Glavni meni

prednji disk

Započeo dzimika, 30 Januar, 2011, 17:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Havarisan

imam ja srafove za diskove, ako ti bude trebalo. ne bi bilo lose da stavis u temi sliku diska sa merama od rupe do rupe itd...

ЯЭВОЛУТИОН

Najlekse je zasrafiti i gotovo. Ali kako posle da se kurcis po forumima kako si nesto uradio. Nadji disk koji ti odgovara (honda hawk je sirok pojam za nas) i NAPRAVI distancijal plocu i gotovo. Za to ti je potreban komagd flaha od 4-5mm, busilica brusilica, aparat za varenje , neko ko ume pristojno da vari i parce kartona za model. Napravis nosac za disk, napravis nosac za kandzu, zasrafis sve na mesto, stavis kanzu sa plocicam na disk i pecnes aparatom. skines sve to i prevaris kako treba. Nije jednom radjeno, pa ja sam na fzr600 stavljao kandze od honde cbr 600...nije niakav problem
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Havarisan

onda ja imam za tebe kakvih hoces diskova ako hoces da budzis!

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

dzimika

Citat: revolution poslato 01 Februar, 2011, 12:44
Najlekse je zasrafiti i gotovo. Ali kako posle da se kurcis po forumima kako si nesto uradio. Nadji disk koji ti odgovara (honda hawk je sirok pojam za nas) i NAPRAVI distancijal plocu i gotovo. Za to ti je potreban komagd flaha od 4-5mm, busilica brusilica, aparat za varenje , neko ko ume pristojno da vari i parce kartona za model. Napravis nosac za disk, napravis nosac za kandzu, zasrafis sve na mesto, stavis kanzu sa plocicam na disk i pecnes aparatom. skines sve to i prevaris kako treba. Nije jednom radjeno, pa ja sam na fzr600 stavljao kandze od honde cbr 600...nije niakav problem
pokusavam da saznam od kog modela honde hawk mi odgovara disk, kad to saznam bacicu se u trazenje
znam da nije problem nista od toga napraviti, i sav alat imam ili mi je blizu u komsiluku pa nije problem i na strugu sve napraviti

Citat: Havarisan poslato 01 Februar, 2011, 13:56
onda ja imam za tebe kakvih hoces diskova ako hoces da budzis!
nr bih budzio, pre bi da nadjem "origina"

dzimika

dobio sam odgovor od coveka koji je promenio disk, tj dao mi je tacnije podatke
disk koji je koristio je od modela Honda Hawk 650GT, tj negde oznacavana Honda NT650, trebalo bi da se rupe gadjaju u potpunosti
evo i linka http://hawkworks.net/useful_info.html#front_brake_rotor
a ovo je model http://geo.mff.cuni.cz/~io/pers/moto/hawkgt.htm

e sad ako neko moze da pomogne bar sa linkom gde bih mogao da nadjem specifikacije diskova? ili da kaze da li mi pase neki disk koji ima precnik rupa 166mm, tj precnik kruga u kome se nalaze centru rupa, da ima 6 rupa i da je preko 310mm, tacnije za hawk-a je 316mm

ЯЭВОЛУТИОН

Trazis dakle disk od NTV 650 revere....pogledaj na listama aftermarket delova...mislim da pasuje jos od necega
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

#47
vt 1100 shadow 95-04 left
cb750 nighthawk91-03
vfr rc45 94-95
vf750c magna 94-03
vt 800c  88
st1100 91-05
vf 1100 c  83-86

otprilike je to to pogledaj pod   EBC MD1021 ls u EBC katalogu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

upravo gledam na Lucas-ovom sajtu, mnogo je dobro uradjen sajt
http://www.trwmoto.com/brake-discs  
sa desne strane se bira marka, kubikaza a modeli sami izlaze izborom kubikaze

pasuje do raznih modela i upravo pravim listu
NT650GT Hawk 88-90
VF750C 93-99
ST1100 Pan European 90-95
VT1100 Shadow 92-02

oznaka diska je MST207 kod lucas-a

dzimika

sad cu da pogledam kod EBC-a

Gile

#50
Meni je na wr-u bio 280 i stavio sam 320 (oseti se razlika u kocenju , naravno ne preterana ali brza je reakcija)

nisam verovao koliko motora ima standardne rupe na diskovima (nece ti mnogo pomoci posto se ne odnosi na hondu , cisto dajem primer) ali meni npr odgovara vecina talijana tipa ducati,cagiva,skoro sve aprilie (disk sam kupio od nekog RS-a 125)

distancer kljesta da napravis je najmanji problem , mozes to raditi kod svakog malo boljeg masinbravara ...

moj stari disk smo stavili na skuter (MBK Stunt) koji nosi 12icu gumu , hahaha disk mu dodje par cm uzi od spoljnog falca felne , distancer smo sami pravili od neke celicne ploce (4mm) ,  stavljena je i kociona pumpa od aprilie RS i stvarno se oseca velika razlika u kocenju ...      ovako je ispalo na kraju  ;D
 
Yamaha
http://img560.imageshack.us/img560/6530/320eq.jpg

Skuter
http://img15.imageshack.us/i/oversize.jpg/



rboban

Ne samo raspored rupa vec i da li je ravan ili je srce uvaljeno teba da gledas....
Ride It Like You Stole It

Gile

u pravu si , to je mnogo bitno zbog kljesta ... meni je uvaljeno ali sam disk morao da okrenem naopako da srce bude ispupceno da  bih mogao da ubacim felnu u viljusku ... posto mi sm felne nisu originalne nego su od tzr125

dzimika

Citat: rboban poslato 02 Februar, 2011, 01:11
Ne samo raspored rupa vec i da li je ravan ili je srce uvaljeno teba da gledas....
diskovi su identicni sto se svega tice osim spoljnog precnika i potpuno ravni, bez ispupcenja i uvaljenja :D

sad jos da se prokrstari po oglasima i da se nadje

rboban

AUNER je imao veliki izbor zamenskih diskova, upravo sam pre neki dan montirao jedan talasasti na NX 250 HONDU,
mislim da je placen 70e nov...
Ride It Like You Stole It

srbac

Tocak ,klesta, cilindar i cizma na vilama od Afrike i resio si problem a to nemora da bude jako skupo, mozda sa nekog otpada iz inostranstva !

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: srbac poslato 03 Februar, 2011, 10:06
Tocak ,klesta, cilindar i cizma na vilama od Afrike i resio si problem a to nemora da bude jako skupo, mozda sa nekog otpada iz inostranstva !
mnogo skuplja opcija od polovnog diska i izmestanja kljesta.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ðunta

Upravo i ja razraðujem ovu ideju pa me navede pretra¾ivaè.

Po pisanju sa Advrider, utisci su da jedan veæi disk koèi bolje nego AT sa dva, ¹to mo¾e a i ne mora da bude ba¹ taèno zbog raznoraznih uticaja koji mogu pogre¹no da se tumaèe. No èinjenica je da se èesto radi ova modifikacija kod njih i da niko ne ide na dupliranje diskova, verovatno zbog ko¹tanja novih vila, diskova...

Po saznanju jednog vlasnika TA, odgvara disk od VFR-a 750. Distancer nije problem napraviti glodalicom, ne bi  varenjem. Sad, ima i varijanta da se uradi nov disk od prohroma ¹to je jeftinije, al je potreban radionièki crte¾ uraðen nekim softeverom koji mo¾e da se koristi na vodenoj ma¹ini. Ako i dalje ima elana, ajd da udru¾imo volju.



"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

dzimika

Citat: ðunta poslato 04 Maj, 2011, 16:33
Upravo i ja razraðujem ovu ideju pa me navede pretra¾ivaè.

Po pisanju sa Advrider, utisci su da jedan veæi disk koèi bolje nego AT sa dva, ¹to mo¾e a i ne mora da bude ba¹ taèno zbog raznoraznih uticaja koji mogu pogre¹no da se tumaèe. No èinjenica je da se èesto radi ova modifikacija kod njih i da niko ne ide na dupliranje diskova, verovatno zbog ko¹tanja novih vila, diskova...

Po saznanju jednog vlasnika TA, odgvara disk od VFR-a 750. Distancer nije problem napraviti glodalicom, ne bi  varenjem. Sad, ima i varijanta da se uradi nov disk od prohroma ¹to je jeftinije, al je potreban radionièki crte¾ uraðen nekim softeverom koji mo¾e da se koristi na vodenoj ma¹ini. Ako i dalje ima elana, ajd da udru¾imo volju.

sto se tice toga da jedan disk koci bolje od dva ne verujem jedino je moguce ako nisu menjali glavni kocioni cilindar i ostavljali onaj stari sto uzrokuje manjim pritiskom na dvoje kocionih celjusti, a  po meni previse skup zahvat za nase standarde jer moras da pazaris nove vile, kocnice, kocioni cilindar sto sve moze kostati oko 500e minimum a ide i skuplje

Sto se tice diskova koji odgovaraju to su ti sledeci
NT650GT Hawk 88-90
VF750C 93-99
ST1100 Pan European 90-95
VT1100 Shadow 92-02

oznaka diska je MST207 kod lucas-a
nov disk ti inace kosta 120e u louis-u i na tu cenu dodas postarinu od sapca do tebe koja je 340din (sekula mi slao prosle nedelje)

sto se tice distancera ako ti zatreba imam i semu za njega pa mi sibni na pp samo mail da ti posaljem
ako ti treba bilo kakva pomoc slobodno me cimaj

ðunta

Ima diskova i u katalogu Guevare, no ne bi da dajem toliki novac za ipak neizvesan rezultat. Ako se odluèim, napraviæu na waterjetu za 50€ od najmek¹eg prohroma, koji je i dalje tvrd, samo mi treba nacrt u nekom programu. Ako ima¹ nacrt diska, mislim raspon rupa kao i preènik kojim naseda na glavèinu, re¹en problem, veæ prièao sa ljudima. I i¹ao bi na 320 mm i zato sam napomenuo VFR koji ima valjda taj preènik.

Razgovarao sam sa daleko iskusnijim i znalcem moto mehanike, ka¾e da nije za ne verovati da bi veæi preènik bolje koèio od dva manja, zbog du¾eg kraka i veæe povr¹ine i uz naravno mek¹i i disk i ploèice. ©aljem ti pp.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"