Glavni meni

" Operacija Atlantic "- oporavak !!!

Započeo alexanto, 04 Februar, 2011, 01:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

alexanto

Tako je...Imbus 5 i vilasti ili okasti 10. Imam jedan prepolovljen - malecki. Skine se za 20 sekundi...
A poenta i jeste da ga ne skidam svaki èas pla¹eæi se da æe neko u prolazu da ga skine i "æao ðaci"...

A fotka iz ovog ugla...Sad je montiran na motor i pode¹en u pravi polo¾aj.
Da bih skinuo nosaè moram da skidam vizir a pre njega prednju karbon masku...
Videæu da ga uslikam montiranog iz ¹to pribli¾nijeg ugla.

svetac

aaaaaaaa,skontao sam! samo ne nalazim zasto imbus ide sa untrasnje strane ka napolje i prolazi kroz cauru sa navojem a moze da se po mome misljenju uvrne sa spoljne strane da je caura u finom zazoru sa spoljnom plocom! u tome slucaju ti nebi trebala ta kontra matica!
http://fodi.frubar.net/files/8ED2CCBA-FAFF-554A-9494-A063693B10B7_thumb.jpg

alexanto

Dobra stvar u ovoj konstrukciji je ¹to je podlo¾na promenama i doterivanjima...
Sviða mi se tvoja ideja ! Ako ima "mesa" na boènim èauricama urezaæu jo¹ danas navoj pa mi matice ne trebaju
i dovoljan je samo imbus 5-ica...
Ima¹ pivce za ovu ideju ! Vidi se ¹ta je èovek sa iskustvom u ovim stvarima...

UFF

Pa i ako nema mesa zar nije lakse da maticu zavaris?

Lazic

picolovac sa navigacijom... Leepo... Mislim Atlantic, ne Alexanto...

alexanto

Citat: UFF poslato 14 Mart, 2011, 12:24
Pa i ako nema mesa zar nije lakse da maticu zavaris?

Ma nije ni to problem, nego sad je sve ofarbano i skockano...Ovako ga samo proðem ureznicom i gotovo...

alexanto

Citat: Lazic poslato 14 Mart, 2011, 12:33
picolovac sa navigacijom... Leepo... Mislim Atlantic, ne Alexanto...

Kolega Alekre je dao predlog za naziv: perverzione edition :D :D :D
Ipak æe samo pisati alexanto umesto aprilia na zadnjoj veznoj plastici izmeðu ¹top lampi...

svetac

ima da se kupi produzena matica,u zavisnosti od precnika navoja,dugacka je oko 20mm.sa tehnike strane svaki navoj ako uhvati koliko je i sam i precniku dovoljno je uhvatio za svoje moci zatezanja,znaci duza matica ne znaci da ce bolje drzati! upasujes,zavaris i reseno! a kontakt izmedju GPSa bih izeo neko gumeno crevo ima ono providno(ili ono crno za gorivo ono je jos gumenije) malog precnika rasekao po duzini sa jedne strane i navukao na metal u celoj duzini kotakta sa istom! tako bi manje "mrdala" i nebi se grebala o metal!

Osnexus

Dalo se truda bez daljnjeg samo mi od svega nisu legle one lajsne na zadnjem dijelu...
ni¹ta za nas nije dovoljno daleko

alexanto

Po¹to je ceo dan prckala ki¹a uspeo sam tek predveèe da uslikam moju "pticu"...Fotke bi mogle biti i bolje...

Dakle dozvolite da Vam predstavim - Atlantic posle operacije...

Par fotki "u celo"...







Prednja maska



Pak treger na koferu







Nosaè GPS-a na svom radnom mestu...



Sedi¹te na preklop...





Xenon i maglenke



©top svetlo u koferu


SrkiNg

          Svaka cast na zelji,trudu,radu i da se slatko navozas sa njim jos puno km

SSZGO

zar ceo dan na sklapanje plastika :)

za to treba sat dva :)


nego bre, da ti neko ne odnese i vizir sa sve gps-om ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

alexanto

Eto meni je trebalo ceo dan...Verovatno mo¾e i br¾e.

Mo¾e i ceo motor da mi odnese... [ninja]...mislim zbog GPS-a...

Atirudra

#93
Fotke su izuzetno dobre -tj odlicne plus od mene
-------------- -_- ---------------

SSZGO

:)

e tako su meni skidali spojler sa kola, dodje i povuce i izlomi mi i sofersajbnu i gepek da bi uzeo spojler od 100 eura...

a ovaj vizir deluje da ako ga cimnes jednom malo jace , ispasce i vizir i nosac i gps sa skutera...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

alexanto

Veruj mi, iznenadio bi se kako je sve upasovano i èvrsto stoji.

Vizir je prièvr¹æen je sa donje strane sa ¹est ¹rafova preko kojih ide prednja maska
Ima dva ¹rafa na nosaèima i èvr¹æi je od svakog fabrièkog vizira.
Nosaèi vizira su upasovani u cevi od rama napred dobrih 10-tak cm. Inaèe su fi 10 mm.
Pre¹ao sam sa njim preko 13000 km i stoji jednako kao prvi dan. Prilikom udesa nije se ni cimnuo a kamoli pukao ili sl.

E sad, ako naiðe budala da ga lomi i krlja...polomiæe ga naravno - kao i bilo koji drugi...

K_A_W_A

Sale druze moj, skoro sam video na slikama da si to ti. Svaka cast na ulozenom trudu i zelji da napravis nesto sto ce ti se svidjati i sto ce te sluziti. Zelim ti puno bezbednih i lepih kilometara :)
Nikola Djordjevic :)

YOman

Sve vreme sam pratio tvoj rad. Ustvari, od pada pa na ovamo...

Ne volim glupa postovanja, pa se nisam ni javljao do sada...

FENOMENALNO! To je sve sto imam da ti kazem, i zelju da te i na dalje SUPER sluzi... Uzivaj, zasluzio si!  ;)
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

cika zuba

I sta reci sad na kraju kad je projekat gotov a da nisam rekao?? :) Kapa dole za ulozen trud koji je doveo do ciste perfekcije,svaka cast za J.costu,KN,izduv,navigaciju,karbon... Atlantic je jedinstven!! Bravo!
[/

UFF