Glavni meni

Racija na motore u gradu

Započeo ¹omik3, 09 Jul, 2014, 01:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin


Meni mnogo znaèe upaljena svetla po danu na otvorenom putu. Mnogo lak¹e razlikujem ko ide ka meni. Posebno mi je bitno na motoru.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

penzos

U Ni¹u su racije konstantne veæ mesec dana, svako veèe menjaju punktove. Blokiraju ulicu i naprave prolaz. Samo usput im pljune¹ u ono s...e i ako nisi pio prolazi¹! Èak sam nedavno video i marsovca na presretaèu, davi se pljeskom u centru! A preko dana nam je tu na¹ nadrkani pozornik na motorciklu marke tipa BMW (da koristim njihovu terminologiju) Dikiæ koji mu¹tra sve one koji mu stanu ili uspe da ih sustigne. Sve u svemu,  :drka:
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Kostić

Citat: mareskin poslato 12 Jul, 2014, 10:23

Meni mnogo znaèe upaljena svetla po danu na otvorenom putu. Mnogo lak¹e razlikujem ko ide ka meni. Posebno mi je bitno na motoru.

motocikl je obavezan da ima ukljuèeno svetlo od kad ja znam za sebe. grad je jedno, otvoren put je druga stvar. opet, ako je sunce i pr¾i te po rukama kroz staklo, vidljivost ko bistra voda, zamisli kako je sijalicama u faru. stani posle po sata vo¾nje pod srednjim na 40 ' + i sedni iznad fara na haubu. il baci jaje. trpe instalacije, trpi sva¹ta i veæi je rizik da se recimo stariji auto potpali. svetla treba koristiti po potrebi a ne po zakonu. a vozaèe treba obrazovati a ne izvozaj èasove, polo¾i testove pa na ulicu. masa takvih ne ume da se snaðe jer je samo obrazovanje buduæih vozaèa go Kurac. al su cene dobre.

slave74

Po potrebi svetla koristiti!? Pa, to zavisi kako se dogovoris sa vozacem , koji ti dolazi u susret- ako te ne vidi, ti upalis svetlo, i obratno..

zagadjenje

U HR je to normalnije ureðeno. Od aprila do (valjda) oktobra nije obavezno ukljuèivati svetla, od oktobra do aprila jeste i æao!
Tjuning bud¾ing

mareskin

Citat: kosta66 poslato 12 Jul, 2014, 12:15
Citat: mareskin poslato 12 Jul, 2014, 10:23

Meni mnogo znaèe upaljena svetla po danu na otvorenom putu. Mnogo lak¹e razlikujem ko ide ka meni. Posebno mi je bitno na motoru.

motocikl je obavezan da ima ukljuèeno svetlo od kad ja znam za sebe. grad je jedno, otvoren put je druga stvar. opet, ako je sunce i pr¾i te po rukama kroz staklo, vidljivost ko bistra voda, zamisli kako je sijalicama u faru. stani posle po sata vo¾nje pod srednjim na 40 ' + i sedni iznad fara na haubu. il baci jaje. trpe instalacije, trpi sva¹ta i veæi je rizik da se recimo stariji auto potpali. svetla treba koristiti po potrebi a ne po zakonu. a vozaèe treba obrazovati a ne izvozaj èasove, polo¾i testove pa na ulicu. masa takvih ne ume da se snaðe jer je samo obrazovanje buduæih vozaèa go Kurac. al su cene dobre.

Nije ba¹ da nam se samozapaljuju automobili svaki dan :D
Kao ¹to rekoh bolje i ranije vidim ko mi ide u susret i zato mi se to sviða.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

#46
ok, ok, popravio sam struju pa mi rade svetla. svi da ste ukljuèili svetla da vas vidim ;D (inaèe, pucao sam na obrazovanje vozaèa kad sam reko po potrebi. na 40 + ja gasim kad vozim baraku od auta)

inaèe, pre nas je postojao saobraæaj i zakoni u kojim nije bilo obavezno dnevno svetlo. al ok, mi smo valjda napredovali  na polju bezbednosti, verujem da manje ginemo...

Kostić

a hteo sam da dodam, da, recimo ja, lièno, u gradu palim svetla samo kad vidim pandure koji vrebaju kvotu, iako masa njih nema ukljuèena svetla, jel, a kad izaðem van grada, ako je jako toplo i jako sunce, ne ukljuèujem svetla. (u sluèaju da uðem iza kamiona koji prska, jasno je da je padala ki¹a i da nije pako i jako sunce, pa su mi tad svetla ukljuèena) i tako se vozim putem i gledam ispred sebe, a ne u mobilni telefon. u sluèaju da po¾elim nekoga da obiðem, dam migavac, uðem u u liniju branika, ablendujem i eventualno svirnem, (u sluèaju da bulji u mobilni, kao jedan danas koj me umalo udario i jo¹ kukao na mene sa sve mobilnim u ruci i neotkucanom porukom, koju je nastavio da kuca posle moje reèenice 'ostavi taj mobili i gledaj gde vozi¹') da obavestim vozaèa da sam zapoèeo preticanje. u sluèaju da vozilo iz suprotnog smera zapoène preticanje, a ja ustanovim da neæe proæi i da je pogre¹no procenio, usporim, odem malo udeso da eventualno mo¾e da se izvuèe i ablendujem pre svega, èak iako su mi ukljuèena svetla.


da ne jedem vi¹e govna po furumu, smorio sam sam sebe, al ja stvarno verujem da danas manje ginemo, i da smo obrazovani, al stvarno do Kurca sa Velikim slovom K.

mareskin


Ili da ti bude lak¹e skrati¹ proceduru... da svetla budu stalno ukljuèena i da abenduje¹ samo kad treba ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Van grada 20 godina vozim sa upaljenim farovima, èak sam se i 3-4 puta '90-ih natezao sa pandurima koji su hteli da mi pi¹u kaznu zbog farova...:o ©to ka¾e Marjan, bolje vidim u daljini ko ide ka meni... A u vo¾nji se farovi hlade, pa nije tolika frka kao po gradu...


Po gradu je debilno...
NA motoru uvek palim svetlo, mada ne radi ba¹ uvek... Ali ksend¾a je to, na kraju uvek proradi...;D

milos 660ccm

da se potpisem ispod lazica od reci do reci. :)
sve sa drkanjima pandura devedesetih i svetla na motoru koje zajebava al' ima 2 fara pa bar jedan sljaka (skoro) uvek.

Lazic

Da bre ja video od ©veðana(stric vozio volvo-e) da ne mogu da ugase farove uop¹te, pa se primio da putujem sa farovima... Aj ¹to su mi usput ljudi ablendovali, nego stvarno pubovi htedo¹e par puta da mi pi¹u kaznu, zbog upaljenoh farova...:o ;D

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 14 Jul, 2014, 21:14
Da bre ja video od ©veðana(stric vozio volvo-e) da ne mogu da ugase farove uop¹te, pa se primio da putujem sa farovima... Aj ¹to su mi usput ljudi ablendovali, nego stvarno pubovi htedo¹e par puta da mi pi¹u kaznu, zbog upaljenoh farova...:o ;D

Rade ti svetla!
- Rade.
©to ti rade svetla?!
- Pa zato ¹to su ispravna!

:D
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

¹veðani nemaju buljuk kojekakvih jugova, ¹vapskih kr¹eva, kojekakvih baraka i pedeset stepeni na suncu kad je malo ladnije leto. i ja bi na novom volvou dr¾o ukljuèena svetla i po gradu. da se kurèim ;D

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

tokio

Mislim bolje da smo kao kolege po tocku,
nego da oni onako bzvz juru nas i nase mootore, a onda mi uslikavamo njih dok isto tako bzvz prave pauzu tri sata u kafani sa ustekanim drzavnim motorima sa strane, jel da?


mrle

sinoæ poèinje ono nevreme, ja po¾urim da uteram motor u "gara¾u" smeæaru, kad stoje panduri i proveravaju mi motor onako iz kola. Ja zastanem pola minuta, priðem motoru , otkljuèam ga i uteram unutra. Oni upale auto i odu, bez i jednog  pitanja.

Sada, gledao sam "Profesionalca" sa Borom Todoroviæem, pa me uhvatila paranoja :) . Ko sve prati forume i ¹ta ja sve palamudim.

Kostić

ja juèe dva puta prozujo autoputem i vido dvojcu i ni¹ta, nisu me jurili [neampojma]

al je zato padala ki¹a na mene iz vedra neba na novosackom, skoro me pojurio tornado i zamalo opalio ¹leper koji se ukljuèivo direkt u levu traku  [panic]   8)

Kostić

Citat: mrle poslato 18 Jul, 2014, 14:10
sinoæ poèinje ono nevreme, ja po¾urim da uteram motor u "gara¾u" smeæaru, kad stoje panduri i proveravaju mi motor onako iz kola. Ja zastanem pola minuta, priðem motoru , otkljuèam ga i uteram unutra. Oni upale auto i odu, bez i jednog  pitanja.

Sada, gledao sam "Profesionalca" sa Borom Todoroviæem, pa me uhvatila paranoja :) . Ko sve prati forume i ¹ta ja sve palamudim.

ujebote. ¹ta ja da ka¾em. znam, kazaæu da la¾em, ¹to je istina. ja vozim 50 (sporije od uffa) ;D

DraganPavlicevic

A sad jedan posve drugaèiji do¾ivljaj sa policijom:u nedelju pre podne krenem kod Juge.Bilo lepo vreme, pa ko velim ajde da se malo osve¾imo hladnim pivom.Hondi istekla registracija pre par dana,ali rekoh sebi vozi pristojno i niko te neæe dirati.Na jednom bulevaru patrolni auto dolazi mi u susret i pravi ispred mene polukru¾no.Ja ladno pored njega levi migavac i kod samog skretanja vidim u retrovizoru upaljenu rotaciju kako me sti¾e.Seèe me i primorava da stanem na pe¹aèki prelaz.Izlaze dvojica ko od brega odvaljeni.Penjem se na trotoar:dobar dan,dokumenta.Ugasio sam ga,rekoh sebi.Pogledao je vozaèku i saobraæajnu."U redu je,reèe èovek"!Ja ne mogu da verujem."Zaustavili smo vas jer nemate tablicu"!Pogledam, ram se polomio i tablica otpala!Ka¾em da sam tablicu imao pre 15-tak minuta.U meðuvremenu, drugi policajac gleda u nalepnicu i ka¾e da motor nije registrovan!Ovaj prvi i glavni gleda me i ka¾e:"Zapi¹i moj broj,jer ako te neka druga patrola zaustavi,zovi me da te vadim"!!!Nisam mogao da verujem roðenim u¹ima.Pozdravljamo se i ljudi odo¹e.Ja jo¹ uvek u ¹oku, jer takav gest nikada nisam do¾iveo.Prièam kasnije sa Jugom.U njihovu èast popili smo po jo¹ jedno pivo.Zahvalnost koju oseæam prema gestu pomenute patrole zaista je te¹ko opisati.Ne samo zbog novèane kazne koja ne bi bila mala,veæ zbog nastupa i samog postupka ljudi koji su omra¾eni kod veæine vozaèa.Zato, HVALA jo¹ jednom.              P.S.Zbog objektivnih okolnosti, namerno nisam naveo deo grada gde se sve to desilo.