Citat: kosta66 poslato 27 Januar, 2015, 04:39
mene zanima, jel ima u tu ameriku gole ¾ene za d¾abe? ovde kod nas skupe :)  svuda je dobro kad ima¹ posao i platu dovoljnu da ¾ivi¹ makar pristojno, a nigde kad je nema¹.
Znas i sam da zene kostaju, ovako ili onako ;D

Kostić

i tata bi sine i tata bi. tu norve¹ku platu u srbiji, al nema :) bobane, al priznaj da su na¹e najlep¹e. bar te ne tu¾akaju ako im uskrati¹ orgazam ;D

balcan girl

kako se zene jebu :D amerikanke vriste oh god, engleskinje oh yes, a srpkinje nemoj nikome da kazes :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Boban_m

Jebu se u .icku i tamo i ovde. Bio sam zapanjen ;D

Kostić

ja sam trebao da sklapam porodicu u kanadi. meðutim, moja prva ta¹ta, kao i svaka domaæa ta¹ta nam ujebe to i ostanemo ovde. sad kad malo bolje pogledam, bolje ¹to sam ostao ovde. izmenjo tri ¾ene, ¾iveo kako sam teo, a da sam oti¹o tamo, imao bi pare kurac palac, al bi ¾iveo ko u kavezu. nit bi smeo da jebem sa strane nit da pu¹im u sopstvenoj kuæi nit da teram u kurac ¹ve ¹to mi napadne pamet. sve je to tamo lapo, al sloboda je ovde. kakav paradoks ;D

da ne spominjek koliko bi tu¾bi nakupio od kojekakvih ¾ena  :drka:

Nadalina

Prvo da kazem svaka cast Goranu na svemu napisanom i na realnom sagledavanju stvari, iz svih uglova i iz razlicitih perspektiva.

Isto tako, Boban je rekao sustinu - svi smo mi razliciti, imamo razlicite afinitete, poglede na svet, prioritete...
Zatim, razlicitih smo i zanimanja a i razlicitih potencijala i mogucnosti. Boli uvo nekog programera da ide da zivi negde gde je zivotni standard visi no u Srbiji ako moze sve da radi na daljinu i salje projekte. Sto bi on isao odatle kad moze lepo svaki vikend da se zeza i vozika, a preko nedelje odradjuje posao iz svog stana?
Onda, dodju tu i godine i m/bracno stanje... Nije isto otici sa 20 i sa 40 godina. Nije isto otici sam (doduse, nekad je to i teze nekome) i sa zenom i decom...

I, na kraju, ono sto mi se posebno svidja je Mazijeva recenica: "Ko odlazi preko samo treba da postuje jedno pravilo: Idem tamo da zivim a ne da zgrcem pare da se vratim".

Okej, razumem ja da mnogi salju svaki dinar koji zarade svojima koji su ostali u Srb, ali ipak... Treba i ziveti... A ne, probudis se jedno jutro posle x godina i zapitas se gde si bio sta si (u)radio!

Iskreno, ja sam otisla jer sam htela vise mogucnosti za sebe i jer hocu da stvorim nesto kako bih kroz pet godina mogla vec lepo da se 'penzionisem' i da zivim mnogo opustenijim i manje stresnim zivotom.
Meni je preko uvek ok jer ja tako sebi napravim - kao sto neko i rece, gde god da odes, upoznas ti gomilu ljudi, i iskreno, uvek ti imas sa kim otici na pivo.
Ali, ja nisam htela tu da ostajem jer su me, na primer, dva puta otpustali jer nisam u politici. (A, ako cu u politiku i to namenski, onda sigurno necu to raditi zbog posla u skoli... jelte.) Zatim, ne mogu bas da ozbiljno shvatam svog nadredjenog ako on nikad iz svog dvorista makao nije a prica mi o nekim kulama i gradovima... A o plati necu ni da pricam....
Medjutim, ono sto nikako ne treba zaboraviti je upravo to da treba i ziveti a ne samo zaradjivati i gomilati kintu. Ja sam i u Americi ludovala i zezala se za medalju. Isto to radim i ovde, cak i vise no na brodu.
Odes kako bi imao kvalitetniji zivot dok si preko, i onda, ako resis da se vracas u nekom trenutku - vratis se i imas i tu kvalitetniji zivot, ili ostanes gde jesi, gajis unuke i vozikas svog gs-a do prodavnice po mleko.

;D
Dzukela u podznaku

ts.marko

Ja bio u ®enevi od 2002. do 2008. Sad odlazim povremeno za motore. Bio po Italiji, Francuskoj, ©paniji, Portugaliji, Èe¹koj, sa  prijateljima tako da sam iz prve ruke video ¾ivot obiènih ljudi.
Sva¹ta sam pro¹ao. Bio na azilu, prelazio granice milion puta na crno, pravio razne fal¹ papire. Radio svakojake poslove. Od pranja sudova u kafani, spu¹tenih plafona, hotelske ventilacije, postavljanja roletni. Jedno 3 godine imao svoj mali plac za prodaju kola.
Relativno lako sam se uklopio u sredinu, mo¾da najvi¹e zato ¹to nisam imao puno kontakata sa na¹ima. Od Srba znam jedno 5 ljudi koje apsolutno zabole da prave ogromne kuæe po raznim zabitima po Srbiji. Ljudi rade, odlaze na skijanje, putuju po svetu. Sve zavisi od mentaliteta osobe, kao i ¹ta ¾eli¹ od ¾ivota.
Meni se npr. mnogo vi¹e dopada zapadni deo ©vajcarske (francusko govorno) od nemaèkog. Mnogo opu¹tenije se ¾ivi, restorani puni, pije se(tu sam se prona¹ao), krka dobra hrana.
Portugalijom sam odu¹evljen. Boli njih kurac ¹to nemaju para.
Jo¹ mi je neispunjena ¾elja Novi Zeland, ali kako starim sve mi je dalji.
Da skratim, ja sam to vreme u CH bio sam, bez ¾ene i dece. I da se nije supruga te¹ko razbolela, nikad se ne bih vratio. Sin æe ako bude i¹lo po planu na studije u ®enevu. Koji æe moj ovde? Ni jednog trenutka nisam se oseæao stegnutim tamo. Èak se i lep¹e provodim u ®enevi nego u Srrbiji.
Volim, bre, da je trava oko zgrade pod¹i¹ana, bus doðe u minut, da pandur te ne zaustavlja bezveze i odmah tra¾i kintu. Da se zna neki red. A ne ovo divlja¹tvo po Srbiji. Jo¹ malo ako nisi èlan stranke neæe¹ moæi ni dete u ¹kolu da upi¹e¹.


clutch&brake

Nikada nikome nije preko lepo kao kod kuce ma koliko god pricali drugacije. Svi se na kraju vrate u srbiju i tamo gde su odrasli. Nazalost idu preko trbuhom za kruhom i to razumem ali ne razumem proseravanja da se neko lepse oseca u nemackoj nego u srbiji.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Ivicat

Pitanje za one koji zele da odu ali su jos uvek ovde: Zasto vec niste otisli?

Ovo pitam jer imam drugare koji godinama kukaju kako ne mogu vise ovde, nema para, nema posla,... A kad ih pitas sta te sprecava da odes, trt mrt.

jevta

Prvih 45 godina nisam ni razmi¹ljao da odem,moglo se ovde solidno.Zadnje dve ozbiljno razmi¹ljam o odlasku.
1.Beè to ti je kao da si se preselio iz unutra¹njosti u beograd,jako puno srba ima,blizu srbije i prijatelja mo¾e da se zaradi,solidno se ¾ivi i mo¾e lako da se vrati.
2.©panija,Grèka velika nezaposlenost nije lako za posao,sa proseènom zaradom mo¾e solidno da se ¾ivi nemo¾e da se u¹teka za povratak u srbiju [nono].Znaèi tamo i odma zna¹ da nema nazad nema ¹tekanja za izgradnju kuæe u srbiji nema meèke da vide kom¹ije i sliènih sranja.U tim zemljama su po mentalitetu slièni nama nisu ba¹ ne¹to vredni i zanatlije dosta dobro prolaze ¹to se tièe posla i zarade.
Ovde mi je muka od dr¾ave koja nema i najmanje obzira za svoje graðane.Nije stvar u kinti ima toga i ovde,ja bi verovatno i tamo zaraðivao kolko i ovde zato ¹to mi je to dosta,kad mi treba vi¹e ja vi¹e radim.
Mo¾da su moj arazmi¹ljanja lo¹a al su za moje poimanje ¾ivota ispravna.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!