Glavni meni

Kaciga..!!! :D

Započeo Iron Runner, 01 Februar, 2011, 15:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RRa¹ko

ja bi uzeo ovu
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/AGV-K3-CELEBR8-HELMET-YELLOW-MD-Medium-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem19c2b81734QQitemZ110641026868QQptZApparelQ5fMerchandise

ili crnu koja je malo skuplja,, tj 10$skuplja! moj drugar je uzeo, kaciga je u fulu!
P.S. imas i matiranu crnu jeftiniju za 23 dolara al to ti nikako ne bih preporucio!

Iron Runner

Citat: RRa¹ko poslato 17 Februar, 2011, 10:03
ja bi uzeo ovu
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/AGV-K3-CELEBR8-HELMET-YELLOW-MD-Medium-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem19c2b81734QQitemZ110641026868QQptZApparelQ5fMerchandise

ili crnu koja je malo skuplja,, tj 10$skuplja! moj drugar je uzeo, kaciga je u fulu!
P.S. imas i matiranu crnu jeftiniju za 23 dolara al to ti nikako ne bih preporucio!
U pa prijatelju ja ovo ako nadjem velicinu za moju glavu...(inace glavat sam i ponosim se time) :D...odmah uzimam....jedino sto predstavlja problem je da ne uzmem tu i posle ne odgovara velicina ili tako nesto...kaciga je vrhunska.... [slavlje] :D :D :D :D
Some rely on
FATE
Some rely on
LUCK
But when I'm on my
BIKE
J just dont give a
FUCK...!!!!!

Iron Runner

Citat: WOLVERINE poslato 16 Februar, 2011, 10:26
http://www.louis.de/_10399231584d8a5dabda1125ee95b37fa0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=6&anzeige=0&artnr_gr=504848

  Ovo kupis i prestanes da gledas ostalo....  Posto nista od postojeceg na trzistu nemoze da se uporedi sa ovim...  sve je losije...   a sad je i popust. Pozoves Sekulu i cao zdravo.......... [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi]
Dare...da li mozemo da nadjemo negde ovu kacigu sto mi je ovaj decko pokazao...agv...rosijeva 46...??? :D
Some rely on
FATE
Some rely on
LUCK
But when I'm on my
BIKE
J just dont give a
FUCK...!!!!!

RRa¹ko

#23
mogu da ti narucim sa ebay-a al ne znam za velicinu, ako si u zarkovu idi do ovog drugara i probaj! njegova je L

Iron Runner

Blizu zarkova sam...:D
Some rely on
FATE
Some rely on
LUCK
But when I'm on my
BIKE
J just dont give a
FUCK...!!!!!

RRa¹ko

pusticu ti moj br na pp pa kad budes hteo da org to, ti se javi! ;D

Iron Runner

Ma sad treba jos malo da mi stigne motor(skuter tacnije)... :D
pa ono...kad stigne mozemo da se cujemo pa da vidimo...:D
sad je cena te kacige nove na ebuy-u 150 i nesto evra ? :D
Some rely on
FATE
Some rely on
LUCK
But when I'm on my
BIKE
J just dont give a
FUCK...!!!!!

perlx

Raspitaj se i u novosadskom markosu da li imaju neku k3 na stanju. Ja imam k3-basic, bez stitnika daha, mrezice za bradu i spojlera na potiljku i zadovoljan sam njome, tako da od mene palac gore za agv. :)

SSZGO

Citat: Iron Runner poslato 18 Februar, 2011, 18:24
Ma sad treba jos malo da mi stigne motor(skuter tacnije)... :D
pa ono...kad stigne mozemo da se cujemo pa da vidimo...:D
sad je cena te kacige nove na ebuy-u 150 i nesto evra ? :D

zaboravi - ako je 150 usd krajnja cena, sa postarinom bice 200 usd
sa carinom i porezom bice 250 eura
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

RRa¹ko

150 usd +30 usd shipping= 180  180/1.35= 133 eura i porez placen 30 eura sve ukupno oko 160e ;D

SSZGO

nece biti shipping 30, NAJMANJE 50
narucivao sam nekoliko kaciga i uvek bilo 50 usd

to je 200 usd

na to racunaj 36% sto je 70 usd

to je 270 usd ili 200e

e sad, to je ako ostane cena od 150 usd na ebayu

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Iron Runner

E ako je toliko...onda mogu da se pozdravim sa kacigom...neda cale vise od 150-160 jevreja za kacigu....ae preporucite nesto onda za te pare...ako vam nije tesko ???? :D
Some rely on
FATE
Some rely on
LUCK
But when I'm on my
BIKE
J just dont give a
FUCK...!!!!!

SSZGO

Za skuter potrazi neku MARUSHIN kacigu povoljne su ili  SHIRO FOREST idealno

SHIRO moze da se nadje nova za nekih 80tak eura bese?

A marushin oko 120 nova...

za skuter ti bolja ne treba... a dobro izgledaju...

ili u guevari vidi neku HJC sad je popust, imas za 100 e ok modele svi ti zavrsavaju posao
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

prpa_zr

Citat: UFF poslato 17 Februar, 2011, 02:34
Ja se nisam zajebo al je nikad ne bi kupio preko neta ako nemam takvu novu ovde prvo da probam

isto iskustvo imam i ja, kupio sam Nolan preko neta ali sam prethodno probao takvu.. mislim da je dovoljno probati bilo koji model od istog proizvoðaèa da bi potrefio velièinu

YOman

Citat: prpa_zr poslato 18 Februar, 2011, 23:15
Citat: UFF poslato 17 Februar, 2011, 02:34
Ja se nisam zajebo al je nikad ne bi kupio preko neta ako nemam takvu novu ovde prvo da probam

isto iskustvo imam i ja, kupio sam Nolan preko neta ali sam prethodno probao takvu.. mislim da je dovoljno probati bilo koji model od istog proizvoðaèa da bi potrefio velièinu
To sto ste probali, ne znaci da ste "potrefili" velicinu...  ;)
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Iron Runner

Citat: SSZGO poslato 18 Februar, 2011, 21:30


za skuter ti bolja ne treba... a dobro izgledaju...


Pa po svemu sudeci tako cu i da uradim...:D
Ili do Guevare ili do Max-motoa....cuo sam da su i tamo dobre :D
Some rely on
FATE
Some rely on
LUCK
But when I'm on my
BIKE
J just dont give a
FUCK...!!!!!

UFF

Eto YOmana za rukav pa u radnju da vam kaze da li je dobro to sto ste probali

YOman

Citat: UFF poslato 19 Februar, 2011, 05:23
Eto YOmana za rukav pa u radnju da vam kaze da li je dobro to sto ste probali
Au...sad sam siguran da si se zeznuo za velicinu, a neces da priznas....  [rofl]

Moj prvi post u temi je i bio da pomognem momku, jer cesto cujem nebulozu koja glasi "Sto skuplja kaciga-to bolja sigurnost" pa i kod starijih i iskusnijih motociklista.
Da budem konkretniji:
Pod 1. Cena kacige zavisi od firme koja je pravi
Pod 2. Cena kacige definitivno zavisi od materija od kog je pravljena pa tako ima termoplastika, fiberglass, dvokompozitne, trokompozitne, karbonske itd..
i
Pod 3. Cena zavisi od trenutne situacije na makro i mikro trzistu.

Poenta:
Ne smatram APRIORI da ce bilokoga bolje zastititi kaciga od 260 od one od 100evra. Mnogo je bitnije da ona stoji cvrsto na glavi, da bi se sprecilo pre svega, da ne bi spala sa glave, ali i losim odabiirom velicine kaciga moze povrediti onoga koji je nosi. Treba da se zna jos da se kacige prave i za razlicite oblike glave(okrugla, jajasta...) tako da je proba prosto neophodna.
Mali su procenti da ce nekome zivot zavisiti od cene kacige, jer ako kaciga rikne, makar to bila i termoplastika, to znaci da je udarac bio takav da je kaciga bila najmanje bitna.
Ovde govorim iskljucivo o kacigama sa atestima i sertifikatima o tome.
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Che

 [klanjam_se]

Ala se ispisa covek u 5 do 8 jo¹ + subota  :o

RoaD GunneR

Ja nemam problem sa velicinom,  probao sam par kaciga i uvideo da mi odgovara L velicina onda sam na preporuku drugara koji ima Scorpion EXO 1000 AIR ja uzeo samo model 750 bas vaku ko sa slike kacige ima inace pumpicu da naduvas deo na obrazima tako da uvek lezi nemoze da se razgazi (pogledaj video)
Inace redovna cene ove kacige je u Polu i Luisu bila oko 270e ja sam je letos pazario na akciji u Polu izasla me 135e sa provizijom od 10% i postarinom do NS-a, znaci sedi i prati akcije kada su i onda moras brzo da reagujes, ja sam oklevao 2 sata da li da narucim shoei xr1000 koja bila na snizenju 150e i dan danas sebi nemogu da oprostim sto sam oklevao, jer kad sam posle 2 sata nazvao tipa koji donosi opremu nije je vise bilo u ponudi.


Scorpion EXO-750 Helmet