Glavni meni

poskupljuje registracija

Započeo darkbaron83, 23 Jun, 2014, 19:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: Laziæ poslato 07 Jul, 2014, 01:50
Ne ja, mene boli kurac za sve...;D

A sutra pljuskovi i grmljavina?

(Ajde brisite ovu temu, citaju to panduri, odavde samo imaju informaciju kakve smo dileje.)

Che

Posto Mik kazes da se TO ne radi tako, predpostavljam da ti znas kako bi trebalo.

Ne zameram ti (iako bih mogao) na tome sto si ucesnike protesta pa samim tim i mene nazvao glupakom,
cak ni to sto bi me izgazio tenkom. ;)

Posto ne znam odakle si evo bicu slobodan da te pozovem kod nas na Adu da nam
uz kafu objasnis kako se TO pravilno radi.

I da kada god budes organizovao neki protest na po tebi ispravan nacin ja cu se rado odazvati.  [cheers]

goranvojska

treba cela srbija na naplatnim rampama da se digne.nemaju oni toliko zandarmerije koliko ima bajkera.

PECA BMW

Ma treba ljudi da se opasulje da nisu u pitanju samo Bajkeri ... pa i kolima i kamionima je poskupelo osiguranje ... ko ne moze motorom nek izadje kolima i podrzi neki protest ili bilo sta sto se organizuje ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

goranvojska

Citat: PECA BMW poslato 07 Jul, 2014, 02:19
Ma treba ljudi da se opasulje da nisu u pitanju samo Bajkeri ... pa i kolima i kamionima je poskupelo osiguranje ... ko ne moze motorom nek izadje kolima i podrzi neki protest ili bilo sta sto se organizuje ...
plase se peco.sve to odraslo u svili i izobilju i boli ih qrac koliko to kosta.nisu zaradili pa i nezneju koliko je to u parama.

Kostić

laziæ je u ovoj temi ispao najmudriji u jednoj kratkoj reèenici, a da nije popio iks minusa.

mareskin

Citat: mareskin poslato 06 Jul, 2014, 23:16
Ja sam mislio da se danas pravi protest zbog poskupljenja registracije, a sad ispade zbog skupih putarina.
Citat: Che poslato 06 Jul, 2014, 23:36
Oko 130 bajkera, nezadovoljnih poskupljenjem osuguranja motornih vozila za vi¹e od 40 odsto, okupili su se danas...

To sam video nego nekoliko komentara pominje protest zbog putarine pa mi nije jasno jesu li to na¹i novinari malo pogre¹ili..

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Privatne novine - sve do jednih. Kako su okrenuli prièu - neverovatno.... Mada je bilo za oèekivati kad razmisli¹. Ako bude trebalo da se skreæe pa¾nja sa neke druge afere, onda æe novi protest biti mo¾da drugaèije predstavljen. Ili ako doðe Fonza sa Putinom da nas podr¾i.    :)    Al' ba¹ sam popizdeo kad sam proèitao kako su to predstavili. Posebno onu budala¹tinu sa dignutim rampama. Zemlja bez principa. Ponese¹ siæu i ne plaæa¹?!?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

pre par godina, radio sam ne¹to u novom sadu i jedan dan se vraæam umoran ko pas, napolju pakao, jedva èekam da doðem kuæi da jedem, gladan, bez para, goriva taman do kuæe i negde na starom novosadskom, blokada puta. put blokirali sa traktorima i ne pu¹taju ni vozila ni limenke jelena iz ruku.obli¾nja kafana puna ko oko, sedi se, veseli se, ¹trajkuje se. ok, simpatièno. kako ja po¹tujem tuðe mi¹ljenje, tuðe ¾elje za boljim ¾ivotom, nije mi smetalo, al sam bio jako gladan i nisam imao namere da èekam mrak da se raziðu kuæama. izaðem iz auta i lepo pitam pijanog lika, jel mo¾emo mi slepci da proðemo, radim za koru od banane, od koje mi dr¾ava uzme pola i da sam jako gladan i da nemam goriva, al pijani lik sa konzervom jelena ne posustaje.

'jesi ti neki roker? pita èovek.

jok burazeru, ja sam fizikalac.

i tako, izmenjasmo mi par reèenica, kulturno naravno i kapiram da æu da skapam èekajuæi, ako ne¹to ne osmislim. sednem u auto, okrenem i malo dalje zavijem ga desno, kroz neko ¹iblje i zbunje i uoèim putanju kojom æu da proðem, makar mi volan osto u rukama. nagazim kedija ko da je traktor lièno i izbijem u neke njive. liznem prs, bacim oko gde je otprilike put i zapnem preko njiva, tj onim njihovim puteljcima za traktore i izbijem na put nedaleko od ¹trajka¾a sa limenkama jelena.

ou jea bejbi, ou jea. gas pa kuæi.
[cheers]

Slaninar

Da postavim jo¹ jednom link, razlika kako je to uraðeno i predstavljeno kod kom¹ija, u odnosu na ovo kod nas:

Bikeri 'sitnišem' blokirali promet na Lučkom i Učki
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Krivo mije ¹to sam morao da napustim kolonu pre naplatnih rampi.
I¹ao sam u goste, èekali nas na veèeri, a usput ¾ena re¹ila da im kupimo veliko ogledalo. Dr¾ala ga je uspe¹no sa sve onom ma¹nom, ali kada smo iza¹li na autoput, bio mi veliki rizik da izgubim ¾enu sa sve ogledalom.
P.S. Dok smo stigli u Miljakovac, ma¹na se rapala.

Silvana

Nema razlike kako je uraðeno, samo kako je to predstavljeno. Odmah je poèelo propu¹tanje vozila sa decom, dogovoreno da se puste hitne slu¾be, samo ¹to se u na¹oj traci zaglavio rend¾rover i èovek nije hteo da se vrati pa tuda nije niko ni mogao da proðe osim motora. Kad je pao sistem, a pao je posle drugog motora, razgovarali su o tome da dignu rampu i puste bez plaæanja, ali ipak to nisu uradili, veæ su pisali priznanice ruèno. Pare su najva¾nije. Èovek u kuæici je bio krajnje strpljiv i èekao da ¹efovi re¹e, a oni su odluèili da ipak uzmu pare.
U ovoj zemlji niko ni¹ta nije dobio bez ¹trajka. Dobro, policija sve dobije samo na pomen ¹trajka. E sad, vidovi protesta mogu biti razovrsni. Mo¾ete ih odobravati ili ne, ali mo¾ete i uèestvovati. Ko me smatra glupakom, ne mora da ide kud i ja. I ja nikad za takvog ne bih na forumu rekla da je glup jer ne misli kao ja.
Uostalom, zadr¾avanje je bilo vi¹e zbog njihovog sistema. Sreæa pa nije bila neka saobraæajka, mo¾e zadr¾avanje da bude i drastièno du¾e. Ako u ovoj zemlji niste spremni na prepreke svakog oblika, stvarno ne znam... Ili je samo va¾no da pojedinac svoje ostvari, da se u njegovu zonu udobnosti ne dirne, a ostale... Da nema toga, mo¾da bi bilo i rezultata.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

tokio

Silvana lepo reèeno. Izvrtaæe oni istinu naravno ali ima dosta onih koji su za takav naèin protesta prvi put èuli i simpatièno im vrlo (naravno verovatno to nisu oni iz reda koji su èekali da motoristi plate naplatnu) ali ako dr¾avu nije sramota, bar pred tim turistima strancima kad ih veæ ba¹ briga za svoj narod, ¹to bi nas bilo sramota da poka¾emo kako se ne sla¾emo da smo ovce za ¹i¹anje, koje æute i plaæaju koliko god prdonje smislile da im treba para za nove Audije, veèere, prijeme, ino dnevnice i ostalo be¾ èega bi takoðe mogli biti dobre voðe!

p.s. Jel ima negde to u ZOBS'u da vozilo mora da proðe bez zaustavljanja ako je rampa na naplatnoj podignuta, ¹ta ako je podignuta trenutno a kad si kod rampe ona se  spusti, ¹ta ako i onaj ¹to ma¹e da se proðe nije slu¾beno lice nego neka budala... mislim davno sam polagao onda to nisam proèitao mo¾da sad i ima?

Slaninar

Tokio LA®U, jebeno la¾u. Nije ih sramota.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

tokio

Citat: Slaninar poslato 07 Jul, 2014, 10:46
Tokio LA®U, jebeno la¾u. Nije ih sramota.
Pravo zbori¹, u ovoj zemlji jo¹ pride napravi¹e da je to vrlina!

mrle


icatenej

Evo ga vidoje sa protesta, sad sam izmontirao:

Protestna vožnja 6.7.2014

©to se samog skupa tièe, sve je proteklo odlièno. Jedine incidentne situacije napravilo je nekoliko bahatih vozaèa automobila ali je njih upravo policija "izregulisala" tako da se sve zavr¹ilo na verbalnim uvredama. Propu¹tana su vozila specijalne namene kao i vozila u kojima su bila mala deca. Ja lièno sam dva puta pomerao motor sa prilaza naplatnoj rampi radi propu¹tanja vozila sa decom! Ponuðena nam je i policijska pratnja za povratak u BG nakon naplatne rampe, ali za tim realno nije bilo potrebe jer se nije cela grupa organizovano vozila nazad.

Drugari, mislim da je ovaj protest upozorenja ispunio svoju svrhu. Danas æe biti predati zvanièni zahtevi nadle¾nim slu¾bama, reèeno je da su anga¾ovani profesionalci-advokati za uoblièavanje zahteva u pravno validnu formu. Treba saèekati odgovor, pa onda ako odgovora ne bude ili ne bude pozitivan, nastaviti sa protestima ¹irom cele Srbije na slièan ili isti naèin, animirati i ¹ire graðanstvo, vozaèe automobila, autoprevoznike, taksiste... Komentari u medijima idu u prilog tome. Narod je svestan da ovo polako preliva èa¹u, ali treba da ih neko pokrene. Ima toliko naèina da se prenese poruka a da se formalno ne kr¹i zakon, treba biti inventivan i pozitivan.

Tatica

@ Tokio:
p.s. Jel ima negde to u ZOBS'u da vozilo mora da proðe bez zaustavljanja ako je rampa na naplatnoj podignuta, ¹ta ako je podignuta trenutno a kad si kod rampe ona se  spusti, ¹ta ako i onaj ¹to ma¹e da se proðe nije slu¾beno lice nego neka budala... mislim davno sam polagao onda to nisam proèitao mo¾da sad i ima?

У ЗОБС-у такве одредбе СИГУРНО нема. Чак је дискутабилно и ако би полицајац непосредно возачу наредио да прође кроз дигнуту рампу без плаћања путарине. Наиме, у пословима непосредног регулисања саобраћаја, униформисани полицајац знаковима које даје може да суспендује иначе важеће правило (да у раскрсници пропусти колону кроз црвено светло, да код наизменичног пропуштања у обезбеђењу лица места незгоде наложи прелазак пуне линије и сл.) ТО ЈЕСУ случајеви које предвиђа ЗОБС.

Међутим, плаћање путарине је облигацијска категорија, а не правило саобраћаја. Возач би у том случају могао да ИНСИСТИРА да добије писмену потврду да га предузеће за путеве ослобађа обавезе конкретног плаћања путарине (признаница, фискални рачун, оверена картица и сл.) Тако легитимно избегава ризик да га, на основу видео-записа и чињенице да пролаз није плаћен, предузеће не терети.

mi¹ko_kolo

Citat: icatenej poslato 07 Jul, 2014, 13:05
Evo ga vidoje sa protesta, sad sam izmontirao:

Protestna vožnja 6.7.2014

©to se samog skupa tièe, sve je proteklo odlièno. Jedine incidentne situacije napravilo je nekoliko bahatih vozaèa automobila ali je njih upravo policija "izregulisala" tako da se sve zavr¹ilo na verbalnim uvredama. Propu¹tana su vozila specijalne namene kao i vozila u kojima su bila mala deca. Ja lièno sam dva puta pomerao motor sa prilaza naplatnoj rampi radi propu¹tanja vozila sa decom! Ponuðena nam je i policijska pratnja za povratak u BG nakon naplatne rampe, ali za tim realno nije bilo potrebe jer se nije cela grupa organizovano vozila nazad.

Drugari, mislim da je ovaj protest upozorenja ispunio svoju svrhu. Danas æe biti predati zvanièni zahtevi nadle¾nim slu¾bama, reèeno je da su anga¾ovani profesionalci-advokati za uoblièavanje zahteva u pravno validnu formu. Treba saèekati odgovor, pa onda ako odgovora ne bude ili ne bude pozitivan, nastaviti sa protestima ¹irom cele Srbije na slièan ili isti naèin, animirati i ¹ire graðanstvo, vozaèe automobila, autoprevoznike, taksiste... Komentari u medijima idu u prilog tome. Narod je svestan da ovo polako preliva èa¹u, ali treba da ih neko pokrene. Ima toliko naèina da se prenese poruka a da se formalno ne kr¹i zakon, treba biti inventivan i pozitivan.
Ja nisam bio, jer nemam èime ,ali je moj biv¹i motor bio! Na 4:01 bordo Pegaso. ;D

mareskin

Citat: Slaninar poslato 07 Jul, 2014, 06:03
Privatne novine - sve do jednih. Kako su okrenuli prièu - neverovatno.... Mada je bilo za oèekivati kad razmisli¹. Ako bude trebalo da se skreæe pa¾nja sa neke druge afere, onda æe novi protest biti mo¾da drugaèije predstavljen. Ili ako doðe Fonza sa Putinom da nas podr¾i.    :)    Al' ba¹ sam popizdeo kad sam proèitao kako su to predstavili. Posebno onu budala¹tinu sa dignutim rampama. Zemlja bez principa. Ponese¹ siæu i ne plaæa¹?!?

Da su udru¾enja organizovana ili da rade u saradnji onda bi se na prvom mestu dostavilo zvanièno obave¹tenje medijima i na pravi naèin isforsirala akcija tj. njeni ciljevi.
Ovako je lako izvrnuti prièu i pisati kako ko hoæe.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu