Glavni meni

Sjebo sam i komsijin motor

Započeo Kostić, 23 Januar, 2015, 13:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: kosta66 poslato 24 Januar, 2015, 14:09
pitanje je bilo, da li neko ima CDI, bobinu etc na probu, pa kad se ustanovi ¹ta je, èovek to kupi a kusur vrati. to ¹to ga odr¾ava rade, ne znaèi da rade ima èarobni ¹tapiæ i mahne a deo se stvori. ako on naðe, oteraæe ga tamo. ja sam samo teo da pomognem.

a drugo, neva¾no pitanje je bolo, ¹ta mu je. jasno je da ne mo¾e niko da zna ¹ta mu je, dok ne izmenja deo po deo i naðe kvar.

obzirom da taj motor zajebava veæ godinu dana, a poèeo je pomalo pa sve vi¹e i vi¹e i meni je palo na pamet da nije pikap ili bobina.

karburator je dobar, koliko god vi klepetali da ne valja jer tro¹i 10. potro¹nja je rasla srazmerno sa problemom.

marko je zvao radeta, rade na¹ao negde bobinu za probu, pa æe proba opet.

pravi ste manijaci ;D

ja sam glupi mehanicar.....ali glupljeg sistema od zamena delova dok ne nabodem sta je u kvaru nisam cuo......postoje stvari koje govore sta je problem, ali naravno to mora da cuje neko uman.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

evo dao sam ti jedno fala i jedan plus. sad ima¹ 532 falalice i plus vi¹ka. nego, da nema¹ bobinu na probu, pa ako je do nje, da zaradi¹ pare?

ЯЭВОЛУТИОН

da li znas koja je bobina u pitanju....da li je paljenje baterijsko ili indukciono :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Cale

KOSTA 66 - Kralj,Legenda...... [klanjam_se] Kod njega se sve polako pretvori u jedan dobar krimi roman.
Sad vec ni ja ne mogu da doceka da saznam sta je sa motorom.

Kostić

#44
ako sam na snimku stiso dugme, umesto da sam skako po kurcu, biæe da je baterijsko. ja slabo guglam slabo studiram strane izraze, vi¹e volim na¹e, ako ih imamo i skidam servis manual, kad mi ne¹to treba. ovo nije moj motor pa nisam skidao, al sam zato okaèio snimak. a ti nemoj samo da gfugla¹, gledaj malo i snimke :)

bobane, bobina je original, zaboravio sam da je slikam. sve na tom motoru je original, vi¹e od tri godine je kom¹in a uzo ga je od drugara. motor je po meni odlièna naprava, ali je poslednje tri godine vo¾en po 365 dana u godini, tj od kako ga je uzeo nije si¹ao sa njega. dok nije zaja¹io moj kad je svoj sjebo ;D

na¹o rade bobinu pa æega teramo tamo ovi dana. javiæu vam kako je :)

ЯЭВОЛУТИОН

ajde da te edukujem pod stare dane.....indukciono paljenje ima namotaje za visoki napon na statoru koji pri startovanju treba da daju napon od 50 V koji onda puni kondenzator a CDI ospucava kondenzator u bobinu.....baterijsko napaja TCI koji uz pomioc darlinton tranzistora die napon i ispucava bobinu....
e sad posto me bas ne zanima previse sta je na domindzosu, a predpostavljam da je TCI isti kao na africi ili trandzi....onda je losa masa na elektronici dovoljna da jebe, ali ja bih pre tipovao na karb, ako drka u srednje rezimu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Opet si zamenio votku za antifriz pa trabunjas. CDIjeve imaju.

jevta

Jeste vi to probali bez filtera za vazduh.
Ili jo¹ bolje kad je zamenjen filter vazduha ili je samo izduvan ma dobar je [rofl]

Kostić

#48
napokon normalno prièa¹. ima cdi a sad radi do 2500 obrtaja, a preko prekida. il je bobina il su namotaji, po meni. sve na njemu je original, taj motor je bio a i dalje je u rukama normalnog èoveka. i naravno, sad kad jedva ide uvalio ga meni, a moj uzo da ide na poso ;D
nemam vi¹e falalica da ti dam jo¹ jednu, za edukovanje. tebi izvuæi reè iz usta je isto kao naterati nemog da progovori. mora èovek da se slu¾i raznim trikovima :-*
rade treba da dobije bobinu pa æe da proba, ja se vi¹e ne me¹am u to. samo se vozim.

ako mu je filter za vazduh ono ispod slavine, to nismo dirali

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić


aæimo

Ja mislim da je beje side stand switch od vibracija.

Kostić

jebe ga zima i sneg

zimski trafik džem

i ¹ta je sad, je tci il je cdi? jedno pi¹e u manualu a alja ka¾e suprotno. jel ima neki lektrièar da nam razjasni ovaj problem oko modela bombine?

Havarisan

Ja ipak mislim da je karburator.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

saèekajmo da se razjasni jel bobina ova il ona. teo sam da pitam, da nije mo¾da ovo ¹to pi¹e pulse generator ustvari pikap a da je taj pikap mo¾da taj  namotaj, koji nemamo a imamo samo stator. ako je tako, onda bobina ipak nije baterijska al je indukciona pa to mo¾da mo¾e da nam razjasni za¹to u ¹emi pi¹e cdi a ne tci. mislim, jednog dana, mi æemo da popravimo ovaj motor na forumu, tu nema dileme :)

il je ova il je ona. ne mo¾e da bude she nikako :)

Kostić

nije karbon havi, vid popoviæ ga je rasturio i detalje, a ako se neko razume u to, to je vid.

lorde, nije kapica, nosim je svaki dan na glavi, radi besprekorno :)

Kostić

aæimo i ostali koji misle da je sviè ¹tender - nije. kad ga spustim radi na leru i isto prekida.

Cale


srbac

Brate, kupi Kawasaki i da se vozis ko covek !!!!