Glavni meni

idemo da se vozimooooooooo

Započeo goranvojska, 07 Jun, 2014, 16:23

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

goranvojska


goranvojska


goranvojska





prvo stajanje cacak na kafu i gorivo.

goranvojska













posle cacka krece svima poznat put ka uzicu pa da ne smaram

goranvojska



prolazimo pored mesta poznatog po proizvodnji zemljanih posuda za kuvanje cuvenog kupusa.

goranvojska

















posto vrlo brzo stizemo do uzica prolazimo pored i ono ostaje za nama.penjemo se prema zlatiboru i desno preko mokre gore nastavljamo prema drvengradu....

goranvojska













napustili smo odavno moju pitomu sumadiju i pomoravlje i krecu planine sto se vise priblizavamo bosni.

goranvojska













krecemo se prema drvengradu kroz lepo uradjen i uredjen tunel.put je odlican mestimicno sa po nekom zakrpljenom rupom ali mi idemooooooooo

goranvojska









deo puta od granice pa do sarajeva prolazi bez slika sa aparata ali smo slikali telefonima pa ce da uradimo kasnije dopunu cele price.sam put nas je pratio peh sa tim elektronskim spravama.nedostatak baterija u aparatu,srkavanje navigacije,deo sa kisom itd ali otom-potom

goranvojska







posto smo stigli u sarajevo smestili se red je da se obidje i bascarsija,cevapi kod zelje itd.bilja je htela da kupimo zlataru al nije nam se davale pare pa je ta ideja propala(salimo se taman posla)

goranvojska









e ovde se obistinila ona pesma-ko se jednom napije vode sa bascarsijeeeeeeeee-.pa to je stvarno ledena voda.mi zedni od puta.ma milina.

goranvojska



e kad neko kaze da zivi kao pas.taj bre uziva

goranvojska









malo slika .sta da vam o ovome pricam kad sve znate

goranvojska



i on ima dusu da malo odmori.parking ispred hotela beograd u istocnom sarajevu.svi bajkeri imaju popust.prenociste 30e za mene i zenu.inace je 40e.ustedeli smo 10e.malo li je a?

goranvojska


goranvojska

















posto smo ustali oko 7 sati posle pakovanja kako to zene vole natenane krecemo prema mostaru i vrlo brzo izlazimo iz sarajeva.put je perfektan sa blagim krivinama kao staklo i ne oseca se da se vozite.samo klizimo ko na vodi .

goranvojska





















evo kako ti putevi izgledaju.milina.stajemo da uzmemo gorivo i naravno neizbezno pitanje pumpadzije odakle smo i de idemo.naravno da pricam da smo iz stbije i uz srecan put nastavljamo prema mostaru.to je bilo na nekih 30km od mostara.o putevima necu da vam pricam jer treba videti.perfektno.mozda je i to blaga rec.

goranvojska

















posto smo vec obilazili mostar prolazimo pored grada i stajemo na po jedan duvam posto je to zadnji predah do granice sa hrvatskom

goranvojska





















od mostara idemo prema capljini i prolazimo pored lepo uredjenih vinograda koji su do perfekcije obradjeni.da napomenem da celim putem nismo ni videli policiju,osim na granici.posto ja idem u goste nosim naravno 3x2 litara sljivove rakije koju moram da svercujem na granici.bilja ce da me ubije ali ja mator konj tvrdoglav kao mazga pravim se lud i prolazimo bez problema.na pitanje carinika sta nosimo odgovaram pa zeninu garderobu nasta se oni nnasmejase i jbg fora je upalila i prolazimo u hr.