Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

mrle

ma Pulser je keva.
cestitam na dobrom motoru, da te lepo sluzi.

UFF

Citat: Boban_m poslato 26 April, 2018, 15:29
Citat: UFF poslato 26 April, 2018, 08:51
nema tog stopa ali aliju, to samo za amere :D
Ovaj nije kineski samo jer mi se nije cekalo na dostavu, ali na ebay sam gledao identicne kineske i kostaju oko $25. Nemoguce da kinezi bojkotuju Ali i valjaju samo na ebay.

Edit: evo i na aliju

https://m.aliexpress.com/item/32831279931.html?pid=808_0000_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32831279931



mislio sam nema na aliju led stopaljka za crf250l sa integrisanim migavcima tj bar je ja nisam nasao ili je kostala previse

Boban_m

Mislim da ova moze i na crf jer sam ih vidjao na motorima. Ima 2 seta rupica, sire i uze za srafljenje na podram. Ako te bude interesovalo premjericu razmak.

UFF

Fala ali:

1. ruzna kockasta
2. skuplja duplo od moje a imam visak migavaca
3. nema blatobran

Boban_m

1. Nije kockasta nego oktagonalni profil
2. I ja cu imati visak migavaca jer sam se zajebao i porucio 😁
3. Cemu sluzi ta bijela plaatika iza sjedista koja se na kros motorima zove zadnji blatobran?  ;D

UFF

valjda da ne budes sav kaljav po ledjima i potiljku

kad mi stigne ako ne valja a pojavi se bolja sto da ne, za sad vozim i bez stop svetla i tablice i problema bez :)

Boban_m

Ma i ta sto si porucio je ok, i takodje je ima sa integrisanim migavcima, samo mi konstrukcija od plastike kao drzaca tablice uliva manje povjerenja od ove koja je od debljeg alu lima. Posle sama tablica vrsi ulogu blatobrana a i dopada mi se dizajn, djeluje agresivnije onako coskasta.

Biker-Boy

Citat: FANTOM poslato 26 April, 2018, 23:40
   Hvala , jeste krupna ali je laksa od moje Suzane , i drugacije se sedi blize su heblovi mekse je ogibljenje imam trip da je duplo jaca , to su prvi utisci sto sam je dovezao od coveka do kuce nekih 6 km posto nije registrovan i spakovao je u garazu ...
Meni se bas zato i svidja sto je krupna, prava motorcina, na koji moze da sedne krupniji covek a da ne izgleda ko da je seo na biciklo
I feel the need..... the need for speed !!!


Lazic


Glava Dole

Do sad sam sjebao samo japanske kuglice :) Zapinjao ko konj pa pocelo nesto da proklizava unutra :D

Lone Wolf

"Јапанске куглице"...  [rofl]
На гоогле.
Не може рај на земљи.

Lazic


lord_oblivion

Montirao migavce, opravio pozicione ledare, ugurao led u far, stavio du¾i lanèanik napred, zakaèio torbicu napred, spakovao alat i kamp opremu.
Dosta za danas. Tek u ponedeljak gas put pod toèkove.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Boban_m

DRZ nije htio da radi na leru bez sauha, pa sam raskupusao ceo motor da bih izvadio karburator da ocistim. Racunam, jeste da je skoro nov, ali je stajao i ko zna sta je u loncetu i diznama. Sve je bile pjesma dok nisam dosao do toga da vadim karburator. Nekako je nezgodno konstruisan da je stisnut izmedju prednje prirubnice na cilindru i zadnje na airboxu. Na jedvite jade sam ga nekako iskobeljao, cak i ogrebao ram kod airboxa dok sam manevrisao karburatorom tamo-vamo ne bih li ga nekako iscupao. Kad sam pokusao da skinem lonce nova muka. 4 srafa koja drze lonce karburatora su tako stegnuta kao da drze Hokaido za Honsu blesavu im mater japansku. Lice na glavu za obican krstasti srafciger ali vidi kurca. Nije nego neki specijalni japanski industrijski standard i ako probas srafcigerom obicno sjebes glavu srafa. Sto se, jelte, i desilo. Onda sam ih malo kuckao cekicem, poprskao sa wd40 i konacno uspio da izvrnem 3 aku odvijacem, ali sam cetvrtom jebao kevu, toliko da sam morao bonsjekom da urezem zlijeb za obicni srafciger. Izvrnuh i njega.

Povadim dizne i...nisu zacepljene. Sad ne znam da li da vracam fabricke ili da narucim DynoJet dizne za malo bogatiju smjesu jer vlada misljenje da fabricke daju jako siromasnu smjesu sto za nas na nivou mora nije bas najbolje. Inace ovde maltene iz salona DRZ ide na modifikaciju. Dilema.

lord_oblivion

Nema dileme  ;)
Al onda i airbox mora¹ malkice da razbu¹i¹. I lonac.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Boban_m

Ne bih da modifikujem nista, ni airbox ni auspuh, bar trenutno. Samo razmisljam da li da ubacim stage 1 dizne ili da sutra operem karb i jos jednom procackam dizne i vratim sve stock. Moguce da je prica malo drugacija nego tamo zbog razicitih uvoznih specifikacija za izduvne gasove, ali ovde svi nesto budze i mijenjaju. Navodno se sa tim aftermarket diznama preporodi ali nisam sklon da vjerujem 100%. Mislim da jedini vozim stock DRZ ;D. U stvari ni vozio ga nisam, sem sto sam ga dovezao i par krugova sin. Buni me sto nemam nekih zamjerki kako ide, samo ne znam zasto me ovaj ler gas zajebava. Kad vratim sauh ler gas je mali i kratko zatim se i ugasi. Pokusao sam da podignem obrtaje onim tockicem koji u stvari samo zateze sajlu gasa i cini mi se da se malo popravila situacija ali nisam zadovoljan. Otud sam bio siguran da je neka dizna bila zakrecila. Medjutim...

Hurricane


UFF

pa sta ti trebao motor sa jebenim karburatorom?

Boban_m