Glavni meni

idemo da se vozimooooooooo

Započeo goranvojska, 07 Jun, 2014, 16:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

goranvojska





















posto izbijamo na more krecemo magistralom prema makarskoj i splitu.e sad ovi kamperi su cudo.voze 30km na sat a nema pravca da se preteknu.vrucina postaje neverovatna mi se pod opremom kuvamo a bilja je cak uspela i cigaretu da pripali iza mene koliko idemo sporo.ukazuje se malo pravca i naravno gaaaaaas.da vam odmah i to kazem,nisam postovao nikakva ogranicenja,vozio sam da meni bude bezbedno nekad i 100%preko propisane brzine i niti sam video radar niti policiju.uostalom svi tako voze a sto bi ja pametovao.

goranvojska









na 15km od splita me docekuje covek i moto kluba fjaka iz splita.Miro.posto smo tu i uzeli gorivo upoznajemo se i zajedno sa njim krecemo put splita.posto sam isao trajektom za hvar prvo smo uzeli karte a kasnije nas vodi u njihov klub-haus.ostavljamo motor i ulazimo sa njim.tu upoznajemo bajkera po imenu Stipe i jos njih desetak koji su se tu zatekli i posto su svi znali da dolazimo sjatili su se da me pitaju da li bi mogli da dodju za srbiju,pa kako je pa sta je .iste dileme istai problemi i strahovi su kod njih kao kod nas.njih cetvoro su mi tvrdo obecali da dolaze polovinom avgusta i ja se nadam da ce da ih ugostim.sto se tice motora uglavnom voze novije motore a moj bandit tamo vec spada u oldtajmere.al neka.nosi on mene i bilju bez muke.posto se blizilo vreme za trajekt krecemo prema luci zajedno sa njima da me ukrcaju.cekali su sve dok nisam usao na trajekt.hvala im.

goranvojska

















posto smo se ukrcali i privezali konje raspakovali se i otisli gore da sednemo usledio je odmor.sve je pokvario neki vetar koji ledi krv pa posle nekog vremena oblacimo jakne.duvalo  je za sve pare.cena trajekta je oko 20e i put traje 2,5h sto se nama oduzilo nedaj boze jer sam ja mislio da to traje puno krace.

goranvojska









konacno stizemo kod nasih domacina Robija i Tine.on je inace profesionalni kuvar u jednom restoranu a Tina radi u jadroliniji.bilo nam je obezbedjeno sve,od smestaja do hrane.

goranvojska





deo njihove ergele.fj1300 i strom 1000

goranvojska





Nikola Nimaclepi nalepnicu na svojoj jamahi ,a inace je bivsi reprezentativac hrvatske u bobu.da napomenem da je nalepnica mm na vidnom mestu postavljena u klubu mk fjaka u splitu.

goranvojska



















uvece odlazimo do grada i domacin nam potanko i vrlo sazeto prica o istoriji grada,o svakoj kuci i ulici.zanimljivo je da na ostrvu umesto slova a izgovaraju o pa tako kafic nije malo misto vec molo misto.kaze da svaki otok ima drugaiji dijalekt.

goranvojska







bas je tad bila neka manifestacij o nekom cvecu i naravno majica mm.

goranvojska





















drugog dana odlazimo u grad Hvar.sta da vam kazem.pogledajte slike.

goranvojska





















sto se cena tice.........pa skupo je brate sve.jbg sve norvezani nemci englezi a bogami i neki crnci .valjda dosli da jos pocrne.
dolaze norvezani da se opijaju.udju u lokalnu prodavnicu i sve kupe od alkohola.posto se otruju od pica ono sto im ostane obuku nekog u ronilacko odelo i taj ostatak uliju u odelo.znaci SVE pomesaju to onda probuse odelo i taj neverovatni koktel popiju i ubiju se do kraja.jbg vole da piju.

goranvojska











e sad pregovaramo koji brod da kupimo.onako nek se nadje.

goranvojska



















posto je vreme rucku domacin nas vodi u restoran nesto kao nas etno gde se jedu plodovi mora.jbm li ga sta sve nismo jeli i probali.sve je lepo ali brateeeeeeee ja sam iz jagnjece brigade.

goranvojska







malo mora a malo ja i biljana i naravno nas domacin.

goranvojska





doslo je vreme da se krece dalje.domacini sa nama piju po rakijicu za srecan put gde se rastajemo i krecemo put trajekta.

goranvojska





















ukrcavamo se na trajekt i idemo za split.posto pada dogovor da do rijeke idemo brodom nastavljamo za rijeku.da bi se odmorili uzimamo kabinu i 12sati traje putovanje .ujutru stizemo u 7 u rijeku i palimo za pulu.

nesic1

Svaka vam cast

goranvojska


goranvojska



na brodu nalazimo bracni par svajcaraca iz lucerna.posto smo mu bili interesantni pita nas jel to ruski motor i naravno dobija odgovor da je srpski nasta se vidno zacudio.kroz prisu objasnjavamo ko smo i gde idemo a na pitanje kad stize u lucern koji je nekih 700 km daleko kaze za 4-5 dana.jbg uziva covek a mi samo teramo ko besni.

goranvojska



















posle nekih 2 sata stizemo u pulu.sta reci.

goranvojska









posto je jedan od ciljeva puta bio da obidjemo i familiju moja zena se konacno posle 25godina srece sa svojom sestrom od ujaka koji je kao vojno lice sa 19god dosao u pulu tu se penzionisao i ostao.jbg malo dirljivo malo smesno ali je rat ucinio svoje.al dobro sad su ponovo na okupu i nasmejane poziraju a i ja sa njima.